Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:12



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
 TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   13.07.2018 15:55


Тук очаквам всякакви въпроси, препоръки, оплаквания и впечатления свързани с играта.

Благодаря предварително на всички! :cheers: :cheers: :cheers:


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.07.2018 21:16


Ето първият коментар от мен - къде е Ligue 1?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.07.2018 21:24


alexbg написа:
Ето първият коментар от мен - къде е Ligue 1?


Не знам защо си мислиш,.че трябва да бъде включена Лига 1? Миналия сезон аз проявих самоинициатива и прогнозирах това п-во, заедно с още две. Явно това е заблудило някои потребители.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.07.2018 21:47


alexbg написа:
Ето първият коментар от мен - къде е Ligue 1?
По принцип нямам нищо против идеята да включа и нея по-нататък. Миналата година стартирах с големите 4 и тази реших да не разширявам допълнително, понеже така или иначе вкарах доста новости откъм регламент и последното, което исках е новотостите в играта да станат прекалено много като количество наведнъж и евентуално да откажат потенциални участници.

Нека всеки тук пише кои лиги би желал да види в играта освен четирите. Оправя ли веднъж автоматиката в основния файл едва ли ще е проблем да се надгражда за следващите сезони.

Аз примерно съм замислил и английска комбинация с четирите професионални лиги.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.07.2018 22:33


Не е ли по добре отборите да се изпишат не по азбучен ред ,а според класирането за сезон 2017/18 +новите попълнения ?

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   18.07.2018 05:36


Бай Гроздан написа:
Не е ли по добре отборите да се изпишат не по азбучен ред ,а според класирането за сезон 2017/18 +новите попълнения ?
По азбучен ред е най-неутрално, бай Гроздане. Другото си е малко или много подсказване.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   18.07.2018 09:01


albertz написа:
alexbg написа:
Ето първият коментар от мен - къде е Ligue 1?


Не знам защо си мислиш,.че трябва да бъде включена Лига 1? Миналия сезон аз проявих самоинициатива и прогнозирах това п-во, заедно с още две. Явно това е заблудило някои потребители.


Чаво, аз следя това първенство, не само заради ПМЛ... Имам си любими отбори, интересно ми е...

И най-важният коз да питам - страната е световен шампион все пак... И както мнозинството специалисти коментират - това се дължи на добрите школи, които развиват млди играчи и респективно местните клубове, в които те се обиграват...

Но - явно и аз като теб миналата година (не го знаех - не съм играл досега) - ще си я прогнозирам самосиндикално Лига 1...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
 Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - 1. ПРОЗОРЕЦ АНГЛИЯ   |   14.09.2018 08:59


:ghost: написа:
".....би било добре примерно във всяка тема/първенство - в темата да пуснеш и сроковете за размествания/ прозорците, когато ще е отворено съответното първенство за корекции :-) .... "


Subxero написа:
За всичко съм помислил (надявам се).


:idea: .....
?

Поне в заглавието на темата можеше да са сроковете, за да се ориентираме.... :helpless:
Мислех, че поне до първия мач е отворен прозореца и затова влязох, но уви - той е бил затворил вчера. :-o

Сега е безмислено по-нататъшно участие, защото само тези 2ма,3ма , които само са пуснали ъпдейт във всяко първенство, ще са облагодетелствани.

Късмет на останалите :thumbs:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - 1. ПРОЗОРЕЦ АНГЛИЯ   |   14.09.2018 09:37


xDr написа:
:ghost: написа:
".....би било добре примерно във всяка тема/първенство - в темата да пуснеш и сроковете за размествания/ прозорците, когато ще е отворено съответното първенство за корекции :-) .... "


Subxero написа:
За всичко съм помислил (надявам се).


:idea: .....
?

Поне в заглавието на темата можеше да са сроковете, за да се ориентираме.... :helpless:
Мислех, че поне до първия мач е отворен прозореца и затова влязох, но уви - той е бил затворил вчера. :-o

Сега е безмислено по-нататъшно участие, защото само тези 2ма,3ма , които само са пуснали ъпдейт във всяко първенство, ще са облагодетелствани.

Късмет на останалите :thumbs:

Не знам какво да кажа... :help: :help: :help:

Написах сто пъти в главната тема какви са сроковете, удебелявах, уголемявах, оцветявах, подчертавах, напомнях... Честно казано съм адски разочарован от липсата на активност през прозореца. Двамата пуснали освен мене са всъщност нови участници, които според регламента също имаха право да се включат.

Както и да е, дори допуснах, че всички останали просто да са преценили, че нямат нужда от корекции.

Ти сега ми казваш, че не си видял сроковете в темата. Ами за какво я има тази главна тема? Направих го възможно най-опростено - една тема, един срок. Да няма недоразбрали и заблудили се. Четирите теми по първенства бяха предвидени само за самите корекции. Но ок, приемам критиката. Следващия път ще пиша и сроковете.

Явно това с единния срок не работи (ако изобщо това е причината за вялата яктивност). Ще променя сроковете до започването на първия мач от следващия кръг.

И понеже си един от малкото ентусиасти тук и си сериозен играч, можеш да пуснеш корекции до началото на мачовете. Няма смисъл да се правим на чиновници.

Друга беше идеята на тази игра, ама нейсе. Искаме да съживяваме форума, ама активността трябва да идва от всички страни. Щото от празни теми особена полза няма.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   14.09.2018 10:28


Липсата на активност по Ъпдейтите би трябвало да ти говори сама по себе си, че има нещо не как трябва и да светне :idea: .

Ти и 1 милион пъти може да пуснеш начомнящо мнение в една тема, но това минава и заминава в потока.
На първа страница от активните теми има само от последните 2-3 дена.
Поливината са ПМЛ. Другите са свързани с Мании Футбол и Тенис. И от време на време излизат брътвежите на един куку на кафево , който си пуска Youtube клипчета вместо теми и лее каталунски проповеди като отвързан.
И тази тема с напомнянето ти е минала и заминала назад. Който не влиза всеки ден или два, няма как да следи всичко.

Честно, не знам и не разбирам все още, какво пречеше в името на темата за прозореца във всяко първенство да има и краен срока 13.09. :-?
А дори и в темата за всяко първенство го нямакрайния срок.
Аз като влизах преди дни, неделя или понеделник, видях темите по първенства, не видях активност и никой не беше пуснал корекции все още и реших че или е края на седмицата прозореца или другата седмица да е. И си казах, че ще влеза за другите игри в края на седмицата и всичко заедно ще направя... Няма как да се сетя, че е в четвъртък срока :helpless: :outofspace: ;-)

Като си писахме на ЛС преди и го споменах, ти виждаш че си казал, че си "помислил за всичко" .
Не знам какво си имал предвид.
Примерно, Жоро в Британиадата така пуска понякога в заглавието като има специфични срокве и по-ранни мачове и в дни от стандартния, Анфо в БЛ също е пускал като има различен кр.срок.

От друга страна, ти си прав за себе си, имаш го написано черно на бяло в една тема срока.
Така че, който видял - видял...
Корекции, разбира се, че няма да пусна. Играя с останалите наравно и каквото излезе накрая такова.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   15.09.2018 21:12


Аз нарочно не пуснах нови прогнози, защото само преди 3/4 седмици грубо съм пуснал вече. И какво сега, хайде да променяме почти всичко и то без наказателни точки?! Няма никаква логика и този втори толкова кратък срок трябва да отпадне. Видях, че има нулев интерес и просто не исках само аз да си редактирам, защото щях да получа сериозно предимство особено след старта на първенствата в Испания и Англия, а всъщност навсякъде. То аз съм за много промени. Но не върви някак си и не искам да печеля по подобен начин или хайде да си давам по-сериозен шанс за победа. Как така без някакви наказателни точки? Никой не дава даром, някак си не е естествено и реших да оставя така нещата, дори и със съзнанието, че още първия месец губя реално надпреварата. Иначе бях онлайн, не е като да не съм разбрал. За другите не знам вече защо не са пуснали, а само двама новаци имахме.
Според мен и новаците не бива са се пускат един месец след като са започнали първенствата, защото и те получават предимство спрямо останалите.
Това трябва да го ревизираш по някакъв начин.

:thumbs:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   15.09.2018 21:25


Знаех за възможността, но отказах да се възползвам.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.10.2018 10:52


Така... С малко закъснение, за което се извинявам, пуснах общ преглед на постъпилите до момента прогнози за четирите лиги поотделно, както и класирането до момента.

В отделните теми с общия преглед на прогнозите е залегнал и хронологичния ред на пускане на първоначалните прогнози, който в крайна сметка служи като последен тайбрейкър в случай на равенство откъм точки и точно познати места в класиранията.

Предполагам и най-вечев се надявам, че всичко това ще им е нужно на някои участници предвид евентуални корекции през този прозорец, който между другото след няколко дена затваря.

Относно публикуването на класирането имам един въпрос към участниците.

Как предпочитате да бъде отразявано класирането?

  • като едно мнение, което ще пренаписвам всеки път (старите класирания няма да се съхраняват)
  • като нови мнения в темата с класирането (старите класирания ще са видими чрез скролване)
  • като нови теми при всеки ъпдейт (старите класирания ще са видими чрез навигация мвжду отделните теми)

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.10.2018 16:03


SUBXERO написа:

Относно публикуването на класирането имам един въпрос към участниците.

Как предпочитате да бъде отразявано класирането?

  • като едно мнение, което ще пренаписвам всеки път (старите класирания няма да се съхраняват)
  • като нови мнения в темата с класирането (старите класирания ще са видими чрез скролване)
  • като нови теми при всеки ъпдейт (старите класирания ще са видими чрез навигация мвжду отделните теми)


Лично за мен вторият вариант е най-удачен.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.10.2018 17:06


Аз съм за вариант 3

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.10.2018 17:59


2. • като нови мнения в темата с класирането (старите класирания ще са видими чрез скролване)

:-)


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
 Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 19:30


я да питам, че сега нещо ми е леко мъгливо:
Цитат:
"Наказателните точки за размествания в първоначалните прогнози ще се начисляват с коефициент 0,25!"


За всяко разместване от първоначалните прогнози ли се начислява 0.25 наказателни точки ?
или това е коефициентът, с който накрая ще бъдат наложени общия брой точки, който съм събрал ?

Примерно: в този 1ви прозорец разменям една камара отбори в Германия.
в края на шампионата съм събрал 60 точки. Тях ли увеличиш с 0.25% ? т.е. още 15 точки ще ми бъдат прибавени към актива ?
Или с 0,25% само от разместванията, които съм направил в конкретния прозорец ? (...нещо се обърках... :laugh: :dunno: )


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 19:35


Сравнявам класиранията от актуалния и предния прозорец. Ако местиш за 60 точки общо, получаваш 15 (60*0,25). Следващия прозорец ще сравнявам с настоящия, коефициент 0,5 и така. Всяко разместване носи наказателни точки, не само крайният вид.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 19:56


явно е станало по-сложно отколкото съм си го представял.

защо промените във всеки трансферен прозорец се сравняват с предходните прогнози
Цитат:
които сравнени с предходните му прогнози
, а не с първоначалните ?

имам примерно в момента на този трансферен прозорец в Германия 60точки "актив".
Ако разбирам правилно, сега ако направя някакви промени, на следващия трансферен прозорец в зависимост от МОМЕНТНОТО реално класиране на отборите, ще бъдат сравнени текущите прогнози и ще бъдат начислени съответните наказателни точки и примерно съм спаднал на 40т + ФАКТОРИРАНИТЕ накзателни точки с *0.25 (10т) = общо 50т ли ще имам ?
Или този фактор 0,25 ще ми бъде начислен върху предните точки, събрани до първия трансферен прозорец - т.е. 0.25 върху 60те точки - което е 15т. , и тогава ще имам ... 75т :-o

А този наказателен актив с 0,25 фактора от 10т (или 15т?) ще ми се акумулира към крайния резултат в края на сезона, независимо как ще завършат отбороите и какви са ми наказателните точки с ПЪРВОначалните прогнозите ?

Всъщност след промените във всеки трансферен прозорец - Първоначалните прогнози имат ли значение, или водещи остават последно направените с промените ?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 20:09


Недей да намесваш и реалните класирания че става сложно. Наказателни точки за разлики спрямо тях се начисляват де факто само веднъж - след края на шампионатите. Всички останали "временни" класирания са за ориентиране, кой къде е към момента. Там нищо не се акумулира.

Целта на прозорците е да се коригират предните прогнози, но по-скоро само където е очевидно и наложително. Естествено, че не е изгодно да се правят промени всеки прозорец (или поне през всеки един, който носи реални наказателни точки). Оставил съм това на стратегическата изобретателност на всеки участник - да прецени и реши кога е най-изгодно да се правят промени. Колкото повече е минало от шампионата, толкова по-ясни стават тенденциите и толкова повече тежат промените.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг