Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:47



Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Всички спортове - обща тема за коментари 
Автор Съобщение

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 04:52


За всички истински ценители на бокса препоръчвам ви за довечера да гледате мега сблъсъка, който се получи на 1/4 финалите в категория до 91 кг (категорията на Тервел Пулев). Евгени Тишченко Клементе Русо. Мача е от 22:30, ако са правилни сметките ми, но аз смятам да си го запиша и да си го гледам на спокойствие в някое по-ненатоварено време по-късно. Единият е Световен шампион на последното първенство в Доха, Катар и е представител на младата генерация, фаворит и за Олимпийското злато. Докато другия е Световен шампион на предишното първенство в Алмати, Казахстан, представител на по-старата школа с много опит зад гърба си и способен да изнесе истинска лекция на по-младият си опонент и да му прекърши всички амбиции за титла. За съжаление само тези три рунда не са достатъчно за човек да се наслади на спектакала.:-)

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


Последна промяна fc_bayern на 10.08.2016 04:58, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 15:20


Мега драма, да.
Яд ме е много за маджара, само злато на олимпиада няма, но явно и той като много, много други герои във всички спортове са орисани на такава тежка съдба.
Аз почти не пиша, защото нямам време. Опитвам се да гледам всичко и ще изпуша и аз и машината.
Нищо скоро си взимам новата сумер, мега модерна и бърза щайга. :devil:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 18:32


Този кореец Джин е нечовек.
3 поредно злато на олимпийски игри? Богът на пистолета. Общо 6 медал от ОИ, все едно е плувец или лекоатлет. :first:
А изоставаше с близо 8 точки в началото. :helpless: :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 19:06


Току-що Панчо Пасков победи осемкратния световен шампион, легендата на руската фехтовка, Алексей Якименко. :cheers: 8-)
Уф, успех Панчо, дано най-накрая слънцето изгрее и на нашата улица.
Сега предстои 1/8 финал.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 19:26


Diavolo написа:
Току-що Панчо Пасков победи осемкратния световен шампион, легендата на руската фехтовка, Алексей Якименко. :cheers: 8-)
Уф, успех Панчо, дано най-накрая слънцето изгрее и на нашата улица.
Сега предстои 1/8 финал.

и аз случайно го хванах нищо не схващам от фехтовка, но ми хареса представянето на нашия изоставаше с 5-6 точки, но обърна най-добрия, ето че и наште могат да показват психика, когато сме тотални аутсайдери, дано вземе медал, но и тази победа ще е добра утеха, успех :-)


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 20:16


мда приключихме явно конкуренцията в тоя спорт е силна тоя немец го разката нашия, но поне записахме престижна победа и ако не вземем медал това ще ни е най-голямото постижение на тая олимпиада, поздрави за момчето, че благодарение на него за пръв път гледах тоя спорт :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   10.08.2016 21:44


Хубава статия за гимнастиката:
WOMEN’S GYMNASTICS DESERVES BETTER TV COVERAGE
http://www.newyorker.com/news/sporting- ... ign=buffer


 
ICQ YIM WWW

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   11.08.2016 07:51


ИИИИ Олимпийска титла за царя на часовника - Фабиан Канчелара. Достоен завършек на една славна кариера с куп отличия на писта и шосе и безспорен Но.1 на индивидуалното по часовник. :ura: :ura: Доста дълго трасе бяха избрали - над 50 км., за разлика от Тура, където редовно си въртят някакви мижави часовници по 10-тина минути., но най-важното е, че не остави никакви шансове на конкуренцията в лицето на Том Думулен и Крис Фрум като ги затвори с почти една минута. Великан!!! :moufan:

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   11.08.2016 15:11


Също индивидуално по часовник, но при жените надрусаната до козирката американска крава Кристин Армстронг спечели своя 3-и пореден златен медал на Олимпиада - единствената правила това в колоезденете, една и съща дисциплина три поредни пъти.
Кристин обаче носи името Армстронг и се предполага че е направо пияна от дрога, а федерацията си затваря очите и грубо я бута напред... :ireful: :-x :tomate:


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   12.08.2016 01:24


Хаха, добър аналог. Тази трябва да я проверят и дали не е скрила някое моторче под седалката, че по едно време започна леко да пуши от задните и части.:-)
В страни от темата Армстронг е един от малкото американци пред, които мога само шапка да свалям, че тръгна против статуквото на оялите се френски педалчета и стана изкупителна жертва за целия спорт. Тук поне се знае, че всеки взима, иначе както се видя - отнасяш някое дърво по трасето и като че ли допинг истериите понамаляха в последните години. От време на време се опитват да вдигат шум около Катюша и Астана, но това е нормално за всеки спорт. Да не се отплесваме повече.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   12.08.2016 06:27


Байерн, гледах го боксовия мач между руснака и италианеца и изобщо не ме впечатли. Русо е вече дърт и не издържа, а руснака е като някакъв недодялан жираф.
Иначе гледа ли в щангите онзи нафиркан до козирката казах дето счупи световния рекорд в изтласкването с 4 кг. и изобщо за да бие китаеца вдигна 12 кг. повече между 1 и 2 опит?! :outofspace: Направо не можех да повярвам. Ако не изгърми с допинг това ще е едно от най-големите постижения на олимпиадата. Беше нечовешко просто.
Тениса на маса добре, че беше женската класика на финала, че много слабичко иначе. Поне там двете най-добри спретнаха мега драма с уникални разигравания. Китайския финал при мъжете разочарова много. Мао бе от друга планета, а шампиона от Лондон се осра тотално.
Надявам се в бадминтона да има повече драми и по-сериозно конкуренция.


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   12.08.2016 08:00


Да аз писах още вчера по въпроса със щангите в другата тема. За мен това бе най-интересното от целия турнир по щанги до момента със световни рекорди в движението и в двубоя от различни щангисти. Не вярвам казахстанеца да изгърми с допинг, федерацията им има солидно лоби, ако има нещо ще го покрият.
Тениса на маса финала при мъжете ми се видя доста съмнителен. Окиченият с много медали и вече бивш олимпийски шампион Жике Жанг отстъпи титлата на сънародника си без абсолютно никаква игра, все едно са се разбрали предварително. Полуфиналите срещу Самсонов и японеца бяха по-равностойни и интересни. Днешните финалисти ще играят в дует и на двойки, където се очаква отпор от немският тим. Там ще се види със сигурност дали е някаква временна дупка или си беше чиста симулация.
Женският финал беше като в бурно море, тотално на приливи и отливи. Лично на мен ми допадат и двете тенисистки, едната се слави като желязната лейди - стабилна, постоянна, максимално фокусирана и концентрирана върху играта(все едно Федерер на млади години), а другата е като буре с барут, много импулсивна и емоционална, но показва уникални комбинации и отигравания. Предстоят състезанията на двойки, където освен индивидуалните умения се налага двете да покажат, че могат и да играят и в синхрон. Да видиме какво ще ни покажат...

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   12.08.2016 12:46


Balleta написа:
Кристин обаче носи името Армстронг и се предполага че е направо пияна от дрога, а федерацията си затваря очите и грубо я бута напред... :ireful: :-x :tomate:


На 43 г. трето олимпийско злато?! :outofspace: Респект!
Аз чак днес гледах състезанието, защото най-накрая го качиха в руския тракер и се пазих дане разбирам от него, ама разбрах само за крайния победител и то по един балъшки начин.
Много як часовник, особено мъжкия, където великия Канчелара нашока британски и немски рапончета. :music:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   12.08.2016 12:47


fc_bayern написа:
Да аз писах още вчера по въпроса със щангите в другата тема. За мен това бе най-интересното от целия турнир по щанги до момента със световни рекорди в движението и в двубоя от различни щангисти. Не вярвам казахстанеца да изгърми с допинг, федерацията им има солидно лоби, ако има нещо ще го покрият.
Тениса на маса финала при мъжете ми се видя доста съмнителен. Окиченият с много медали и вече бивш олимпийски шампион Жике Жанг отстъпи титлата на сънародника си без абсолютно никаква игра, все едно са се разбрали предварително. Полуфиналите срещу Самсонов и японеца бяха по-равностойни и интересни. Днешните финалисти ще играят в дует и на двойки, където се очаква отпор от немският тим. Там ще се види със сигурност дали е някаква временна дупка или си беше чиста симулация.
Женският финал беше като в бурно море, тотално на приливи и отливи. Лично на мен ми допадат и двете тенисистки, едната се слави като желязната лейди - стабилна, постоянна, максимално фокусирана и концентрирана върху играта(все едно Федерер на млади години), а другата е като буре с барут, много импулсивна и емоционална, но показва уникални комбинации и отигравания. Предстоят състезанията на двойки, където освен индивидуалните умения се налага двете да покажат, че могат и да играят и в синхрон. Да видиме какво ще ни покажат...


На мен ми ми харесаха най-много мачовете с японеца. и полуфинала и мача за 3/4 място. Страхотен стил има и стават ебати яките размени.


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   12.08.2016 23:56


Гледам тука състезание по колездене на писта, отборно, преследване.
Някой може ли да ми разясни правилата ?!
Например защо австралийците останаха с трима по едно време, а великобританците на по-късен етап... И от време на време някой от отбора отива в най-външната част на пистата и се разменят кой да води (предполагам е някакво задължение?). И времето как се мери, когато последния от отбора пресече линията предполагам ?

_________________
Изображение


Последна промяна Nole на 12.08.2016 23:56, променена общо 1 път



 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   13.08.2016 00:07


Без да съм специалист в колоезденето на писта ;-) Засича се времето на първият пресякъл финалната линия, затова и на определен етап този, който е по-слаб в спринта се оттегля (все пак явно трябва да финишират поне трима в група). Колкото до смените, те се правят за да се разпределят по-равномерно силите между колоездачите и по този начин да се поддържа и по-високо темпо, защото ако води само един неминуемо темпото ще спадне в един момент.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 

Регистриран на: 05.09.2012 13:36
Мнения: 542
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   13.08.2016 00:24


Екстра, мерси за рязясненията, Форест :first:

Сега имам друг въпрос. Днес гледах състезанието по вдигане на тежести до 75 кг. при жените и от коментатора разбрах, че може би Лидия Валентин от Испания ще стане олимпийска шампионка от... Лондон 2012. Оказва се, че Б или Ц допинг проби все още се разглеждат... Някой може ли да ми каже каква е логиката 4 години да не са изследвани до край допинг проби ?!?! Може би пробата се прави по някаква технология според която трябва да отлежи ?!?! :helpless:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 02.02.2014 16:28
Мнения: 327
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   13.08.2016 01:14


Nole написа:
Екстра, мерси за рязясненията, Форест :first:

Сега имам друг въпрос. Днес гледах състезанието по вдигане на тежести до 75 кг. при жените и от коментатора разбрах, че може би Лидия Валентин от Испания ще стане олимпийска шампионка от... Лондон 2012. Оказва се, че Б или Ц допинг проби все още се разглеждат... Някой може ли да ми каже каква е логиката 4 години да не са изследвани до край допинг проби ?!?! Може би пробата се прави по някаква технология според която трябва да отлежи ?!?! :helpless:


Допинг пробите имат давност 8 години, т.е. в рамките на този период могат да си отварят, когато си поискат пробите и да си натопят, когото си поискат с допинг. Всичко е машинации и манипулации от американската агенция Уада, чиято цел е да срине източно европейския спорт. След като нарочиха руснаците, сега са се заели да уличат и казахстанските спортисти и по-специално щангисти, защото в Лондон взеха изключително голямо количество медели, което хич не им се нрави на западните колонизатори. Както затриха нашите щанги са почнали да смачкават една по една и останалите федерации. Нямам време сега да ти обясня по-подробно за това и за колеезденето.

_________________
ЛУДОГОРЕЦ ШАМПИОН!!!

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   15.08.2016 06:05


Forest_fan написа:
Без да съм специалист в колоезденето на писта ;-) Засича се времето на първият пресякъл финалната линия, затова и на определен етап този, който е по-слаб в спринта се оттегля (все пак явно трябва да финишират поне трима в група). Колкото до смените, те се правят за да се разпределят по-равномерно силите между колоездачите и по този начин да се поддържа и по-високо темпо, защото ако води само един неминуемо темпото ще спадне в един момент.


Не, засича се времето на последния пресякъл линията. Накрая финиширват трима (може и двама, ама ако са двама няма да имат шанс) и се взима времето на последното колело пресякло линията.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Всички спортове - обща тема за коментари   |   15.08.2016 06:07


Станахме свидетели на много интересни драми, рекорди и събития. Нормално, като на олимпиада :)
Лошо започна олимпиадата, но последните няколко дена станаха много хубави неща, а и атмосферата като че ли се появи малко по-малко.
Станахме свидетели на история, Кимбърли Роуд (спортна стрелба - двоен трап и скийт) стана първата в историята спортистка в историята с медали от шест поредни Олимпиади (шест?! :outofspace: ).
Американката има 3 златни медала, 1 сребърен и 2 бронзови медала.
И Кимбърли не е някоа симпатична +50 г. лелка като някои състезатели в стрелбата и конния спорт, а е само на 37 г. Така че след 4 г. в Токио надявам се пак ще е на линия. :-)

А големия ми любиец, най-бързия пистолет в света, кореецът Джон Джин спечели на 50 м. пистолет на трета поредна олимпиада, което е абсолютен рекорд рекорд. И то с олимпийски рекорд.
Отделно Джон Джин стана първият кореец в историята с три поредни златни медала от олимпиади (без значение дали летни или зимни) и стана най-награждавания стрелец в историята с общо 6 медала от олимпиади (4 златни, което също е рекорд и 2 сребърни). :-)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг