Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:53



Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00 
Автор Съобщение
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   02.07.2016 23:56


Много лош избор на дузпаджии на Конте - тези, които биха дузпи 6, 7 и 8 изглеждаха много по-хладнокръвни от предишните. Мисля, че още в дира през 2007 сме говорили, че е грешно да се пуска играч възможно най-накрая само за да бие дузпа. Тогава Моуриньо пусна Джереми на полуфинала срещу Ливърпул и той би, без да е пипал топка преди това, и изпусна. Същото стана и с Дзадза днес. А Грациано е уникално лекенце, поне да я беше бил силно, че да е оправдано да не уцели вратата с толкова много. Иначе Буфон беше много близо поне при 3 от вкараните дузпи, особено последната му мина през ръцете, но това е. Жалко, че не се стигна до изпълнения на вратарите.

Като цяло заслужена победа за Германия според мен, въпреки че виках за жабарите. Малко по-добре стояха на терена и ако не бяха волейболните безумия на печката, трудно щяха да изравнят. На полуфинала обаче ще викам за Исландия.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   02.07.2016 23:58


Буфката трябваше да хване последната дузпа, пък и преди това поне още една можеше да спаси, но така е било писано в тая лотария на пропуски, а фортуна си избра немците, които все пак може би заслужено продължават, защото второто полувреме имаха превъзходство, на полуфинала обаче Хумелс изгърмя, което ще е добре за франсетата, щото на световното именно той ги изхвърли, а и си е класа в защита


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 00:10


Това е най-здравия и напрегнат мач, който от много години не съм гледал!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 01.01.2016 18:58
Мнения: 68
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 00:15


Покъртен съм. След като каруцата се обърне пътища много, но според мен Конте сгреши, като смени Киелини с дървото Дзадза, трябваше да изкара другото дърво Пеле и да пусне примерно Ел Шаарауи.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 00:35


Пеле - не може да се бие такава дузпа в такава ситуация. :uuu:
Тотално разочарован и изчерпан съм. Вярвах, че Италия ще спечели втората си европейска титла, но не било писано. Друго щеше да е с Маркизио, Монтоливо и Верати на това европейско, но това е положението. За капак и Де Роси и Мота бяха аут. Конте нямаше качество в средата на терена за да се надиграва с мощната Германия и правилно изчакваше. Сякаш нямаше и въздух в италианците. Явно и това здраво тичане срещу Испания си е казало думата, не знам.
Браво на Льов. Искат се здрави топки да промениш схемата си за първи път на това първенство (при недопуснат гол и 3 победи от 4 мача). Това 3-5-2 затрудни играта на Италия и според мен изненада донякъде Конте и футболистите на Италия. Първото полувреме обаче немците не можаха да се нагодят много добре към тази тактика, трябваше им време и второто полувреме вече се видя, че действа. Ако не беше дървеното първо овладяване на Гомез отиваше на 2-0 и край. Италия трудно се виждаше как ще върне гола, но ето че съдбата се намеси и проклятието Италия отново застигна Германия. Не е истина как стана така, че действащия световен шампион с осезателно предимство на терена чисто игрово допусна от нищото да му се изравни резултата. Това само потвърждава генетичната обремененоста на немците от италианците. След този гол реално и двата отбора нямаха повече положения и се игра предпазливо с мисъл да не се сгреши.
По правило Германия на дузпи не губи. Италия и Германия досега никога при многото си мачове на големи форуми не бяха изпълнявали дузпи, за това е и този смазващ баланс за Италия. Ето ви първи дузпи и познат победител. :dunno: :uuu: Само дето най-сигурните от германците профукаха дузпи. Кой да очаква. Според мен чисто психологически тези дузпи трябваше да се спечелят от италианците заради начина по който се стигна до изравняването на резултата и заради целия този баланс зад гърба им. Кога сме вижали трима немци да изпускат дузпа? Никога. И въпреки това пак спечелиха... Ей от това ме боли. Не може, не може да се бият такива смешни дузпи веее........ Целия този труд и отлични впечатления отидоха по дяволите за 5 минути. Дзадза? Пеле? ууууууууууу беееее :besnyo:

футбола умре
чао от мен


Последна промяна Diavolo на 03.07.2016 00:37, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 01.01.2016 18:58
Мнения: 68
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 00:55


@Diavolo
Цитат:
Кога сме вижали трима немци да изпускат дузпа? Никога.
Тук изпускат четирима:

Лаам, Гьотце, Нойер, Хумелс.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 01:24


Стигне ли се до дузпи, немците са като котките. Имат десет живота.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 01:59


Деволе аз не мога те разбера ...за 1 ас изкара Льов страхливец и смелчага :outofspace: :dunno:

Diavolo написа:
Йоги има преголям респект от Италия и е променил схемата на класическо 4-4-2, вмести тикитаката.
Гледам е извадил от състава Дракслер, който бе обявен за играч на мача срещу Словакия. Това вече си е изненада. Подсигурил се е с мисъл за отбраната.
Да видим кой-кого ще излъже. Но е видно, че Йоги го е шубе.


Diavolo написа:
Браво на Льов. Искат се здрави топки да промениш схемата си за първи път на това първенство (при недопуснат гол и 3 победи от 4 мача). Това 3-5-2 затрудни играта на Италия и според мен изненада донякъде Конте и футболистите на Италия.

футбола умре
чао от мен


Иначе време беше да си ходите


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 02:47


Diavolo написа:
футбола умре
чао от мен


Някои динозаври като мен, помним че това не го пишеш за първи път...
Т.е. тук има 2 възможности - или футболът не е умрЕл и ще чакаме пак следващото подобно заключение след мач на Милан/Италия, или просто футбола си се развива в някаква посока, иска ни се или не, но се имаме за последна инстанция да се казва кое е живо и кое не... :) Пиша последното без грам заяждане, защото и на мен понякога ми се е искало да го напиша... Дали защото се научих с времето да броя до 10 или защото свикнах с някои реалности - не мога да кажа защо не съм го написал.

Тук може би е мястото да напиша... Италия до този момент направи супер първенство.. Не мисля че някой може да ме обвини в жабопоклоничество, но .... Италия направи супер ЕП като изключим изиграния по жабарски мач със симпатягите от Ейре. Честно казано предпочитах сериозен мач с Ейре, пред измамното минаване на ирландците напред, въпреки че бях 100% за зелените.
Не знам дали това представяне се дължи само на Конте (ако е така, честито на Бриджа), или се възползваха че им бе отредена малка кошница, но с ръка на сърцето ще кажа че Италия ми хареса на това ЕП. Имаше много първенства, на които жабарите не заслужаваха дори класиране за елиминации, но стигаха и печелеха финал, но в това първенство спечелиха само и единствено симпатии.

Може би и за да има баланс бе счупен каръка на немците... кой знае....

_________________
Изображение


Последна промяна Anfield на 03.07.2016 02:53, променена общо 1 път



 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 03:32


Реално каръка на Германия си продължава, защото за сухата статистика мача ще си остане равен. Германия не спечели, но отстрани Италия. Италия, която наистина направи запомнящи се мачове на това първенство и която спечели и моите симпатии и днес ги подкрепях и бях убеден, че ще бият на дузпите, но изпуснаха златен шанс. Грациано Пеле нямаше право да бие дузпата си по този начин. Това отпадане е много болезнен удар и дано този млад отбор на Италия да излезе бързо от шока.
Сега всички съседи ще си приберат знамената и ще останат само португалските (по-добре да беше обратното), които никак не са малко.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 04:36


Forest_fan написа:
Реално каръка на Германия си продължава, защото за сухата статистика мача ще си остане равен. Германия не спечели, но отстрани Италия. Италия, която наистина направи запомнящи се мачове на това първенство и която спечели и моите симпатии и днес ги подкрепях и бях убеден, че ще бият на дузпите, но изпуснаха златен шанс. Грациано Пеле нямаше право да бие дузпата си по този начин. Това отпадане е много болезнен удар и дано този млад отбор на Италия да излезе бързо от шока.
Сега всички съседи ще си приберат знамената и ще останат само португалските (по-добре да беше обратното), които никак не са малко.



Италианците вече спечелиха мръснишки когато не бяха симпатични ....един антифутболист, дървар, ренде и леке - Марко Матераци по нагъл и безпардонно мръснишки метод отне заслужена титла на крал Зизу ........аре сега да си ходят .............. :stop:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 04:55


smaragdus написа:
Тук изпускат четирима:
Лаам, Гьотце, Нойер, Хумелс.


Естествено, че говоря за национално ниво.
18 поредни точно изпълнение дузпи за Германия?!?!?! Последния и единствен пропуск - Ули Хьонес в далечната 1976 г. и дузпата Паненка за ЧССР.
Общо в историята си Германия е била 28 дузпи от които е вкарала 26
Всичко това преди дузпите с Италия, където си влошиха много коефициента, но пак излязоха победители. Заради безхаберниците Дзадза и Пеле.

Сега след днешната драма с дузпите имаме:

6-1 за Германия на СП и ЕП (единствената загуба е от Чехословакия' 1976 г.)


Последна промяна Diavolo на 03.07.2016 05:46, променена общо 1 път



 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 05:13


Победите на Германия след дузпи:
СП 82 срещу Франция 1/2 финал
СП 86 срещу Мексико 1/4 финал
СП 90 срещу Англия 1/2 финал
ЕП 96 срещу Англия 1/2 финал
СП 06 срещу Аржентина 1/4 финал
ЕП 16 срещу Италия 1/4 финал

... и единствената загуба е при първото въобще в историята изпълнение на дузпи на финала на ЕП 76 в Белград срещу Чехословакия.

Една поправка на статистиката, която е дал Дявола, Щилике изтърва дузпа срещу Франция на СП 82 (тогава Шумахер го успокояваше след пропуска).

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 05:18


Balleta написа:
Деволе аз не мога те разбера ...за 1 ас изкара Льов страхливец и смелчага
Иначе време беше да си ходите


Кое не е ясно ве?
Йоги промени схемата си на 3-5-2, така Германия на Льов през последните 8 години не е играла. Променя схемата за един мач срещу един конкретен съперник, а говорим за актуалния световен шампион. Това е явното доказателство за големия респект пред фактора Италия. Няма друго обяснение.
А сега след като е свършил мача може спокойно да се каже, че това бе правилното решение, дори и да бяха загубили дузпите, то е факт, че Германия не позволи на Италия да покаже футбола от мачовете с Белгия и Испания и имаше сериозно игрово предимство през второто полувреме или по-точно до изравняването.

Германия мина през най-големия си кошмар, така че да им е честита четвъртата европейска титла. Няма кой да ги спре. Деба и проклетата година откъм спортни резултати. Най-кошмарната такава. :dunno: :uuu:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 05:19


Forest_fan написа:
Победите на Германия след дузпи:
СП 82 срещу Франция 1/2 финал
СП 86 срещу Мексико 1/4 финал
СП 90 срещу Англия 1/2 финал
ЕП 96 срещу Англия 1/2 финал
СП 06 срещу Аржентина 1/4 финал
ЕП 16 срещу Италия 1/4 финал

... и единствената загуба е при първото въобще в историята изпълнение на дузпи на финала на ЕП 76 в Белград срещу Чехословакия.

Една поправка на статистиката, която е дал Дявола, Щилике изтърва дузпа срещу Франция на СП 82 (тогава Шумахер го успокояваше след пропуска).


Аха е да, е точно значи 26 от 28
Значи трябва да са 18 поредни след този пропуск на Щилике.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 05:48


Henman написа:
А Грациано е уникално лекенце, поне да я беше бил силно


Говно :-x
сега пак гледах дузпите. германците се бяха насрали и бяха готови да отпадат, а тоя нещастник първо се заигра с Нойер и му подсказа, че ще изпълнява стил Паненка (?!), ами да го беше направил, Мануел се литна в дясно. А то вместо това какво направи...... Ако беше вкарал дузпата щеше да стане 3-1 за Италия при само две оставащи дузпи за Германия, почти сигурна победа.
Уви :uuu:


Последна промяна Diavolo на 03.07.2016 05:49, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 07:26


С оглед развитието на двубоя постоянно си задавах въпроса ...Какво правят италианчетата на четвъртфинал на Европейското първенство...Та все си казвах, че скоро ще им вкарат, че ще им покажат вратата бързо. И им вкараха наистина, като даже след гола ги нагънаха все едно са водещи в резултата. Несправедливостта във футбола, обаче се прояви за пореден път. Седем, или осем пъти минаха центъра и при един от тях просто получиха правото са изпълнят дузпа. Не се виждаше как по друг начин можеха да вкарат гол. И го вкараха, като в същото време играеха ръгби с постоянно използване на краката в краката на противника. Грозен и груб антифутбол. И редовното свърши, това целяха, това постигнаха. В продължението естествено се затвариха отзад и продължиха да играяг грозно, тактика моля ви се. Чакаха дузпите горките, ама справедливостта възтържествува отново. Плачат накрая момчетата, ама с антифутбол нямаш място сред големите...

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 08:10


Forest_fan написа:
[...]Това отпадане е много болезнен удар и дано този млад отбор на Италия да излезе бързо от шока[...]

Хахаха, "млад" :-D На вчерашния полуфинал в италианския стартов състав имаше шестима човека на 30 или повече години, и още двама на по 29 :wave: От сайта на УЕФА:
Цитат:
Oldest average age
29.39 – Republic of Ireland (11 players 30 or over)
28.83 – Russia (9 players 30 or over)
28.70 – Czech Republic (11 players 30 or over)
28.43 – Slovakia (11 players 30 or over)
28.43 – Italy (9 players 30 or over)

И същевременно:
Цитат:
Youngest average age
25.39 – England (3 players 21 or under)
25.43 – Germany (3 players 21 or under)
25.57 – Switzerland (4 players 21 or under – joint most with Croatia)
25.91 – Belgium (3 players 21 or under)
26.30 – Turkey (2 players 21 or under)

Така че точно младият и перспективен отбор победи и заслужено продължава напред ;-)

_________________
Изображение


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 08:12


Много драма и малко футбол. Германия заслужено продължава. Днес Франция бие и ни очаква поредния голям мач на полуфинала. Италия с този дефанзивен и груб футбол няма място напред. Отделно ако се бяха класирали щяха да имат много наказани футболисти и да излизат с втория отбор. Дузпите на Пеле и Дзадза са едни от най-слабите в историята на големи форуми.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: 47. 02.07.2016 Германия - Италия - четвъртфинал 22:00   |   03.07.2016 08:49


Diavolo написа:
Balleta написа:
Деволе аз не мога те разбера ...за 1 ас изкара Льов страхливец и смелчага
Иначе време беше да си ходите


Кое не е ясно ве?
Йоги промени схемата си на 3-5-2, така Германия на Льов през последните 8 години не е играла. Променя схемата за един мач срещу един конкретен съперник, а говорим за актуалния световен шампион. Това е явното доказателство за големия респект пред фактора Италия. Няма друго обяснение.
А сега след като е свършил мача може спокойно да се каже, че това бе правилното решение, дори и да бяха загубили дузпите, то е факт, че Германия не позволи на Италия да покаже футбола от мачовете с Белгия и Испания и имаше сериозно игрово предимство през второто полувреме или по-точно до изравняването.

Германия мина през най-големия си кошмар, така че да им е честита четвъртата европейска титла. Няма кой да ги спре. Деба и проклетата година откъм спортни резултати. Най-кошмарната такава. :dunno: :uuu:


Според мен Де Роси много липсваше вчера и затова имаха проблеми срещу наситената халфова линия на Германия. Като добавим и пресата на немците, логично на Италия й беше много трудно да играе играта от предишните мачове и да си разиграва и атакува постепенно. Все пак Конте доказа, че е много класен треньор - отлично ги беше подредил и дебнеха момента. Трябваше да вкарат при оново положение през първото, но оня негър случайно отклони топката. Голът на Германия беше и малко късметлийски, защото топката отиде при Йозил след рикошет, не че защитата е направила някаква фатална грешка. Изкефи ме обаче как изравняването го обясни с "генетична обремененост" при положение, че точно Боатенг сам направи гафа. :))

Иначе не мисля, че вчера специално Германия показа някаква класа при дузпите. 3 от първите 5 бяха пропуснати и ако Конте не беше избрал лигльото Пеле, можеше и още на четвъртата дузпа да приключат. А като погледнем историята - ми, две от победите са срещу доказаните лузъри на дузпи Англия, една е срещу Мексико, които и ние бием, така че нищо впечатляващо. :laugh:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг