Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:52



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Цървули он тур, или една екскурзия за 50 милиона лева... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Цървули он тур, или една екскурзия за 50 милиона лева...   |   17.08.2016 13:48


Подведена от стремежа да прави единствено "спорт за високи постижения", държавата изсипа към 50 млн. лв. за целия олимпийски цикъл, както призна министър Красен Кралев, преди да е осигурила добри треньори и специалисти, съвременни методики за тренировки, необходимото спортно оборудване и инфраструктурата за подготовка. За бедна страна като България 50 млн. лв. не са никак малко. Така че "лудите на стадиона" съвсем не са спортистите, а техните началници. Представям си как сега тези чиновници сънуват едно-две медалчета, я от бокса, я от борбата, както на предишната олимпиада, та да си поизмият лицата и през следващите четири години пак да се ударят в гърдите колко много правят за спорта у нас. Само че и с тях и без тях (имам предвид и началниците и медалите) положението е по Христовски трагикомично - спортът ни е паднал някъде дълбоко надолу и макар "ребрата" му да са все още цели, едва ли при сегашното самодейно отношение към него скоро ще се оправи

Цялата статия: http://www.banker.bg/sport/read/ludite-na-stadiona-ili-ekskurziia-za-50-miliona

... А знам за редица клубове, развиващи добродетели у подрастващите, на които са им потребни няколко хиляди лева годишно, за да развиват нормална дейност, но няма кой да им ги даде... Защо? Защото парите отидоха за стадионите и школите на мутрите и за екскурзиите на скъпо платени туристи...


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цървули он тур, или една екскурзия за 50 милиона лева...   |   17.08.2016 22:04


А не смяташ ли, че е крайно време спортът на такова ниво да бъде развиван от частни лица? Който иска да инвестира в щанги или гимнастика, става собственик на спортен клуб и налива. Не виждам защо държавата трябва да прави такива разноски с парите на данъкоплатците, които (както се вижда) отиват, без да има някакви резултати. Винаги ми се е струвал безумен и ревът на футболните дейци, които искат държавни пари за частни АД-та?!

Държавата трябва да налива пари в масовия спорт, защото оттам се почва, а сме много зле. Не може в цяла София да няма къде да поиграеш един баскет или волей като хората. Също, тия зали и стадиони, които още са държавна собственост, трябва да се пипнат, защото на нищо не приличат вече.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Цървули он тур, или една екскурзия за 50 милиона лева...   |   17.08.2016 22:38


Henman написа:
А не смяташ ли, че е крайно време спортът на такова ниво да бъде развиван от частни лица? Който иска да инвестира в щанги или гимнастика, става собственик на спортен клуб и налива. Не виждам защо държавата трябва да прави такива разноски с парите на данъкоплатците, които (както се вижда) отиват, без да има някакви резултати. Винаги ми се е струвал безумен и ревът на футболните дейци, които искат държавни пари за частни АД-та?!

Държавата трябва да налива пари в масовия спорт, защото оттам се почва, а сме много зле. Не може в цяла София да няма къде да поиграеш един баскет или волей като хората.


Да де, и аз съм на това мнение! Спортът за високи постижения да се развива и спонсорира от частни лица, пък държавата да налива в масов спорт/спорт с идеална цел, треньорски кадри и база. Ама не им изнася нещо.

С тези 50 милиона, които пръснаха по някакви хрантутници и туристи, можеха да направят стотици специализирани спортни обекти, които да се ползват от масовия човек и от спортните клубове с идеална цел. Айде, за баскет и волей се намират някакви опърпани зали, ама навремето си търсех къде да поиграя бадминтон и освен зала София срещу баснословни такси и някакъв незнаен училищен салон, друго място не намерих... Жалка работа.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг