Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20.04.2024 04:51



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Новите спортове на летните ОИ 
Автор Съобщение
Online
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28635
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 01:30


Интересно ми е какво ви е мнението за разрастването на спортовете в официалната програма?

В Рио своя дебют ще имат Ръгбито (по-точно Ръгби 7) и Голфа.
След няколко дена ще стане ясно и кои ще са новите спортове в Токио (2020), като се спекулира, че най-вероятно безйбола и софтбола ще се завърнат в програмата заради популярността им в Япония и че новите спортове, които ще дебютират там ще са Карате, Сърфинг и Скейтборд.
Други, които ще се пробват са Скуоша, Снукъра и Билярда (последните два с минимален шанс).

Аз като пропит до мозъка на костите ми със спорт нямам нищо против, но според мен трябва да се набляга на качеството и да се отсява колкото се може повече плявата.
Значи за какво ни е безйбол след като най-добрите ги няма? За какво е и това Ръгби 7? Да бяха вкарали класическото Ръгби, но с най-добрите в света. Иначе няма смисъл. Както няма смисъл и от мъжкия футбол, но това е съвсем друга тема.
Голфа пък ще е пълен ташак след като най-големите звезди се отказаха.
На летни олимпийски игри основно от масата народ (а не такива като мен, които гледат всичко) се гледат не повече от 5, 6 спорта. Хайде макс 10. В Рио ще са 28 спорта в 41 дисциплини. Като има такива като триатлон, модерен петобой и батут, които серизно го казвам сигурно се гледат само от роднини и приятели на участващите.
Аз искам да гледам най-добрите спортисти от целия свят събрани за две седмици, веднъж на 4 години, за да спорят за най-ценния медал в световния спорт, олимпийския. МОК трябва да работи много повече с отделните федерации на спортовете членки с ясната идея най-добрите във всеки един спорт да участват на олимпиадата. И ако не могат да ги накарат само с кубертеновия принцип, то да намерят начини с много точки за ранглистата и дори с пари под масата чрез разни мними спонсори.
Няма смисъл от спортове, които никой не следи и дори не знае правилата. Не, не че няма смисъл от тези спортове, има смисъл само ако имат силна реклама и ако прочетем на няколко места как най-добрите в света са се събрали за да определят най-достойните, най-силните сред най-силните.
Само това би привлякло аудитория.

А ето и едно кратно, но любопитно видео за историята на някои странни спортове през годините :-D
http://vbox7.com/play:b09f110b16&start=1


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 06:14


Ръгбито си е на място - стар спорт, супер популярен в много страни по света. А това, че са приели версията със 7 души също е добре - по малки отбори, по малко разходи, повече атракция.

Бейзбола също трябва да е вътре, защото също е много популярен в много страни.

Относно тия спортове дето само семействата на играчите ги гледали, ами то и в кърлинга залите са полупразни понякога и предимно с роднини, ама .... :laugh:

Иначе да питаш точно тук този въпрос и да очакваш нещо различно от преобладаващо не е нелепо. Българина като цяло няма широка спортна култура и на 80% си знае футбола и е доста консервативен по отношение на новите неща.

Но да, има и тъпи спортове, ето например наедно с култовите панички, в стрелбата има така наречения трап, който е уникално тъп, някави редняци стрелят по разни си нещица :outofspace:

Иначе аз винаги съм се чудел защо на хората им пречат нещата в повече, ако старите и традиционни си стоят - ами по голямо разнообразие, ако те кефи гледаш, ако не те кефи не, никой не те връзва насила да гледаш, въпроса е, че го има, и ако ти е интересно можеш да го гледаш. Защо трябва да се оплаква някой от повечето неща. :-?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10441
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 06:51


Balleta написа:
Ръгбито си е на място - стар спорт, супер популярен в много страни по света. А това, че са приели версията със 7 души също е добре - по малки отбори, по малко разходи, повече атракция.

Бейзбола също трябва да е вътре, защото също е много популярен в много страни.

Относно тия спортове дето само семействата на играчите ги гледали, ами то и в кърлинга залите са полупразни понякога и предимно с роднини, ама .... :laugh:

Иначе да питаш точно тук този въпрос и да очакваш нещо различно от преобладаващо не е нелепо. Българина като цяло няма широка спортна култура и на 80% си знае футбола и е доста консервативен по отношение на новите неща.

Но да, има и тъпи спортове, ето например наедно с култовите панички, в стрелбата има така наречения трап, който е уникално тъп, някави редняци стрелят по разни си нещица :outofspace:

Иначе аз винаги съм се чудел защо на хората им пречат нещата в повече, ако старите и традиционни си стоят - ами по голямо разнообразие, ако те кефи гледаш, ако не те кефи не, никой не те връзва насила да гледаш, въпроса е, че го има, и ако ти е интересно можеш да го гледаш. Защо трябва да се оплаква някой от повечето неща. :-?

Съгласен с всичко, много добре казано!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9621
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 07:35


Защото, Балет, накрая в статистиката ще има:

17. Камбоджа 2 0 0
38. България 0 0 1

като тия два златни на Камбоджа ще са на батут, а нашият бронзов, ще е на Ивет (примерно казвам). И в крайна сметка какво сравняваме тука - кон с кокошка. Щото бронза на Ивет >>> от златен медал на батут! Ей, затова. Нека има и хиляда спорта и джаминки и чилик да вкарат ако искат, ама да се разделят при крайното класиране по някакви критерии и така да се определя, коя страна е най-успешната.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 19.07.2016 07:35, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 10:12


bai Momchil написа:
Защото, Балет, накрая в статистиката ще има:

17. Камбоджа 2 0 0
38. България 0 0 1

като тия два златни на Камбоджа ще са на батут, а нашият бронзов, ще е на Ивет (примерно казвам). И в крайна сметка какво сравняваме тука - кон с кокошка. Щото бронза на Ивет >>> от златен медал на батут! Ей, затова. Нека има и хиляда спорта и джаминки и чилик да вкарат ако искат, ама да се разделят при крайното класиране по някакви критерии и така да се определя, коя страна е най-успешната.


Абсолютно. И понеже няма как да се разпределят по критерии, не трябва всякакви екзотични измишльотини да стават олимпийски спортове.

В тая връзка наскоро един приятел ми твърдеше, че в обозримо бъдеще и някоя компютърна игра щяла да стане олимпийски спорт (нали има разни международни турнири по някакви игри с много сериозни наградни фондове), даже се хванахме на бас, че такова нещо няма да се случи в следващите 4 олимпиади :)


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9621
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 10:33


spurs написа:
В тая връзка наскоро един приятел ми твърдеше, че в обозримо бъдеще и някоя компютърна игра щяла да стане олимпийски спорт (нали има разни международни турнири по някакви игри с много сериозни наградни фондове), даже се хванахме на бас, че такова нещо няма да се случи в следващите 4 олимпиади :)


Ще се случи. При нас във фирмата има една инициатива за активност в продължение на 6 седмици. Логваш си всякаква активност - всякакви видове спорт, ходене, танци и други такива предразполагащи движение. И днес един индиец предложи от догодина да се вклюи Покемон Го. :outofspace:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 14:24


Diavolo написа:
Интересно ми е какво ви е мнението за разрастването на спортовете в официалната програма?

След няколко дена ще стане ясно и кои ще са новите спортове в Токио (2020), като се спекулира, че най-вероятно безйбола и софтбола ще се завърнат в програмата заради популярността им в Япония и че новите спортове, които ще дебютират там ще са Карате, Сърфинг и Скейтборд.
Други, които ще се пробват са Скуоша, Снукъра и Билярда (последните два с минимален шанс).



Всъщност новите спортове, които се обсъждат за Токио 2020 са сведени до 5 - бейзбол и софтбол, карате, спортно катерене, сърфинг и roller sports.

Скуоша, боулинга и wushu-то :laugh: са отпаднали.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10441
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 17:03


bai Momchil написа:
Защото, Балет, накрая в статистиката ще има:

17. Камбоджа 2 0 0
38. България 0 0 1

като тия два златни на Камбоджа ще са на батут, а нашият бронзов, ще е на Ивет (примерно казвам). И в крайна сметка какво сравняваме тука - кон с кокошка. Щото бронза на Ивет >>> от златен медал на батут! Ей, затова. Нека има и хиляда спорта и джаминки и чилик да вкарат ако искат, ама да се разделят при крайното класиране по някакви критерии и така да се определя, коя страна е най-успешната.

Точно затова и класирането по медали изрично се води НЕОФИЦИАЛНО, демек просто безобидна статистика.

От друга страна медалът си е медал, независимо в коя дисциплина и при какви условия е извоюван. Някои спортисти печелят медали без да се поизпотят дори, други се бъхтят от първия до последния ден, при това отборно, така че единен аршин така или иначе няма и няма да има.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Online
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28635
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   19.07.2016 19:26


Това със скейтборда е пълно безумие ама карай...
Значи съгласен, че яко се обезценяват нещата.
1 златен медал на 100 м. лека атлетика и плуване е равносилен на 1 златен медал в женските щанги дето неква допингирана китайка ще смачка и без това мижавата конкуренция.
Според мен трябва да се въведе коефициент на престижност и значимост и по него да се умножават медалите. Не че ще стане де...
Балет, нп бе. Аз така или иначе гледам всичко, ама пак ти казвам не аз и ти сме критерии и база, а 90% от 99% оставащите хора по света. :-D
Иначе това което конкретно искам е качество. Като ще въвеждат колективни спортове, то да се борят най-добрите в света да участват, а не да ми пращат некви треторазрядни отбори. А голфа на тази олимпиада ще е пълен крах. Всъщност това е спорта, който едва ли ще гледам, просто не знам правилата. Или по-точно навремето се поинтересувах и ги научих ама нали не гледам и пак ги забравих. :-D


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   20.07.2016 09:49


Очаквам в някоя следваща олимпиада да има пейнтбол, покемон етс...

Иначе триатлона ми е интересен, гледам го, а и съм го практикувал.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   21.07.2016 16:17


Вероятно се шегувате, че голфът е станал част от олимпийското движение?? Това вече е дъното...... :helpless: :blink:

Иначе няколко разсъждения от мен:

Първо, да допуснеш професионални състезатели на олимпиада, е като да пуснеш педофил в деЦки басейн. Истинска гавра с изконните олимпийски принципи. Тук гледам големите "ценители" на спорта не само не забелязват тази нагла подмяна, ами напротив - искат опорочаването да продължи, като и по-малко засегнатите от бруталния комерсиализъм спортове се напълнят с допингирани мултимилионни звездЪ. НА Дяволето пък му се гледало качество. Основният смисъл на Олимпиадата не беше ли участието, а не наличието на мега-гига класиките и пълненето на гушите на телевизиите, спонсорите и букмейкърите?!?!

Второ, едно от малкото останали истински стойности на съвременните олимпиади, са именно екзотичните спортове. Да се плюе и недоволства точно срещу тези спортове, е абсолютно завършена жалкарщина. Още по-голяма жалкарщина е да се твърди, че медалът на някоя нардусана до козирката жена-мъж в атлетиката е по-ценен от медала на някоя камбоджанка в батута!

Трето, ако има някакво абсурдно изкривяване на таблицата с медалите, това е заради някои спортове, които разпределят по десетина чифта медали заради тоталното раздуване на дисциплините (пръв пример тук е плуването).

Четвърто, има накъде още да се копае надолу - онази гейтащина на розовите папийончести чичковци с пръчките все още не е станала олимпийски "спорт"... :-D

Послепис: Кубертене, Кубертене, каква я мисли, каква стана... :-| :-(


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9621
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   22.07.2016 07:31


Кубертене, Кубертене, ама Кубертен като го е мислил, го е мислил с нормални спортове, а не с батутчета и прескочи кобила, така че вземи си ги тия екзотики...

Иначе относно екзотиките - дай първо да махнем женската борба и най-вече женските щанги, а после вече да мислим каква екзотика да вкараме.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   22.07.2016 15:56


bai Momchil написа:
Кубертене, Кубертене, ама Кубертен като го е мислил, го е мислил с нормални спортове, а не с батутчета и прескочи кобила, така че вземи си ги тия екзотики...

Иначе относно екзотиките - дай първо да махнем женската борба и най-вече женските щанги, а после вече да мислим каква екзотика да вкараме.



добре е да се прочете историята на игрите преди да се пише :laugh: ;-) :cheers:

точно по времето на Кубертен, примерно на игрите през 1912 е имало не малко меко казано "екзотични спортове", които са били част от програмата.
Примерно на същите игри, самия Кубертен, като президент на МОК, участва и печели златен медал в така наречените - 'културни' или 'арт спортове' - скулптура, рисуване, музика, литература и архитектура :laugh: Кубертен печели злато в 'дисциплината' литератута и сребро в скулптурата.
На същите игри, като спорт участва дърпането на въже :laugh: За пръв и последен път.
Естествено стрелбата по панички и така наречения 'трап'е силно застъпен още тогава. Една от дисциплините се казва - "Стрелба по бягащи елени" :laugh:
Оплютия тук вече "модерен петобой" също е част от игрите през 1912.
На същите игри, като демонстративен спорт участва и бейзбола, който между другото има много интересна история през годините :-D

[b]Оригиналния девиз на Кубертен:
"The important thing in life is not the triumph but the struggle, the essential thing is not to have conquered but to have fought well"[/b]


 
Online
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28635
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   22.07.2016 19:57


Аха, бях пуснал и клип с екзотиките от зората на олимпиадата ама явно не е бил гледан. :-)
Мейджъре, с екзотики, без екзотики с качество или не, аз пак ще си гледам и винаги ще гледам (просто изразих мнение какво най-много бих искал).
И не мога да разбера спортни фенове каквито сме се събрали тук да бойкотират олимпиадата заради не знам си какви принципи.
Само заради един спортист, който се е борил 4 години със зъби и нокти за да се класира на олимпиада и да представя себе си и родината си струва да се гледа. Най-малкото от уважение и респект през саможертвата през която минават най-хубавите години на тези хора.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   29.07.2016 09:03


Diavolo написа:
И не мога да разбера спортни фенове каквито сме се събрали тук да бойкотират олимпиадата заради не знам си какви принципи.


Олимпиадата отдавна няма много общо със спорта. А спортните фенове са по спортните площадки (като участници) и/или на трибуните (като зрители) на регионални или юношески турнирчета, защото там е останал някакъв що-годе истински и неопорочен спорт.


 
Online
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28635
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   30.07.2016 11:29


Напротив, все още има много неща свързани със спорта, въпреки негативите
Почти цял живот съм по площадки и зали, тия работи не на мен. Но вече няма време от работа и много книги, спорт, филми и сериали. :-D


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   06.08.2016 17:13


Diavolo написа:
Почти цял живот съм по площадки и зали, тия работи не на мен. Но вече няма време от работа и много книги, спорт, филми и сериали. :-D


Точно на теб и точно заради причината, която сам си изтъкнал!


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   06.08.2016 17:35


Един (малко гаден) виц:
Започна новата Олимпиада!
Както винаги, черните са най-добри в бягането, белите - в стрелбата. :-) :oops:
... и без стрелба по носърчетата, да знаете! :yes:


Последна промяна Naki на 06.08.2016 17:36, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   07.08.2016 17:20


Balleta написа:
добре е да се прочете историята на игрите преди да се пише :laugh: ;-) :cheers:

точно по времето на Кубертен, примерно на игрите през 1912 е имало не малко меко казано "екзотични спортове", които са били част от програмата.
Примерно на същите игри, самия Кубертен, като президент на МОК, участва и печели златен медал в така наречените - 'културни' или 'арт спортове' - скулптура, рисуване, музика, литература и архитектура :laugh: Кубертен печели злато в 'дисциплината' литератута и сребро в скулптурата.
На същите игри, като спорт участва дърпането на въже :laugh: За пръв и последен път.
Естествено стрелбата по панички и така наречения 'трап'е силно застъпен още тогава. Една от дисциплините се казва - "Стрелба по бягащи елени" :laugh:
Оплютия тук вече "модерен петобой" също е част от игрите през 1912.
На същите игри, като демонстративен спорт участва и бейзбола, който между другото има много интересна история през годините :-D

[b]Оригиналния девиз на Кубертен:
"The important thing in life is not the triumph but the struggle, the essential thing is not to have conquered but to have fought well"[/b]


:thumbs: Само го линкни на Мейджъра


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Новите спортове на летните ОИ   |   07.08.2016 17:22


Diavolo написа:
Аха, бях пуснал и клип с екзотиките от зората на олимпиадата ама явно не е бил гледан. :-)
Мейджъре, с екзотики, без екзотики с качество или не, аз пак ще си гледам и винаги ще гледам (просто изразих мнение какво най-много бих искал).
И не мога да разбера спортни фенове каквито сме се събрали тук да бойкотират олимпиадата заради не знам си какви принципи.
Само заради един спортист, който се е борил 4 години със зъби и нокти за да се класира на олимпиада и да представя себе си и родината си струва да се гледа. Най-малкото от уважение и респект през саможертвата през която минават най-хубавите години на тези хора.


Принципите и ценностите са нещата, заради които сме хора. Така че точно изкривеният принцип "ама и един да е останал" е осъдителен - защото сега е един, следващият ден ще е нито един, тъй като бройлерстваме вкупом! Специално тази Олимпиада струва на Бразилия куп пари, които биха подобрили безспорно живота на бразилците, ако парите бяха похарчени за друго!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг