Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25.04.2024 14:27



Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща
Алпийски ски 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 05:10


Balleta написа:
Супер спускане на Линдзи и грешка точно преди финала ..... :no: Да видим какво ще стане, че с тоя обиден биб 1 няма база на сравнение в момента колко е загубиола и дали ще е фатално .... пфу ...


Шнарф вече я би с 0.22, ясно туке е извън подиума ... пфу .... абе как ще дадете на кралицата биб 1 бе вие луди ли сте ...... с единствена информация за трасето от фор-рънърите, за Супер-джи тенировки няма ....кофти, много кофти дойде тая грешка, Йохана Шнарф не видя, но получи информация и бе подготвена точно за този участък .... Гут и Ана пък го гледаха и са още по добре запознати

..тъпотия


Последна промяна Balleta на 17.02.2018 05:11, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2884
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 05:21


Дано Лихтенщаийнката спечели златния медал. :-)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 05:41


Hiksa написа:
Дано Лихтенщаийнката спечели златния медал. :-)


Дано! :celebrate:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2884
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 05:48


Австрийците пак развалиха купона. Baйт спечели бек-то-бек златен медал. Много ме е яд за Лихтенщайнката. Семейството й беше спечелило 6 от 9 общо медала за страната си. Вече са 7 от 10. Но трябваше да е златен.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 05:50


Ана Вайт (Фенингер) :first: :celebrate: :outofspace:

Ана избуха в долната част на пистата, след като изоставаше 0.50 стотни и спечели златото. Абсолютен шок и велико завръщане на австрийката.

Ана става първата жена защитила титлата си в Супер-джи на Олимпиада.

Златото на Ана е 4-о поред за Австрия в Супер-джи, доминацията им на Олимпиади продължава ....

Жалко за Годжа, която бе набрала скорост, но сгреши и трябваше да прави акробатики за да се задържи и завърши, добре, че не падна.

Доста трики писта особено в долната част , където много скиорки сгрешиха.

Тина Вайрадър и Лара Гут разделени от 1 стотна ...


В крайна сметка:

1. Ана Вейт (Австрия)
2. Тина Вайрадър (Лихтенщайн)
3. Лара Гут (Швейцария)


..... е две от тия на които симпатизирам 1 и 2, поне това добре .... жалко за Линдзи, но нейния най-добър шанс си е Спускането, аз лично не очаквах тук злато, медал може би, но не и злато .... Линдзи в крайна сметка 5-а ....


Последна промяна Balleta на 17.02.2018 05:52, променена общо 1 път



 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4455
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 06:10


Балет, ако си си легнал, сутринта те чака изненада :-D

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 06:11


Forest_fan написа:
Балет, ако си си легнал, сутринта те чака изненада :-D



не съм бе що ? :-)

Ахахахахаха. Ледецка, с една стотна :outofspace: ...... е не е истина, верно прекъснаха го и пуснаха фигурното и сега върнаха пак ...е това вече е шок,макар да си я знаем Ледецка, че е луда.... :outofspace: :-o


И какво сега - злато в ските и сноуборда :outofspace:


Последна промяна Balleta на 17.02.2018 06:13, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 06:20


Ахахахахаха, реакцията на Ледецка на финала е БЕЗЦЕННА :dance: Естер стоеше и се чудеше какво става, поне една минута не вдяваше, че е спечелила :laugh:

..междувременно всички бяха обявили Ана за победител ...


Ледецка с биб 26 е олимпийски шампион в Супер-джи, с една стотна преднина пред Ана, а Лара изгоря и изпадна от подиума :outofspace: :outofspace:

:first: :celebrate: :first:


Последна промяна Balleta на 17.02.2018 06:30, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 06:23


междувременно в сайта на NBC по време на прякото предаване изписаха как са определени стартовите номера - най-добрите 10 състезателки в Супер-джи според ранкинга на ФИС са получии по жребий нечетните номера от 1 до 19 :-o :helpless: ..... е що за простотия е това, най-добрите винаги са имали предимство заради ранкинга си, те са си го заслужили това с резултати ..

Убеден съм, че с повече информация Линдзи щеше да е на подиума .... поредна липса на късмет за нея на Олимпиадата ..... чакаме спускането ...


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4455
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 06:28


Аз гледам в сайта на Радио Канада, където на практика можеш да гледаш всичко (директно или на запис) без реклами. Реакцията на чешкото момиче след финала наистина беше уникална :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 08:08


Hiksa написа:
Много кофти грешка на Линзи, която я лиши от първото място, а може би от медал. Лош късмет, че тя беше първата скиорка и то без подготовка.


Ами то при нея все нещо такова ще се случи. Едно нормално каране няма да направи без да ми изпили нервичките. :besnyo: :dunno:
Тази простотия преди финала и изяде поне 20/30 стотни. Но не мога да кажа дали ако бе безгрешна щеше да е шампионка. На кантар, няма как да сме сигурни нито в едното, нито в другото.
Нищо, така или иначе големия и шанс бе в спускането. Там ако спечели ще съм доволен, няма какво повече да искаме. Вземе ли този пусти медал това ще я успокои и задоволи и нахъса вече спокойна следващия сезон да се пробва да счупи рекорда на Стенмарк, а и то този сезон още не е свършил. Не съм гледал календара ама май има още 2 спускания до края на сезона?


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 08:15


Това което стана с тази титла на Ледецка е може би момента на тази олимпиада наред с драмата на Феликс Лох в шейните.
Такова чудо не съм виждал. А реакциите на финала са един път. :-D
Коментаторите полудяват, Ледецка стои и не вдява какво става, горката Фенингер. Аз ако бях щях да се метна отнякъде. Това не е истина. А Лара Гут дето ревеше за онази 1 стотна между нея и Тина пък остана без медал.
Абсолютен шок!!! :-o Яд ме е за Ана, много, ама пък и Естер много я харесвам и сега ще и стискаме палци да пренапише историята и да стане първата в историята с 2 златни медала на една олимпиада от 2 различни спорта?!?! :-o :helpless: :-o :helpless:

Това може да се случи само на олимпиада и само в ските. Подобни шокиращи моменти имам предвид. За това и в интерес на истината медалите от олимпиади не са чак толкова важни и котирани като в някои други спортове. Просто има прекалено голям елемент на късмет и пр. простотии. Истината е СК.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28651
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 09:59


Ски алпийски дисциплини – жени супер джи

1. Естер Ледецка (Чехия)
2. Ана Файт (Австрия)
3. Тина Вайрайтер (Лихтенщайн)


Най-шокиращото състезание на тези олимпийски игри. Такова чудо отдавна не се бе случвало, да не кажа никога.
Естер Ледецка се спусна с номер 26, Ана Файт отдавна вече бе обявена за победителка по агенции и медии, дори и Томас Бах слезна при нея да я прегърне и изведнъж, чехкинята която забележете за цялата си кратка кариера като алпийка има само едно място в топ 10 (7 място в спускането в Лейк Луис) направи спускането на живота си и спечели с 1 стотна разлика?!?! На финала Естер не знаеше какво се случва. Това ще е момента на тези игри, не вярвам да се случи нещо по-сензационно от това. А състезанието се нарежда в топ 3 по драма и атрактивност на игрите.
Първо Линдзи Вон се провали с шокиращия и фатален БИБ 1, после Лара Гут допусна грешки и все пак поведе, но нормално Тина Вайрайтер я измести, но забележете пак с 1 стотна. Голямата фаворитка, София Годжа също с провал след каскади по трасето и великата Ана Файт, кото преживя какво ли не се спусна, би Тина с 10 стотни и щеше да стане първата в историята защитила олимпийско злато в супер джито. И така докато се появи Ледецка...
Първа олимпийска титла за Чехия в историята на алпийските ски на зимни олимпийски игри.
Ледецка може да пренапише историята и да стане първата в историята с 2 златни медала на една олимпиада от 2 различни спорта.


Последна промяна Diavolo на 17.02.2018 10:09, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 12:47


току-що изгледах записа без да знам резултатите преди това и съм шок и ужас, това състезание удари всички досегашни в земята, сноубордистка с две-три състезания в ските тоя сезон да бие олимпийската шампионка в дисциплината с 1 стотна, съчувствам и на Ана това е брутално, поне да бяха с еднакви времена да разделят златото като Мазе и Гизен на предната олимпиада в спускането, лудо ненормално състезание, то още като Линдзи стартира с първи номер бе ясно че ни чака психарска лудница ама това мина всякакви граници :laugh: Без конкуренция ще спечели изненадата на олимпиадата, каквото и да стане от тук нататък това не може да бъде надминато :-D


Последна промяна juve на 17.02.2018 12:47, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 12:57


дяволе точно това ме кефи на олимпиадите, че стават сензации, не може всичко да е ботско и предвидимо, спорта вече е лотария, нали трябва и залагащите да губят, та букитата да печелят, все пак не тъжи има си и логични резулти които се редуват със шокиращите, тъй че споко Линдзи ще вземе спускането, всеки неутрален фен трябва да е доволен :laugh:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 13:15


другото което е шокиращо е това че Ана Файт си бе перфектна в карането, а Ледецка правеше доста грешки, но имах чувството че има нещо нередно, все едно имаше ски с реактивен двигател, абе брутално ограбване, не го заслужаваше това Ана след всичко което преживя за да се върне след толкова тежки контузии, ама така е било писано, дано го преодолее, макар че не знам как, съсипващо е просто затова олимпиадите са на 4 години като световното по футбол нямаш много шансове за разлика от СК където имат стартове всяка година, даже и световните загубиха от блясъка си тъй като са на две години :-)


Последна промяна juve на 17.02.2018 13:16, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 15:53


Сензационната шампионка в супергигантския слалом в ски-алпийските дисциплини на Олимпийските игри в ПьонгЧанг днес Естер Ледецка разкри, че е се е пуснала по трасето Джонсон със ски, взети назаем от американската суперзвезда и доминаторка в слалома Микаела Шифрин. Припомняме, че специалистката в сноуборда Ледецка шокира всички, печелейки златото в Супер-Г, като детронира защитаващата титлата си от Сочи 2014 и предвкусваща триумфа днес австрийка Ана Фенингер-Файт със само една стотна в изключително интересно и драматично състезание.

“До днес смятах, че съм по-добра в сноуборда”, сподели след състезанието 22-годишната чехкиня, която изглеждаше не по-малко изненадана от всички останали. Ледецка е първата спортистка, която се състезава в сноуборда и алпийските ски на Олимпийски игри.

След триумфа на стартиралата с №26 Ледецка стана ясно, че тя е взела назаем ски от новата олимпийска шампионка в гигантския слалом Шифрин, която пък се провали в коронната си дисциплина слалом, завършвайки на четвърто място.

Трета в Супер-Г днес завърши представителката на Лихтенщайн Тина Вайратер, а кралицата на скоростните дисциплини Линдзи Вон, която бе с първи стартов номер, претърпя провал, завършвайки шеста. Швейцарката Лара Гут пък остана само на една стотна от подиума, финиширайки на четвърто място.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 15:55


взела е ските на Мика и рисковете се отплатиха, нямам думи още съм шокиран :outofspace:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 16:04


Златото на Естер Ледецка в Супер-джито вече обявено от няколко медии за най-голямата сензация на ЗОИ евър или най-малкото топ 3 такава.

Ето някои любопитни факти за Ледецка:

- след няколко дни Ледецка ще започне участието си в паралелния слалом в сноуборда, където е изявен фаворит за златото и ще стане първия атлет в историята на Зимните олимпиади състезавал се в алпийските ски и сноуборда в рамките на една Олимпиада.
Ледецка коментира факта, че всички треньори са и казвали, че не може да се състезава и в двете и трябва да избере едното и да специализира ако иска да постигне големи неща. Нейния отговор е бил, че тя иска да тренира и ски и сноуборд и ако това не се харсева на някой ще си смени треньора.

- най-доброто класиране на Ледецка преди вчера в Супер-джито е 19-о място. В спускането най-високото и класиране за СК е 7-о

- бащата на Ледеца е хокеист и има два медала от ЗОИ с отбора на Чехословакия - сребърен и бронзов през 1964 и 1968 г.

- ските с които се състезвва Ледецка са от колекцията на МИкаела Шифрин :-D Мика е получила нови ски от Атомик и е дала старата си колекция на Ледецка, като не е ясно дали Шифрин е използвала някога точно тоя чифт ски в състезание ..... това което е ясмо е , че Ледецка кара със ските на Шифрин :-D

- на пресконференцията след победата си, Ледецка е била със ски очилата през цялото време и не ги е свалила защото преди състесзанието не се била гримирала и не е била подготвена за пресконференция на победител от Супер-джи

- златото на Ледецка е първо в историята на Чехия в алпийските ски

Реакцията на Ана и Ледецка след финала:



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14256
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 16:12


ЗОИ са известни със шокиращите си резултати в алпийските ски, но това, което се случва в Корея е предизвикано и от времето и променената супер-сгъстена програма (в случаите с Мика и Свиндал), както и със странното подбиране на реда на стартиране, което не е практика в СК - не знам как го решиха това с нечетните номера на 10-те най-добри :outofspace:

10-те най-добри в Супер-джи трябва да са някъде между 8-о и 22-о място ....


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг