Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:33



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ 
Автор Съобщение

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 20:21


аха. т.е. , сега може да разместя местата на 18 отбора и ще бъда факториран с *0,25 в края на сезона върху събраните наказателни точки в края на сезона в първенството ?


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 20:46


Уффф... Ще се опитам да го онагледя с елементарен пример.

В първия прозорец си направил размествания спрямо първоначалните прогнози за Х точки. Не ти се начисляват никакви понеже всичко се умножава по нула.
Сметка след прозореца: 0 точки

Във втория прозорец си направил промени за 60 точки спрямо първия прозорец. Начисляват ти се 60*0,25=15 точки.
Сметка след прозореца: 0+15=15 точки

Трети прозорец - промени спрямо втория за 40 точки. Начисляват се 40*0,5=20 точки.
Сметка след прозореца: 0+15+20=35 точки.

Четвърти прозорец - промени спрямо третия за 40 точки. Начисляват ср 40*0,75=30 точки.
Сметка след прозореца: 0+15+20+30=65 тички.

С тези 65 точки оставаш до края на сезона. Там от разликите между крайното класиране и последните ти прогнози (в този случай четвъртия прозорец) излизат 55 точки.
Краен резултат: 65+55=120 точки.

Надявам се да си ме разбрал.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 21:21


леле... акумулираш всеки прозорец ?!?
а каза:
Цитат:
Всички останали "временни" класирания са за ориентиране, кой къде е към момента. Там нищо не се акумулира.

Акумулирането на наказателни точки спрямо ВРЕМЕННО класиране от всеки прозорец, ми е нелогично и не разбирам целта.


човек, явно ти е в главата и ти е кристално :thumbs: , но аз не съм там, и точно когато си въобразих, че съм разкодирал шифъра на Леонардо :yes: ... и пак замъглих прозорците ;-) :outofspace: :laugh:

И как точно се правят промени за 60точки??
Цитат:
направил промени за 60 точки спрямо първия прозорец.


....
Преди разясненията, според правилата, аз си го представях и разбирах така :
>> правиш каквото правипш, мажеш каквото мажеш през сезона - идва Май месец, свършва първенството, тегли се чертата, прави се нормално класиране с разликите между последно дадените прогмнози и реалното класиране на отборите ... и на всеки му се добавят стойността от съответния фактор от последния трансферния прозорец, през който играчът е правил промени.

Така, ако в Германия, примерно, накрая имам 55точки и съм правил последно промени в 2рия последен прозорец с фактор 0.5 , то към актива ми се прибавят 27,5т и крайния сбор би бил: 82,5 .
(Ако е било в 3тия, то съответно се добавят +41 към 55....


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.10.2018 22:23


Ъпдейтнах общия преглед за Испания и Германия, тъй като там прозорецът затвори. Виж си прогнозите. Долу вляво са ти актуалните наказателни точки. Към тях ще дойдат (евентуално, ако променяш) точки от следващите два прозореца. Трупат се единствено точки от собствените промени от прозорец към прозорец. Не знам как иначе да ти го обясня.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   21.10.2018 22:56


Сега разбрах, че нищо не съм разбрал!
Според мен се получава доста абсурдна ситоация .
Реших да направя корекции в Германия с явната и ясна цел, да подобря незавидното си последно място с -95т.
И какво се получи !?!
Спечелих твърдо гарантирани ми -15.5 точки, за до края на играта.
А още по показателен е примера при който Subxero показва, как след корекции с лекота печелиш -120 точки.
Едва ли някой ще ги набере от първоначална прогноза.
Има нещо гнило в цялата работа.
Нали презумцията е да спечелиш нещо от корекциите, а не да загубиш.
Едва ли някой вече ще се осмели да прави корекции.
Ааз си го представях по различно. Но да не досаждам повече на аудиторията.
Поне с xDr онагледихме замисъла на Subxero.
Дай пример как с корекци във втори или трети прозорец се печели нещо положително.

/:cheers: студена вода /-Наздравицата е за Бай Гроздан и xDr.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   21.10.2018 23:43


Бай Гроздан написа:
...

Да, човек :-D
Аз също не виждам логиката в схемата на Швабата да се сравняват промените с всяка предходна прогноза.
Поне не съм единствен "не в час" (ако това е успокоително) :cheers:
Уж това между прозорците било временно и само информативно и не влияело на крайното, пък се оказва че точно то трупа необратимо наказателни точки в разликите с прогнозите. Отделно и фактор се начислява.
От правилата разбрах същото като теб. Че новите прогнози в трансферните прозорци стават актуалните, и в края на сезона резултата на играчите правили промени през сезона се увеличава със съответния фактор според прозореца, в който са направени последните промени/прогнози.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   13.11.2018 15:05


Такааа... Тъкмо се ядосвах, че поради липса на време не успях да отговоря на питанията и неяснотите покрай предния прозорец. И тъй като новия прозорец отваря, сметнах за необходимо да пусна едно актуално класиране за да са ясни изходните позиции към момента.

И какво виждаме в класирането? Мисля, че резултатите са достатъчно нагледни и поне засега ще си спестя влизане в детайли. Ето това е смисълът от тези прозорци и най-вече от стратегически обмислената и премерена активност в тях. И двамата участници, които се престрашиха да пуснат корекции и после се ядосваха, че уж си пропиляли шансовете, отбелязаха прогрес във всички лиги, които коригираха и сега са и в челната тройка на общото класиране.

Бай Гроздане, Екс, имайте малко повече доверие на Швабата! Няма да ви подведе! :cheers:

Ако някой все още има опасения и не смее да пуска корекции, може тук да си изложи страховете и мотивите. Ще се опитам да отговарям нагледно. Още по-добре ще е естествено ако повечко хора пишат тук. Не съм математик, още по-малко статистик по професия, но съм сигурен, че можем да заформим добри дискусии.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   20.11.2018 23:59


:-o , сега, ...върху тези (моментни на този етап) точки наложени ли са наказателните с *0.25 фактор ?
Или в края на сезона ще ни се обложат с 0.25 фактор ?

Иначе това, че по стечение на обстоятелствата сме се изкачили с Бай Гроздан, не отговаря на "притесненията" и неразбирането ни относно логиката кое се наказва и защо така, а не това което изглежда , по е за нас, по-логипно.
Както пишеш и ти - подтикваш към изразяване на страхове и мотиви, за да му ги обясниш и разсееш, ...пък нашите не ги отрази ;-)
Защото това, че изведнъж станах първи въпрейки ъпдейтите и фактора 0.25 върху тях, ме изненадва още повече и ме кара да се чувствам още по-объркан, отколкото като обсъждахме с Бай Гроздан правилата и това, което уж сме си мислели, че сме се разбрали. :outofspace: :laugh:

И може би би било интересно и по-показателно, ако можехме да видим , тези които правихме корекции на този етап, какъв би бил актива ни по лигите и в общото, ако не бяхме ги направили.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   21.12.2018 17:19


С оглед на факта, че нямам представа дали ще имам достъп до пц между кръга идния уикенд и отварянето на прозореца по Коледа, пуснах отсега едно временно класиране, за да знае всеки къде се намира и да си прави сметката дали и къде да "пазарува", когато му дойде времето.

Ще го намерите най-долу в съответната тема.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   15.01.2019 19:11


Така и не разбрах ,минал ли е IV-я трансф. прозорец, кога е минал ? :question:
Имах намерение да пипна тук там по малко.
Имаше още какво да се доискусори ,но уви..... догодина.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   15.01.2019 19:25


Бай Гроздан написа:
Така и не разбрах ,минал ли е IV-я трансф. прозорец, кога е минал ? :question:
Имах намерение да пипна тук там по малко.
Имаше още какво да се доискусори ,но уви..... догодина.
Бай Гроздане, много съжалявам, че се получи така, но последните седмици прекарах по болници и на легло и не успях да се погрижа за прозореца в предвиденото по регламент време. Малко съм изненадан от това, което пишеш, тъй като в предния прозорец, въпреки по-изгодните условия откъм наказателни точки, никой не пусна корекции.

Обмислям да пусна прозореца със закъснение тази седмица и да важи до началото на кръговете следващата седмица.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   17.01.2019 09:30


Прозорецът е факт! Оставил съм достаъчно време за анализи и акции, мисля. Естествено другата седмица ще е по-изгодно да се пускат корекции.

Последен шанс за всички желаещи да подобрят изходните си позиции!

Успех!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   30.01.2019 14:29


Снощи затвори и последният за този сезон прозорец за корекции!

Мене лично малко ме е яд, че забравих да си пусна корекциите в Англия. От много бавене и изчакване ето какво се получава. Сигурен съм, че и Бай Гроздан е забравил.

Оттук нататък ще гледам да пускам редовни ъпдейти на класирането. По принцип мога и всяка седмица, стига да не забравям. Бе то и всеки ден мога ако трябва, ама...

След края на междинния кръг в Англия (значи утре) ще гледам да пусна временното класиране.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   30.01.2019 23:45


SUBXERO написа:
Снощи затвори и последният за този сезон прозорец за корекции!

Мене лично малко ме е яд, че забравих да си пусна корекциите в Англия. От много бавене и изчакване ето какво се получава. Сигурен съм, че и Бай Гроздан е забравил.

Оттук нататък ще гледам да пускам редовни ъпдейти на класирането. По принцип мога и всяка седмица, стига да не забравям. Бе то и всеки ден мога ако трябва, ама...

След края на междинния кръг в Англия (значи утре) ще гледам да пусна временното класиране.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   23.04.2019 16:06


Пуснах едно временно класиране преди последните няколко кръга в шамнпионатите, понеже както и очаквах финалната права ще е крайно драматична.

Честно казано в момента ми е трудно да кажа кои участници все още имат шансове за победата, понеже липсва рутина, но от елементарна гледна точка на аритметиката всеки един от поне първите осем във временното класиране има своите шансове да завърши на върха.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   23.04.2019 18:43


SUBXERO написа:
Пуснах едно временно класиране преди последните няколко кръга в шамнпионатите, понеже както и очаквах финалната права ще е крайно драматична.

Честно казано в момента ми е трудно да кажа кои участници все още имат шансове за победата, понеже липсва рутина, но от елементарна гледна точка на аритметиката всеки един от поне първите осем във временното класиране има своите шансове да завърши на върха.


Баце, аз си признавам, че тая игра изобщо не я разбирам, ама виждам, че имам 22 точни, а съм Златко Янков Фара :laugh:
Явно трансферният период дето го правих е бил голяма грешка. :dunno:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   23.04.2019 20:45


Аз имам дори цели 23, което май е върхово постижение към момента. Там е работата обаче, че тези нули нищо не значат, в случай че са гарнирани с големи разлики. Важното е какво е под чертата.

А иначе смятам накрая да пусна и едно класиране без трансферите. Ей така за сравнение. А за следващия сезон може и да сваля още повече коефициентите за трансфери с цел да се поощри активността.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   06.06.2019 23:03


Шваба какво става с класирането? Минаха две седмици от края на първенствата. :-)
Май печеля играта, но предвид сложните правила не съм 100% :-|


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   07.06.2019 05:50


Извинявам се на всички участници за закъснението. В последно време не съм много у ред в главата и както си чаках да свърши и последният шампионат за да пусна, така и изключих след това. Пускам още днес!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2018-2019 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   07.06.2019 08:33


Игра с толкова сложни правила, не е игра.
Направете нещо!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг