Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 02:21



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 6 мнения ] 
TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ 
Автор Съобщение

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
 TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   18.08.2017 18:26


поздравления за инициативата, Шваба :thumbs:

Имам някои :idea:
За да е по-пригледно, както викаш, а и за да се ориентира всеки - не е ли по-добре всяко първенство да си е в отделна тема ? така няма да се скролват дълги чаршафи, а и всички ще се събират на една страница.
Когато пускаш класиране за всяка лига - също ще е по-ясно и лесно може да се хвърля поглед нагоре кой как си е подреждал.

Цитат:
"... След пускането на прогнозите от играчите не се изисква нищо повече освен да се наслаждават на TABLE TROUBLE. С други думи, оттам нататък играта поемам изцяло аз. "


Това е егоистично :innocent: :laugh: ;-)

Август месец играта се затваря/заключва и минава в пасивен неактивен режим през останалите 9месеца. А играчите по никакъв начин вече не могат да повлияят на резултата си (да го подобрят или прецекат още ;-) )
За да има някаква динамичност поне първата половина от сезона и да има активност (пожелателна разбира се) от играчите, не е ли по-интересно, ако примерно всеки месец средата някъде се определя отворен прозорец от 24-48 часа за промени (до края на Декември ) и всеки има възможността само да прави по 1 промяна в подредбата си за съответното първенство.
Да има право да премества само един отбор /разменяйки местата си с друг/ в класирането си.
Това би вкарала освен известна активност, а и елемента на лична стратегия ще се увеличи. Защото даването на прогнози за класиране преди началото, си е до голяма степен и късмет и налучкване на сляпо. :football:


Последна промяна SUBXERO на 13.07.2018 14:09, променена общо 3 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.08.2017 00:16


xDr написа:
поздравления за инициативата, Шваба :thumbs:

Имам някои :idea:
За да е по-пригледно, както викаш, а и за да се ориентира всеки - не е ли по-добре всяко първенство да си е в отделна тема ? така няма да се скролват дълги чаршафи, а и всички ще се събират на една страница.
Когато пускаш класиране за всяка лига - също ще е по-ясно и лесно може да се хвърля поглед нагоре кой как си е подреждал.


В интерес на истината, сега ретроспективно стигнах до извода, че отделни теми за пускане на прогнози по лиги може би щеше да е по-удобното и прегледно решение. Така или иначе всички прогнози са ми вече в базата данни, така че дължината на самата тема не ме притеснява. Що се отнася до графичната поддръжка, мисля, че точно смесеното пускане от моя страна ще е най-интересното за всички.

xDr написа:
Цитат:
"... След пускането на прогнозите от играчите не се изисква нищо повече освен да се наслаждават на TABLE TROUBLE. С други думи, оттам нататък играта поемам изцяло аз. "


Това е егоистично :innocent: :laugh: ;-)

Август месец играта се затваря/заключва и минава в пасивен неактивен режим през останалите 9месеца. А играчите по никакъв начин вече не могат да повлияят на резултата си (да го подобрят или прецекат още ;-) )

Ами не е изцяло пасивен режим понеже всеки месец ще пускам актуалното класиране. Така че динамика ЩЕ има, макар и без пряко участие на играчите.
xDr написа:
За да има някаква динамичност поне първата половина от сезона и да има активност (пожелателна разбира се) от играчите, не е ли по-интересно, ако примерно всеки месец средата някъде се определя отворен прозорец от 24-48 часа за промени (до края на Декември ) и всеки има възможността само да прави по 1 промяна в подредбата си за съответното първенство.
Да има право да премества само един отбор /разменяйки местата си с друг/ в класирането си.
Това би вкарала освен известна активност, а и елемента на лична стратегия ще се увеличи. Защото даването на прогнози за класиране преди началото, си е до голяма степен и късмет и налучкване на сляпо. :football:

Върху такива модификации не бях мислил, честно казано. Идеята ми беше за прогнозиране от нулата и без по-късни промени - да, на сляпо, или с други думи - за майстори.

Не казвам, че идеята за своеобразен "трансферен прозорец" е лоша. Напротив! Дори смятам да помисля и върху възможността за повече размествания, а може и да вкарам нещо като система за печелене на права за едиколкоси размествания. Трябва само да измъдря системата и критериите. Тогава ще пускам и по две класирания дори - преди и след корекциите, да видим кой какво ще е оправил и какво оплескал. Това евентуално за следващия сезон, живот и здраве. Нека играта проходи, пък по-нататък ще вкарам и гъдели.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.08.2017 11:24


:thumbs:
Да, разбира се че първо трябва да й се даде шанс да проходи играта , пък после да се развива.
Предложенията ми бяха в този дух.

Ако се допуснат повече от 1 смяна (2) на месец, реално за един полусезон ще се акумулират около поне 8 промени, което е доста и ще намали пък разликите между играчите до минимум, като всеки ще е могъл с повечето промени да стикова предварителните си прогнози с актуалното представяне на отборите.
А и условие за смяната би трябвало да бъде не просто играча като види, че някой високо поставен от него отбор се представя всъщност много зле и крета ниско в класирането - да го премести просто ниско в таблицата! Защото тогава ще е лесно и ще се коригират прогнозните с реалните. И в един момент ще се получи уеднакняване на прогнозите, дори копиране/преписване (момент, който силно присъства в някои игри ;) )
За да се получи движение, активно участие и тактическа мисъл, през първия полусезон условие за разместване на прогнозите трябва да е отборът, от което място ще го местиш да го замени отбора на мястото, на което ще поставиш първия отбор.
Така ще коригираш единия, но пък може да се прецакаш с другия като пооадне на реципрочното място. Затова играчът би следвало да прецени кои двойки си струват да бъдат разменени и коя цена ще по-безболезнена ;-)

Образно казано какво имам предвид. Примерно:
След 5,10,15ти кръг се оказва Хъдъсрфийлд новия Лестър... (Евала на "Майсторите" , които го бяха прогнозирали и заложили ;-) ) .
Ако просто участник премести Хъдърсфийлд от 20то място на 1во, в един момент всички играчи ще се окаже че са го направили. И при много възможности за промени - след последния дедлайн ще се окаже, че почти няма разлики в прогнозите на участниците.
Ако обаче условие да преместя Хъдърсфийлд от 20то на 2ро място ще е, Ман Юн да ми се озове от 2ро на 20то - ще се замисля дали си струва негатива, който бих акумулирал и ще се надявам пролетта ХФ да върнат газта. И ще избера други двойки, по-удачни, които да разменя, с обратно на прогнозираното представяне :unsure: .
Естествено, който не иска да прави промени, защото има шанс да се прецака повече :ireful: или пък защото вярва, че звездите правилно са му предсказали :outofspace: класирането август месец - няма да е длъжен да пипа нищо :first:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.08.2017 12:47


Аз пък се спрях на нещо друго:

1. Трансферен прозорец от 01.01. до 10.01..

2. Всеки участник има право на толкова размествания във всяка лига, колкото нули има във временното класиране на съответната лига.

3. Разместванията стават на принципа "Желая да преместя отбор А между отбор Б и отбор В."

Принципът на осова размяна е интересен, но не мисля, че ще са много случаите, в които ще има явна полза от една такава врътка и най-вероятно няма да се ползва като джокер, дори и при извоювано право на такъв ход.

От друга страна, ако оставя възможността за корекции всеки месец, както и ти каза, доста ще се преписва, но дори и да не е така, тук вчерашни типстъри няма, така че кажи-речи всеки ще напипа ваксата в хода на сезона и в крайна сметка елементът на изненада ще се релативира до крайна степен, а аз всъщност точно на него разчитам, когато става въпрос за "интересно" и "непредвидимо". Затова и един прозорец по средата на сезона.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 31.05.2015 16:04
Мнения: 635
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.08.2017 14:38


Това с нулите (чии нули, какви нули и колко нули може да има някой в 1 лига) не го разбрах.

Януари съществува възможността за масово пренареждане - след като вече голяма част от представянето е ясно и очевидно кой отбор докъде му се простира потенциала и набрания актив до момента , неизбежно ще доведе до повече уеднакняване на прогнози.
Комбинаторите ще си направят сметките и кой с какъв шанс е и с кого да се "сближи" :) А кой ще преписва есента при 1 възможност само на месец.. :-?


Последна промяна xDr на 19.08.2017 14:40, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Мнение  Re: TABLE TROUBLE 2017-2018 - КОМЕНТАРИ И ДИСКУСИИ   |   19.08.2017 14:51


xDr написа:
Това с нулите (чии нули, какви нули и колко нули може да има някой в 1 лига) не го разбрах.

Януари съществува възможността за масово пренареждане - след като вече голяма част от представянето е ясно и очевидно кой отбор докъде му се простира потенциала и набрания актив до момента , неизбежно ще доведе до повече уеднакняване на прогнози.
Комбинаторите ще си направят сметките и кой с какъв шанс е и с кого да се "сближи" :) А кой ще преписва есента при 1 възможност само на месец.. :-?

Ами точно НУЛИТЕ са разковничето. :-P

НУЛАТА е точно уцелено място на един отбор в класирането (носи НУЛА наказателни точки). Ако един играч към 01.01. има три точно уцелени места на отбори в една лига, получава правото на три размествания в същата лига. Ако друг играч няма нито един точно поставен отбор, няма право и на размествания.

Номерът тук е, че колкото повече точни попадения има един играч, толкова по-малко ще му се пипа по прогнозата, макар и да има възможността за това, а колкото по-малко точни има, толкова повече ще иска да промени нещо, но пък няма да има правото. Моментът е и доста психологически.

А що се отнася до "късния момент" с този януарски прозорец, въобще не мога да се съглася с тебе. И в четирите първенства сме ставали свидетели на устремни подеми и пропадания на отбори, независимо за коя половина на таблицата си говорим.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг