Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18.04.2024 03:41



Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9612
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 09:26


terminator написа:
Diavolo написа:
Терми, браво за това 1-1 на Германия - Полша
с подобни прогнози заслужаваш победата. :yes: аман от ботщини
Това би била и моята атакуваща прогноза ако бях на твое място или около теб в класирането.
Сега си я смених на 2-1 за да ти намаля аванса ако върже. Другите не ги гледам изобщо в класирането, а само това колко точки ми водиш. :-)

....
Ха, сега ти видях коментара! Поласкан съм от признанието, че следиш само моите точки. Мисля обаче, че Момчил напоследък ни разби с прогнозите и е с отлични позиции на финалната права. Няма да се отказваме, разбира се. Виж му предложението в предния пост. Наистина има логика да се дава бонус точка при познат равен в редовното време и познат краен победител. Същественият недостатък е, че се променят първоначалните правила на играта, но все пак.


Аз по скоро го виждам така:

Швейцария - Полша 2:0

Прогноза:
Швейцария - Полша 2:0 - 3т
Швейцария - Полша 1:0 - 2т
Швейцария - Полша 1:1 продължава Швейцария - 1т

Да тъпото е че се променят правилата в движение, съгласен съм.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 09:51


Промяна на правилата в движение по принцип е субоптимално, но в случая нищо не се нарушава. Това е по-скоро ДОПЪЛНЕНИЕ към правилата, освен това не се е изиграла нито една среща от елиминационните, както и все още няма вече пуснати прогнози. Всичко се решава от гъвкавостта на организатора. Надявам се Дяволето да е склонен към евентуалните допълнения.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 10:06


bai Momchil написа:
Аз по скоро го виждам така:

Швейцария - Полша 2:0

Прогноза:
Швейцария - Полша 2:0 - 3т
Швейцария - Полша 1:0 - 2т
Швейцария - Полша 1:1 продължава Швейцария - 1т

Да тъпото е че се променят правилата в движение, съгласен съм.

Според мене е най-удачно да се класифицират нещата на нива
- РЕДОВНО ВРЕМЕ
- ПРОДЪЛЖЕНИЯ
- ДУЗПИ

За редовното време вече имаме твърди правила на точкуване. Там няма какво да се пипа.

За продълженията може да се дава също резултат (при желание). Точкуването е отново решение на организатора.

За дузпите мисля, че е удачно само А или Б, демек без точно целене на головете, че става една мътна... Точкуването пак е решение на организатора.

Трите нива би трябвало да се точкуват самостоятелно и независимо едно от друго. Всичко, познато трябва да носи точки.

Пример:
мачът се играе и завършва 0:0/0:0/Б

играч Х
0:0/1:1/Б

играч У
0:0/0:0/А

Играч Х взема точки за точен в редовното време, за знак след продълженията и победител при дузпите.
Играч У взема точки за точен в редовното време и точен след продълженията.

Единствената въпросителна е, дали второто ниво да се прогнозира като "резултат СЛЕД продълженията" или "резултат В продълженията".

Така определено ще се раздвижи играта, ще има повече възможности за печелене на точки и таблицата за класирането ще стане по-динамична. Така или иначе мачовете ще стават все по-малко, по-добре е така с повече възможности за типс.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 13:32


Добавяте една допълнителна бонус точка за всеки познат продължил отбор и си решавате всички схеми.

Резултат:

Швейцария - Полша 0:0 в редовното (0:1 след продължения или дузпи)

Прогнози и точки:

Швейцария - Полша 0:0 (1:0) - 3 точки за познат точен
Швейцария - Полша 1:1 (1:0) - 2 точки за познат знак
Швейцария - Полша 1:1 (0:1) - 3 точки за познат знак + познат класирал се
Швейцария - Полша 0:0 (0:1) - 4 точки за познат точен + познат класирал се
Швейцария - Полша 0:1 - 1 точка за познат класирал се

(в скобките се обозначава победителя след продължения/дузпи)

Съответно, ако не се играе хикс, ами на победа за единия отбор, познат знак ще носи 3 точки, а познат точен - 4 точки. Ако се запази точкуването от групите, както би било логично, то познат знак ще носи 2 точки, а познат точен - 3 точки.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9612
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 14:14


Е аз точно това предлагам. :)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 14:42


Е, ако ще търсим и дузпите, би трябвало да е нещо от рода на

Швейцария - Полша 0:0/1:1/Швейцария

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14249
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 16:31


Редно е да се прогнозира и кой ще продължи при равенство в редовното време (без значение продължение или дузпи) и да се дава бонус точка за това.

Нищо друго, останалото е разводняване.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9612
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 20:48


Balleta написа:
Редно е да се прогнозира и кой ще продължи при равенство в редовното време (без значение продължение или дузпи) и да се дава бонус точка за това.

Нищо друго, останалото е разводняване.


Да като се дава и бонус точка и ако не си прогнозирал равенство, но си хванал знак или резултат.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 21:44


Няма да има промени.
Продължаваме така, както си е било винаги.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 22:15


Diavolo написа:
Няма да има промени.
Продължаваме така, както си е било винаги.

демек си пишем хикса без да прогнозираме кой ще продължи (1 бонус точка за познаване на победителя не е зле, ще стане още по-интересно), но няма проблем и да си продължим без промени


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 22:55


не са лоши идеите, но от следващия голям форум може вече да се дискутира реално.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6720
Отговори с цитат
Мнение  Re: Игри' ЕВРО 2016 (Класическа Мания ; Мениджър ; Букмейкър) - тема за коментари, въпроси и закачаки   |   23.06.2016 22:56


Оо, много интересни двойки. Определено ще се пробвам на точен на някои. Досега съм +65 кинта. На прима виста ми се върти, че Исландия няма да вкара гол на Англия, но се колебая между 2-0 и 3-0, като до мача има още време и зависи тогава каква аура може да ми дойде. Италия - Испания го виждам 1-1. Хърватия и Португалия няма да играя на точен, но мисля за португалците да играя, за да не съм губещ и в двата случая. Другите ще ги мисля, но смятам, че Ейре има сили за гол. Уелс и СИ ги мисля хикс. Изненадата я виждам в унгарците и мисля да сложа за тях. Немците са с чиста мрежа дотук, но много трудно Словакия ще им вкара. Швейцария - Полша го виждам продължения и може би дузпи. Но до първия мач има време и друго може да ми хрумне! Успех на всички! :-)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 15:04


Не ми се гледа, ама май още от съблекалнята повечето тук окапахме на точен в мача на франсетата.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14249
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 15:43


SUBXERO написа:
Не ми се гледа, ама май още от съблекалнята повечето тук окапахме на точен в мача на франсетата.



Девола не е :stop: той просто не е пуснал това 3:0 ...затова ....Деволе нема ли да довършиш играта :-o :ireful: :helpless: :-D


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 15:54


На Дявола трябва да му пише в класирането DNF - като в леката атлетика, нали е голям олимпиец. :laugh:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 16:30


още след лузъранглия - колхозници трябваше да се откажа, защото това бе пладнежки грабеж за дяволчето.
калитарска игра се получава и не ме заслужава. ще почивам. сега можеше да водя с 4 точки по мои изчисления и с кеф бих затрил цялата игра ама няма как. тотално опропостена за мен игра първо от този путкенски мач и после от мои простотии.


Последна промяна Diavolo на 26.06.2016 16:30, променена общо 1 път



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 16:43


Diavolo написа:
още след лузъранглия - колхозници трябваше да се откажа, защото това бе пладнежки грабеж за дяволчето.
калитарска игра се получава и не ме заслужава. ще почивам. сега можеше да водя с 4 точки по мои изчисления и с кеф бих затрил цялата игра ама няма как. тотално опропостена за мен игра първо от този путкенски мач и после от мои простотии.


Голям рев, че един мач не излязъл, и то във ВТОРИЯ ден на турнира. Все едно на другите не са ни заминавали прогнози заради голове в последната минута. Аз след Хърватска - Чехият трябваше също да се откажа може би.

Не съм очаквал такова поведени от стар играч, човек трябва да може и да губи. Да не би да копираш Рафи с отказите по средата на турнира? :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 17:01


Ти ако обичаш си гледай играта и не давай акъл на Дявола, който е печелил Манията още докато си ходил прав под масата. :laugh: Това си е мой личен избор. Освен това аз водя играта и ви правя кефа, така че мога да си спестя поне да мисля и да давам прогнози и да си гледам за кеф, че много ми дойде.


Последна промяна Diavolo на 26.06.2016 17:02, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 17:10


Diavolo написа:
Ти ако обичаш си гледай играта и не давай акъл на Дявола, който е печелил Манията още докато си ходил прав под масата. :laugh: Това си е мой личен избор. Освен това аз водя играта и ви правя кефа, така че мога да си спестя поне да мисля и да давам прогнози и да си гледам за кеф, че много ми дойде.

Ооо, извинявайте за невероятния душевен тормоз, който Ви причиняваме, Ваше Извънземно Майсторско Величество!!!

We're not worthy! :moufan: We're not worthy! :moufan: We're not worthy! :moufan:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3643
Отговори с цитат
Мнение  Re: * МАНИЯ * ~ Европейско първенство по футбол - Франция' 2016 ~   |   26.06.2016 17:33


Diavolo написа:
Ти ако обичаш си гледай играта и не давай акъл на Дявола, който е печелил Манията още докато си ходил прав под масата. :laugh: Това си е мой личен избор. Освен това аз водя играта и ви правя кефа, така че мога да си спестя поне да мисля и да давам прогнози и да си гледам за кеф, че много ми дойде.


Като каза маса - мисля вече е време да открием сезона по тенисче на маса. Само да не се откажеш и там, ако пак не запишеш гейм. :laugh:

п.п. ае, няма да спамя повече, приятно гледане без напрежение

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг