Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:17



Отговори на тема  [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Хокей на лед - тема за коментари 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 09:14


Balleta написа:
в женския финал Канада и Щатите, вечните съперници правят нова класика, в момента е ОТ и 2:2.....



ееееее най-накрая злато за Щатите след дузпи :ludnica: :rock: :cheers: :first: :celebrate:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 09:33


Хокей на лед - жени

1. САЩ
2. Канада
3. Финландия


Серията от 23 поредни победи на олимпийски игри за Канада бе спряна, както и поредицата от 4 поредни олимпийски титли. Така явно четворката е сакралното число в хокея, защото няма отбор в историята, който да е печелил олимпийската титла 5 пъти подред било то при мъжете или жените. Така че това бе най-големия бич за канадките. Проклятието на числата. Първата поредица от 4 поредни олимпийски титли бе спряна от Великобритания, като там само името лъже, защото целия отбор на Великобритания бе съставен от канадски играчи, така че дефакто Канада победи Канада. Втората поредица от 4 поредни олимпийски титли бе на великия СССР, която бе спряна от ‘’чудото на леда’’ 1980 г. в Лейк Плесид. И ето сега отново драма, всичко се реши с наказателни удари и то с допълнителни изпълнения след първите пет, които не стигнаха. Поредната мега класика между двата доминанта в женския хокей. Мъжете да гледат и да се учат как се бият технични удари, имаше някои спиращи дъха изпълнения.
Това е втора олимпийска титла за САЩ след дебютната за женския хокей 1998 г. в Нагано.
Финландките с трети бронз от ЗОИ.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 09:37


Много глупава игра за Канада. 1-та третина 4 поредни нарушения ?! и логично бяха наказани. А при 2-1 за тях към края на мача допуснаха груба грешка при смяна да бъдат хванати на контра и стана 2-2, а дотогава контролираха мача. След това 2-2 американките се отприщиха така да се каже и доминираха до края на третината и целия овър тайм.
Още в групите се набиваше на очи, че този американски отбор е по-бърз и по-добре построен и въпреки това канадките бяха толкова близко...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 15:18


Diavolo написа:
Много глупава игра за Канада. 1-та третина 4 поредни нарушения ?! и логично бяха наказани. А при 2-1 за тях към края на мача допуснаха груба грешка при смяна да бъдат хванати на контра и стана 2-2, а дотогава контролираха мача. След това 2-2 американките се отприщиха така да се каже и доминираха до края на третината и целия овър тайм.
Още в групите се набиваше на очи, че този американски отбор е по-бърз и по-добре построен и въпреки това канадките бяха толкова близко...



така е, американките трябваше дабият още в продължението, толкова 100% ситуации сами срещу вратаря и толкова пропуска ... освен това бяха мног по свежи в ОТ-то, физически канадките отпаднаха, американките бяха навсякъде и бяха два пъти по бързи в продължението.

Заслужен успех в лотарията на дузпите ... :first: :celebrate:


П.П Иначе женския хокей, също, аккто женския футбол си е направо друг спорт :laugh: като на забавен каданс са, а ударите им са като на 12-13 годишни момченца. Това обаче си иа и предимства, получават с емного яки рейдове между играчи и много повече пасове има между тях порадо огромните свободно пространства и по бавната защита, при мъжете няма как да си разиграваш коня така, ако се забавиш за миг и си смачкан :-D


Аз поради ските гледах само ОТ-то и малка част от редовното време, но ми хареса, въпреки бавното темпо .... разликата обаче с мъжете е огромна, ако трябва да сравня 4-те спорта, които следим с мъжките - най-малка, почти незабележима е разликата в ските, след това тениса, след това са хокей и футбола на едно, там пропастта е голяма.
При ските жените имаше изследване, че в техничните дисциплини, жените са понякога и по бързи - но е малко субективно това, поради неравнопоставените условия - по дълги писти при мъжете ...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 15:33


Balleta написа:
П.П Иначе женския хокей, също, аккто женския футбол си е направо друг спорт :laugh: като на забавен каданс са, а ударите им са като на 12-13 годишни момченца. Това обаче си иа и предимства, получават с емного яки рейдове между играчи и много повече пасове има между тях порадо огромните свободно пространства и по бавната защита, при мъжете няма как да си разиграваш коня така, ако се забавиш за миг и си смачкан :-D


Аз поради ските гледах само ОТ-то и малка част от редовното време, но ми хареса, въпреки бавното темпо .... разликата обаче с мъжете е огромна, ако трябва да сравня 4-те спорта, които следим с мъжките - най-малка, почти незабележима е разликата в ските, след това тениса, след това са хокей и футбола на едно, там пропастта е голяма.
При ските жените имаше изследване, че в техничните дисциплини, жените са понякога и по бързи - но е малко субективно това, поради неравнопоставените условия - по дълги писти при мъжете ...


Точно това щях да питам, никога не съм гледал женски хокей, но ми звучеше да е същата безсмислица като женския футбол, даже и още по-голяма щото хокея е по-физически. И щях да ви питам наистина ли е така (щото гледам че следите и се палите все пак), ама ти ми отговори преди да съм попитал :laugh:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 15:49


Или както гласи една древна Швабска мъдрост:

"Женският футбол е като бялото вино!"

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 15:59


Женския хокей не е лош, аз си го гледам. Стават добри мачлета, а американките ако хванат нашия национален отбор мъже ще видите какво значи 'гърл пауър' :-D
Ето има олимпиада веднъж на 4 г. гледайте един мач поне преди да си вадите заключенията от това каквото сте прочели в сайт или форум.
Човек трябва да види и опита преди да отрича. :-)


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 16:29


И аз съм на мнение, че не е толкова зле като мъжкият футбол.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 16:44


bai Momchil написа:
И аз съм на мнение, че не е толкова зле като мъжкият футбол.



точно толкова е, повярвай ми ..... но пак казвам, това си има чара, защото лично за мен е по техничен поради по малко грубата сила, по малката скорост и по слабите удари, което отваря много свободни пространства и поле за действие и е причина за доста пасове и комбинации ... на мен също ми харесва, аз даже се дразня малко на мъжкия, че там е толкова бързо и грубо, че в доста от случаите ако няма повтрорение не може да разбереш какво тоно е станало, а бодичековете идват в повече, доста силов спорт - ако пързаляне и блъскане


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   22.02.2018 17:01


В случай, че визирате мене, никъде и никога не съм твърдял, че женският футбол (за хокея не мога да говоря, не съм гледал) е тъп, скучен или каквото и да е друго негативно определние.

Просто усещането е съвсем друго, динамиката, визията, абе... всичко. Затова и казах, че е като бялото вино - носещо същото име, но всъщност нещо съвсем различно, имащо своите си характерни черти и достойнства.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   23.02.2018 12:41


ОСР разбиха чехите. Показаха и солидна защита. Отличен вратар.
Нямат спиране на тази олимпиада. Чехите играха добре, раздадоха се, повече ми харесаха отколкото срещу САЩ, но имаше сериозна разлика в класите.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   23.02.2018 16:37


Дяволе? :wave:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   23.02.2018 16:48


Кошмар :-(

Поне стана мача, който да се запомни с нещо в тази келява олимпиада за хокея.
Всичко имаше в този мач, а крайният резултат е меко казано шокиращ. Това вече мина всякакви граници. :outofspace: :uuu:
Безобразна игра на Канада в защита. Тия дъртаци (средна възраст 31.5 г.), отритнати, недооценени и нереализирали се имаха златен шанс да се прославят, вместо това станаха за смях.
Това което стана в хокея и кърлинга е национална трагедия за тази толкова симпатична зимна страна.
Очаквам Фореста с включвания от мястото на събитието. :-D
Нека продължават великодушно да се правят на велики. След 4 г. отново ще догонват по златни медала Русия на ЗОИ. :wave: :besnyo:

За съжаление няма да гледаме черешката на тортата, най-голямата класика в отборните спортове. Канада - Русия на хокей. Жалко за това, но бундестима си заслужиха класирането.
Последователно отстраниха световните шампиони от Швеция и олимпийските шампиони от Канада. Играят грозен и скучен, защитен хокей, но се познават перфектно и са страхотно сработени.


Но се вижда колко ниско е нивото на европейския хокей. Всички играчи, които играят на олимпиадата са в отбори от КХЛ, Швеция, Швейцария и Германия, познават се отлично, нивото е изравнено и всякакви изненади са факт.


Последна промяна Diavolo на 23.02.2018 16:49, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   23.02.2018 17:03


Hiksa написа:
Германия печелят златните медали. :wave:


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   24.02.2018 01:31


Не бих казал, че загубата на Канада от Германия е чак шок. Донякъде изненада, най-вече заради името Канада. В този олимпийски отбор на Канада имаше не повече от двама-трима хокеисти със сравнително прилична кариера в НХЛ, но вече на възраст (напр. Рене Бърк и Максим Лапиер). Как се приема загубата :-) В интернет изданието на най-големия вестник в Монреал Le Journal de Montréal има една статия за мача на Канада с Германия и 21 коментара под нея (най-впечатляващия за мен е, че 400 канадски хокеисти от НХЛ и още 300 от АХЛ нямат право да играят на игрите и затова нищо изненадващо не се е случило). В същия вестник има 4 статии за мача на Монреал Канадиен снощи срещу НЙ Рейнджърс, като само под статията за Кери Прайс и Шая Уебер има 42 коментара. Така, че не го преживяват много-много :-)

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   24.02.2018 02:26


Е не, тва е некъв луд ташак!!! Да викам за Русия стещу Германия ( двата ми антагониста ) :-o Оллеле, ще оцелеем ли?! :helpless:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   24.02.2018 02:34


Дано не съм прав, но имам ужасното подозрение, че наемната сбирщина ще продаде мача на немците!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   24.02.2018 02:52


Forest_fan написа:
Не бих казал, че загубата на Канада от Германия е чак шок. Донякъде изненада, най-вече заради името Канада. В този олимпийски отбор на Канада имаше не повече от двама-трима хокеисти със сравнително прилична кариера в НХЛ, но вече на възраст (напр. Рене Бърк и Максим Лапиер). Как се приема загубата :-) В интернет изданието на най-големия вестник в Монреал Le Journal de Montréal има една статия за мача на Канада с Германия и 21 коментара под нея (най-впечатляващия за мен е, че 400 канадски хокеисти от НХЛ и още 300 от АХЛ нямат право да играят на игрите и затова нищо изненадващо не се е случило). В същия вестник има 4 статии за мача на Монреал Канадиен снощи срещу НЙ Рейнджърс, като само под статията за Кери Прайс и Шая Уебер има 42 коментара. Така, че не го преживяват много-много :-)


Форест навремето не са играли една Междуконтинентална купа, Ливърпул 2! Дай ся си нащо а другите да го духат! Резултатът е КУР!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 24.02.2018 02:53, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   24.02.2018 14:53


Форест,

играчите от АХЛ имат право да играят (но ако имат договор с АХЛ, а не с НХЛ, да малко са ама има), но в случая погрешен избор на федерацията. Решили са да използват ''легионери'' заради опитът им сред КХЛ лигата и много добро познаване на противниците им. Даже в състава на Канада има 1 играч от АХЛ.

Иначе в Канада критиките са унищожителни. Иван Чешанков каза, че едно от водещите заглавия били буквално цитирам: 'Нежеланите има защо да са нежелани' Става въпрос за отритната команда на Канада.
Според мен журналистите прекаляват и нямат право да им държат такава сметка. Да държат сметка на NHL босовете. Нямат бизнес интереси в Пьонгчанг ама след 4 г. в Пекин ще има, защото NHL отдавна искат да пробият там на този огромен пазар, защото KHL ги изпревари вече. Всичко е въпрос за пари и интереси.
Канада дори и с този състав игра, бори се, но спорт е, случва се и да загубиш. След като шокиращо изостанаха с 1-4 от Германия се стегнаха и за малко да изравнят. Не са ''разхождали'' фланелката с кленовия лист.


Последна промяна Diavolo на 24.02.2018 15:38, променена общо 1 път



 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Хокей на лед - тема за коментари   |   24.02.2018 16:04


Не знам за след 4 години какво ще се реши, но по-важното е, че и Гари Бетман - комисар на НХЛ не знае дали иска да пуснат играчите за Олимпиадата в Пекин. Имаше вчера интервю с него и той оправдаше решението за тази Олимпиада с бизнес-интереси и че дори се опитал да дискутира темата с комисаря на НБА, при което онзи го прекъснал и му казал, че няма начин да спре сезона в НБА и да изпрати най-добрите на Олимпиадата... но и ти си прав, че Китай е голям пазар и когато става въпрос за пари и печалби принципите лесно се променят. В канадската женска хокейна лига вече има китайски хокеен отбор, дори ги гледах тук в Монреал.

Иначе не виждам защо трябва да се смазва от критики този отбор на Канада. Когато не изпращаш най-добрите си представители на даден спортен форум не знам защо имат супер очаквания.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 101 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг