Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:11



Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август) 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   17.07.2016 10:38


Изображение

Талисман: Винисиус

Изображение

Талисманът на ОИ 2016 Носи името на бразилският музикант Винисиус де Мораеш.
Винисиус е събирателен образ на множество бразилски животни като може да имитира всяко едно от тях. Винисиус има изключителна разтегливост, скача високо, бяга бързо и разбира се е изключително силен.


Съоръжения:

4 са зоните в Рио, в които ще има състезания по различните дисциплини :

Зона Маракана - разбира се тук са Олимпийският стадион и стадион Маракана. На единият ще се проведат лекоатлетическите състезания, докато другият ще е домакин на церемониите по откриване и закриване на Игрите, както и на финалът на олимпийския турнир по футбол.

Зона Копакабана - най-известния плаж в света ще е домакин на турнирите по плажен волейбол, а в Атлантическия океан ще се проведе и плувния маратон и дисциплини от триатлона.

Зона Барра - в една от най-силно развитите зони в Бразилия ще бъде разположено олимпийското село и ще се проведат турнирите по голяма част от спортовете на ОИ - плуване, тенис, гимнастики, вдигане на тежести, бокс и т.н.

Зона Деодоро - турнири по стрелба, гребане, модерен петобой, планинско колоездене и др.


Програма:

Състезанията започват на 5-и август, когато е и откриването на ОИ, което ще се състои на стадион Маракана.
В продължение на 17 дни над 10000 атлета ще вземат участие в състезания от 42 спорта. 206 страни разпределят 306 комплекта медали – 136 при жените, 161 при мъжете и 9 смесени.

Пълната програма за състезанията по дни може да бъде изтеглена от тук -
http://www.rio2016.com/sites/default/files/users/rio2016_files/guia_ingressoing_2015_daily_0.pdf



>> TBA <<

_________________
Изображение


Последна промяна Anfield на 17.07.2016 15:54, променена общо 4 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   17.07.2016 17:53


Часовата разлика:
ние сме 6 часа напред.

В България олимпиадата ще може да се гледа по каналите на Булсатком (Филм+ и ТВ+), както разбира се и по БНТ1 и БНТ HD. Също така немските ARD и ZDF ще имат изцяло 24 часа олимпийска програма. Това е което може да се гледа легално по кабелната у нас. Италианската RAI също ще излъчва, но тя се кодира и може да се гледа само от Италия.

Аз ще гледам по БНТ и АРД/ЦДФ. КЗБ!
Това което от БНТ анонсираха е, че за първи път в историята си ще имат два олимпийски канала излъчващи олимпийска програма от Рио, но без да издават повече подробности. В смисъл такъв, че по двата канала ще вървят различни спортове и няма да има застъпване, като зрителя ще си избира сам кой спорт или състезание да гледа. Адмирирам. :yes:

Доколкото имам информация, по подобие на Сочи няма да го има култовия стрийм на Юровижън, който бе лек, бърз и безплатен, като всеки можеше да си избира спорт и дисциплина и да си гледа колкото му душа иска. За мен това бе уникална гавра с олимпизма, да лишат Европа от един общ сигнал до всички и да разпродадат игрите на парче, на всяка една държава по отделно и всичко да е платено.
Все пак надеждата умира последна и ще видим в навечерието на игрите дали ще има безплатен официален стрийм от МОК.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   18.07.2016 17:36


горе-долу от 6, 7 вечерта бг време до сутринта почват състезанията нали? иначе от тая олимпиада най-много да ме вълнуват 5-6 спорта, останалите не ги разбирам и едва ли ще ми привличат вниманието, особено най-много ме дразнят допингираните щангисти, тежкоатлети в мятането на ..., борци и мутантки в съответните спортове :laugh:


Последна промяна juve на 18.07.2016 17:39, променена общо 2 пъти



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   19.07.2016 17:13


Откъде може да се изтегли цялата програма? Аз ще съм на морето и много неща няма да гледам, но на конкретни неща и особено откриването държа.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   20.07.2016 09:39


Пфу, явно още не съм се бил събудил след следобедния сън и кво съм гледал не знам, Анфо е качил линка! :outofspace: :sleep:

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   20.07.2016 10:26


Олимпийските игри са един от най-големите бичове за човечеството в днешно време. Корупция, които оскъпяват в пъти първоначалните бюджети. Строене на съоръжения, които после гният. Смърт на работници по време на строежите. Всичко това с пари събирани от хората. За да може върхушката да се облажи, а масите да гледат сеир на допингирани-роботи, които ще умрат на 50 от инфаркт.

Затова възнамерявам да не гледам нито едно събитие на тая скапана олимпиада.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   03.08.2016 18:05


Хубавата Ивет Лалова ще бъде знаменосец на България :yes:

Майкъл Фелпс, най-успешния олимпиец за всички времена и рекордьор с участието си на 5-а Олимпиада очаквания неочакван знаменосец на САЩ.
Фелпс никога не е бил знаменосец на САЩ, като дори не участва в Церемонията по откриването, нещо характерно за плувците, коитопочват още първата седмица и обикновенно пропускат церомията за да се подготвят за първите си стартове. Като последна Олимпиада обаче, Фелпс няма да изтърве да сбъдне мечтата си да бъде знаменосец на Щатите.

Очаква се Андъ Мъри да бъде избран за знаменосец на Великобритания.

Шели-Ан Фрейзър-Прайс ще е знаменосец на Ямайка


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   03.08.2016 19:39


falkenbach написа:
Олимпийските игри са един от най-големите бичове за човечеството в днешно време. Корупция, които оскъпяват в пъти първоначалните бюджети. Строене на съоръжения, които после гният. Смърт на работници по време на строежите. Всичко това с пари събирани от хората. За да може върхушката да се облажи, а масите да гледат сеир на допингирани-роботи, които ще умрат на 50 от инфаркт.

Затова възнамерявам да не гледам нито едно събитие на тая скапана олимпиада.

А така :give5: Нашият отбор бойкотира олимпиадата :-P

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   03.08.2016 20:29


Бе нито съм от вашия отбор, нито съм се заричал да бойкотирам Олимпиади, аз тях така или иначе отдавна не ги гледам, ама много силни думи от Фалка, към които се присъединявам.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 13:40


falkenbach написа:
Олимпийските игри са един от най-големите бичове за човечеството в днешно време. Корупция, които оскъпяват в пъти първоначалните бюджети. Строене на съоръжения, които после гният. Смърт на работници по време на строежите. Всичко това с пари събирани от хората. За да може върхушката да се облажи, а масите да гледат сеир на допингирани-роботи, които ще умрат на 50 от инфаркт.

Затова възнамерявам да не гледам нито едно събитие на тая скапана олимпиада.


Браво, това все едно аз съм го писал. КУР за МОК и тяхното смешно "състезание". Утрепа ми се всякакво желание да гледам нещичко от Рио, а толкова ги харесвах олимпиадите!!! Жалко.

Сега като се замисля май Атина 2004 лятна и Торино 2006 зимна, бяха последните олимпиади на които им броих дните до започването и ги чаках с нетърпение.

Още малко от
Катерина Манолова

Днес се откриват XXXI олимпийски игри - без съмнение най-голямото спортно събитие на Земята! Но не и най-значимото. Защото думата на деня е "покемон", думата на месеца - "преврат", думата на сезона - "терорист", думата на годината - "бежанец" (миналата година беше "емотикон").
Според CNN 3 млрд. души ще гледат откриването на игрите в нощта срещу събота. Светът обаче изглежда прекалено объркан, за да му пука за някаква олимпиада.
Едва ли има по-неподходящ момент Бразилия да приеме събитие от такъв ранг. За първи път страна от Южна Америка организира олимпиада и ако сценарият се развие според очакванията, най-вероятно ще е за последен. През май бразилският сенат отстрани Дилма Русеф от президентския пост, след като беше обвинена, че е манипулирала държавния бюджет, за да прикрие икономическата катастрофа в страната. Олимпиада има, но президент няма - това също е за първи път и не е виц. Игрите в Рио де Жанейро струват на бразилските данъкоплатци около 12 млрд. долара с цялата условност на южноамериканската отчетност.
Бразилците са не просто бесни, те мразят всичко олимпийско и са готови да обесят в петте преплетени кръга всеки политик, който им се мерне пред очите. В същото време Международният олимпийски комитет се похвали с 5,6 млрд. долара приход само за последните 3 години. Следователно печатницата за пари в Лозана работи повече от добре. Но какво освен мъгла ни продават олимпийските мъже и корпорациите, които им дърпат конците? Скандали, допинг и политика! Водевилът с руските спортисти е възможно най-добрата антиреклама на игрите в Рио и на олимпизма като цяло. Трябваше да изглежда като борба на чистите и честните срещу мръсните и нечестните. Но всъщност е саморазправа с режима на Путин, превърнал спорта в знаме на политическата пропаганда. Хибридна война, маскирана като кръстоносен поход срещу мошениците. Добре, скопиха руснаците, а решиха ли проблема с допинга? И ще стигне ли популацията от сладки картофи, които яде Юсейн Болт, за всички останали?
Някога олимпийските игри бяха празник за човечеството, символ на прогрес и носители на цивилизация. Войните спираха, световни лидери сядаха един до друг на стадиона, прочути архитекти като Кензо Танге и Сантяго Калатрава проектираха спортните обекти и съоръженията. А за спортистите оставаше да го направят сitius, altius, fortius! — по-бързо, по-високо, по-силно!
Но светът вече не е това, което беше. И не е възможно спортът да е същият. Някой ден, и той сигурно не е много далеч, олимпийските игри ще останат в историята. Като телеграфа, пишещата машина и аудиокасетите. А за идеите на барон Пиер дьо Кубертен ще четем само в дебелите книги. Който може да чете.


Последна промяна Prototype_Iblis на 06.08.2016 13:45, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 14:16


Не, че нещо, ама доста лаишки и елементарен текст. Единственото вярно е, че Бразилия не става за Олимпиада и беше голяма грешка, че им я дадоха. Световно, Олимпиада, брей тая Бразилия. Нормална вода за пиене нямат и нормални хигиенни условия, а Олимпиада им дават. Да не говорим, че едва я завършиха навреме. Олимпийското село сигурно е най-мизерното Олимпийско село за всички Олимпиади до тук.
Това с онеправданата Русия, която си призна за допинга ми писна да го слушам. Като те хванат гориш, толкова явно вмешателство на държава в спорта с цел допингиране за медали не е виждана. Така, че няма какво толкова да ги съжеляват, да не говорим, че дефакто наказаха само уличените, над 270 атлета бяха допуснати. А допинг е имало и на предишни Олимпиади, тия за които госпожата от текста с умиление си спомня. В Сеул като изгоря нашия отбор, кой намаза, руснаците ???
Прочути архитекти строяли предните Олимпиади, все едно знае кой е строил тия, абе кой ги пуска тия смешни статии :helpless:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 14:41


Според мен пък прекалено много се вживявате в тия неща. В крайна сметка на Олимпиадата участват най-добрите спортисти (в повечето спортове), които четири години са тренирали и са се готвили точно за тия игри. Ако погледнем нещата от тази страна, е най-нормалното нещо феновете на спорта да се вълнуват и да гледат с интерес.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 14:54


spurs написа:
Според мен пък прекалено много се вживявате в тия неща. В крайна сметка на Олимпиадата участват най-добрите спортисти (в повечето спортове), които четири години са тренирали и са се готвили точно за тия игри. Ако погледнем нещата от тази страна, е най-нормалното нещо феновете на спорта да се вълнуват и да гледат с интерес.



:yes: :cheers: :handshake: :give5:

абсолютно, Олимпиадата винаги е била номер едно, особено лятната ....

П.П. Добре обаче, че не я дадоха на Чикаго, че си представям какъв трафик и ремонти щяха да са последните 2-3 години :laugh:


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 15:26


Balleta написа:
Не, че нещо, ама доста лаишки и елементарен текст. Единственото вярно е, че Бразилия не става за Олимпиада и беше голяма грешка, че им я дадоха. Световно, Олимпиада, брей тая Бразилия. Нормална вода за пиене нямат и нормални хигиенни условия, а Олимпиада им дават. Да не говорим, че едва я завършиха навреме. Олимпийското село сигурно е най-мизерното Олимпийско село за всички Олимпиади до тук.
Това с онеправданата Русия, която си призна за допинга ми писна да го слушам. Като те хванат гориш, толкова явно вмешателство на държава в спорта с цел допингиране за медали не е виждана. Така, че няма какво толкова да ги съжеляват, да не говорим, че дефакто наказаха само уличените, над 270 атлета бяха допуснати. А допинг е имало и на предишни Олимпиади, тия за които госпожата от текста с умиление си спомня. В Сеул като изгоря нашия отбор, кой намаза, руснаците ???
Прочути архитекти строяли предните Олимпиади, все едно знае кой е строил тия, абе кой ги пуска тия смешни статии :helpless:


Къде видя да пише, че Русия е онеправдана. Напротив като всяка друга друга държава и те се тъпчат с допинг и са правилно наказани, просто се изказва съжаление, че наказанието дефакто е било заради мерене на политически пишки, а не заради самият допинг.

Водевилът с руските спортисти е възможно най-добрата антиреклама на игрите в Рио и на олимпизма като цяло. Трябваше да изглежда като борба на чистите и честните срещу мръсните и нечестните. Но всъщност е саморазправа с режима на Путин, превърнал спорта в знаме на политическата пропаганда.

Лично аз смятам, че е дошло времето всички средства да бъдат позволени, кой колкото иска толкова да се тъпче. Всеки си има глава на раменете и може да си претегли на ум колко тежи медала и колко живота. Защото линията, кое е позволено и кое не, е много тънка, лъкатушеща и постоянно променяща се, а тези които трябва да следят за нея (нямам предвид МОК, а лабораториите и хората работещи там), не са независими, не са хората с парите с главно "П", в болшинството си са просто хора на заплати, на които може да им се повлияе по-хиляди начини и този който може да влияе, може да лавира както се намери за добре с резултатите.

Мисля на всички е ясно, че ВСИЧКИ професионални спортисти ползват допинг, важното е кое е в списъка и кое не и от коя дата е списъка


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 16:51


В крайна сметка има ли стрийм на юровижън или всяко събитие трябва да се търси само за себе си?

По отношение на спора, аз съм съгласен и със Спърс и с Фалка. И двамата казвате нещата, така както са. Аз ще гледам с кеф, а естествено елитът си използва игрите, за да си прави пара. :-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 16:58


Няма Юровижън, пълна простотия.
Изцяло сме на милостинята на телевизиите и техния личен избор.

Ако някой намери качествени стриймове с картина подобна на тази на добрия стар Юровижън да дава насам :-)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 17:09


Prototype_Iblis написа:
falkenbach написа:
Олимпийските игри са един от най-големите бичове за човечеството в днешно време. Корупция, които оскъпяват в пъти първоначалните бюджети. Строене на съоръжения, които после гният. Смърт на работници по време на строежите. Всичко това с пари събирани от хората. За да може върхушката да се облажи, а масите да гледат сеир на допингирани-роботи, които ще умрат на 50 от инфаркт.

Затова възнамерявам да не гледам нито едно събитие на тая скапана олимпиада.


Браво, това все едно аз съм го писал. КУР за МОК и тяхното смешно "състезание". Утрепа ми се всякакво желание да гледам нещичко от Рио, а толкова ги харесвах олимпиадите!!! Жалко.


Подписвам се с две ръце под тези силни и справедливи думи!! Мечки и плужеци заедно против съвременната "олимпийска" поквара!!!!!


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   06.08.2016 20:58


Напълно съм съгласен с Фалка и с Прототипа - точно така е, особено за нещата около Русия. Балета няма какво да се прави на ударен, въпросът не е да се дебнем и улавяме, въпросът е да не могат да те хванат, защото НЕ си карал през просото. Точно пълните с какви ли не химии Щати - като почнем от храната им и стигнем до кои ли не спортове и звездите им, да ми се прави на моралист? За допинга аз от години съм писал и в дира, и тук, точно това, което казва Прототипа - никакви забрани, кой каквото иска да си налива, бие, шмърка. Който повече цени медалите от здравето си, да заповяда.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Летни Олимпийски игри 2016 (5 август - 21 август)   |   07.08.2016 19:58


За всички фенове, ето братята руснаци както винаги спасяват положението

http://tvsport.pro/events/

качеството не е добро, но си се гледа без никакви проблеми.
стриймове на руските телевизии предаващи спорт. Няма засичане, няма нищо. :-)


Последна промяна Diavolo на 07.08.2016 19:59, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  ГрЕбАнЕ   |   09.08.2016 15:42


Гледам некви неща и българите последни с доста след предпоследния!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг