Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 09:33



Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 06:48


Савченкоооооооооооо :first:

ново злато за Германия....


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 09:06


В момента АРД и ЦДФ гърмят.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 12:04


Невероятно! Когато всички мислеха, че златото ще се разиграе между руснаците и китайците, Альона и Бруно направиха уникална волна програма без грешка и най-накрая, от 5-ия път Савченко е олимпийска шампионка! Респект! Заслужаваше, наистина. Първото ѝ участие е през 2002 година, тогава за Украйна, част от конкурентите ѝ на леда днес тогава не са били родени или буквално са ходели прави под масата. След това три участия с Шолкови (който, по ирония на съдбата днес беше на пейката на конкурентите и претенденти за златото Тарасова/Морозов), 6-о място и два бронза, за да се стигне до триумфа днес. Страхотна воля и амбиция!

Руснаците (донякъде очаквано, волната не им е сила) и китайците (по-скоро неочаквано) не издържаха на напрежението, Дюамел/Радфърд си изиграха програмата почти на макс и се вмъкнаха между тях, би трябвало да са повече от доволни от тази Олимпиада - злато отборно и бронз индивидуално.

Имам малка забележка при оценките - Маркеи/Хотарек с невероятно съчетание и само едно жълто квадратче бяха поставени след французите, които (по памет) имаха две червени и жълто или нещо подобно и несравнимо по-слабо изпълнена програма. Аз бих дал на волната на италианците втора оценка - само след шампионите.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 12:07


Фигурно пързаляне – спортни двойки

1. Альона Савченко/Бруно Масо (Германия)
2. Суй Венцзин/Хан Цун (Китай)
3. Мегън Дюамел/Ерик Радфорд (Канада)

Охх, от една страна страдам за любимците ми от Китай, най-магическата за мен спортна двойка, от друга страна се радвам за Альона, която сбъдна най-голямата си мечта и нейната приказка вече е завършена. Първо злато при петите олимпийски игри на Альона. Поклон. :moufan:
Фантастична волна програма, нов световен рекорд и титла. Браво и на Бруно. След грубата му грешка в кратката програма тук бе железен. Но Цун/Суй сами са си виновни. Ако бяха изиграли волната без грешка сега щяха да са златни медалисти, но уви. За мен те винаги са били изключително силни психологически, но тук определено поддадоха.
Очакван от мен бронз за канадците. И за тях първи медал, със сигурност са щастливи, аз също съм щастлив, заслужават го.
За съжаление руснаците се провалиха, за тях тъжа, толкова са грациозни, но не може за всеки медал. Трябва много да подобрят волната си програма, не само до техническите грешки, но цялостната им визия и начин на изпълнение.


Последна промяна Diavolo на 15.02.2018 12:49, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 12:09


Balleta написа:
Савченкоооооооооооо :first:

ново злато за Германия....


Какво чисто арийско злато.
Альона - украинка и Масо - французин. И не, не са родени в Германия и не са изградени там... :laugh:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 12:46


Лека редакция на написаното по-горе - бих сложил волната на Маркеи/Хотарек след шампионите и след КАНАДЦИТЕ (пропуснах ги, защото не ги харесвам, но тази вечер бяха почти безгрешни).


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 12:54


Тази нощ е единия от двата и най-важния старта за мен на олимпиадата, а именно опита на Юзуру Ханю да влезне в историята. Ако се провали, което е много вероятно предвид кармата, а и мистерията около него (само 1 състезание за сезона, първото такова и след това контузията и нито едно участие никъде, нищо).

:90:

Ако не успее ще е голяма трагедия за мен, по-голяма и от ''провала'' на Ю На в Сочи. :cry:

Не, няма да закривам олимпиадата, ще се опитам да гледам реално на нещата, но ще ми е адски тежко, защото ако има фигурист, който заслужава втори златен медал от олимпиада, то е само този магьосник. :90:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 13:45


Diavolo написа:
Тази нощ е единия от двата и най-важния старта за мен на олимпиадата, а именно опита на Юзуру Ханю да влезне в историята. Ако се провали, което е много вероятно предвид кармата, а и мистерията около него (само 1 състезание за сезона, първото такова и след това контузията и нито едно участие никъде, нищо).

:90:

Ако не успее ще е голяма трагедия за мен, по-голяма и от ''провала'' на Ю На в Сочи. :cry:

Не, няма да закривам олимпиадата, ще се опитам да гледам реално на нещата, но ще ми е адски тежко, защото ако има фигурист, който заслужава втори златен медал от олимпиада, то е само този магьосник. :90:


Тук съм абсолютно солидарен с теб - и ако не е Юзу, дано поне е Хави, и третият ми личен фаворит е Шома Уно. След това, по метода на изключването, съм за Боянг Джин.
Нейтън Чен обаче едва ли ще повтори грешките си от отборното. За съжаление предвиждам злато за него, сребро или бронз за Патрик Чан (най-кошмарният възможен подиум:)))


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 14:41


А аз имам предчувствие за Шома Уно и то за него си мисля през целия сезон.
Не вярвам да е Чен, ще се издъни. А и не е за злато този скачащ бот.


Последна промяна Diavolo на 15.02.2018 14:41, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 15:40


Diavolo написа:
А аз имам предчувствие за Шома Уно и то за него си мисля през целия сезон.
Не вярвам да е Чен, ще се издъни. А и не е за злато този скачащ бот.



Нейтън, ако си изпълни перфектно програмата е със златото :yes:

Иначе гледам всички се кефят за Альона Савченко :celebrate: :cheers: :first:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 15:52


Балетче ако Ханю и Уно си изпълнят перфектно програмите те ще са 1 и 2
Виж поразгледай ранглистата с персонални/лични резултати. Чен му дават по-малко компоненти на програмата и понеже само подскача получава и по-малко точки за стъпки/умения на пързаляне и за пируети.
Всичко е в ръцете и краката на японците.
Ханю е недостижим при безгрешна програма с разлика пред останалите, което обаче няма никакво значение, защото в едно състезание може да стане всичко.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 15:57


Diavolo написа:
Балетче ако Ханю и Уно си изпълнят перфектно програмите те ще са 1 и 2
Виж поразгледай ранглистата с персонални/лични резултати. Чен му дават по-малко компоненти на програмата и понеже само подскача получава и по-малко точки за стъпки/умения на пързаляне и за пируети.
Всичко е в ръцете и краката на японците.
Ханю е недостижим при безгрешна програма с разлика пред останалите, което обаче няма никакво значение, защото в едно състезание може да стане всичко.


абе все си мисля, че най-много точки и бонуси се дават за скокове и приземявания, понеже се считат за най-трудни ... той нека да не падне и да ги изпълни перфектно и ще си говорим ...


....иначе във фигурното при мъжете всичко вече е дръпната, дали е Япония, Корея, САЩ или Канада :laugh:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 17:32


Ами не, не е само скоковете. Нали се сещаш, че и другите имат скокове, а и говорим от какво положение/заход скачаш. Между най-елитните фигуристи разликите са малки като цяло. На хартия за технически елементи Чен може да събере най-големия актив, но това не е решаващото ако и Ханю например приземи всичко в зелено. :-)
Ще станем свидетели на най-силния олимпийски финал в историята. Винаги е имало двама супер фаворити и останалите след тях, докато сега имаме цели 4, не 5 фаворита!! Аз се моля да няма грешки и всички да покаже най-доброто от себе си, защото за нас истинските фенове на фигурното това е водещото. Т.е. аз не искам Чен да се претрепа, за да му дадат минусчета, просто искам велико състезание и най-добрия да победи. И това да е Ханю разбира се. :-)


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 17:57


Съгласен, Дяволе, ама кога за последно сме имали добро състезание при мъжете???


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   15.02.2018 18:42


Не си спомням, трябва да е било много отдавна... :-D Ще има много падания това е ясно, но просто да си го пожелаем. :-)
Очаквам жените да направят най-силното състезание във фигурното.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 10:56


Хахах, сега гледам записа - Нейтън Чен взема има-няма 50% от техническата оценка на Юзу. Дяволе, успяхме да го урочасаме.:))) Тройката напълно ме устройва, дано се запази така и след волната:))))
Алиев беше порязан за компоненти на програмата, на 9-о място е по тази оценка след Патрик Чан (ама естествено) и Коляда(???). Дори и Боянг Джин не показва нещо повече от скокове и мисля, че трябваше да е след Алиев по втора оценка. Хайде - Адам Гей и Миша Гей заслужаваха високите си такива.

Браво на Винсънт Жоу - 12-о място, при положение, че стартира с номер 3 в най-слабата група, а там знаем, че режат яко за PCS.
Също по-добре от текущия си ранкинг се представиха канадецът Месинг и ветеранът Брезина.
Лошо пързаляне на третия японец, Танака и на "латвиеца" Денис Василиев(с).


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 11:53


Мъжете приятно ме изненадаха. Много силна кратка програма като цяло. :-)

От суеверие няма да коментирам Юзу. Класирането и точките казват достатъчно.
Коментари след волната, ако доживея дотогава, охх... :-? :90:
Искам вече да е минала волната, че този товар не се търпи, а представям си какво им е на самите фигуристи и на щабовете им...

Хави ме изненада много приятно, но продължавам да се притеснявам повече от Шома отколкото от него, въпреки че логиката сочи друго. Хмм, да не би това да е олимпиадата за тези, които си нямат злато и това им е последния шанс? Ако следваме модела Альона, то Хави се набива на очи като фаворит номер 1. Притеснява ме много, че Юзу води и то след перфектна програма, идеалния вариант за него би бил да догонва, справка световния му рекорд във волната на Световното миналата година. От друга страна е отлично, че ще е 22. Втория и третия по списък в последната група са най-успешните номера на големите форуми. А също така ще е преди Хави и Шома, което също е добре. Притеснението ще е за тях, не за него. Особено Уно като последен мисля, че е най-прецакан. Не си спомням кога за последно при мъжете някой е побеждавал на голям форум, като е бил последен в списъка на излизане.
Уникален провал за Нейтън Чен и Михаил Коляда, но аз това го очаквах. Никога не ме е притеснявал Нейтън. Фаворит номер 1 на букитата? хаха, доообре. Само със скокове не става. Ако не му потръгнат няма резерв за който да се хване.

Коляда спешно се нуждае от спортен психолог. Браво, че се отказаха от четворния лудз, но Миша пак намери какво да обърка и то фатално... Дали не бе най-добре да си направи комбинация 3/3 + четворен тулуп, но то като се обърне каруцата...


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 12:01


Diavolo написа:
Коляда спешно се нуждае от спортен психолог. Браво, че се отказаха от четворния лудз, но Миша пак намери какво да обърка и то фатално... Дали не бе най-добре да си направи комбинация 3/3 + четворен тулуп, но то като се обърне каруцата...

Какво мислиш за Алиев?
На мен много ми хареса.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 12:07


И на мен ми хареса много. Технически съвършен, но има още много да ''расте'' като композиция, хореография и представяне на програмата. Ако добави едни връзки при скоковете си ще стане перфектно. Но самото му попадане във финалната група е уникален успех за него. 4 група на ЗОИ е мечтата на всеки един. Това е топ ъф дъ топ, светия граал във фигурното. :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 15:56


Тоя Чен може да бъде определен за най-голямата дупка на Олимпиадата - тоя падна къде можеше да се падне - снощи бе абсолютно неадекватен и бе глътнал бастуна след мастърпийса и 111 оценка (7-а за всички времена) на Ханю.

Както и Липински каза, падна на скокове, които може да направи и на сън .... :outofspace: След изпълнението си бе 13-и .... и това му бе твърде много :uuu:

Явно няма психика за такъв форум или по скоро си е повяреал твърде много последните 1-2 години .....

Пълно разочарование :uuu:


П.П. Лично мен мъжете са ми най-безинтересни във фигурното, зашото нещо не ми се връзват, колкото и джендърско да звучи .... Аз си харесвам жените и двойките - Теса, Савченко, рускинята ....


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг