Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 09:57



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   11.11.2014 01:46


Мароко окончателно се отказа да организира предстоящото издание на Купата на нациите заради сериозни опасения на местните власти, че събитие с такава масовост може да увеличи риска от пренасяне на ебола в страната. По-рано през този месец мароканците поискаха от КАФ турнирът да бъде отложен с една година, докато поутихне истерията покрай смъртоносния вирус, но от афроцентралата не искаха да чуят за подобен вариант. Въпреки поставения ултиматум, от мароканска страна не отстъпиха от позицията си и най-престижният футболен форум на Черния континент остана без домакин само два месеца преди своето начало.

Днес афроперуките заседават извънредно и се очаква до края на деня да излязат с официално становище по въпроса. Вероятно домакинството спешно ще бъде прехвърлено на друга държава, като най-сериозният кандидат, който се спряга, е Алжир.

~

п.п. Една от големите ми фенски мечти е да посетя този емблематичен турнир някой ден, а едва ли същият може да се проведе на по-достъпно място от Мароко, дето на практика си е в Европа (айде, на един ферибот от Европа). Даже си го бях набелязал предварително и ако се бях навил по-сериозно, сигурно щях вече да съм си купил самолетните билети и сега трябваше да псувам тежко тези откачени параноици. Може ли такова нещо!!!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   11.11.2014 13:03


Абе имат си основания мароканците...
Алжир също е на средиземно море ако не се лъжа и пак е достъпен, но май-беше доста по на изток, а и е малък излаза му на морето.
А и са прави за заразата. Този КАН ще е идеален момент вируса да се разпространи. Така че според мен турнира трябва да бъде отложен с 1 година, аз лично така бих наравил. Все пак живота на човечеството е по-важен от един футболен турнир. :unsure:


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   11.11.2014 15:11


Малко взехте да преигравате с тази мнима опасност, струва ми се. Как точно се застрашава сигурността на човечеството от един континентален турнир, който е на хиляди километри от т.нар. огнища на зараза, а освен това няма да има нито един представител от засегнатите страни, за фенове да не говорим (ако въобще имаме право да говорим за засегнатост на фона на статистиките, според които стотици пъти повече африканци мрат от глад и изкуствено поддържана бедност, отколкото от мнимите болести спин и ебола - ама на тях няма кой да им обърне паническо медийно внимание и овцете да заблеят разтревожено)...

Отлагане на турнира би бил един много тежък прецедент, който ще даде още по-сериозна причина при всяка изкуствено създадена параноя вбъдеще да се действа панически и да се спира естественият ритъм на живота в различни краища на света... Аре като е толкова страшно положението да спрат и френското първенство тогава, че нали има там по няколко печки в отборите... И, разбира се, да се присъди служебна загуба на Базел в последния им мач от ШЛ, че имат в състава си играч със стряскащо съня име - Емболо....

:outofspace:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   11.11.2014 17:01


Мдам, прав си и ти.
не знам, кофти ситуация откъдето и да се погледне :outofspace:
в интерес на истината ако вируса не мутира и не започне да се пренася по въздушно-капков път няма да е такъв бич.


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   11.11.2014 17:22


Diavolo написа:
Мдам, прав си и ти.
не знам, кофти ситуация откъдето и да се погледне :outofspace:
в интерес на истината ако вируса не мутира и не започне да се пренася по въздушно-капков път няма да е такъв бич.


Предполагам искаш да кажеш, ако не е го ъпгрейднат :laugh: :laugh: :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   18.11.2014 00:34


В крайна сметка афроперуките определиха Екваториална Гвинея за домакин на предстоящото първенството. Малката екваториална държава ще приеме за втори път най-престижния африкански форум след изданието през 2012 година, на което беше съорганизатор заедно с Габон.

Интересното е, че националният отбор на Екваториална Гвинея, който сега получава по право място сред 16-те финалиста като домакин на турнира, беше изхвърлен служебно в ранните етапи на квалификациите заради използване на нередовен играч.

Между другото, още не е ясно коя страна ще организира изданието през 2017 година, след като преди време КАФ отне домакинствоно на Либия заради продължаващите междуособици в страната (тия па какво се филмират, да питат братчеда си Обама, да ги увери, че няма страшно, защото Либия вече е свободна и демократична държава, която крачи уверено към светлото бъдеще).


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Мароко отказа да организира Купата на нациите заради еболата   |   17.12.2014 22:34


Код за потвърждение:
http://temasport.com/news/view/Страна+колкото+Албания+приема+Купата+на+Африка/news:31690


:fan:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг