Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 16:10



Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Франция 2017/2018 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Франция 2017/2018   |   21.09.2017 14:13


Аз пък не ги мразя ПСЖ-то чак толкова, какво сте им наскачали, борят се за място под слънцето, като не става с пари, пробват с много пари ....

За едно спречкване за дузпа медиите направиха цял филм, колко ли е експонирано само в ПСЖ знаят, чак пък да продадат Кавани заради бразилците, ще видим.

Алвеш си е лекенце, много по голямо от Неймар, винаги си е бил интригант, последно с игричките си с Юве и Сити, а Неймар си е Неймар :laugh:

Абе по симпатични са отколкото с Ибра, поне за мен, а тая година са шампиони и полуфинал в ШЛ .....


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   19.10.2017 04:38


Balleta написа:
Аз пък не ги мразя ПСЖ-то чак толкова, какво сте им наскачали, борят се за място под слънцето, като не става с пари, пробват с много пари ....

За едно спречкване за дузпа медиите направиха цял филм, колко ли е експонирано само в ПСЖ знаят, чак пък да продадат Кавани заради бразилците, ще видим.

Алвеш си е лекенце, много по голямо от Неймар, винаги си е бил интригант, последно с игричките си с Юве и Сити, а Неймар си е Неймар :laugh:

Абе по симпатични са отколкото с Ибра, поне за мен, а тая година са шампиони и полуфинал в ШЛ .....


В който и отбор да играе Ибра става антипатичен!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   23.10.2017 13:40


Лудо дерби във френската класика, ОМ - ПСЖ. :-)
Един от най-качествените мачове изобщо този сезон в Европа. Страшна атмосфера, силен футбол и тактически и технически, голове, ситуации, драма в края, изобщо класика.
Разочарован съм само от крайния резултат, защото ми се искаше ПСЖ да загубят, но геният на Кавани ги лиши от заслужена победа. Първият гол на Густаво бе вратарски, далечен шут и Ареола го проспа. ПСЖ натиснаха и логично изравниха след страхотна работа на Рабио. Грозният мръсен циганин Неймар заслужено бе изгонен, примадонката си мисля, че понеже струва 200 мл. + може да бута съперниците си. Айде вън педалче, мухахха. :wave: Когато и да го изгонят от клуба все ще е късно. То е видно, че гениалният урус, Едисоооон Каванииии ги мъкне на плещите си след раздялата с неповторомия КРАЛ ЗЛАТАН! :moufan: В края малко пресилен фаул, изпросен по-точно от Кавани и самият той се нагърби с изпълнението му, което бе фантастично. Това, което ми направи впечатление е, че ОМ играха много силно отборно, особено в средата на терена и не оставиха свободно пространство за изключително вариативния отбор на ПСЖ.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   23.10.2017 14:26


Diavolo написа:
Лудо дерби във френската класика, ОМ - ПСЖ. :-)
Един от най-качествените мачове изобщо този сезон в Европа. Страшна атмосфера, силен футбол и тактически и технически, голове, ситуации, драма в края, изобщо класика.
Разочарован съм само от крайния резултат, защото ми се искаше ПСЖ да загубят, но геният на Кавани ги лиши от заслужена победа. Първият гол на Густаво бе вратарски, далечен шут и Ареола го проспа. ПСЖ натиснаха и логично изравниха след страхотна работа на Рабио. Грозният мръсен циганин Неймар заслужено бе изгонен, примадонката си мисля, че понеже струва 200 мл. + може да бута съперниците си. Айде вън педалче, мухахха. :wave: Когато и да го изгонят от клуба все ще е късно. То е видно, че гениалният урус, Едисоооон Каванииии ги мъкне на плещите си след раздялата с неповторомия КРАЛ ЗЛАТАН! :moufan: В края малко пресилен фаул, изпросен по-точно от Кавани и самият той се нагърби с изпълнението му, което бе фантастично. Това, което ми направи впечатление е, че ОМ играха много силно отборно, особено в средата на терена и не оставиха свободно пространство за изключително вариативния отбор на ПСЖ.


Неймар си е много добре в ПСЖ, а дали струва 200 милиона не го решава той.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   02.12.2017 21:00


Много хора мислеха, че ПСЖ ще завършат без загуба в първенството този сезон, но рано, рано в сезона вече си имат една. :devil:
Страхотна победа за Страсбург, прекрасна атмосфера. Неймар бе жалък в мача, вкараха Кавани второто полувреме да ги спасява за пореден път ама този път не стана. Но именно Кавани бе най-опасния човек отпред. Напълно заслужена победа за Страсбург, а след края на мача ПСЖ се изнизаха посрамени, само да им гледаш физиономиите бе безценно, не можеха богопомазаните милионерчета да повярват, че са загубили от съперник, който общо не струва колкото Неймар. :laugh: :wave:
КЗПСЖ и арабските мастии!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   23.12.2017 02:18


С мачовете от изминалата сряда завърши първият дял на френския шампионат. Битката за титлата сякаш се обезсмисли предварително с гръмката селекция на ПСЖ, но по-назад в подреждането има много въпроси за разрешаване.
Имайки предвид, че голямата амбиция на собствениците на ПСЖ е тимът да спечели Шампионската лига, то не може да ги виним за това че привличат скъпи футболисти, а още повече в близкото минало Лион също имаше сериозна хегемония, така че това не е нещо ново. За останалите отбори на този етап остава опцията да развиват млади таланти, такива с каквито френския футбол изобилства, а и местното първенство, въпреки периоди като този с титлите на Лион винаги е успявало да запази равностойния си характер и мисля, че има предпоставки това отново да се случи в бъдеще. Да не коментираме, че в други първенства нещата са и по-зле, с изявен фаворит от десетилетия или двуполюсен модел.

В ПСЖ за втори пореден сезон прави впечатление силната форма на Кавани, който след напускането на Ибрахимович излезе от сянката му и подплати с действия претенциите си, като е на път отново да стане голмайстор на Лига 1, като досега води с 19 попадения. Да, все още се случва да пропусне голово положение от чиста позиция, но като цяло доста подобри мерника си.
Партньорите му в атака Неймар и Мбапе също допринасят сериозно за 58-те реализирани гол досега от тима. Неймар е с 11 гола и 9 асистенции ( най-много в лигата), а Мбапе с 8 гола и 8 асистенции ( веднага след Неймар).

За Монако е ясно, че второто място е максимумът. Те се задържат в челото с головете на Фалкао - 15, но ме изненадва това, че в тима не успя да се наложи талантливия белгиец Юри Тилеманс, дошъл от Андерлехт. Все пак той записа 12 появявания в игра, което не е чак толкова лошо постижение.

Далеч по-сериозно предизвикателство към ПСЖ биха могли да отправят Лион, на които е нужно още малко постоянство. Те стартираха колебливо сезона, което се отразява и на изоставането в точките от ПСЖ, но в края на годината навлязоха в ритъм. Но дори и в този период редуваха разгромни победи с изненадващи резултати. Там безспорната звезда е Набил Фекир, който след напускането на футболисти като Лаказет и Валбуена, може да се каже, че е лидерът на тима.

Този сезон е поредният, който се очертава провал за Марсилия. Тимът трудно ще задмине Монако и Лион, а това означава пореден сезон без участие в Шампионската лига, което не е добре. ОМ значително изостава по брой вкарани голове от своите конкуренти, с 38 гола досега, за сравнение ПСЖ е с 58, два пъти повече.
Това не е изненадващо като се има предвид, че треньорът Руди Гарсия е привърженик на дефанзивните схеми, но тимът играе непривлекателен футбол, по начин който не му отива. Като гост тимът е колеблив, а това ще направи разликата с първите три отбора още по-голяма с напредването на сезона. Вижда се, че Гарсия не е точният човек за поста, той придава на тима своя посредствен манталитет, формата на Пайе сравнение с периода му в Уест Хам е спаднала драстично, а и не мога да посоча играч, който е подобрил своето представяне под ръководството на Гарсия.
В близкото минало ОМ поне достигаше до финал за някоя от местните купи, като по този начин имаше шанс да се бори за трофей, а сега и това изглежда далечна перспектива.

След подвига с Лестър Клаудио Раниери върши отлична работа и в Нант, като може да се каже, че преобрази тима. В хода на сезона "канарчетата" бяха дори трети в класирането, но постепенно отстъпиха до 5-то място, на което са в момента. Все пак изпреварването на Марсилия е напълно реално постижение. Естествено Раниери залага на силната игра в защита, като до момента Нант са допуснали 18 попадения, само ПСЖ има по-малко сред първите шест тима, те са допуснали 15 попадения досега. За мен си заслужава да се отбележи трансферът на румънския страж Чиприан Тътърушану, който отдавна е в полезрението ми. Определено класен вратар, като за мен той е с основна заслуга за силната игра на тима в защита и малкото допуснати голове. Мнението ми се затвърждава и от това което гледах в представянето му във Франция досега.

От шестата позиция ще атакува тимът на Ница, който също имаше силен край на годината, въпреки че прекъсна серията си от 4 поредни победи с равенство срещу борещия се да не изпадне тим на Лил. За момента Ница изостава с 9 точки от четвъртото място, но не изключвам възможността да стопи разликата. Подобряването в играта при тях е видимо, а и след девет месечно отсъствие готов за игра е младият и талантлив халф Вилан Сиприен, който без съмнение ще помогне на Ница във втория дял от сезона. Тимът продължава и участието си в евротурнирите, в Лига Европа, а това прави малко вероятно напускането на Балотели, който е водещ реализатор на тима в лигата с 10 попадения.

И трите новака Страсбург, Амиен и Троа засега са извън опасната зона и се представят прилично, като най-напред е Страсбург, разделящ 10-12-то място в класирането.

В дъното щурмът на Мец изглежда силно закъснял. Тимът събра цели 7 точки от равенство и две победи в последните 3 кръга, като допреди това имаше само една победа през сезона, но остава на 8 точки от спасително 17-то място. Все пак ако могат пак да рестартират както завършиха годината може и да получат някакъв шанс. Лично аз се съмнявам.
Скромният Анже логично е предпоследен, а не е изненадващо и представянето на Лил, шампионът от 2011 г. , който постепенно загуби всички свои талантливи играчи ( там игра и Еден Азар ), а и не случи на треньори. Миналият сезон също беше мъка и може би е дошъл моментът за изпадане.

Много лошо се представят и два традиционно силни отбора, като Бордо и Сен Етиен, които също са застрашени от изпадане.
Сен Етиен е тотално различен отбор след напускането на треньора Кристоф Гаутие след края на миналия сезон. Под негово ръководство "зелените" се славеха със стабилна игра и здрава защита, трудно допускаха попадения, докато сега са като разграден двор в ариергарда, 33 допуснати гола, само Мец е допуснал повече - 34.
От отбора на Бордо нямам впечатления защо се е стигнало до това положение, като да съм гледал най-много един техен мач досега от кампанията.

Общо взето всички тимове след 11-то място са в ужасяваща форма ( с изключение последните три мача на Мец), което прави битката за оцеляване непредвидима.

Скромния Гингам, с едва 11 сезона във френския елит (нито един преди 1996 г.), включително и последните четири, заема престижното 8-мо място, и въпреки че статистически е на 7 точки от опасната зона едва ли ще му се наложи да се бори за своето оцеляване. Въпреки, че в два от тези четири сезона беше доста близо до изпадане, два пъти 16-то място.
Но през 2009 г. като второ дивизионен отбор Гингам спечели Купата на Франция, а през 2014 г. повтори постижението си.
Въпреки малкото си сезони в елита бретанският тим има цели 5 участия в евротурнирите. Три за Лига Европа/УЕФА и две за Интертото.

Рен, който е най-изявеният тим от Бретанския регион има за какво да завижда.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   15.01.2018 02:17


Във Франция също се поднови първенството, след като в началото на годината имаше кръг за купата на страната.

В петък кръгът се откри със срещата Страсбург-Гингам. Камфортна победа за бретанския тим с 2-0 като гост. Първо Янис Салибур след многоходова атака копна топката елегантно над вратаря в 8-та минута, а в 16-та резултата стана 2-0 за гостите след хубав удар от движение на Никола Бенезе, който макар и загубил равновесие в тялото си нанесе много точен, макар и не силен изстрел.
След това Гингам просто пазеха преднината си.

Солидна победа на Марсилия над друг тим от Бретан Рен с 3-0 като гост. Най-добрият играч на гостите Флориан Товен бе в основата на успеха. Първо той изпусна дузпа при 0-0, която сам си изработи, но бързо се реваншира с хубава асистенция към Валер Жермен за 1-0.
След това Жермен влезе в ролята на асистент за гола на Сансон за 2-0.
Товен сложи точка на спора с красив прехвърлящ удар с глава, след отлична асистенция на Луис Густаво. В продължението на срещата Товен уцели и гредата.
Пореден разочароващ мач за Дмитри Пайе, който беше заменен. Лошата новина от лагера на гостите е контузията преди мача на титулярния ляв бек Жордан Амави, отскоро и френски национал. Отсъствието му наложи сериозни ротации, като крилото Буна Сар игра десен бек, а ортодоксалният десен бек Хироки Сакай бе пратен на левия фланг.
Треньорът Гарсия не посмя да се довери на левия бек Бедимо, който отдавна не е бил титуляр, но все пак влезе в игра, а с опита който има би трябвало бързо да влезе в час, в случай че Амави отсъства за по-дълго. Иначе лятното попълнение Абденур отново не получи шанс да започне до Рами като централен защитник, а партньор му беше пак Роландо.
Рен също имаха своите шансове в мача. В една ситуация техен играч стреля от упор в тялото на вратаря на ОМ Манданда, а в друга Сакай изби от гол-линията при едно паническо изчистване. Голаджията на Рен Уахби Казри също се контузи в хода на мача и това също попречи на домакините.
С успеха Марсилия е само на точка след Монако и Лион, които допуснаха грешни стъпки с равенства в този кръг.

Без Фалкао и Карийо Монако беше доста безидеен на терена на стабилния тим на Монпелие, а и дъждът допълнително ги затрудни, макар да не бе силен, но постоянен.

Лион играе добре срещу силните отбори, но срещу смятаните за слаби такива изпитва затруднения. Днес следобед 1-1 у дома с непретенциозния Анже, който на всичкото отгоре игра последните 6 минути от редовното време с човек по-малко. Но гостите в по-голямата част от мача стояха компактно на терена, владееха топката и не дадоха на Лион да разгърне играта си. Те поведоха от дузпа, реализирана от родения в Париж камерунец Карл Токо Екамби. Освен че беше много хладнокръвен при дузпата той ми се понрави и като цяло с много движение по терена и демонстрирането на добра техника. Само е за ЦСКА.
Все пак звездата на "хлапетата" Набил Фекир спаси домакините от загуба, при една от малкото грешки на Анже.

Голям удар за Лил с привличането на Кристоф Гаутие за треньор. Разликата в играта е видима и според мен неговото назначение ще им гарантира оставането в Лига 1.
За Купата на Франция биха с 4-2 като гост Льо Ман, който макар да е от лига Насионал 2 е солиден тим, а за първенство биха като гост Каен с 1-0, като в този мач и двата отбора завършиха с по 10 играчи.

Без Неймар ПСЖ биха като гост стабилния домакин Нант с 1-0, но срещата ще се запомни с абсурдния червен картон на Диего от домакините в края на мача. Положението го има в интернет, можете да видите ситуацията. Гол на Емилиано Сала за Нант бе отменен заради засада, която също беше доста интересна. Имаше и обратни отсъждания в мача.

Сега има междинен кръг и следващите срещи са още във вторник.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   15.01.2018 04:16


Мача между Нант и ПСЖ обаче ще се запомни не толкова с резултата, колкото с изявата на френския арбитър Тони Шапрон, който в края на двубоя изрита играча на Нант Диего Карлос, след това му показа втори жълт и респективно червен картон и свири фаул за ПСЖ :outofspace: Пред играчите на Нант съдията обяснил, че се е подхлъзнал :-D

Действието на съдията е след 6-та минута от репортажа в Спортал:
https://www.sportal.bg/news.php?news=703765

С френски коментар:


_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   15.01.2018 10:58


Ахахаха, за първи път виждам такова нещо?!
Този Шапрон е титан :moufan:
Спънаха го неволно, ама той се ядоса, върна си, та не само това, но и изгони играча за фаул срещу... съдията. Лелееее ШОК :helpless: :-o

:ludnica:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   18.01.2018 10:25


Ебаси и боклука е циганина. Мазно бразилско лайно!!!

:uuu: :uuu: :uuu:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   18.01.2018 22:01


bai Momchil написа:
Ебаси и боклука е циганина. Мазно бразилско лайно!!!

:uuu: :uuu: :uuu:



какво е направил?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   18.01.2018 22:07


Balleta написа:
bai Momchil написа:
Ебаси и боклука е циганина. Мазно бразилско лайно!!!

:uuu: :uuu: :uuu:



какво е направил?
Същите сигански номера като в началото на сезона. Натегна се на Кавани да бие дузпа при 7:0 при положение, че вече беше вкарал хеттрик. И в крайна сметка я би де. Уж се бяха разбрали, уж нямаше повече проблеми и накрая ядец.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   18.01.2018 22:15


Циганинът си остава циганин до живот.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   18.01.2018 22:58


SUBXERO написа:
Balleta написа:
bai Momchil написа:
Ебаси и боклука е циганина. Мазно бразилско лайно!!!

:uuu: :uuu: :uuu:



какво е направил?
Същите сигански номера като в началото на сезона. Натегна се на Кавани да бие дузпа при 7:0 при положение, че вече беше вкарал хеттрик. И в крайна сметка я би де. Уж се бяха разбрали, уж нямаше повече проблеми и накрая ядец.
Е те може да са се разбрали Неймар да ги бие или той да е бил определен за тоя мач, не е в това въпросът. Проблемът е, че вече беше направил хеттрик, а Кавани с тоя гол щеше да подобри някакъв рекорд. И най-важното, публиката искаше Кавани да я бие и му скандираше името, но оня не отстъпи.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   18.01.2018 23:32


spurs написа:
И най-важното, публиката искаше Кавани да я бие и му скандираше името, но оня не отстъпи.


За мен основно това е важно.. И тук си личи кой колко е голям.
Ако се поставя на мястото на Кавани, честно казано не би ми се искало рекордния гол да е от дузпа. Ако се поставя обаче на мястото на Неймар, бих уважил тези, които си отделят времето, гласа, средствата и т.н. Ако вече Кавани видимо откаже е различно, но мисля че нямаше подобна индикация.
При 7:0 човек може само да трупа позитиви... някои лигавета обаче имат дарбата въпреки резултата и хеттрика да бъдат освиркани... Виновна е публиката (според един от игралите в мача), разбира се..

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция 2017/2018   |   19.01.2018 12:09


Публиката на ПСЖ го освирка здраво при изпълнението. Дано продължи този тренд. Парижани по-принци са горди хора, наследници на храбрите троянци, но в момента голяма част от града е пълна със сволоч и нищо чудно Парк Де Пренс да е пълен с глори хънтъри и скоро пак да аплодират циганското лайно.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг