Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 11:27



Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Алпийски ски 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 16:23


Много е грубо една стотна да те лиши от медал или още повече титла ... и то на Олимпиада

Двете близки приятелки Лара Гут и Ана Файт с една и съща участ - Гут без медал заради една стотна, Файт без злато, защитена титла и място в историята заради 1-а стотна ....

То тая стотна може да е и в рамките на статистическата грешка .....дефакто може и да са хилядни, което е колко сантиметър, два, три :laugh:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:15


Ами реално Линзи хич не беше далече от лидерите, а тя направи груба грешка в края, така че мисля, че е резонно някой да се възползва от слабите резултати на фаворитите и да вземе златото. Ледечка не беше ли сноуборд шампион :laugh:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:21


juve написа:
другото което е шокиращо е това че Ана Файт си бе перфектна в карането, а Ледецка правеше доста грешки


Тук не съм съгласен. Нивото на този женският супер Джи беше много ниско. Състезателките не поемаха почти никакви рискове, а тези, които поеха, направиха грешки. Вон и италианката караха агресивно и една грешка им отне възможността за медал.

Мъжкото състезание повече ми хареса.


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:27


Вярно е, че да загубиш титла или медал за една стотна разлика е много болезнено. Аз имам бегли спомени от Олимпиадата в Лейк Плесид и най-вече от една статия от Старт за Юха Мието, финландеца който загуби първото място на 15 км ски бягане със само една стотна. След този случай Федерацията по ски променя правилата и резултатите в дългите дистанции се измерват до десети от секундата.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:30


Hiksa написа:
juve написа:
другото което е шокиращо е това че Ана Файт си бе перфектна в карането, а Ледецка правеше доста грешки


Тук не съм съгласен. Нивото на този женският супер Джи беше много ниско. Състезателките не поемаха почти никакви рискове, а тези, които поеха, направиха грешки. Вон и италианката караха агресивно и една грешка им отне възможността за медал.

Мъжкото състезание повече ми хареса.



...напротив, пистата бе доста трудна в по долната си и във финалната си част, вследствие на това дойдоха и грешките, да не забравяме, че това е супер нова писта и досега с е ползвала само два пъти, един път официално за СК

Състезателките с начални бибове особено първите 3-4 имаха инфирмация единствено от фронтрънърите, но те не са професионални състезатели,колкото и да са добри ... примерно Линдзи едва ли щеше да направи тая грешка ако бес биб 7-8 нататък

То това са ски бе Хиксе, не ти е баскет, един неочакван бъмп може да провали и най-доброто спускане, не е само до това как караш и малко късмет си трябва, че понякога се намесва майката природа или натрупан сняг или нещо такова ...

Линдзи мисля, че нямаше да вземе златото дори и без грешката, подиум най-много, беше в самия край и не загуби чако толкова много време, но за медалите май-се оказа фатално .... при нея каръка бе, че бе първа и нямаше информация за трики местата н апистата и за перфектна линия .... но пък бе най-опитната там, което компенсира липсата на инфо донякъде ...общо взето нейна си е вината и късмета не бе с нея ....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:33


Forest_fan написа:
Вярно е, че да загубиш титла или медал за една стотна разлика е много болезнено. Аз имам бегли спомени от Олимпиадата в Лейк Плесид и най-вече от една статия от Старт за Юха Мието, финландеца който загуби първото място на 15 км ски бягане със само една стотна. След този случай Федерацията по ски променя правилата и резултатите в дългите дистанции се измерват до десети от секундата.


е на лятната в Синди ли беше, как загубихме злато на гребане за 2 см :outofspace:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:39


Вон завърши някъде 38 стотни зад победителката, а грешката й (според Боде Милър) отне някъде 0.8 секунди. Така че моята догадка, че Вон щеше да спечели златото, си остава. Тя беше агресивна на повечето места и си изпати накрая. Вярно и че повече информация щеше да й помогне да вземе този участък малко по-бавно и на ръба.

Италианката, Годжиа, също мисля че щеше да стигне до подиума. Преди грешката си тя се движеше близо до Вайратер, даже преди нея.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:43


Hiksa написа:
Вон завърши някъде 38 стотни зад победителката, а грешката й (според Боде Милър) отне някъде 0.8 секунди. Така че моята догадка, че Вон щеше да спечели златото, си остава. Тя беше агресивна на повечето места и си изпати накрая. Вярно и че повече информация щеше да й помогне да вземе този участък малко по-бавно и на ръба.

Италианката, Годжиа, също мисля че щеше да стигне до подиума. Преди грешката си тя се движеше близо до Вайратер, даже преди нея.



Годжа най-вероятно щеше да бие, макар, че не бе навлязла още в долната трики част, иначе Боде изказа мнение, никой не знае реално колко е загубила Линдзи, според мен нямаше да бие ....

Междудругото Ана съдра всички в средна и долна част преди финала, когато навакса половин секунда и коментаторите, заедно с Боде вече я бяха отписали ...и изведнъж, бум - зелен сектор, а Ледецка бе без коментар, движеше се в рамките на по малко от 10 стотни във времето на Ана почти през цялото време, карайки доста грубовато, но пък супер бързо :laugh:


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 17:47


Hiksa написа:
juve написа:
другото което е шокиращо е това че Ана Файт си бе перфектна в карането, а Ледецка правеше доста грешки


Тук не съм съгласен. Нивото на този женският супер Джи беше много ниско. Състезателките не поемаха почти никакви рискове, а тези, които поеха, направиха грешки. Вон и италианката караха агресивно и една грешка им отне възможността за медал.

Мъжкото състезание повече ми хареса.

прав си ама технически Ана си бе много добре нищо че не рискуваше, както и Ваирайтер, а Лара бе много силна в долната част, но взе лошо скока накрая иначе можеше и златото да си вземе, имай предвид че тая писта е доста технична, но пък най-рисковото каране дори и с грешки донесе шокиращ резултат, това състезание ще се помни, нищо че почти всички грешаха или караха на сигурно


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 18:06


иначе балет дано в спускането няма такива аномалии, че ако недай си боже се случи това на Линдзи с дявола ще сте в траур доста време, та се надяваме шока и ужаса да е бил само тука в супер-джито, че вече наистина ще ни дойде в повече :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 22:29


Добре казано Мика ....







 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 22:47


Ен Би Си обаче не са ли каръци :rofl:

https://www.msn.com/en-us/sports/winter ... ar-BBJeKU7


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   17.02.2018 22:52


Hiksa написа:
Ен Би Си обаче не са ли каръци :rofl:

https://www.msn.com/en-us/sports/winter ... ar-BBJeKU7



още вчера написах, че така беше, аз там гледах, но ми беше пуснат и стрийма на сайта им, на който реклами няма и дават всички спускания. На телевизора пускат реклами и пропускат някои от състезателите, което е много балъшко ...

така, че като има реклами си гледам на сайта, иначе гледам на голям екран на тиви-то


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 08:22


Хиршер премина и втория етап. Остана третото злато в слалома

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 10:23


Ски алпийски дисциплини – мъже ГС

1. Марсел Хиршер (Австрия)
2. Хенрик Критоферсен (Норвегия)
3. Алекси Пинторо (Франция)


Втори златен медал за великия Хиршер. Няма спиране този сезона. Това бе един от най-ясните златни медали на тези игри.
Страхотен втори манш на ‘’принцът на викингите’’ му донесе сребърния медал, негов втори на ЗОИ, а бронза остана за Пинторо. Алекси също спечели втори медал на тази олимпиада и общо трети на ЗОИ.
Тук никакви изненади. Класическа тройка. Голяма излагация на Тед Лигъти, по-добре да си бе спестил спускането.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 10:24


Vendome написа:
Хиршер премина и втория етап. Остана третото злато в слалома


Там обаче принцът ще го спре! :devil:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 11:22


Diavolo написа:
Vendome написа:
Хиршер премина и втория етап. Остана третото злато в слалома


Там обаче принцът ще го спре! :devil:


Няма, писано му е да се прибере с три от три.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 13:09


Хиршер обаче имаше и доста време за почивка от предното злато в комбинацията за разлика от Свиндал и Шифрин, които караха веднага на следващия ден, все едно той си е правил програмата на тая олимпиадата, но е време Кристоферсън поне един път да му излезе от сянката тоя сезон и да го бие в слалома :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 16:34


Когато "големия Тед" беше във форма, Хиршер имаше жестока конкуренция в ГС, след като му падна формата и вече не е той, на Хиршер Гигантския му стана много по лесна дисциплина дори от специализираната му такава - слалом, където има сянкатана Кристоферсен.

Никаква интрига, още повече изненада тук .... за разлика от жените, където според мен, най-голямата конкуренция е именно в ГС (заедно със Супер-джи), при мъжете Хиршер е обиколки над останалите.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   18.02.2018 16:41


Хиршер вярно ли го бяха критикували в Австрия, че не е спечелил злато предишните олимпийски :rofl: Сега има вече 2, а му предстои най-удобната дисциплина. Вчера той водеше още след първия манш с 0.61 и още тогава можеха да го коронясат :wave:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг