Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 14:59



Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   07.07.2016 23:57


Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 00:04


Vendome написа:
terminator написа:
Гледам мача Германия - Франция и не мога да не си спомня как бяхме равностойни и играехме "на равна нога" с тия два отбора.
Спомените за головете на Костадинов срещу Франция и на Лечков и Стоичков срещу Германия сякаш бяха вчера. С последните представители на детско-юношеските школи, които с лека ръка разрушихме, убихме и футбола. Постепенно, бавно и методично...
...
Някой мисли ли, че днес някой си Стоичков, ритащ по поляните на Харманли на 20 г. ще има шанса да заиграе в ЦСКА! Никога няма да се случи в днешна "демократична" България. Днес вратите на който и да е по-престижен клуб са "широко отворени" за всякакви посредственици. Паричките на "мама и тати" отварят всякакви врати.
Ако има изключения, те по-скоро потвърждават правилото. Цената я плащаме всички.
Едва ли в обозримо бъдеще ще имаме шанса да видим националния ни отбор на голям футболен форум.
Тези, които са над 40 години няма да го видят повече, а тия който са под 30 никога не са го преживявали.
Тъжна картинка, като се има предвид, че от 1962 до 1976 г. на четири поредни първенства България се класираше за световните футболни форуми.
Тогава, когато участваха 16 отбора. Това са 4 поредни осминафинала!
...
Ето малко безвъзратно отминали спомени. Спомнете си как бихме европейския шампион ФРАНЦИЯ с най-силния отбор в историята си, воден от Платини, Тигана и Жирес! Бихме го по-малко от година след като триумфираха с титлата.
Ето го спомена от ония времена.
Тогава ИМАХМЕ ДЪРЖАВА:

https://www.youtube.com/watch?v=-zwXBVbROE8


Хайде политпропагандата в кръчмата


Стенлиии... Ти като виден англофил, я кажи кое точно от думите на Терми можеш да определиш като: "false or exaggerated"?! Не за друго, а 'щото уважавания и от мен Merriam-Webster така казва: "ideas or statements that are often false or exaggerated and that are spread in order to help a cause, a political leader, a government, etc."
Сорри, ама колкото и да не ви се иска, на всички псевдо-демократи - фактите са си факти. Не са нито идеи (ideas), нито твърдения, изявления (statements) - те са факти, без значение дали или на кого му харесват или не... А написаното от Терми си е истина и факти. Точка.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 00:34


Иначе Франция започна ударно и завърши ударно. Първите 5 минути и последните 5 на полувремето доминираха, но в останалите 35 мин. имаше тотална доминация на Германия, които сякаш се бяка качили на танковете и мачкаха. Нямаше я предпазливата игра срещу Италия, а започнаха с бясно темпо. Явно различен съперник, различен подход, а и чисто психологически са се чувствали по-уверени. Контролираха мача и ако не бе Юго Лорис спокойно можеха да водят. Франсетата имаха само едно опасно положение на Гризи, а още едно бе опропастено в зародиш от дървото Жиру (браво и на Хьоведес). И дойде безумието на Швайни ей така от нищото. Съдията не свири край веднага само защото имаше корнер и държеше да се изпълни. И хоп, Швайнката избухна. Хубаво де дузпа и гол. Но Германия е обръщала десетки подобни мачове. Кой е очаквал толкова безпомощен отбор второто полувреме. Никаква идея какво да правят с топката и как да обърнат хода на мача. Ето я разликата със старата Германия която бе с кубинки и каски ама не мислеше много а препускаше напред. Сега е пълно с некви нежни техничарчета, а Льов с неговите любими триъгълничета е толкова ясен, че само в Бразилия му мина номера и то щот ги нямаше Испания и Италия. Тия Бразилия и Аржентина пълен ташак. Едните са в тотална криза, а другите немат топки. Недопустимо е за мен толкова класен и опитен отбор по такъв начин да се сдуха. Големия отбор трябва да може да реагира и при негативен резултат, а не само когато води в резултата или контролира хода на мача.
Чак последните 10/15 минути натиснаха по типичен начин и можеха да вкарат почетен гол, но Юго днес бе фантастичен и спаси абсолютно всичко.
Да го пита човек Льов за какво взе некви дъртаци дето така и не му свършиха никаква работа. Единствения чист нападател който взе бе дървото Гомез, но поне последния вършеше работа. Друго си е да имаш мощен таран, а и приличаш на Германия. Това с фалшивата деветка ми е толкова противно, че чак ми се повръща. А тоя Гьотце е пълна дупка, Гуардиола му смачка цялото самочувствие и го изкара извън всякаква форма. Но само Льов не го виждаше това...
Надявам се Льов да се разкара от Германия, а Гуардиола да претърпи пълен провал в противния Шити и този сбъркан футбол наречен тикитака с фалшиви деветки да изчезне за доброто на играта.


Последна промяна Diavolo на 08.07.2016 00:36, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 00:35


Естествено, че бях прав за жалкото нападение на Германците и статистите със статуса на "легенди", които Йоги реши да разходи до Франция.

Като почнем от Швайнщайгер, който направи идиотска дузпа (и изпусна такава срещу италианците), минем през Гьотце (точно той ще обърне мача, да :rofl: ) и естествено да отбележим Шурле и Подолски, които не записаха сериозни минути на това първенство. А играчите, които можеха да направят разликата бяха оставени... Те играят за Хофенхайм, Байер и Борусия Мьонхенгладбах - т.е. в грешни отбори. Да разчиташ на Кимих да вкара гол е безумно и затова ще гледаш финала по телевизията.

Нойер обаче се прояви точно когато не трябваше, но не неговата грешка реши мача.

Кофти финал, в който Португалците имат немалък шанс, особено като се стигне до продължения и/или дузпи, където смятам, че са 90% фаворити.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 00:44


Йоги ако имаше топки, нямаше да пусне Джан, Кроос и Швайнщайгер заедно, а трябваше да подходи малко по-смело, вместо да се опита с дърварска игра в средата да излъже Франция с някой случаен гол. Така се получи преди 2 години. Това със задържането на топката работи като има няколко играчи, които могат да вързват играта и да правят гениалните извеждащи пасове. Не става с дървесина.

Сане трябваше да почне титуляр и да ги мачка. Че Франция играят с някакви дъртаци на бековете ве :help:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 00:57


прави сте и за тактиката на Льов време бе късмета да свърши с тая тики-така, но можеше да ги огрее на това евро, ако не бе съдията, щото тая ръка много трудно се виждаше и в повечето мачове никой нямаше да я отсъди, докато оная ситуация с Боатенг си бе хандбал вече, тука на Швайни трябваше да се пропусне, но защо италиянец ще е съдия на мача, което засилва тезата за мафията в ФИФА И УЕФА, не случайно и всички титли на франсета без една са вкъщи, силно лоби имат и на това европейско при толкова много безсмислени мачове защо не върнаха и мача за трето място не ми е ясно, още един мач през уикенда добре щеше да дойде :dunno:


Последна промяна juve на 08.07.2016 00:59, променена общо 2 пъти



 
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 05:40


Айде да свършва това тегаво лървенство. Един мач да не ти хареса. Финала ще е още по-досаден.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 05:54


Дузпата е 100% стига фенски интерпретации....немците бяха яко импотентни и немощни на това Европейско и логично са аут


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 11.06.2012 13:37
Мнения: 401
Местоположение: Велико Търново
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 07:28


TheExorcist написа:
Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.


Абсолютно съм на същото мнение, с малката забележка, че за разлика от Томи съм за Германия. Аман от идиотизми, съдийски и на по-високо ниво. Финалният мач загуби някой и друг зрител... :wave:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 07:34


Todoroff написа:
TheExorcist написа:
Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.


Абсолютно съм на същото мнение, с малката забележка, че за разлика от Томи съм за Германия. Аман от идиотизми, съдийски и на по-високо ниво. Финалният мач загуби някой и друг зрител... :wave:


г-н Тодоров, ако сте почитател на балета - имам няколко свободни билета за Неделя. ;-)

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 07:51


Todoroff написа:
TheExorcist написа:
Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.


Абсолютно съм на същото мнение, с малката забележка, че за разлика от Томи съм за Германия. Аман от идиотизми, съдийски и на по-високо ниво. Финалният мач загуби някой и друг зрител... :wave:


Ама аз бях за Германия в този мач, просто защото щяха да счупят португелите на финала. Сега имам сериозни съмнения за финала. Постоянно се чупят каръци, а Португалия има сериозни такива с Франция - 1984, 2000, 2006 ... :helpless:

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 11.06.2012 13:37
Мнения: 401
Местоположение: Велико Търново
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 10:13


bai Momchil написа:
Todoroff написа:
TheExorcist написа:
Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.


Абсолютно съм на същото мнение, с малката забележка, че за разлика от Томи съм за Германия. Аман от идиотизми, съдийски и на по-високо ниво. Финалният мач загуби някой и друг зрител... :wave:


г-н Тодоров, ако сте почитател на балета - имам няколко свободни билета за Неделя. ;-)


Е не го разбрах това, честно, бай Момчиле! :laugh: Трябва някой ден да помоля Анфо да ни организира една сбирка на по бири, хем да видим кой кой е, та барем ти свикна малко на хумора... ;-)


 
(Real Green)

Регистриран на: 18.08.2012 08:06
Мнения: 2144
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 11:47


Момчи, аз напълно те подкрепям!!! Смятам в неделя да гледам Ботев - Нефтохимик и кур за Финала ;)


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 11:52


Todoroff написа:
TheExorcist написа:
Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.


Абсолютно съм на същото мнение, с малката забележка, че за разлика от Томи съм за Германия. Аман от идиотизми, съдийски и на по-високо ниво. Финалният мач загуби някой и друг зрител... :wave:


Ама вие продължавате значи. Разбрахме, че явно волейболът в наказателното е разрешен, какви бяха другите скандални отсъждания в полза на Франция?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 12:35


Имаше игра с ръка, да, но пък колко пъти не се е свирила дузпа при аналогични ситуации?

Най-добре е да се премахне това "съдийско усмотрение". Или има или няма, аман от персонални преценки.

Мене обаче съдията не ме ядоса заради това решение, колкото и да беше шокиращо то, щото по правилник го има и точка. Просто първото полувреме не спря да пуска тънки аванти на франсетата, като върхът на всичко беше кристалната 101-процентова дузпа, когато Погба най-нагло чукна Кроос отзад в наказателното и после се направи, че се е спънал и се преби накуп с Матуиди (май).

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 11.06.2012 13:37
Мнения: 401
Местоположение: Велико Търново
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 12:42


spurs написа:
Todoroff написа:
TheExorcist написа:
Много рядко съм за Германия, тотална доминация, но съдията-жабар опорочи мача. Преди дузпата за Франция имаше дузпа за Германия. Дали не беха и 2. Отделно скандални отсъждания в полза на петлите. Не знам дали ще гледам финала.


Абсолютно съм на същото мнение, с малката забележка, че за разлика от Томи съм за Германия. Аман от идиотизми, съдийски и на по-високо ниво. Финалният мач загуби някой и друг зрител... :wave:


Ама вие продължавате значи. Разбрахме, че явно волейболът в наказателното е разрешен, какви бяха другите скандални отсъждания в полза на Франция?


Някой да е казал "скандални"? :laugh: Нещата се случват тънко-тънко, знаеш, я обратен, я пресилен фаул и тем подобни ... не е нещо ново. И с румънците и с ейре имаше леки побутвания.
Както и да е , не ми се спори изобщо, живи и здрави и браво на Гризман, мотор голям е, имаше натрупана умора в началото на първенството, но после влезе в час и дърпа французите напред.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 13:09


SUBXERO написа:
Имаше игра с ръка, да, но пък колко пъти не се е свирила дузпа при аналогични ситуации?


Много деца пресичат на червено, сигурно няма проблем и твоите да го правят :)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 13:28


Vendome написа:
SUBXERO написа:
Имаше игра с ръка, да, но пък колко пъти не се е свирила дузпа при аналогични ситуации?


Много деца пресичат на червено, сигурно няма проблем и твоите да го правят :)

Хайде стига глупости! Умишлено избиване на топката с ръка е едно, безобидно докосване е съвсем друго.

Швайни си пазеше лицето в общи линии. Ръката му не беше в движение. И сега сравни тази ситуация с избиването на Суарес от голлинията на СП. Разлика?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 14:48


Единственият, който може да каже какво е целял Швайнщайнгер е самият той. Поне досега не съм прочел нито едно оспорване на дузпата от страна на немците. Абсолютно по правилата е. Това, че не винаги ги свирят е проблем на съдиите.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: 50. 07.07.2016 Германия - Франция - полуфинал 22:00   |   08.07.2016 15:03


Цитат:
Стенлиии... Ти като виден англофил, я кажи кое точно от думите на Терми можеш да определиш като: "false or exaggerated"?! Не за друго, а 'щото уважавания и от мен Merriam-Webster така казва: "ideas or statements that are often false or exaggerated and that are spread in order to help a cause, a political leader, a government, etc."
Сорри, ама колкото и да не ви се иска, на всички псевдо-демократи - фактите са си факти. Не са нито идеи (ideas), нито твърдения, изявления (statements) - те са факти, без значение дали или на кого му харесват или не... А написаното от Терми си е истина и факти. Точка.


Алекс, ти четеш ли? Къде съм влизал в диспут с Терми по същество? Единствено, настоях да се придържаме към това в този форум да не се политиканства.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг