Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:14



Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   06.02.2018 18:55


Фигурно пързаляне
https://www.pyeongchang2018.com/en/spor ... re-skating

Ако леката атлетика е царицата на летните спортове, то фигурното пързаляне е красивата принцеса на зимните.

Родина: Англия.
Възниква през средата на 19 век. Но модерното и познато нам фигурно пързаляне се формира в САЩ.
Фигурното пързаляне е сред първите зимни олимпийски спортове, един от петте оригинални такива. Далеч преди първите Зимни олимпийски игри през 1924 г. в Шамони, в Лондон през 1908 г. леденият спорт е част от Летните олимпийски игри. Първоначално състезанията са за мъже, жени и двойки (които са прародителя на сегашните спортни двойки). Танцовите дуети са включени в олимпийската програма чак през 1976 г. в Инсбруг. Името на спорта идва от рисуването на фигури по леда. В последствие пързалянето се развива с включването на скокове, пируети и различни видове стъпки, за да се стигне до сегашния му вариант.

Кънките са познати на хората от дълбока древност и първоначално са били просто средство за предвижване. След това постепенно се развиват и разрастват, като започват да се използват и за забавления и състезания.
Когато се появяват първите железни кънки може да се каже, че се появава и фигурното пързаляне и започва неговото развитие. Създават се първите любителски клубове, провеждат се първи организирани състезания по "рисуване" на фигури по леда, като състезателите поддържат през това време красива и естетична поза на тялото. Целият нараснал интерес и активност налага международно организиране към края на 19-и век. През 1871 година се провежда първият кънки-конгрес на който фигурното пързаляне е признато като спорт, а през 1891 г се провежда и първият европейски шампионат.
1892 г. е създаден ISU - международния кънки съюз- за организиране и ръководене на спортни състезания. През 2017 г. организацията отбеляза своят 125-и юбилей.
1896 г. организацията провежда първи световен шампионат - в Санкт Петербург и това събитие става ежегодно състезание. Първите 10 години само с дисциплината мъже. През 1906 г. на световното в Давос вече има и състезание за жени.
През 1897 г. е дефинирана дисциплината спортни дуети.
Първата олимпиада за фигурното пързаляне е през 1908 г. на летните ОИ в Лондон с 4 състезания - мъже, жени, спортни дуети и дисциплина която на следващите ОИ отпада - мъже-фигури. Първите олимпийски шампиони са съответно Улрих Салхов, Madge Syers, Анна Хюблер-Хайнрих Бургер и Николай Панин. Следващите 12‘ ОИ са с по 3 дисциплини, за да се стигне до 1976 г. - зимните ОИ в Инсбрук - с класическите 4 дисциплини, като първите олимпийски шампиони в танците са Людмила Пахомова/Александър Горшков. През 2014 г. на зимните ОИ в Сочи се даде началото и на отборния турнир, който по традиця стартира преди официалното откриване на игрите.
В Пьонгчанг ще видим по 30 състезатели в сингъл дисциплините мъже и жени, 22 спортни дуета, 24 танцови дуета и 10 отбора в отборния турнир. По 2 изпълнения за всяка дисциплина- кратка и волна програма – short and free.
В зависимост от снимащите на екрана в различен формат в реално време ще виждаме малка част от оценяването на даденото изпълнение с абревиетури от латински букви, за това съвсем кратко упътване коя какво e поне от картините от състезанията този сезон.
В края на изпълнениято състезателя получава оценка от 2 съставни Technical Elemments и Presentation. Съответно "първа и втора оценка" / "техническа оценка и компоненти". Техническата оценка в общи линии мисля, че е ясна какво означава и как се формира, като за нея ще можем да следим в реално време. Втората оценка е т.нар. Program Component Scores (PCS) и включва 5 пункта (петте компоненти на програмата), като тя се поставя от съдийския панел и много често е субективна. Тя съдържа:
1. SS Skating Skills - ниво на пързаляне
2. T Transitions - свръзки в програмата. 3.
3. PE Performance.
4. CO Composition .
5. INT Interpretation of the Music.
SP/FP Score e съответно крайната оценка за кратка / волна програма. Пред нея може да има SB - информация че това е най-високата оценка на дадения състезател в настоящия сезон до тук. Ако има наказателна точка/и тя се изписва като Deductions.
От началото на този сезон сме масово на екрана и с повече надписи по време на дадено изпълнение. То също варира като съдържание и дизайн в зависимост от снимащите. Наименование на елемента - възможно най-кратко и с цифра означено нивото на трудност на изпъления елемент. Това съдържа BV - базова стойност на оценения елемент. GOE- коефициент на /за изпълнениято на елемента (+/-) - Grade of Execution. Current - текущата техническа оценка- тя расте по време на изпълнението след всеки елемент. LEADER- техническата оценка на временния водач в класирането.

Фигурното пързаляне се разви страшно много през последните 4 години и в момента е в някакъв пик, като на почит са страшно многото четворни скокове при мъжете, нещо немислимо за миналото.
Ще станаем свидетели на два четворни в крактка програма и по 3/4/5/6 във волна?!
Конкуренцията ще е жестока във всяка една дисциплина, а прогнозите нещо изключително трудно.

Мъже:
От 30 участника, 19 ще са дебютанти, а настоящия олимпийски и световен шампион – най-голямото явление в този спорт от Алексей Ягудин насам – Юзуру Ханю има редкия шанс да пренапише историята и да се превърне в икона на този спорт ако дублира златото от Сочи, защото дубъл при мъжете не е имало от 1952 г. когато Дим Бътън (САЩ) защити титлата от 1948 г.
Ханю е двукратен световен шампион, с невероятните 4 титли от финал на Гран при (еквивалент на футболната ШЛ) и държи трите световни рекорда, за кратка програма, волна програма и общ сбор.
‘‘Ветераните‘‘ на тези игри ще са сребърният медалист от Сочи, Патрик Чан (трикратен световен шампион), настоящият бронзов медалист от Сочи - Денис Тен (Казахстан) и Михал Брезина (Чехия) – за тях това ще са трети олимпийски игри.
Топ фаворитите са ясни.
Юзуру Ханю (който обаче ще е една загадка, тъй като получи контузия при единственото си появяване през сезона на първото Гран при и от тогава не се е явявал на нито едно официално състезание), като няколко дни преди старта на олимпиадата оповести, че ще пропусне и отборната надпревара.
Хавиер Фернандес от Испания (двукратен световен и шесткратен европейски шампион), за който това ще е последен шанс за каквото и да било олимпийско отличие.
Шома Уно от Япония – едно от напиращите млади лъвчета. С най-силния резултат в историята във волна програма след Юзуру Ханю, любимец на съдиите и лично за мен огромна заплаха за 1-то място, особено ако играе чисто.
Нейтън Чен от САЩ. Това е символът на сегашното модерно мъжко фигурно пързаляне. Човекът четворен скок. Нейтън е известен с това, че четвоирните му скокове са повече от тройните, нещо абсолютно нереално. Чен е без загуба през този сезон и на хартия е фаворит номер 1. Нейтън стана първия фигурист в историята представил пет различни четворни скока в една програма?! А именно: четворен тулуп ; четворен ритбергер ; четворен флип ; четворен лудз и четворен салхов?!
Трябва да се внимава и за Боян Дзин от Китай (победител от четирите континента) ; Михаил Коляда от Русия (с вечния въпрос, кога ще успее да скочи четворен лудз в състезание) и Винсент Джоу от САЩ.

Жени:
30 участнички, само 7 с олимпийски опит зад гърба си и рекордните 23 дебютантки. Абсолютен ветеран, особено за този спорт е вечната Каролина Костнер, за която това ще е рекордна четвърта олимпиада!
При жените също имаме усложняване на програмите, увеличаване на комбинациите троен/троен, изобщо конкуренцията е много силна и ни очаква люта битка за мечтания подиум.
Топ фаворитките за златния медал са двете руски матрьошки – Евгения Медведева и Алина Загитова. Ако не направят някакви невероятни глупости, което лично мен ме съмнява, то за останалите борбата ще е за бронзовия медал.
Медведева само допреди няколко месеца беше може би с най-ясния и сигурен златен олимпийски медал. Двукратна световна и европейска шампионка, двукратна победителка на финала на Гран при, без загуба от 2 години + във всички възможни състезания и турнири, държаща трите световни рекорда за кратка програма, волна програма и общ сбор. Изобщо идилия, докато не се появи новото руско чудо в този спорт, Алина Загитова, която след световната титла за юноши започна да мачка наред и при жените, като направи и немислимото. На ЕП в Москва преди няколко седмици, Загитова победи самата Медведева и нанесе изключително силен психологически удар. Загитова е някакъв еквивалент на Нейтън Чен при мъжете. Човек каучук, подскачащ пумпал, който няма спиране и умора. Алина е известна и уникална и с това, че всичките и скокове във волната програма са в нейната втора част за което печели и 10% допълнителен бонус при точкуването на елемента.
В борбата за бронза ще видим широк спектър участнички, всяка с шанс при определено стечение на обстоятелствата - Каори Сакамото, Кейтлин Озмънд, Габриела Делмън, Сатоко Миахара, Мираи Нагасу, Брейди Тенел, Каролина Костнер, Мария Сотскова и Карън Чен.

Спортни двойки:
Тази дисциплина, често подценявана в близкото минало в момента е в някакъв ренесанс и е изключително атрактивна, като и тук нещата се усложниха до безкрайност. Като атракция за обикновения телезрител, който гледа фигурно пързаляне веднъж на 4 г. то мъжете и спортните двойки ще са атракция номер 1.
Тук средната възрастова граница е по-висока, има много повече опит и по-малко абсолютни дебютанти, само 11 такива.
При спортните двойки са и двата феномена във фигурното пъррзаляне - Альона Савченко и Хао Джан, за които това ще са пети зимни олимпийски игри с трети различен партньор, нещо нереално и немислимо. Само поклон пред такива спортисти.
Ако при жените и танците имаме надпревара с два коня и всички останали, то тук и при мъжете ще е най-непредвидимо в спора за призовата тройка. И ако при мъжете вододела ще са четворните скокове, то при спортните двойки ще са паралелните скокове. Все пак топ фаворитите са китайците Суй Венцзин/Хан Цун (моите лични фаворити) и ''германците'' Альона Савченко/Бруно Масо - новите сензационни световни рекордьори във волната програма.
Останалите претенденти: Евгения Тарасова/Владимир Морозов, Ванеса Джеймс/Морган Сипре, Мегън Дюамел/Ерик Радфорд и Ксяу Ю/Хао Джан.

Танци на лед:
От 24-те дуета, 9 имат опит на ОИ, а 15 са дебютанти.
И тук по подобие на женската надпревара имаме два дуета, които са с много, много над останалите. Габриела Пападакис/Гийом Сисерон (Франция) и Теса Върчу/Скот Мойер (Канада) са в своя собствена лига и ще е истинска сензация ако изхвърчат от първите две места в крайното класиране. През този олимпийски сезон французите определено имат леко предимство и победиха Теса и Скот на финала на Гран при. Съдиите ги харесват повече и колкото и да изостават в кратката програма, във волната наваксват като сбор точки и компоненти на програмата. Така че ако приемем, че двете супер опитни двойки не допуснат грешка, то определено лек фаворит са Габи и Гийом.
Пападакис/Сисерон са двукратни световни шампиони, но все още без олимпийски медал, докакто Теса и Скот са трикратни световни шампиони, златни медалисти от олимпийските игри във Ванкувър и сребърни от Сочи.
Световния рекорд в кратката програма е за Теса/Скот, а във волната и в общия сбор от точки е за Габи/Гийом.
В спора за бронза ще видим - брат и сестра Мая и Алекс Шибутани от САЩ, Медисън Чок и Ивън Бейтс (САЩ), Кейтлин Уивър/Андрю Поже (Канада), Анна Капелини/Лука Ланоте (Италия) и Екатерина Боброва/Дмитрий Соловьов (Русия)


История на ЗОИ (зимни олимпийски игри)

1. Русия/СССР/ОНД - 27 златни медала
2. САЩ - 15
3. Австрия - 7
4. Германия/ГДР - 6
5. Великобритания и Швеция - 5
7. Канада - 4
8. Франция и Норвегия - 3
10. Япония - 2


Последна промяна Diavolo на 09.02.2018 04:39, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2018 04:35


Охх, надявам се само, че тази кратка програма на мъжете в отборната надпревара ще послужи като някакъв отдушник, че всички бяха като едни максимално навити пружинки (точната дума е пренавити). Не искам да гледам това на индивидуалния турнир. То не бяха падания и търкаляния, то не бяха грешки. :(
Браво все пак на моя човек, Шома Уно, той единствен бе на ниво от фаворитите. Голямо браво и на Алексей Биченко.
Не знам тази отборна надпревара ми е много чужда някак си и не мисля, че е в услуга на фигуристите, но от IOC и ISU със сигурност знаят по-добре от мен...

Хайде Япония! :devil:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2018 05:04


Не ми харесва, че не изписват при точките SB и пр. А имаше някои такива. :stop:
Също така горе вляво баш на най-големия възможен турнир изневериха на наложената традиция този сезон и не се изписва изпълнявания елемент, нито даваните плюсчетата или минусчетата. Оцветява се в някакви правоъгълничета, което е много смешно. Мен това не ми пречи де и без това си е новост, а си познавам скоковете и елементите, но за широката публика няма да е ок. Нали ужким щяха да го правят максимално разбираемо за всички. На олимпиадата всеки зяпа спорт, нали трябва да се печелят нови фенове.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2018 05:55


Diavolo написа:
Охх, надявам се само, че тази кратка програма на мъжете в отборната надпревара ще послужи като някакъв отдушник, че всички бяха като едни максимално навити пружинки (точната дума е пренавити). Не искам да гледам това на индивидуалния турнир. То не бяха падания и търкаляния, то не бяха грешки. :(
Браво все пак на моя човек, Шома Уно, той единствен бе на ниво от фаворитите. Голямо браво и на Алексей Биченко.
Не знам тази отборна надпревара ми е много чужда някак си и не мисля, че е в услуга на фигуристите, но от IOC и ISU със сигурност знаят по-добре от мен...

Хайде Япония! :devil:



Много падания, много нещо - ужасяващо представяне на фаворита Нейтън Чен :outofspace:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   11.02.2018 04:14


Теса Въртчю - уникална както винаги, кралица на леда ..... :yes:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   11.02.2018 06:13


Balleta написа:
Теса Въртчю - уникална както винаги, кралица на леда ..... :yes:


Евгения Медведева пък изби рибата в кратката програма - абсолютна класа, многонад всички


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   11.02.2018 06:39


А з си обичам фигурното, но не искам чинези да са ми фаворити. Нямам нищо против руснаците. А американските дрисли определено ме дразнят!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   11.02.2018 09:48


Тук златния медал за Канада е почти сигурен вече. :music:

Иначе нямам думи за изпълнението на Евгения Медведева. Приказна. :first:
Това е нов световен рекорд за кратка програма - 81.06 точки.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 06:50


Досадната и ненужна отборна надпревара най-накрая приключи.
Без изненади, без драми

1. Канада
2. ОСР
3. САЩ

Същата картинка като преди 4 г. в Сочи, само дето ОСР и Канада си смениха позициите.

4. Италия
5. Япония


Жените и спортните двойки обраха точките. Мъжете тотално разочарование. Танците на лед - без никаква интрига и като на тренировка.
Мъката свърши, идва истината. :rock:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 13:20


Коляда здраво се осра на кратката, а Патрик Чан беше лекичко подпрян и в двете програми. Второто няма значение, заради първото, но ако Коляда беше станал 4 или 5-и, а не 8-и, руснаците нямаше да пуснат Забияко/Енберт на волната при спортните двойки и нещата щяха да са на кантар - именно тогава подпирането на Патрик щеше да е от значение.
Иначе канадците се напънаха, защото извън танците това беше шансът за злато, за което - респект. Фен съм на Tessa Virtue / Scott Moir от Сочи, когато твърдо трябваше да са шампиони вместо американците. Със сигурност са ми далеч по-симпатични от Пападакис и арогантното франсе, надявам се канадците да победят и в индивидуалната надпревара (трудно ще е).

Неприятно впечатление прави недопускането в последният момент на Ксения Столбова, а оттам и на двойката Столбова-Климов. Те са ми любимци също още от сезон 2014, когато според мен заслужаваха олимпийското злато повече от Волосожар-Транков (семейство Адамс anybody???). Същото важи и за Иван Букин (от танцовата двойка Степанова-Букин).

Оттук-нататък - ще стискам палци на Хави Фернандес или Юзуру, в краен случай другото японче Шома Уно или дори Джин Боян - само и само шампионът да не се казва Чан или Чен:)
При жените - нека победи по-добрата от двете рускини, а Каролинa да е на подиума.
При спортните двойки - ще подкрепям Тарасова/Морозов, почти наравно с Альона Савченко (и който там се пързаля до нея:РРР), Вечният Китаец също заслужава, black horses - Маркеи/Хотарек, другите не ме кефят.
За танцовите казах вече.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 15:16


Първи трипъл-аксъл на американка изпълнен на Олимпиада в историята им и заслужен бронз.

Стрейнджър, Въртчу е пичка дано вземе златото, но какво имаш против Чен, най-добрия последните една-две години, пичагата от Солт Лейк Сити си е фаворит за златото ....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 15:17


Balleta написа:
Първи трипъл-аксъл на американка изпълнен на Олимпиада в историята им и заслужен бронз.

Стрейнджър, Въртчу е пичка дано вземе златото, но какво имаш против Чен, най-добрия последните една-две години, пичагата от Солт Лейк Сити си е фаворит за златото ....



П.П. Иначе Евгения Медведева е от друга класа ....


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 17:18


Balleta написа:
но какво имаш против Чен, най-добрия последните една-две години, пичагата от Солт Лейк Сити си е фаворит за златото ....


Недолюбвам всички американски спортисти (както навремето тези от СССР, предишния Голям брат:PPP), освен може би тези от NBA и няколко други, за които не се сещам в момента:))) Всъщност, извън Теса и Скот в танците - не харесвам и канадските фигуристи:) (Сега като се замисля - от северноамериканците Ashley Wagner ме кефи, има някакво бунтарско излъчване и изглежда като да е извън Матрицата).


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 19:26


То това ако са американци и канадци...
Истинските американци и канадци в индивидуалното са зле, добре че ''анексират'' китайци и японци. :laugh:

Браво на Нагасу, силно подценявана в щатите фигуристка, даже я прецакаха за Сочи, само и само Вагнер да отиде вместо нея (а Мирай я би на националното) и естествено се провали.
Тя е третата в историята фигуристка заковала троен аксел на олимпийски игри след японките Мао Асада и Мидори Ито. :-)

Стрейнджъре, Чан е любимец на съдиите от край време. Този човек колкото и пъти да падне като чувал с картофи винаги го помпат яко в компонентите на програмата. :-D


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 19:43


Diavolo написа:
То това ако са американци и канадци...
Истинските американци и канадци в индивидуалното са зле, добре че ''анексират'' китайци и японци. :laugh:

Браво на Нагасу, силно подценявана в щатите фигуристка, даже я прецакаха за Сочи, само и само Вагнер да отиде вместо нея (а Мирай я би на националното) и естествено се провали.
Тя е третата в историята фигуристка заковала троен аксел на олимпийски игри след японките Мао Асада и Мидори Ито. :-)

Стрейнджъре, Чан е любимец на съдиите от край време. Този човек колкото и пъти да падне като чувал с картофи винаги го помпат яко в компонентите на програмата. :-D


Деволе, Нагасу и Чан поне са раждани, израстнали, учили, тренирали и прекарали целия си живот в САЩ и Канада ... което си ги прави американец и канадец, виж Виктор Ан няма как да е руснак, ..... ако се сещаш :laugh:

Клое Ким също е родена и израстнала в Щатите.

Нека ти разкажа един друг случай. Той е малко по особен. Може и да знаеш историята, не знам.

Хана и Мариса Брандт - некръвни сестри, едната родена в Щатите, другата родена в Южна Корея. Мариса е осиновена от американско семейстово, което не е можело да има деца. Но 4-и месеца след осиновяването, жената е взела, че забременяла и ражда и собствено дете. Двете са на пързалката от малки и тренират заедно хокей.
Хана стига до национания отбор на Щатите, мариса - не. Но изведнъж от Южна Корея някак си я изнамират и канят на проби (южнокорейците търсят масове спортисти - имигранти в Щатите да се състезават за Южна Корея).
Харесват я и акнят в националния на Корея за Олимпиадата. Момичето не знае корейски, когато отива на легера, но се оказва, че има и други като нея от Щатите и Канада.
Така двете сестри ще играят една срещу друга за различни национални отбори.

В този случай обаче, Мариса поне физически е родена в Корея ..нищо, че не знае езика :laugh:

Случаи всякакви ....


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   12.02.2018 19:47


Знам я историята разбира се, много е трогателна :-)
Това за чистокръвните северноамериканци имам предвид, че фигурното така се разви последните години, че японци и китайци с тяхната структура имат предимство. Разбирай го както искаш. Крехки, гъвкави, просто са друга раса/структура и предвид многото скокове и пируети за другите е много трудно да ги следват, за това и голям поклон пред Хави Фернандес.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   13.02.2018 00:14


Balleta написа:
Diavolo написа:
То това ако са американци и канадци...
Истинските американци и канадци в индивидуалното са зле, добре че ''анексират'' китайци и японци. :laugh:

Браво на Нагасу, силно подценявана в щатите фигуристка, даже я прецакаха за Сочи, само и само Вагнер да отиде вместо нея (а Мирай я би на националното) и естествено се провали.
Тя е третата в историята фигуристка заковала троен аксел на олимпийски игри след японките Мао Асада и Мидори Ито. :-)

Стрейнджъре, Чан е любимец на съдиите от край време. Този човек колкото и пъти да падне като чувал с картофи винаги го помпат яко в компонентите на програмата. :-D


Деволе, Нагасу и Чан поне са раждани, израстнали, учили, тренирали и прекарали целия си живот в САЩ и Канада ... което си ги прави американец и канадец, виж Виктор Ан няма как да е руснак, ..... ако се сещаш :laugh:

Клое Ким също е родена и израстнала в Щатите.



Нека ти разкажа един друг случай. Той е малко по особен. Може и да знаеш историята, не знам.

Хана и Мариса Брандт - некръвни сестри, едната родена в Щатите, другата родена в Южна Корея. Мариса е осиновена от американско семейстово, което не е можело да има деца. Но 4-и месеца след осиновяването, жената е взела, че забременяла и ражда и собствено дете. Двете са на пързалката от малки и тренират заедно хокей.
Хана стига до национания отбор на Щатите, мариса - не. Но изведнъж от Южна Корея някак си я изнамират и канят на проби (южнокорейците търсят масове спортисти - имигранти в Щатите да се състезават за Южна Корея).
Харесват я и акнят в националния на Корея за Олимпиадата. Момичето не знае корейски, когато отива на легера, но се оказва, че има и други като нея от Щатите и Канада.
Така двете сестри ще играят една срещу друга за различни национални отбори.

В този случай обаче, Мариса поне физически е родена в Корея ..нищо, че не знае езика :laugh:

Случаи всякакви ....


Нещо като Боатенг братята с Германия и Гана.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   13.02.2018 11:38


А, да, забравих, че и Кейтлин Осмънд беше грубо подпряна в кратката програма с втората оценка ("компоненти на програмата") - със сигурност трябваше да е след японката, което означава и след американката (двете имаха 1 стотна разлика).


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   14.02.2018 07:13


Възмутен съм. Организаторите продължават да не изписват SB и пр.
До тук с възмущенията. Това бе една прекрасна вечер, истинска реклама за фигурното пързаляне. Спортните двойки просто откраднаха шоуто както се казва.


KIM Kyueun / KAM Alex Kang Chan
Сладури. Стана ми жал за тях. Много тежко падане на Ким при тройния салхов. Само 20 точки за технически елементи, без коментар.

ALEXANDROVSKAYA E / WINDSOR H
Браво, справиха се повече от добре. Имаше разминавания, но хайде сега... Харесаха ми.

SUZAKI Miu / KIHARA Ryuichi
Браво и на тях. Най-добър кариерен резултат.

CONNERS Paige / KRASNOPOLSKI Evgeni
Не ми допаднаха нещо, въпреки поредния кариерен най-добър резултат

ZIEGLER Miriam / KIEFER Severin
Малко тромави, не ми харесаха. Падане на партньора.

DUSKOVA Anna / BIDAR Martin
Има потенциал тук. Много ме хвана яд за грешката на Бидар. Сизън бест. Логично 1 място за момента.

ASTAKHOVA Kristina / ROGONOV Alexei
Молодци. Чиста програма, сизън бест, 1 място. Добра хореография.

HOCKE Annika / BLOMMAERT Ruben
Разочароващо представяне на германската двойка. И технически и като презентация.

PENG Cheng / JIN Yang
Тук очаквах повече. Ех, пустите паралелни...

RYOM Tae Ok / KIM Ju Sik
Севернокорейчетата откраднаха шоуто както се казва. Невероятни. Браво, браво.

MOORE-TOWERS K / MARINARO M
Най-разочароващото изпълнение до тук. Според възможностите разбира се.

YU Xiaoyu / ZHANG Hao
Браво, супер. Много го обичам Хао Джан. Великан. И партньорката приземи пустия паралелен тулуп.

SCIMECA KNIERIM A / KNIERIM C
Ами това се очакваше донякъде. Твърде сложна им е волната програма и просто не се справиха. То си беше направо провал, ама случват се тези неща на големите форуми.

SEGUIN Julianne / BILODEAU Charlie
И тук разочарование при това голямо. А ги харесвам, треньорката им още повече...

JAMES Vanessa / CIPRES Morgan
Неввероятни, браво браво.

DELLA MONICA N / GUARISE M
Брависимо, да не повярва човек. Винаги съм бил малко критичен към тях, но тук ми харесаха.

SUI Wenjing / HAN Cong
Ох, развълнувах се. И си отдъхнах. Обидно бе да са в предпоследната група, за бога това е най-добрата двойка в света (лично мнение).
Перфектната програма. Магия. :moufan:

MARCHEI Valentina / HOTAREK Ondrej
Ръце горе. Брависимииииииии. Ох, много се опасявах, че след перфектното представяне в отборното тук няма да е същото ама двамата са яхнали вълната и нямат спиране.

DUHAMEL Meagan / RADFORD Eric
Голямо браво и за тях. Не са ми любимци, но много се радвам за тях. Имат си всичко без олимпийския медал, готвят за него 8 години, това им е мисията в края на кариерата и ще е страхотно ако успеят да се преборят и си заслужат медала.

ZABIIAKO Natalia / ENBERT Alexander
Абе какво става тук, поредната чиста програма. Невероятно състезание и ниво. Браво, Подобриха си малко и персоналния резултат.

SAVCHENKO Aljona / MASSOT Bruno
Бруно, Бруно... Ами явно съдбата е отредила да няма злато за Альона на зимни олимпийски игри.

TARASOVA Evgenia / MOROZOV Vladimir
Ну, молодци! Вълшебно изпълнение и личен рекорд. Един прекрасен завършек на една невероятна вечер.



След кратката програма

1. Суй Венцзин/Хан Цун - 82.39
2. Евгения Тарасова/Владимир Морозов - 81.68
3. Мегън Дюамел/Ерик Радфорд - 76.82
4. Альона Савченко/Бруно Масо - 76.59


Каква волна само ни чака с тази финална група. :-)
Китайците имат изключително силна волна програма и при всички положения са фаворити ако играят без грешка. Всичко си зависи от тях. Не се наемам с прогнози, всичко може да се случи.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   14.02.2018 17:56


Не искам да съм Бруно Масо в хотела тая вечер - да скочиш двоен салхов в най-важното състезание в живота си (и особено в живота на партньорката ти). Альона не изглежда да е от жените с благ и всеопрощаващ характер:))) Иначе, при така създалите се обстоятелства аз съм за злато за руснаците и ако може канадците да не са на подиума. Китайчетата са доста добри, така че и те да са шампиони - няма драма. Иска ми се Маркеи/Хотарек да са в тройката, но ми се вижда малко вероятно. Още повече ме е яд за отсъствието на Столбова/Климов.
Севернокорейците наистина са толкова добри колкото ги изкарваха (не съм гледал други състезания през сезона).


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 130 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг