Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 22:13



Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Неофициалното класиране по медали - битката на нациите 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   05.08.2016 19:48


Редовната тема за класирането по медали :-)

Големия въпрос е САЩ или Китай?
И кой ще е трети?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   05.08.2016 21:34


Китай. Трети Франция!!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   06.08.2016 03:43


Никакъв въпрос не е това. Ако изобщо следиш Олимпийските тенденции в последните години изобщо няма да отваряш такава безсмислена тема. След като си въведоха голфа, очакваме още нови 2 допълнителни златни медала за щатите. А китайците започнаха да издишат в едни от традиционните за тях спортове като скокове във вода, където очаквам пробив от други нации; и щангите, където се навъдиха разни таиландци, виетнамци и таиванци, които също ще им подбият бройката. В крайното класиране очаквам солидна разлика от +10 златни в полза на САЩ и никаква интрига в класирането по медали. Освен това за янките явно Студената война не е свършила и със всички средства ще се постараят да си спечелят класирането, след като руснаците им взеха в Сочи. Но здраве да е, поне ще изкарам пари от триумфа на най-омразната държава в света. Третото място ще иде пак за Великобритания.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   06.08.2016 14:51


fc_bayern написа:
Никакъв въпрос не е това. Ако изобщо следиш Олимпийските тенденции в последните години изобщо няма да отваряш такава безсмислена тема. След като си въведоха голфа, очакваме още нови 2 допълнителни златни медала за щатите. А китайците започнаха да издишат в едни от традиционните за тях спортове като скокове във вода, където очаквам пробив от други нации; и щангите, където се навъдиха разни таиландци, виетнамци и таиванци, които също ще им подбият бройката. В крайното класиране очаквам солидна разлика от +10 златни в полза на САЩ и никаква интрига в класирането по медали. Освен това за янките явно Студената война не е свършила и със всички средства ще се постараят да си спечелят класирането, след като руснаците им взеха в Сочи. Но здраве да е, поне ще изкарам пари от триумфа на най-омразната държава в света. Третото място ще иде пак за Великобритания.



е такива мнения ме карат да пиша в стил, в който писах за Роналдо и Евро 2016 :yes: Пращи от омраза та се пръска.
Как китайците започнаха да издишат в скоковете на вода ми е интересно ??? :-o Ама е така да се напише. На последното световно в Казан през 2015, китайците взеха 10 от 13 златни медала в дайвинга + 3 сребърни, а на последната Олимпиада в Лондон - 8 от 10 златни медала. :wave:
От друга страна американците вече не са това което бяха в атлетиката, където Ямайка взе предимство особено в бяганията.
Американците отслабиха позиции и в плуването (освен ако не изгрее някоя нова звезда в Рио ама не вярвам много). Австралийците доминират в спринта там, на бруст янките са доста зле, изобщо гарантирани медали се очакват само от Кейти Ледеки, всичко останало е 50-50.
Вкарали били голфа да си вземат 2 сигурни златни медала - ок, ама ако участваха всички звезди, а не дропваха заради липса на точки (Зика :innocent: ), как са гарантирани тия два медала при наличието на австралийците Джейсън Дей (световен номер 1) и Адам Скот, при наличието на бившия номер едно северноирландец Рори Макълрой, шведа Хенрик Стенсон.
При жените да не говорим. Корейката с новозеландски паспорт Лидия Ко си е фаворит при жените. В световния ранкинг следват тайландка и канадка и чак 4-а е американката Лекси Томпсън, след което следват една дузина корейки, като между тях е втората най-високо ранкирана американка 7-а.

Така, че леко със златните медали в голфа. Но при мъжете много от фаворитите (горните споменати) се отказаха, така, че там не се знае.


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   06.08.2016 19:29


Не ми се влиза в дълги обяснения, че нямам време, но на Световното Таня Каньото разби китайската доминация и им открадна един от златните, нищо чудно и сега да се случи. До колкото си спомням от 10м кула също имаше пробив на един от азиатците - корея или малайзия(не помня точно) взеха златото. А Австралия в плуването имат една кьорава щафета само, в индивидиалното американците ще оберат повечето златни. Хубаво е, че има от време на време някои проблясък като Сун Янг или японците в съчетаното, който да разнообрази картинката, иначе тоя спорт съвсем ще се обезличи.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   06.08.2016 22:13


Глупости. :)
американското плуване е в криза. Имат силна атлетика, особено при жените и са традиционно силни в колективните спортове :)
китайците в момента са заплаха и в плуването, а имат дисциплини в които ще обират яко медали, като скоковете във вода, женските щанги, тениса на маса. стрелбата ще е на кантар. в гимнастиката ще е много интересно. Днес започнаха състезанията ама наште нищо не дават. 100 пъти вече дават това мижаво откриване. Само заради това ме е яд, че няма как да гледам по булсата, цели 3 канала със спорт са пуснали, БНТ днес много зле.

всъщност дано си прав, защото не ги тача аз джикитайците, го юес:)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   06.08.2016 22:19


fc_bayern написа:
Не ми се влиза в дълги обяснения, че нямам време, но на Световното Таня Каньото разби китайската доминация и им открадна един от златните, нищо чудно и сега да се случи. До колкото си спомням от 10м кула също имаше пробив на един от азиатците - корея или малайзия(не помня точно) взеха златото. А Австралия в плуването имат една кьорава щафета само, в индивидиалното американците ще оберат повечето златни. Хубаво е, че има от време на време някои проблясък като Сун Янг или японците в съчетаното, който да разнообрази картинката, иначе тоя спорт съвсем ще се обезличи.


добре де, ама ти разбираш ли абсурда на това което пишеш. Някой си бил откраднал златото на китайците в една или две от 13-те дисциплини в плуването - ами анджък де, е това е пример за спорт, в който китайците взимат всички златни медали на 90%, амриканците нямат такъв спорт.
Плуването явно не го следиш щом коментираш шпо тоя начин. Писали сме доста в темата за плуване за фаворитите. Американците кои индивидуални дисциплини ще спечелят освен тези на Ледеки, евентуално, но много несигурно Фелпс ?
Докато австралийците имат доста силен отбор в момента, особено в спринта.
Това което пишеш важи за китайците и тов акоето обират в традиционните им дайвинг, щанги, тениса на маса и многото други които навлязоха в последните години


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   08.08.2016 21:16


Balleta написа:
fc_bayern написа:
Не ми се влиза в дълги обяснения, че нямам време, но на Световното Таня Каньото разби китайската доминация и им открадна един от златните, нищо чудно и сега да се случи. До колкото си спомням от 10м кула също имаше пробив на един от азиатците - корея или малайзия(не помня точно) взеха златото. А Австралия в плуването имат една кьорава щафета само, в индивидиалното американците ще оберат повечето златни. Хубаво е, че има от време на време някои проблясък като Сун Янг или японците в съчетаното, който да разнообрази картинката, иначе тоя спорт съвсем ще се обезличи.


добре де, ама ти разбираш ли абсурда на това което пишеш. Някой си бил откраднал златото на китайците в една или две от 13-те дисциплини в плуването - ами анджък де, е това е пример за спорт, в който китайците взимат всички златни медали на 90%, амриканците нямат такъв спорт.
Плуването явно не го следиш щом коментираш шпо тоя начин. Писали сме доста в темата за плуване за фаворитите. Американците кои индивидуални дисциплини ще спечелят освен тези на Ледеки, евентуално, но много несигурно Фелпс ?
Докато австралийците имат доста силен отбор в момента, особено в спринта.
Това което пишеш важи за китайците и тов акоето обират в традиционните им дайвинг, щанги, тениса на маса и многото други които навлязоха в последните години


Аз знам какво пиша, ама ти май изобщо не ми следиш мисълта. Никой не отрича доминацията на Китай във въпросните спортове, но за да бъдат що годе конкурентни на Сащ в класирането по медали трябва не само да си взимат ''техните'' спортове, но и да надградят, което изобщо не може да стане. Не само, че не надграждат, но и допускат пробиви в традиционно силните за тях дисциплини. Ето защо мисля, че в крайното класиране ще изостанат сериозно с повече от 10-тина златни. Американците ще си вземат тяхната бройка в плуването, видя вчера даже, че спечелиха щафетата, която им бягаше изобщо в последните години. Австралийците наистина имат доста нови имена. Ще видим дали ще са някаква конкуренция на щатите.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   09.08.2016 20:22


Байерн не знам дали следиш щангите ама китайските треньори яко работят за американската кауза. Вчера провалиха една тяхна абсолютна фаворитка с шокиращо висока първа тежест в изтласкването, днес също провалих един от мъжете си, ама там май и някаква контузия получи. Но поне засега китайците се провалят в щангите. Да видим дали в тениса на маса, бадминтона и скоковете във вода ще бъдат пробити.


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   09.08.2016 22:09


Diavolo написа:
Байерн не знам дали следиш щангите ама китайските треньори яко работят за американската кауза. Вчера провалиха една тяхна абсолютна фаворитка с шокиращо висока първа тежест в изтласкването, днес също провалих един от мъжете си, ама там май и някаква контузия получи. Но поне засега китайците се провалят в щангите. Да видим дали в тениса на маса, бадминтона и скоковете във вода ще бъдат пробити.


Абе следя го и ме е яд. Днес очаквам Денг Вей да ги счупи, ама кел файда, до края не останаха много състезатели и най-вероятно титлите, който взеха в Лондон в щангите ще бъдат повече. Аз вече се примирих класирането е ясно. Най-се дразня, че заради това ограничение от две състезатели от една държава да представят дадена дисциплина китайците започнаха да бягат по другите азиатски държави, дори и европейски, само и само, за да участват и много скоро ще видиш и пробиви и в тези коронни дисциплини. Видя ли вчера какво стана на елиминациите с железния кореец Ким Вооджин в стрелбата с лък, който постави световен рекорд в сериите. Явно не само при китайците проблема. Тук поне има още двама, които да го заместят за титлата. Е не може в някой дисциплини да участват максимум по трима състезатели от дадена страна, а в други по два. В атлетиката, ако не ме лъже паметта могат да участват по трима американци, докато в тениса на маса, скоковете във вода и тн по двама китайци. Няма как да сме конкурентни при това положение.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


Последна промяна fc_bayern на 09.08.2016 22:10, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   10.08.2016 00:00


Цитат:
Няма как да сме конкурентни при това положение.


Ти китаец ли си Попе? :blink:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   10.08.2016 08:08


Vendome написа:
Цитат:
Няма как да сме конкурентни при това положение.


Ти китаец ли си Попе? :blink:

И аз питам същото.


 
ICQ YIM WWW

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   10.08.2016 09:46


Е кво ми се хващате за буквата, в бързината и от еуфорията съм написал, че съм китаец. Е не съм китаец, българин съм, ама още от Атина 2004 си стискам здраво палците за тях, когато съвсем за малко едвам не ги биха надутите американци. А и още от малък започнах да следя доста изкъсо китайските дисциплини та и до днес. Тези плуванета и отборните спортове са ми втръснали до повръщане. Нека се радват янките, предстои Олимпиада в Токио, на наша територия, тогава ще говориме за изравняване на силите и конкуренция. Освен ако не си вкарат още 2-3 нови техни спортове.
Засега индикации в скоковете за пробив няма. Ако има изненади единствено от Таня Каньото е на ниво да се пребори, иначе ще си вземем 8 от 8. Тениса на маса е доста зле работата, единия ни представител вече изхвърча, а лидера и Но.1 в ранглистата трябваше вчера да прави обрат от 0:2 срещу един кореец. Конкуренция има - японци, колкото щеш един беларусин и така. При жените и двойките нещата са доста по-добре, мачкат на поразия. Бадминтона почва от утре, но и там ще е мътно и кърваво, че сумати азиатци се нароиха като конкуренция на нашите. От гимнастиката единствено на халки очаквам злато и на трамплин салтата. Та така, айде че съм умрел за сън.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   10.08.2016 15:47


Още един златен медал за Щатите - бягане по часовник за жени.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   10.08.2016 16:24


fc_bayern написа:
Е кво ми се хващате за буквата, в бързината и от еуфорията съм написал, че съм китаец. Е не съм китаец, българин съм, ама още от Атина 2004 си стискам здраво палците за тях, когато съвсем за малко едвам не ги биха надутите американци. А и още от малък започнах да следя доста изкъсо китайските дисциплини та и до днес. Тези плуванета и отборните спортове са ми втръснали до повръщане. Нека се радват янките, предстои Олимпиада в Токио, на наша територия, тогава ще говориме за изравняване на силите и конкуренция. Освен ако не си вкарат още 2-3 нови техни спортове.
Засега индикации в скоковете за пробив няма. Ако има изненади единствено от Таня Каньото е на ниво да се пребори, иначе ще си вземем 8 от 8. Тениса на маса е доста зле работата, единия ни представител вече изхвърча, а лидера и Но.1 в ранглистата трябваше вчера да прави обрат от 0:2 срещу един кореец. Конкуренция има - японци, колкото щеш един беларусин и така. При жените и двойките нещата са доста по-добре, мачкат на поразия. Бадминтона почва от утре, но и там ще е мътно и кърваво, че сумати азиатци се нароиха като конкуренция на нашите. От гимнастиката единствено на халки очаквам злато и на трамплин салтата. Та така, айде че съм умрел за сън.



Без да искаш , ама после пак "на наша територия" ....китаецо :laugh: :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   10.08.2016 16:32


Деволе мене много не пука за крайното класиране, стига любимите ми спортисти да направят нещо...това че Серенка отпадна е добре....ще си попълня сигнатурата... :-D :laugh:


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   11.08.2016 05:26


Ето ви я и първата голяма изненада в Скоковете във вода от дисциплината 3 м синхронни скокове и пробива, за който говорех, че ще стане в предишните дни. Многократният Световен и Олимпийски шампион Кай Цин в партньорство този път с Юан Као отстъпиха титлата на британците Лафнър и Миърс. Видя се, че и 'боговете' могат да бъркат, единствено надрусаните мутанти от съседните дисциплини на плуването не го правят. Бих казал съвсем заслужено беше класирането накрая и нямаше никакви съдийски аванти и несправедливости, освен неразборията в последния скок, където трябваше да връщат американците, заради неотчетени точки на предишните. Нашите започнаха ударно и след задължителните скокове водеха убедително и не се виждаше кой може да ги спре. Като почнаха обаче свободните скокове настъпи истинската развръзка, третият и четвъртият скокове бяха зле, в петият се стабилизираха и съкратиха изоставането си само на 3 точки, което си е доста малко в този спорт, но накрая се поизложиха на последния скок, който беше с максимална сложност на изпълнение 3,8 и останаха с бронзов медал. Трябваше да изберат нещо по-простичко като изпълнение и с един посредствен скок щеше да си станат шампиони, защото и британците никак не блестяха, и при тях също имаше грешки.
Искам да отбележа изключително слабите изпълнения на тази Олимпиада, не само в тази дисциплина, но и като цяло в останалите от Скоковете във вода. Световното първенство беше къде къде по-класно, а сега имаше доста състезатели, които се пльосваха в басейна като чували с бетон. За жените нека бъдем снизходителни, но от мъжете не съм очаквал толкова слаба изява. Най-голямото разочарование беше от руския отбор, където вицешампиона Иля Захаров в партьорство с Кузнецов се изложиха тотално като задминаха единствено бразилските, дошли единствено да попълнят бройката.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


Последна промяна fc_bayern на 11.08.2016 05:37, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   11.08.2016 10:40


Не е истина каква драма, какъв обрат в щангите при мъжете. След първото движение - Изхвърляне, китайският представител взе солидна преднина пред конкурентите от цели 12, пак казвам 12 килограма :outofspace: пред конкуренцията със световен рекорд в движението. Казах си ей тоя ще ги смачка като мухи без никаква трудност и ще запишем още едно лесно злато в списъка. Да ама не, при изхвърлянето казахстанеца Рахимов взе че като нищо си направи световно рекордче и ни отмъкна титлата под носа. :laugh:

При жените отново се получи интересен сблъсък по оста китай - казахстан, но този път нямаше изненади и една идея нашата състезателка беше по-напред от съперничката си като с втория опит в изтласкването спечели титлата. Макар в двубоя разликата да е минимална от само 2 килограма, през цялото време контролираше събитията на паркета и не допусна изненада.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   11.08.2016 11:02


Balleta написа:
fc_bayern написа:
Е кво ми се хващате за буквата, в бързината и от еуфорията съм написал, че съм китаец. Е не съм китаец, българин съм, ама още от Атина 2004 си стискам здраво палците за тях, когато съвсем за малко едвам не ги биха надутите американци. А и още от малък започнах да следя доста изкъсо китайските дисциплини та и до днес. Тези плуванета и отборните спортове са ми втръснали до повръщане. Нека се радват янките, предстои Олимпиада в Токио, на наша територия, тогава ще говориме за изравняване на силите и конкуренция. Освен ако не си вкарат още 2-3 нови техни спортове.
Засега индикации в скоковете за пробив няма. Ако има изненади единствено от Таня Каньото е на ниво да се пребори, иначе ще си вземем 8 от 8. Тениса на маса е доста зле работата, единия ни представител вече изхвърча, а лидера и Но.1 в ранглистата трябваше вчера да прави обрат от 0:2 срещу един кореец. Конкуренция има - японци, колкото щеш един беларусин и така. При жените и двойките нещата са доста по-добре, мачкат на поразия. Бадминтона почва от утре, но и там ще е мътно и кърваво, че сумати азиатци се нароиха като конкуренция на нашите. От гимнастиката единствено на халки очаквам злато и на трамплин салтата. Та така, айде че съм умрел за сън.



Без да искаш , ама после пак "на наша територия" ....китаецо :laugh: :-D


Откога Токио е част от Китай? :blink:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Неофициалното класиране по медали - битката на нациите   |   11.08.2016 12:49


Китай, ТОкио, Виетнам, Корея - има ли разлика!? :wave: :-D
Се са си "наште". ;-) :question:


 
ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг