Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:59



Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 15:23


Diavolo написа:
Балетче явно така и не можеш да разбереш и вникнеш в същината на този спорт.
Жалко и защото 90% от хората гледат и нищо не разбират. Интересуват се само от това дали някой ще скочи точно или ще падне. Не разбират какво е хореография, какво е интерпретация и игра. Пак повтарям това не е лека атлетика.
Да, браво на Алина. Тя не е виновна за всичко и се пребори, въпреки че не успя да направи супер сложната комбинация от първия път. Изключителна психика за 15 г. девойче.
Между другото предрекох в един друг форум, че точно Загитова ще бие Медведева и ще я измести като номер 1, но не съм очаквал да стане така внезапно и категорично. А и много исках Женя да увенчае бляскавата си кариера със златен медал. За съжаление нейния пик бе точно по средата между двете олимпиади, най-лошия вариант за един спортист.
Липински и компания за кой бяха и какви са им коментарите, че ми е любопитно, като цяло жени, мъже, спортни и танци на лед? :-)



Деволе, айде без определения кой какво ....

Аз бях за Загитова и съм доволен, че спечели, не само това, но и си го заслужи и никой гък не може да и каже, никой ...няма туксъдии, мъдии и нсправедливостти, единственото което има е някакъв субективизъми гледна точка и абсурди от рода "защо съдиите не и удариха едно рамо на Медведева" :yes:

Изпълнението на Загитова бе перфектно, без грешкаи много по трудно технически. Всичките и скокове са във втората част на изпълнението и, което носи допълнителни 15 бонус точки или нещо такова заради това, че е по трудно да ги изпълниш когато си уморен. Малката бе перфектна.

Медведева - също перфектно изпълнение, технически обаче не толкова трудно, нейния коз беше емоцията, която остави на корта, желанието и борбата да се докаже.

Тоест имаме две перфектни изпълнения - едното по трудно технически, другото по силно емоционално - всичко е на кантар, Загитова води след кратката програма с малко, но води.
Тук вече е до съдиите - техника срещу емоция. В крайна сметка Загитова спечели с много малко, демек, кратката се оказа решаваща, снощи бе 50-50.

Няма несправедливост, няма нищо .... стига сте ревали ..... като Медведева, то голям рев беше, голямо нещо, надъхване голямо преди изпълнението и рев и рев и рев ...знаеше си, че малката е забила, явно си е мислила преди Олимпиадата, че няма кой да я спре, предвид доминацията последните 2 години, но ето идва една 15 годишна и забива ...така е в тоа спорт и в художествената ...малките винаги рулират, а ана 20+ години вече си ветеран и пред пенсиониране :laugh:

Много се изговори за тая битка снощо, преди, по време и след двубоя, все едно Конър - Мейуедър имахме. :-D В крайна сметка самите изпълнения, колкото и да бяха перфектно изпълмеми, не бяха кой знае какво извънземно (като на Ханю примерно в кратката)

Коментарите в студиото на NBC естествено бяха едни големи суперлативи - най-великата борба на Олимпиада, най-близките изпълнения, който и да бие ще е заслужено и ала-бала .... Липински бе за Загитова, Джони Уейр беше Медведева (пак заради емоцията) но общо взето и двамата изпаднаха е екстаз и от двете ...


Пак да кажа - слабичко вчера, нищо общо с шоуто в танците .... да и мъжете бяха по интересни ....


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 15:39


Балетче не го разбираш този спорт.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 16:05


И мерси за преразказа за NBC ама кажи малко по-подробно за спортните двойки и Альона, за Юзу и историята която сътвори, за Чен, за великото съперничество в танците на лед. Теса/Скот - Габи/Гийом. Кой за кой, какво, как. :-D

Не се обиждай, кефя се че си ентусиаст и гледаш, което е много по-добре отколкото да се говори наизуст, като повечето хора без изобщо да имат поглед. Имаш си мнение и си го отстояваш, адмирирам за което. :-)
Просто не можеш да ме разбереш явно, а и Стрейнджа, не искаш да вникнеш какво се опитваме да ти кажем. Никой не оспорва техническото предимство на Загитова. Разгледай протоколите, официалните резултати имам предвид. По начина по който завишиха втората оценка на редица състезатели (включително и Теса/Скот), не го направиха с Медведева, а можеха (и обратното втората оценка на Загитова не е реална изобщо). Разбираш ли, че в случая златото се реши от съдиите, защото ние можем да си спорим до утре и пак ти казвам не отричаме скоковете на Алина, но всъщност не те решиха конкретната битка. ;-)


Последна промяна Diavolo на 23.02.2018 16:06, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 16:19


Diavolo написа:
Балетче не го разбираш този спорт.



само това ли имаш да кажеш ..унищожаващ аргумент, също като за Медведева .... оставила си душата .... и сълзите след това :-D


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 16:25


няма смисъл да се карате за спорт, който си зависи от съдийте, иначе малко ме е яд че нищо не гледах, защото фигурното си е царица на зимните спортове дори и за неразбиращите в детайлите като мен е много приятно просто да го гледаш и да се наслаждаваш, ама много гадни часове, ще си сваля нещо на запис по-натам от руснаците имам рег. във всички им добри торенти :-D


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 16:28


Balleta написа:
Diavolo написа:
Балетче не го разбираш този спорт.



само това ли имаш да кажеш ..унищожаващ аргумент, също като за Медведева .... оставила си душата .... и сълзите след това :-D

Балет, искаш ли знаменцето? :helpless:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 16:43


Diavolo написа:
И мерси за преразказа за NBC ама кажи малко по-подробно за спортните двойки и Альона, за Юзу и историята която сътвори, за Чен, за великото съперничество в танците на лед. Теса/Скот - Габи/Гийом. Кой за кой, какво, как. :-D

Не се обиждай, кефя се че си ентусиаст и гледаш, което е много по-добре отколкото да се говори наизуст, като повечето хора без изобщо да имат поглед. Имаш си мнение и си го отстояваш, адмирирам за което. :-)
Просто не можеш да ме разбереш явно, а и Стрейнджа, не искаш да вникнеш какво се опитваме да ти кажем. Никой не оспорва техническото предимство на Загитова. Разгледай протоколите, официалните резултати имам предвид. По начина по който завишиха втората оценка на редица състезатели (включително и Теса/Скот), не го направиха с Медведева, а можеха (и обратното втората оценка на Загитова не е реална изобщо). Разбираш ли, че в случая златото се реши от съдиите, защото ние можем да си спорим до утре и пак ти казвам не отричаме скоковете на Алина, но всъщност не те решиха конкретната битка. ;-)


Какво да ти разказвам, аз да не съм разказвач :laugh:

Между другото снощи стана точно противоречие на това, което стана при танците, където ти имаше обратната позиция :laugh: И стига с тия скокове и с тая душа вече, не разбираш ли колко е субективно, това е спорт има си някои неща, които не може да пренебрегнеш. И да съдийски спорт и да стана точно обратно на танците, когато ти пак вилня :outofspace: Това какво мислите вие със Стрейнджа много малко ме вълнува, това си е субективно. има доста поголеми капацитети от вас ;-)
Франсетата изпълниха перфектно изпълнение, може би по трудно от Теса и Скот, които обаче също забиха без грешка, с по леко изпълнение, но с много емоция, грация, финес и душа :-D В крайна сметка съдиите решиха да отсъдят в полза на финеса и емоцията и на легендите и фаворити ... При Медведева се получи обратното .... имаме идентични случаи, които ти разглеждаш по коренно различен начин според пристрастията си ...тия 4-те който и да бе спечелил щеше да е ОК

Лично за мен:

- жените бяха с най-слабо представяне (само мъжете в отборната надпревара бяха по зле)
- танците баха най-силни
- Ханю направи най-великото изпълнение в кратката на индивидуалното, след него Медведева в отборното
- отборната надпревара бе провал


Иначе Липински и Джони изпаднаха в екстаз от франсетата, Липински не искаше да го каже от уважение към Теса и Скот, но според мен за нея франсетата бяха по добри.
Тара сложи прякор на Чен - Чен дъ куад, но и го помляха от критика в кратката
Джони каза култовото - "от 80 до 100 е много добър резултат, от 100 до 120 е отличен, от 120 нагоре е руска територия " :laugh:

какво друго да разказвам .. :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 17:07


хахаха, яко. Е, Липински знае за кой да е при танците. ;-)
Абе Теса и Скот и аз много ги харесвам и цялостно погледнато са много по-велика двойка. Всъщност най-великата, защото са играли абсолютно всичко през годините и всичко умеят, докато французите не рискуват с никакви нови програми, все с романтики ни омайват но са ненадминати майстори в което. Просто са ми слабост.
Загитова я открих още като юниорка, вещаех и голямо бъдеще и пр. ама това което стана. Стига. Аз на Медведева не съм фен, просто имам симпатии към този тип пързаляне и представяне на програми и ми се искаше да не се повтаря случилото се в Сочи, когато пак един джъм бот появил се от нищото открадна златото на великата Ю На и ни лишиха от изравняване на постижението на Катарина Вит, а аз една седмица бях в траур и ходих болен. И сега викам, айде дайте на Женя, на тази невероятна фигуристка. Ама не. 100% има интереси и политика.
Загитова не е виновна с нищо, справи се момичето и и пожелавам много успехи и здраве, а и на нея ще и е много тежко от следващия сезон, защото от долу се задават още по-страшни руски чудовища. :-D

Само за Альона и за Юзи не каза нищо по НБС-то какво са говорили :-)
И супер важен въпрос. Как коментират провала на американското женско фигурно пързаляне, което е институция за щатите с една плеяда шампионки. За първи път няма американка в топ 6 на ЗОИ. Какво се говори, задава ли се нещо, работи ли се. И пр.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 18:12


сега случайно го загледах по Евроспорт двете матрьошки фаворитки и от мнението на лаик за мен Медведева показа грация и изящество, а Загитова пък с тия скокове бе перфектна, съдиите са решили за нея, за мен Евгения но това е положението, все пак преди това е имало и друга програма, която не съм гледал а там е била разликата явно :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 19:12


Diavolo написа:
....И супер важен въпрос. Как коментират провала на американското женско фигурно пързаляне, което е институция за щатите с една плеяда шампионки. За първи път няма американка в топ 6 на ЗОИ. Какво се говори, задава ли се нещо, работи ли се. И пр.


При жените Щатите са извън подиума на 4-а поредна Олимпиада, това се говори .... нещо безпрецедентно в цялата им история ...а Корея е най-слабата евър за женския сингъл ...

http://www.msn.com/en-us/sports/winter-olympics/analysis-us-women%E2%80%99s-figure-skating-just-had-its-worst-olympics-ever-by-far/ar-BBJtXwi?li=BBmkt5R&ocid=ientp


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг