Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:15



Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следваща
Алпийски ски 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 13:11


Diavolo написа:
Балет превъзбудил си се, я си прочети пак какво си писал, каква Басино
А, честито, феновете трябва да се подкрепят. Велика е Мика!

Иначе какъв Разград? Има олимпиада, футбола е на тотален заден план.

Стига бе, Даволе, Олимпиадата я гледаш така или иначе, дали на живо или на запис. Тя си върви две седмици. Пък ако щеш и всеки четири години.

В Разград става дума за нещо съвсем различно. Няма почва за сравнения.

Ако не си си намерил билет или си забравил за мача е вече друг въпрос. Няма да ти се смеем ако си признаеш. ;-)

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 13:33


Може просто до не му се е разкарвало до Разград. Не е Перник.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 15:26


Diavolo написа:
Балет превъзбудил си се, я си прочети пак какво си писал, каква Басино
А, честито, феновете трябва да се подкрепят. Велика е Мика!

Иначе какъв Разград? Има олимпиада, футбола е на тотален заден план.



Сори за вълнението, Бриньоне естествено, Марта Басино бе трета след първия манш и по инерция съм я праснал нея, малко ли италианки са ... :laugh:

Бриньоне обаче пак показа класа, много добро състезание за нея. Федерика има 17 подиума за СК в Гигантския и си бе една от топ фаворитките за призово място.

Голямата изненада бе Мовинкел :celebrate: Много се кефя за нея.

Мовинкел бе завършила един единствен път на подиума на ГС в кариерата си, а след вчера си има сребро от Олимпиада. :celebrate:

Въпреки, че норвежците са си класа в алпийските ски, то това винаги се е отнасяло за мъжкия им отбор. Викингите никога са нямали силни жени, още повече доминаторки от типа на Аамод примерно.

Мовинкел става първата норвежка с медал от Олимпиада от 1936г насам и едва втората такава в историята на Норвегия.

Ребенсбург изгуби състезанието в първия манш, когато изостана с близо 90 стотни ( за Уорли да не говорим тя беше на 1.40 секунди), иначе във втория германката се отприщи и за малко да влезе в тройката, което щеше да е нещо уникално и да я направи първата жена с медали от Гигантския на 3-и различни Олимпиади.

За Шифрин:

Психика на шампион, нещо, което винаги е отличавало големите :yes: След трите провала в края на Януари за СК, когато не завърши 2 пъти и още един път почти не завърши, Шифрин се завърна по шампионски в дисциплина, в която бе фаворит, но не бе супр изявен фаворит,както е в слалома или дори в комбинацията. В ГС, Шифрн има най-голяма конкуренция и в момета това е дисцилината с най-голяма конкуренция и най-близки резултати.

В допълнение на това, два старта поред бяха отложени, което е голям удар ментално върху състезателите, които се подготвят психически преди старта. Много от тях след такова отлагане прегарят на самото състезание. Тук се случи два пъти (представям си как Деввола щеше да пуца, ако бе в спускането и супер-джито при жените :laugh: )

В крайна сметка спечели този, който показа най-железни нерви и в първия и във втория манш. Ребенсбург и Уорли се провалиха в първия, Мануела Моелг във втория ( от първа отиде чак 8-а)

Днес коронната дисциплина на Мика - слалом. Напрежението остава, понеже тук абсолютни всички очакват от нея злато.

На следващия ден е Супер-джито, изобщо заради променената програма, Шифрин (ако реши да участва в Спускането) ще стартира всеки ден до следващия петък, когато е финалната дисциплина Комбинация, като тук броим и 4-те тренировки за Спускането - оригиналното и комбинацията.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 15:34


Diavolo написа:
Рекордите, които подобри Свиндал:

1) Втора олимпийска титла. Става втория норвежец с повече от 1 златен медал в алипските ски. След великия Киетил Андре Аамод
2) Стана най-възрастния олимпийски шампион в алпийските ски
3) Първи златен медал в спускането изобщо в историята за Норвегия на ЗОИ
4) Не е имало дубъл в спусканто на ЗОИ от 1988 г. в Калгари. Тогава – Пирмин Цюрбриген и Петер Мюлер от Швейцария
5) Първия алпиец с титли в спускането от СП и ЗОИ
6) Единствения алпиец с победи на ЗОИ и в двете скоростни дисциплини (спускане и супер джи)


Титан! Един от най-великите в историята! :first:



Свиндал винаги съм го считал за по мекушав характер, но този сезон след контузията показа класа и в СК и сега на Олимпиадата и се реабилитира.

Иначе уменията му винаги са били безспорни, просто имаше проблеми със психиката. Радвам се за него, аз си бях за двамата викинги при мъжете, както ще съм и за Кристоферсен в слалома. :first: :celebrate:

Естествено в ГС съм за големия Тед, дано избухне за последен път ....


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 16:52


SUBXERO написа:
Diavolo написа:
Балет превъзбудил си се, я си прочети пак какво си писал, каква Басино
А, честито, феновете трябва да се подкрепят. Велика е Мика!

Иначе какъв Разград? Има олимпиада, футбола е на тотален заден план.

Стига бе, Даволе, Олимпиадата я гледаш така или иначе, дали на живо или на запис. Тя си върви две седмици. Пък ако щеш и всеки четири години.

В Разград става дума за нещо съвсем различно. Няма почва за сравнения.

Ако не си си намерил билет или си забравил за мача е вече друг въпрос. Няма да ти се смеем ако си признаеш. ;-)


Аз бех готов с 500 евраки в Порто при все, че има къде да отседна без пари! Йок, всичко sold out след жребия! Олимпиадата ми е през сутрешната чекия ако можех да видя отбора си на живо!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 16:55


TheExorcist написа:
SUBXERO написа:
Стига бе, Даволе, Олимпиадата я гледаш така или иначе, дали на живо или на запис. Тя си върви две седмици. Пък ако щеш и всеки четири години.

В Разград става дума за нещо съвсем различно. Няма почва за сравнения.

Ако не си си намерил билет или си забравил за мача е вече друг въпрос. Няма да ти се смеем ако си признаеш. ;-)


Аз бех готов с 500 евраки в Порто при все, че има къде да отседна без пари! Йок, всичко sold out след жребия! Олимпиадата ми е през сутрешната чекия ако можех да видя отбора си на живо!

Ами да, в общи линии това имах предвид.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 17:21


Мани ги Милан, на Девола тази формация на Милан не му е най-присърце, да не говорим, че сега ако искаш може да гледаш по хубави мачове на Милан, примерно с Юве и Интер, чартърите до Италия са по евтини от маршрутка Добрич - София :laugh:

Аз на Девола обаче му се учудих много, когато не отиде да гледа Линдзи в Банско - и то на два пъти :uuu: Аз ако бях в София щях да съм на "Алберто Томба" за всичките и спускания - колко е, два часа и половина.

Хубав курорт, веселба, ски и любимата скиорка ... Девола дълго ще му го припомням това (защото е фен маниак), макар и аз да направих нещо подобно, но все пак не бе състезание.

Линдзи бе на час от мен, в Чикаго на представянето на книгата си, много ми се ходеше - книга с личен подпис, лично от нея, може би и ръкостискане :-D Но не отидох ..... понякога така става.


Иначе на мен в Колорадо - Вейл, Бийвър Крийк или Аспен - ще ми е в пъти (сигурно 2-3) по скъпо да отида да гледам състезание, отколкото където и да е в Европа - особено Австрия и Италия


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 17:33


Нямаше как, бяха на работа и нямаше кой да ме замести.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 18:04


Банско не е хубав курорт според мен. Имах автограф от Линдзи, но жена ми го затри някъде.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   15.02.2018 18:35


Vendome написа:
Банско не е хубав курорт според мен. Имах автограф от Линдзи, но жена ми го затри някъде.


Банско има още да диша прахта на Боровец!!!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 04:27


Янсруд върви към злато в Супер-джи, :first: Свиндал втори до тук.... Килде каво каръшко пускане


Последна промяна Balleta на 16.02.2018 04:28, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 05:20


Balleta написа:
Янсруд върви към злато в Супер-джи, :first: Свиндал втори до тук.... Килде каво каръшко пускане



Тоя Майер се появява само по Олимиади, честно :outofspace: След Спускането в Сочи, Матиас Майер днес спечели златото в Супер-джи.

Втори Беат Фойц и сребро за Швейцария.

Янсруд, дори не задържа и второто място и завърши трети с бронз за Норвегия.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 05:24


А слалом апри жените а мамма-миа. Шифрин 4-а на 048 стотни от Холденер :outofspace: ВЛъхова на над 2 секунди от Холденер :outofspace:

20 секунди от Уенди на второ място след първия манш - Фрида Хансдорът.


Шифрин има да наваксва половин секунда ако иска златото. Никога не съм я виждал да изостава толкова след първи манш (обикновенно води със секунда)

Четох, че нещо повръщала малко преди старта, да видим как ще е втория решаващ манш ...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 07:11


Сензацията на игрите ефакт - Шифрин е извън подиума на слалом :outofspace:

1. Хансдотър, Швеция
2. Холденер, Швейцария
3. Галхубер, Австрия :outofspace:

Шифрин с една грешка във втория манш, след като беше натрупала преднина да спечели състезанието, но това е положението .... :no:

Явно и напрежението си изигра думата .... извън подиума на слалом ??? :-o :outofspace: :helpless:

:no: :no: :-( :-(


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 07:34


Имало е къде по-големи шокове при алпийците на Олимпиади. Знаем каква рулетка е всяко едно състезание под петте пръстена. Майната му.

Да е жива и здрава и да продължава напред. Аз се радвам за Мика и постиженията и (без дори да съм я гледал в състезание). Само хубави неща съм чувал досега, не само от фенове. Всеки спорт има нужда от такива като нея.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


Последна промяна SUBXERO на 16.02.2018 07:34, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 11:59


Спокс, Балет, идва комбинацията, където единствената реална заплаха за Мика е Холденер, но за нея знаем, че е вечно втората. Ето и днес, уникален шанс за победа след провала на Шифрин и пак намери начин да е любимата си втора позиция. :outofspace: Някой е урочасал това момиче, ами харесва повече от Хансдотер и Влъхова.

Мъжете не ми се коментират. Този глист Матиас Майер избухва веднъж на 4 г. през останалото време, епизодични прояви.
А сега дори се нарежда в историята редом до крал Свиндал, като единствения алпиец с дубъл спускане и супер джи на ЗОИ. Тотална лотария са алпийските ски на олимпиадите, днешния ден бе поредното 1234 повторение на този филм... :dunno: :uuu:
Е, щеше да е малко прекалено на 5 поредна олимпиада златото да е за Норге, ама да бе спечелил поне Фойц или Крихмакер, хех.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 12:30


Diavolo написа:
Спокс, Балет, идва комбинацията, където единствената реална заплаха за Мика е Холденер, но за нея знаем, че е вечно втората. Ето и днес, уникален шанс за победа след провала на Шифрин и пак намери начин да е любимата си втора позиция. :outofspace: Някой е урочасал това момиче, ами харесва повече от Хансдотер и Влъхова.

Мъжете не ми се коментират. Този глист Матиас Майер избухва веднъж на 4 г. през останалото време, епизодични прояви.
А сега дори се нарежда в историята редом до крал Свиндал, като единствения алпиец с дубъл спускане и супер джи на ЗОИ. Тотална лотария са алпийските ски на олимпиадите, днешния ден бе поредното 1234 повторение на този филм... :dunno: :uuu:
Е, щеше да е малко прекалено на 5 поредна олимпиада златото да е за Норге, ама да бе спечелил поне Фойц или Крихмакер, хех.

Твоят любимец Симон Аман и той така в общи линии, ама нали ти е любимец...

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 12:36


хахаха, Симон Аман има световна купа, нещо което Майер никога няма да спечели, има световна титла в северните дисциплини и световна титла в полетите и общо 23 победи за световната купа, а Майер е кръгла нула на световните първенства, за генералната световната купа няма място в топ 5 и има само 4 победи за СК през кариерата си.
Абе донякъде има някаква логика де. Принципно Майер е по-опасен в супер джито отколкото в спускането. Така че голямата подигравка бе това в Сочи, не толкова тук. Все пам Матиас ако не се лъжа спечели супер джито в Кицбюел, така че...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 12:38


Balleta написа:
Шифрин има да наваксва половин секунда ако иска златото. Никога не съм я виждал да изостава толкова след първи манш (обикновенно води със секунда)

Четох, че нещо повръщала малко преди старта, да видим как ще е втория решаващ манш ...


Да не е хванала нововируса, защото гледам е отказала супер джито, няма я в листата, а го бе заявила.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   16.02.2018 12:58


значи Шифрин си е имала здравословни проблеми, щото си бе мумия на тоя слалом, толкова слабо не съм я виждал да кара, ама и най-великите имат лоши дни, както писа дявола жалко за Холденер в 1 манш все едно Шифрин се бе вселила в нея отвя ги безапелационно и естествено в 2 манш се осра, явно съдбата си бе решила да компенсира щедро шведката Фрида Хансдотир за всичките и 2-3 места в сянката на Мика и я дари с олимпийско злато, да и е честито все пак че на 32 години това ще и бъде златния момент в кариерата. Мика да оздравява за комбинацията другата седмица, все пак има злато в слалом от Сочи, гигантски на тази олимпиада и да завърши със стил и пожелавам с второ злато, пък майната му на слалома има поне още 2-3 олимпиади и още на следващата ще се реваншира за днешния пропуск :-)


Последна промяна juve на 16.02.2018 12:58, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг