Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 17:27



Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Алпийски ски 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 05:19


Мика загуби прекалено много време в гормата част ....

Засега най-голямата заплаха за нея е Гисин. Мовинкел с уменията сив ГС не е за подценяване.
Линдзи има голяма преднина, но не мисляч, че ще издържи на слалома, ама кой знае ....

Мика бие всички слаломистки в тура с по секунда, секунда и половина понякога (говорим за време пред втората), тук дори не става въпрос за слаломистки.

Холденер също не е далеч и има шанс за подиум, Гисин обаче започна кариерата си,като слаломистка и си е опасна....Шифрин не трябаше да пада на повече от 1.5-1.3

Перфектно спусканр на Шифрин в слалома ще и даде златот, но няма да е никак лесно ... то кое ли беше на тая Олимпиада


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 05:25


Тя, Шифрин добре, че не изпусна първата врата след бабуните, на косъм я хвана.
Да, Гисин също е опасна по дифолт. Ама тя отдавна не е фактор в слалом, това че някога била нещо си не важи много, много според мен. Няма места в топ 10 за СК в слалома този сезон.

1. Шифрин
2. Холденер
3. Вон

Много ще и стане на Мовинкел, не че не ми се иска да направи нещо.
Но това е една реалистична прогноза.

Иначе мечтая си за сензационно злато за Линдзи, защо не. Тя знае как се печели комбинация, може пък съдбата да и се усмихне, да видим. Ще е култов слалома. :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 06:04


Diavolo написа:
Тя, Шифрин добре, че не изпусна първата врата след бабуните, на косъм я хвана.
Да, Гисин също е опасна по дифолт. Ама тя отдавна не е фактор в слалом, това че някога била нещо си не важи много, много според мен. Няма места в топ 10 за СК в слалома този сезон.

1. Шифрин
2. Холденер
3. Вон

Много ще и стане на Мовинкел, не че не ми се иска да направи нещо.
Но това е една реалистична прогноза.

Иначе мечтая си за сензационно злато за Линдзи, защо не. Тя знае как се печели комбинация, може пък съдбата да и се усмихне, да видим. Ще е култов слалома. :-)



ами кофти къснет за Шифрин, че падна на неравно и подскочи на няколко пъти и загуби много време, точно в тая горна част, иначе долу си кара супер .... това класиране да не го даваш за да провокираш :-o Има голям шанс, някои от тия пред Шифрин изобщо да не завършат слалома, ще видим ...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 06:09


да провокирам?
какво да провокирам ве човек?
тук някой да не напише нещо, веднага се тълкува по какъв ли не начин :uuu:
просто прогноза, виждане, капиш?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 06:14


Diavolo написа:
да провокирам?
какво да провокирам ве човек?
тук някой да не напише нещо, веднага се тълкува по какъв ли не начин :uuu:
просто прогноза, виждане, капиш?


ти все едно не реагира така, като ти казах за Ханю и златото след кратката ... кво си се разпалил бе човек бъзикам се, да не те е ядосал някой :laugh:

.... ти дето се чудеше на кой канал да гледаш Ханю. че да спечелил :laugh:


:cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 06:33


Да бе, нп естествено. Аз изфирясах, че си и голям фен, да не казвам болен фен на Мика. :-)
Ако не е Вон нека е Шифрин нямам нищо против, важното е да не я минава в СК, макар и малко вероятно, тук нека си печели на воля. :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 07:30


Уау ...Кристоферсен :outofspace: перфектна възмжност след отпадането на Хиршер и се издъни ...

35 годишния Андре Мирър от Швеция със златото :-o

Сребро за един от най-високите в слалома - швейцареца Рамон Зенхаусерн

Бронз за брата на олимпийския шампион от Сочи, Матиас Мат - Майкъл Мат ...семейна идилия се заформи тук :-)

Швеция с първо злато в слалома след великия Стенмарк ...

Слаломите на тая Олимпиада напрово изкъртиха - нито Мика, нито Хиршер, нито Кристоферсен :-o :outofspace: :-o


Ама то на Олимпиадаима ли логика ...

Жалко за Деволето ...


Последна промяна Balleta на 22.02.2018 07:34, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 07:38


Ски алпийски дисциплини

1. Андре Мюре (Швеция)
2. Рамон Ценхойзерн (Швейцария)
3. Микаел Мат (Австрия)


Андре Мюре стана най-възрастния олимпийски шампион в слалома – 35 г. и 42 дена, подобрявайки постижението на Марио Мат от Сочи. Това е втори медал от ЗОИ за Мюре.
Златен дубъл за Швеция в слалома на тази олимпиада. Абсолютен шок.
Сензационен сребърен медал за Рамон Ценхойзерн, бронз за Михаел Мат.
Мега провал за Хенрик Кристоферсен, това ще един от най-нелепите моменти от тазгодишната олимпиада... Прегоря. Нямам думи.
Това беше и златен шанс за Норвегия в битката с Германия. Сега нещата пак са на кантар заради трите супер гарантирани златни медала за Германия (бобслей, северна комбинация отборно и биатлон щафета), докато при норвежците и техните уж сигурни медали има много по-сериозна конкуренция отколкото при германците, където конкуренцията е мижава.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 08:43


Супер много скъсено трасе в слалома, някъде около 50 врати ... после нека Девола ми обяснява за комбинацита и ощетените спускачи ....


Както и да е:

1. Гисин
2. Шифрин
3. Холденер


Както писах по горе, Гисин с тази преднина от спускането си бе абсолютно реална заплаха, предвид това, че е много добра слаломистка.

Шифрин трябваше да вземе поне още 7 десети в Спускането, но не можа да овладее ските на гадните бъмпове в самото начало.

Гисин обаче не трепна така или иначе, загуби малко от преднината, но не бе достатъчно. Заслужен неин успех.

Шифрин завършва със злато в ГС и сребро в Коминацията, супер объркан скейджъл, нарушена програма, провал в коронната си дисциплина и нестартиране в Супер-джи и Спускане.

Все пак ако теглим чертата - злато и сребро, супер, просто нейните стандарти са много нагоре :rock: :first: :celebrate: :cheers:

П.П. Очаквано за мен, Линдзи дори не завърши, няма как след като не си тренирал и минутка слалом, все пак показа класата си в Спускането днес.


Последна промяна Balleta на 22.02.2018 08:45, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 09:38


Ски алпийски дисциплини – жени алпийска комбинация

1. Мишел Гизин (Швейцария)
2. Микаела Шифрин (САЩ)
3. Уенди Холденер (Швейцария)


На втора поредна олимпиада фамилия Гизин печели златния медал. Изненадваща победа за Мишел, въпреки че тя е опасна комбинаторка. Шифрин изгуби уж сигурната титла в спускането, където бе твърде бавна, а и после в слалома кара твърде предпазливо и вместо да натрупа аванс, то тя се спусна с трето време за манша. Разочароваща олимпиада за Шифрин, която дойде за минимум 3 златни медала, а си тръгна само с един. Уенди Холденер за пореден път не се възползва каквото и да се случва около нея. В случая тя изостана твърде много след спускането и реално имаше шанс само при отпадания на конкурентките и. Линдзи Вон приключи разочароващо последния си старт на олимпийски игри. Направи страхотно спускане и поведе с голям аванс, но още при първата врата от слалома я хвана кола и отпадна по нелеп начин.
Трети медал от ЗОИ за Шифрин и втори в Пьонгчанг.
Втори медал за Уенди Холденер след среброто в слалома.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 12:38


ех тая Линдзи ако бе тренирала малко слалом с тая голяма разлика в нейна полза от спускането си печелеше дори злато, ама тя си разчиташе на супер-джито и спускането, а можеше да завърши повече от феноменално и запомнящо се, а Шифрин на тая олимпиада като махнеш златото от ГС пълен карък, то не бяха отлагания и така и не влезе във форма за любимата дисциплина слалом, където бе трагична за нейното извънземно ниво, но все пак злато и сребро не е толкова лошо, тия дръпнатите си осраха ските, поне видяхме доста изненади, особено като гледам кой е взел мъжкия слалом, Мирер избухва подобно на Майер веднъж на високосна, но да му е честито, пълен провал за Хиршер и Кристофесен, поне австриеца взе 2 злата, тъй че трябва е да е доволен :-) иначе златната медалистка Мишел Гизин трябваше да е сетра на другата къде взе златото в Сочи заедно с Мазе. браво на тая фамилия винаги избухва на олимпиада, иначе има добри изяви в СК, но остава извън радара, същата работа като Мовинкел, тия състезателки без напрежение се справиха отлично на олимпиадата, а с големите очаквания разочароваха, това са олимпийските игри, всичко може да се случи :yes:


Последна промяна juve на 22.02.2018 12:48, променена общо 5 пъти



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 14:49


http://corner.dir.bg/winter-olympics/news.php?id=26897682

Каква е тая простотия, дето са измислили?! :-o

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 15:23


TheExorcist написа:
http://corner.dir.bg/winter-olympics/news.php?id=26897682

Каква е тая простотия, дето са измислили?! :-o



понякога имам чуството, че жижееш в минали век или пък изобщо не ни четеш тук .... това и сме го дъвкали и обсъждали по горе, поне 5 пъти ....


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 16:29


Balleta написа:
TheExorcist написа:
http://corner.dir.bg/winter-olympics/news.php?id=26897682

Каква е тая простотия, дето са измислили?! :-o



понякога имам чуството, че жижееш в минали век или пък изобщо не ни четеш тук .... това и сме го дъвкали и обсъждали по горе, поне 5 пъти ....


Да не съм чел всичко, не мога да чета всичко на веднъж, като съм в движение радко влизам и то за малко. А аз не понякога, а доста често имам чувството, че се заяждаш с мен и това изобщо не ми допада! Много ли е трудно да се прати един линк ... think about it!!!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 16:50


TheExorcist написа:
Balleta написа:
TheExorcist написа:
http://corner.dir.bg/winter-olympics/news.php?id=26897682

Каква е тая простотия, дето са измислили?! :-o



понякога имам чуството, че жижееш в минали век или пък изобщо не ни четеш тук .... това и сме го дъвкали и обсъждали по горе, поне 5 пъти ....


Да не съм чел всичко, не мога да чета всичко на веднъж, като съм в движение радко влизам и то за малко. А аз не понякога, а доста често имам чувството, че се заяждаш с мен и това изобщо не ми допада! Много ли е трудно да се прати един линк ... think about it!!!


не се заяждам ...писхме го вчера, а и в началното мнение го има и поне на още едно две места го обсъждахме с Девола ... както и да е, факт е, че микса е непопулярен и глупост, да го махат и да слагат атракцията - паралелен :cheers:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 20:55


Така, ето го и даните за комбинацията и оригиналните слалом и спускане при мъжете и жените

Слалом / жени:
Run 1 - Gates/Turning Gates 63/61
Run 2 - Gates/Turning Gates 63/62

Слалом Комбинация / жени:
Gates/Turning Gates 52/51

Спускане - жени
Course Length 2775m / Gates 38

Спускане Комбинация / жени:
Course Length 2775m / Gates 38


Слалом / мъже:
Run 1 Gates/Turning Gates 66/64
Run 2 Gates/Turning Gates 63/62

Слалом Комбинация / мъже:
Gates/Turning Gates 60/57

Спускане / мъже:
Course Length 2965m / Gates 33

Спускане Комбинация / мъже:
Course Length 2050m / Gates 25

....................................................................................................

Извода:

При жените в Комбинацията, трасето за Спускане е абсолютно същото, както при оригиналното Спсукане, но трасето в Слалома е силно намалено в сравнение с оригиналния Слалом.
Резултат - предимство за спускачките

При мъжте в Комбинацията, трасето за Спускане е много силно намалено в сравнение с трасето в оригиналното Спускане, а трасето за Слалом е малко по скъсено от трасето в оригиналния Слалом
Резултат - предимство за слаломистите


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   22.02.2018 22:06


ами затова си го спечелиха логично Гизин-спускачка (можеше да е Линдзи, ама .. с нейния слалом) и Хиршер предпочитащ слалома, затова май трябваше да е супер-джи+слалом, малкото комбинации през сезона са винаги така, но корейците както казахме и по-рано тотално осраха ските и с графика и с пистите, то и времето си бе ужасно де, затова доста от ските на състезателите след състезанието не стават за нищо, смятай какви са били условията, а биатлона тъпия вятър го развали на стрелбището всички се осраха :laugh: тези неща допринесоха за доста изненади и драми, това на Ледецка е ненадминато, което ми харесва и състезанията бяха тото до последно, за мен като неутрален добре, ама фаворитите го изядоха :-D


Последна промяна juve на 22.02.2018 22:09, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   24.02.2018 09:32


Ски алпийски дисциплини – Тийм ивент

1. Швейцария
2. Австрия
3. Норвегия


В дебютната дисциплина на ЗОИ, двете нации номер 1 и 2 в класирането по нации от СК и най-великите сили в исторически план се срещнаха в класически финал. Швейцарците обаче бяха категорични и не оставиха никакъв шанс на трикратните световни шампиони от Австрия. От видяното във всичките серии победата на Швейцария не подлеши на съмнение и бе категорична. Бронз за скрития фаворит Норвегия, които имаха малшанс в полуфинала срещу Австрия, но това им се върна за малкия финал, където в инфарктна битка спечелиха по време с 12 стотни срещу другия голям фаворит, настоящите световни шампиони от Франция с Теса Уорли и Алекси Пинторо. Пинторо разочарова много, защото загуби всичките си рънове на 1/4 финала, 1/2 финала и малкия финал.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14237
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   24.02.2018 16:56


Diavolo написа:
Ски алпийски дисциплини – Тийм ивент

1. Швейцария
2. Австрия
3. Норвегия


В дебютната дисциплина на ЗОИ, двете нации номер 1 и 2 в класирането по нации от СК и най-великите сили в исторически план се срещнаха в класически финал. Швейцарците обаче бяха категорични и не оставиха никакъв шанс на трикратните световни шампиони от Австрия. От видяното във всичките серии победата на Швейцария не подлеши на съмнение и бе категорична. Бронз за скрития фаворит Норвегия, които имаха малшанс в полуфинала срещу Австрия, но това им се върна за малкия финал, където в инфарктна битка спечелиха по време с 12 стотни срещу другия голям фаворит, настоящите световни шампиони от Франция с Теса Уорли и Алекси Пинторо. Пинторо разочарова много, защото загуби всичките си рънове на 1/4 финала, 1/2 финала и малкия финал.



какъв скрит фаворит е била Норвегия бе Деволето, тебе вече пришки ти излязоха на устата с тая Норвегия ... :outofspace: С една Нина Лосет ли са фаворит :rofl:

Швейцария си беше най-класна и логично спечели, но само поглед върху съставите на повечето отбори буди тотална насмешка .... или да пускат звездите или да я махат тая дисциплина, безсмислие, също, като мъжкия хокей в момента ...с малки изключения трето и четвърто разрядни скиори .....

Айде, вкарвайте паралелния и я махайте тая микс-джендър измислица ....


Последна промяна Balleta на 24.02.2018 17:03, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   24.02.2018 17:00


Гледа ли състезанието? Не си. Гледай.
Изключително близък полуфинал с Австрия, който се реши в третия рън, където норвежката се препъна малко преди края, а водеше. Иначе ставаше 2-2, а норвежците имаха по-бързите две времена. И знаеш, че в подобен тип спорт логика няма много, много.
Иначе и на мен швейцарците ми бяха фаворити и се изкефих как намачкаха австрийците. И да скрит фаворит са, имаха бърз и хомогенен отбор. Победих франсетата за бронза с Уорли и Пинторо, световните шампиони. Когато един отбор вземе бронз няма как да не се причисли към фаворитите, а в случая аз съм писал 'скрит'


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг