Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 10:52



Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Тенис 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 17:29


Naki написа:
Henman написа:
Naki написа:
Обиден съм, че незаслужено ме обиждат - било то и не от прост обикновен потребител. :-(
Така не може, има си правила на форума, или не?! :-o Важат за всички, не само за мен.

Добре де, Анди Мъри в сайта на АТП верно го пишат като Анди, та ДОнякъде имате право.
Нооо, преди Стан Вавринка БЕше написан като Станислас! А сега не е! Демек поне за него, съм прав. ;-) :wave:
За Мъри/Сампрас и другите може и да сте прави.


Ми и Анди Мъри го пишеха през 2005 и 2006 Андрю. Ако утре Димитров поиска от АТП да го изписват Гришко или Дришко и те му уважат молбата, няма ли да може повече да го наричаме Григор?

Нака, ти си невнемяем! :laugh:

Да, ама НИкъде не е казвано, че Мъри е поискал смяна на името си! :stop: :-x Това е, защото не го е.
Докато за СтаН Вавринка явно и ясно го имаме черно на бЕло - НЕгово искане е, не е случайна приумица на АТП ей-така да е решило да смени името му на сайта си!
Невменяемо е на баба Ви ..летателният апарат. :wave: ;-)

Бравос на Рафът за 2ковото и сингълното представяне. Дано спре А.Мъри!

За Григор - нема да поиска, но дори да може и да стане, ще си му викаме и Григор (както впрочем и ГрЕгор, макар да знам, че е грешно).
Но за Вавринка - НЕ сте прави, а съвсем сте седнали. :whistle:
Впрочем, Гришко и Григор са с еднакъв брой букви, демек нема да е съкращаване, дори да стане.
При Вавринка имаме от 9 букви на 4, което си е бая. :-)


Толкова си смешен, че вече дори не е смешно.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 18:19


Бразилските мангали сложили Нишикори първи мач в 12 на обяд по жегата, след като вчера до късно игра с Монфис и прекара близо 3 часа на корта?! Поредното малоумно решение, но защо ли го отбелязваме изобщо. Можеше поне да сложат мачовете в късния следобед, но и за това не са се сетили.

Разбира се, това не е оправдение за японеца, който за пореден път е безобразен във важен мач - в предишните кръгове минаваше лесно и не му се наложи да се хаби кой знае колко, така че не е сериозно да го извиняваме с умора. Мъри хич не беше убедителен в турнира и правеше много ънфорси срещу Фонини и Джонсън, но и двамата пропуснаха да го довършат (познатия филм), въпреки че водеха с пробив в третия сет. Особено американеца имаше аванс от 4-3 30-0 и се сдуха тотално.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 20:06


alessandron написа:
Naki написа:
Henman написа:
Ми и Анди Мъри го пишеха през 2005 и 2006 Андрю. Ако утре Димитров поиска от АТП да го изписват Гришко или Дришко и те му уважат молбата, няма ли да може повече да го наричаме Григор?

Нака, ти си невнемяем! :laugh:

Да, ама НИкъде не е казвано, че Мъри е поискал смяна на името си! :stop: :-x Това е, защото не го е.
Докато за СтаН Вавринка явно и ясно го имаме черно на бЕло - НЕгово искане е, не е случайна приумица на АТП ей-така да е решило да смени името му на сайта си!
Невменяемо е на баба Ви ..летателният апарат. :wave: ;-)

Бравос на Рафът за 2ковото и сингълното представяне. Дано спре А.Мъри!

За Григор - нема да поиска, но дори да може и да стане, ще си му викаме и Григор (както впрочем и ГрЕгор, макар да знам, че е грешно).
Но за Вавринка - НЕ сте прави, а съвсем сте седнали. :whistle:
Впрочем, Гришко и Григор са с еднакъв брой букви, демек нема да е съкращаване, дори да стане.
При Вавринка имаме от 9 букви на 4, което си е бая. :-)


Толкова си смешен, че вече дори не е смешно.
Ами хич даже не ми е идеята да е смешно. Съвсем сериозен съм. :wave: ;-)
Ако някой не разбира какво пиша, да го прочете 10 пъти. Ако пак не разбира - 100. И те така! :yes:


 
ICQ YIM WWW
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 20:51


То това е смешното - че си сериозен.


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 21:47


Мри бе, мри в кофите, аман и аржентински мангал! :-( Go нашият мангал - Рафът Надал. :wave:
Аааа, Рафът, да не уземеш сега да падаш - немой така!! :no: :-x


 
ICQ YIM WWW
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 22:28


Naki написа:
Мри бе, мри в кофите, аман и аржентински мангал! :-( Go нашият мангал - Рафът Надал. :wave:
Аааа, Рафът, да не уземеш сега да падаш - немой така!! :no: :-x


МУХАХАХАХ, ДЕЛ ПООООООО :ura: Нака, специален поздрав _!_

Изключителен мач и на двамата - Надал напомняше за най-добрите си години, спаси се уникално при 5:4 и сервис на Дел Потро за мача, после при 5:5 се измъкна и от 0:40, но в тайбрека форхендът го предаде при втория мачбол. Всички цигани по трибуните викаха срещу Дел По, но той им вгорчи живота - безценно!


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 22:32


и аз се радвам за Делпо направи голямо завръщане, Рафа дано се стегне и вземе бронза утре, тъй ли иначе си има злато, голям мач направиха, но жалкото е че Мъри си е тотален фаворит утре защото и 3 от 5 му дава още голямо предимство, както преди 4 години срещу уморения Федерер, все пак се надявам мача да е завързан поне, велик Дел потро, съдбата му дължеше тоя триумф :ura:


Последна промяна juve на 13.08.2016 22:34, променена общо 1 път



 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 22:34


Дел Потро все още е далеч от най-добрите си образци, но се подобрява с всеки изминал турнир и това е плашещо за всички. Много повече бекхенди с две ръце отиграва и дава сериозно обещание за бъдещето, защо не още на ЮС-а в края на месеца. Иначе за пореден път се доказа, че ХМДП е от малкото тенисисти с шампионско сърце в съвременния тенис и без тия проблеми с китките спокойно можеше да имаме биг 5, а не биг 4. Ако беше някой като Нишикори или Тийм (за Гришко да не говорим) в тази ситуация, веднага щеше да предаде мача, след като Рафа направи рибрейка на нула при 5-4 в третия сет. Да не говорим, че в следващия гейм Надал се върна от 0-40, и то главно заради грешки на Дел Потро, но аржето все пак намери начин да се събере в тайбрека и да изиграе по шампионски най-важните точки. Особено оня ас при 5-4, когато бразилските мангали бучаха и не му даваха да сервира, много ми хареса. : )

Голям е, дано утре има сили за финала, че ми писна все на Мърльо да му връзва. Колкото до Надал - аз никакви проблеми не видях с китката. Не е Рафа от 2008-2010 г., но със сигурност не игра по-слабо отколкото последните 2 години. Дано не зачезне пак мистериозно до края на сезона.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   13.08.2016 22:46


Henman написа:
Бразилските мангали сложили Нишикори първи мач в 12 на обяд по жегата, след като вчера до късно игра с Монфис и прекара близо 3 часа на корта?! Поредното малоумно решение, но защо ли го отбелязваме изобщо. Можеше поне да сложат мачовете в късния следобед, но и за това не са се сетили.

Разбира се, това не е оправдение за японеца, който за пореден път е безобразен във важен мач - в предишните кръгове минаваше лесно и не му се наложи да се хаби кой знае колко, така че не е сериозно да го извиняваме с умора. Мъри хич не беше убедителен в турнира и правеше много ънфорси срещу Фонини и Джонсън, но и двамата пропуснаха да го довършат (познатия филм), въпреки че водеха с пробив в третия сет. Особено американеца имаше аванс от 4-3 30-0 и се сдуха тотално.


Абе бразилските мангали са му виновни на Нишикори...
Снощи мачът му ззвърши в 5,6 часа местно време, изобщо не е било по нощите. Беше безобразен, ако Димитров е обвиняван, че не се раздаде срещу Чилич, то това на Кей беше доста по-фрапантно. Като развалина по корта се движеше, и това на 1/2 финал на ОИ след като си спасил три мачбола под ред предния мач...

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   14.08.2016 00:56


ехааа Пуиг изигра турнира на живота си и грабна първо злато за Пуерто Рико, направо разби бетона на Кербер с феноменални отигравания почти 3 часа държа извънземно ниво с много редки изключения, уникален тенис, шапки долу, финала на годината при жените :ura:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   14.08.2016 00:59


juve написа:
ехааа Пуиг изигра турнира на живота си и грабна първо злато за Пуерто Рико, направо разби бетона на Кербер с феноменални отигравания почти 3 часа държа извънземно ниво с много редки изключения, уникален тенис, шапки долу, финала на годината при жените :ura:


ЕВАЛА :yes: :first:


Супер приятна изненада ....


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   14.08.2016 02:12


Както казват френските канадци в такива случаи - chapeau! :first:

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   14.08.2016 08:58


Страхотна Пуиг, малко ме е яд, че не ѝ се доверих и за финала, след като пуснах единствен за нея срещу Квитова. Дано продължава смело напред това момиче - има нужда от една готина като нея и да печели :yes:


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   14.08.2016 09:38


alessandron написа:
Naki написа:
Мри бе, мри в кофите, аман и аржентински мангал! :-( Go нашият мангал - Рафът Надал. :wave:
Аааа, Рафът, да не уземеш сега да падаш - немой така!! :no: :-x


МУХАХАХАХ, ДЕЛ ПООООООО :ura: Нака, специален поздрав _!_

Изключителен мач и на двамата - Надал напомняше за най-добрите си години, спаси се уникално при 5:4 и сервис на Дел Потро за мача, после при 5:5 се измъкна и от 0:40, но в тайбрека форхендът го предаде при втория мачбол. Всички цигани по трибуните викаха срещу Дел По, но той им вгорчи живота - безценно!

КУросът се приема - мерси за поздрава! :yes: Явно някои хора тука не харесват (??) много Надалът. :-D
Но сега поне аз съм за А.Мъррей. Или айде, ако не съм за него, поне мисля, че ще спечели. ;-)


 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   15.08.2016 00:19


великан е делпо и в преносния смисъл намери сили да направи финала завързан и прекрасен за гледане, дано успее да издържи, много дълга битка ще е сега все едно почват 2 от 3 :laugh:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   15.08.2016 01:22


жалко умори се вече аржентинеца и трудно се гледа мача от средата на 3 сет, а Мъри се лигави много в 4 сет, но ще си вземе мача, честито му второ злато, върви му на тия олипмиади с изтощени съперници, най ме е яд че заради целия труд Дел Потро няма да мръдне в ранкинга и ще седи извън стотицата, а напрактика той направи турнира зрелищен с превъзходната си игра, но най-важното да е жив здрав и контузиите да го оставят на мира


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   15.08.2016 05:41


Рафаааааааааааа :devil:
Нямах време да пиша, а не е истина какви емоции преживях с финала на двойките. Не е истина, все едно беше финал на шлем. :rock:
Самата атмосфера (в Бразилия Рафа е БОГ), лудите разигравания, драмата. Стана епохален мач като за двойки и накрая Рафито и Марк като се пльоснаха на корта и издивях. :first: :cheers:
Много енергия вложи Надал, изцеди се до последно ама успя. Второ злато вече и на двойки. 8-)

Изкефих се много и на Пуиг как размаза скучната връщачка Кербер. Първо злато за Пуерто Рико в цялата им история.

Днес Мъри очаквано победи. Няма какво да коментира. И Надал и Дел Потро бяха прецакани много мощно от самата програма. Специално Надал сам си е виновен, но като толкова упорито преследваше златото на двойки изобщо за какво се пусна и на сингъл.
Яд ме е за Винъс, но добро шоу спретнаха на финала на смесените двойки.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   15.08.2016 05:53


Henman написа:
Дел Потро все още е далеч от най-добрите си образци, но се подобрява с всеки изминал турнир и това е плашещо за всички. Много повече бекхенди с две ръце отиграва и дава сериозно обещание за бъдещето, защо не още на ЮС-а в края на месеца. Иначе за пореден път се доказа, че ХМДП е от малкото тенисисти с шампионско сърце в съвременния тенис и без тия проблеми с китките спокойно можеше да имаме биг 5, а не биг 4. Ако беше някой като Нишикори или Тийм (за Гришко да не говорим) в тази ситуация, веднага щеше да предаде мача, след като Рафа направи рибрейка на нула при 5-4 в третия сет. Да не говорим, че в следващия гейм Надал се върна от 0-40, и то главно заради грешки на Дел Потро, но аржето все пак намери начин да се събере в тайбрека и да изиграе по шампионски най-важните точки. Особено оня ас при 5-4, когато бразилските мангали бучаха и не му даваха да сервира, много ми хареса. : )

Голям е, дано утре има сили за финала, че ми писна все на Мърльо да му връзва. Колкото до Надал - аз никакви проблеми не видях с китката. Не е Рафа от 2008-2010 г., но със сигурност не игра по-слабо отколкото последните 2 години. Дано не зачезне пак мистериозно до края на сезона.


На този турнир само Дел По беше във форма :) Но накрая се умори заради програмата най-вече. Трябваше финала да е в понеделни, но нали започва Синсинати и няма как явно.
Мъри като цяло нивото му от клей сезона падна, на Уимби игра солидно, но е играл и по-добре, просто нямаше кой да се възползва. Но в момента си е класа и може би точно в този момент е най-добрия в света, но трябва да го докаже с титли до края на годината ако иска да финишира като номер 1.
Много съм доволен от Надал, като изключим днешния мач с Нишикори, но в него Рафа едвам гледаше. Спечели втория сет само защото Нишикори чоукна. Може би за първи път виждам Надал наистина уморен и нямащ енергия. И пак успя да спечели сет на топ 10 играч и в пикът му, смятай за какво келяво поколение говорим... :)
Надал - Дел Потро бе мега класика и като игра и като атмосфера, изобщо този мач ще остане в историята. Но Надал игра добре само в отделние отрязъци от мача. Бе поуморен малко от драмите с Белучи и после финала на двойки, а и като цяло не е същия вече. Не е толкова бърз, форхендът му не е това оръжие което беше (спомни си какво правеше на УСО 2013 и преди това в Канада и особено Синсинати ; буквално не можеха да го пробият, все едно Сампрас и Федерер едновременно биеха сервис) и така. Мислех, че няма да има сили и Дел По ще го размаже с 2-0, така че съм приятно изненадан, но пък така загубата е по-болезнена, защото Надал обикновено такива драми ги взима, а не ги губи.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   15.08.2016 16:37


По принцип тениса го нареждам по личен интерес някъде между някъде между стрелбата с лък и колоезденето на писта и задължително след хокея на трева и джаминките, но поста ми не е с цел заяждане.

Днес чета Анди Мъри е станал първият тенисист спечелил 2 поредни Олимпиади, което само по-себе си е изключително постижение, за този иначе (извън моята класация) толкова популярен спорт.

Въпреки противерочевиата личност на Адни Мъри, не може да не отбележим че той е избран от съдбата. В добрият или лошият смисъл, аз не мога да си представя какво коства на психиката на едно 8 годишно момче да преживее свистящите куршуми на един психопат, но ето днес той влезе в историята.

И тук вече стигам до съществото на поста ми - лидерите по медали със златен медал от тениса, кога? Последният гледам че е бил на Агаси през 1996-та. Колко ли американски Мърита не са имали шанса да се скрият зад някой чин и да избегнат куршумите на американските психопати. 2015 оказа по-кървава от 2014. Тази година темповете на инциденти се развиват доста "обещаващо" и по-всичко изглежда, че може да бъде още по-ужасяваща от предходната. Да не говорим, че терора на ИД в Европа нанася нищожни поражения спрямо това което се случва в Щатите... А в УК след случая с училището на Мъри се наложи тотална забрана за огнестрелни оръжия и инцидентите секнаха.

Та използвам титлата да честитя на Мъри и да попитам - УС кога?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Тенис   |   15.08.2016 20:04


Няма добри US тенисисти-мъже от много години. За сметка на това има ТРИ жени в топ 10 - Серена Уилямс - номер 1 Черен ТЕрминатор! - и сестра и Винъс е 6та (въпреки бая напредналата си възраст), а Медисън Кийс - също негърче (или до голяма степен :-)) - е 9та, а е само на 21 години!

При мъжете от Сампрас и Агаси насам читави нема. Анди Родик имаше няколко избухвания, и дотам. ;-)
Сегашните са 2ра ръка - Иснър, Чорапа, Куери и още няколко. Добри са, стават, но не и на големи турнири по никой начин. :-)


 
ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 87 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг