Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 11:19



Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 17:06


Ееее, мъжете са солта на манджата, пипера. Най-якото състезание с такива легенди и фигури през годините, да не изброявам сега. Там е и най-големия интерес. После са дамите, макар и там да е имало легендарни фигури и съперничества, пак да не изреждам. Абе велик спорт. :-)
Само че много орязван и недооценяван спорт по Евроспорт и БНТ. Айде БНТ нямат кинти и са им отпуснали малко часове за преки предавания от Евроспорта (или по-точно компанията Дискавъри, която откупи правата за олимпийските игри на територията на Европа и по една случайност притежава и Евроспорт) ама можеше да дадат едно записче. А пък Евроспорт дето ми дават всичките гран прита през сезона пряко, за най-значимото състезание в годината нямат свободно ефирно време.
Срам и позор. Писах им фермански мейл и направо съм ги направил на салата. Не са ми отговорили, защото няма какво да ми кажат, мухаха. :uuu:
Този 2 канал за какво им е??? Да дават само хокей нон-стоп, а когато няма хокей пак въртят хокей на запис и рекламни спотове.
Бахти и нещастниците. :besnyo:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 17:21


Diavolo написа:
Ееее, мъжете са солта на манджата, пипера. Най-якото състезание с такива легенди и фигури през годините, да не изброявам сега. Там е и най-големия интерес. После са дамите, макар и там да е имало легендарни фигури и съперничества, пак да не изреждам. Абе велик спорт. :-)
Само че много орязван и недооценяван спорт по Евроспорт и БНТ. Айде БНТ нямат кинти и са им отпуснали малко часове за преки предавания от Евроспорта (или по-точно компанията Дискавъри, която откупи правата за олимпийските игри на територията на Европа и по една случайност притежава и Евроспорт) ама можеше да дадат едно записче. А пък Евроспорт дето ми дават всичките гран прита през сезона пряко, за най-значимото състезание в годината нямат свободно ефирно време.
Срам и позор. Писах им фермански мейл и направо съм ги направил на салата. Не са ми отговорили, защото няма какво да ми кажат, мухаха. :uuu:
Този 2 канал за какво им е??? Да дават само хокей нон-стоп, а когато няма хокей пак въртят хокей на запис и рекламни спотове.
Бахти и нещастниците. :besnyo:



може и така да е, но зс мен фигурно пързаляне е равно на грация, изящество, финес, красота, елегантност ..... това, според или не-според Истанбулската конвенция е роля определена нан дамите :laugh:

сори ама мъж да ми прави стойки и пируетчета и чупки с ръцете (изключвам скоковете и приземяванията, както и пумпалите - те са си супер) е все едно жени в щангите и борбата ....

Лично мнение, не ангажирам никой и неказвам, че не е интеррсно, но си ми е субективно ...

Иначе респект за Ханю - уникално изпълнение, да му дават директно златото....


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 17:23


Balleta написа:
снощи бе абсолютно неадекватен и бе глътнал бастуна след мастърпийса и 111 оценка (7-а за всички времена) на Ханю.


7 оценка за всички времена? Тия работи да не ги говори Липински? :-D
Това беше втория най-добър резултат в историята за кратка програма, като Ханю остана само на 1 точка от собствения си световен рекорд. Само за сравнение, най-добрия резултат за кратка програма на Нейтън Чен е 104.12 точки или 14 резултат в историята (това е когато приземи всичко както трябва).
Както виждаш и както ти писах още снощи, не е само до четворните скокове. Хубаво е да ги имаш и най-вече да ги използваш когато трябва, но не са решаващите ако и колегата/съперника има същото или близко до твоето... :-)
Юзуру държи шесте от деветте най-добри резултати в историята на кратката програма, четири от десетте най-добри резултати в историята на волната програма, включително и световния
рекорд, както и първите три резултата в историята за крайна обща оценка. ;-)


Последна промяна Diavolo на 16.02.2018 17:24, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 17:25


Diavolo написа:
Balleta написа:
снощи бе абсолютно неадекватен и бе глътнал бастуна след мастърпийса и 111 оценка (7-а за всички времена) на Ханю.


Както виждаш и както ти писах още снощи, не е само до четворните скокове. Хубаво е да ги имаш и най-вече да ги използваш когато трябва, но не са решаващите ако и колегата/съперника има същото или близко до твоето... :-).



ама той и един не изпълни без да падне или подпре :rofl: как да да разберем :laugh: ...но и да ги бе изпълнин, Ханю бе друга класа.. ...


за резултата така ми се счу, че казаха, може и да бъркам, не, не беше Липински, която междудругото е класа в коментарире, изобщо студиото на NBC си е класа .....


Последна промяна Balleta на 16.02.2018 17:27, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   16.02.2018 17:28


Balleta написа:
уникално изпълнение, да му дават директно златото....


пу, да не му е уроки! :helpless:
Недей така, че дяволчето лично ще те държи отговорен ако стана някоя инфекция!! :stop: :devil: А това е твърде възможно, адски съм притеснен, а това не е на добре...
Изкушавам се да гледам пряко на Евроспорт плеъра, ама винаги е вървяло на Ханю когато съм гледал с коментара на Боричев, така че ще мисля до последно какво да правя. Ако вземе златото и не избухне целия форум, значи не съм гледал лайв, а ако се провали край с всички игри във форума, както и закривам целия зимен подфорум. :cry: :unsure:

п.п. Бъзикам се за Липински, със сигурност в NBC си знаят работата. :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 04:33


Деволе, Нейтън Чен най-накрая избухна и показа какво може ..... 6 четворни превъртания :outofspace: резултат 215 ... като най-добрият му досега е бил 204 .... това е 5-и най-добър резултат в историята ....така казаха :-D


Последна промяна Balleta на 17.02.2018 04:34, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 05:19


Нейтън дъ Куад Чен ги разби. Да видим японецът дали ще направи по-добър резултат.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 07:23


Юзууууууууууууууууууууууууууууууууууууу

:ura: :dance:

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

:first: :celebrate: :first: :celebrate: :first: :celebrate:

Вече официално може да се закрие олимпиадата, каквото и да става аз ще съм на седмото небе

Юзууууууууууууууууууууууу

Най-великия в историята.
Официално GOAT на фигурното.
Навремето великия, легендарния Евгени Плюшченко бе казал, че който успее да защити олимпийско злато ще е най-великото постижение в този спорт.
Е, вече си имаме такова постижение, спечелено в най-силната ера за този спорт, при изключително силна конкуренция, в ерата на огромния набор точки, когато е трудно да спечелиш само с грацията и изкуство на леда, нещо което Юзу има в изобилие. Той е най-големия хамелеон в този спорт, друг такъв, така адаптивен не съм виждал досега в този спорт.
И да направи това с тази зловеща контузия в глезена, със само един официален старт през сезона, това е нечувано и нечовешко.

Юзуууууу :love:


:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 07:58


Balleta написа:
Деволе, Нейтън Чен най-накрая избухна и показа какво може ..... 6 четворни превъртания :outofspace: резултат 215 ... като най-добрият му досега е бил 204 .... това е 5-и най-добър резултат в историята ....така казаха :-D


Да, правилно са казали :-D
Пето постижение в историята
1. Юзу
2. Юзу
3. Хави
4. Юзу
5. Нейтън


Нейтън обаче подобри досегашния рекорд на Юзуру Ханю от 126.12 точки от техническите елементи във волната програма. Нейтън постигна тук в Пьонгчанг 127.64 точки, с което разбира се ме вбеси, знаеш как ламтя за всякакви рекорди и статистики :-D
Нооо, няма значение, отдъхнах си и сега великодушно мога да кажа, че това което направи Чен е историческо и ще се помни завинаги. 6 четворни скока и световен рекорд за техническите компоненти. При стария рекорд на Юзу, имаше само 4 четворни скока, но Юзу цака много с тройните комбинации, тройния Аксел (на Чен му е слабо място), пируетите и стъпките и за това е толкова близко дори и без да е необходимо да скача толкова много четворни.
Имай предвид, че всеки четворен скок е невероятна травма върху сухожилията. За това и от новия сезон ще има ограничения и промени в правилата, защото много фигуристи страдаха, а и се появиха някакви млади момчета акробати, които скачат ли скачат, само че това не е акробатика, а пързаляне. И не трябва скоковете да са с такова голямо предимство пред останалото, защото фигурното пързаляне е преди всички естетически спорт.

И още нещо, лесно е когато си на 17 място и вече няма какво да губиш, изпуснал си напрежението и просто излизаш нахъсан за реванш, пък каквото стане, защото по-зле от това няма накъде. Разбираш ме, чиста психология. Дали Нейтън Чен щеше да е толкова убедителен и безгрешен ако бе в борбата за медалите, защото знаеш как тогава трепва ръчицата или крачето. ;-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:12


Току що гледах този Ханю по ARD. Сигурно е много добър, но той поне една трета от времето седеше на леда или се подпираше.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:17


Щом си казал, значи е така. :laugh:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:19


Diavolo написа:
Щом си казал, значи е така. :laugh:


Това видях, даже мислих, че е друг японец и после се изненадах. Все пак, ти толкова го хвалиш.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:39


Волната програма при мъжете е едно от най-натоварващите и тежки неща изобщо в световния спорт. Фигуристите на другия ден едвам ходят, обикновено се лежи цял ден и се пият литри течности. Освен това имаме сложна програма с 4 четворни скока (навремето ахвахме само от един, а ако имаше два беше нещо невиждано), човека е с контузия и без никаква състезателна подготовка за най-важния старт за целия цикъл и въпреки всичко това нито веднъж не падна, не направи груба грешка. Само две грешки, но от т.нар. допустими. Да, остави вратата отворена за Уно и Хави, това че не се възползваха и допуснаха повече грешки от него са си техен проблем вече. Напрежението го изяде Шома специално и проклетията да си последен в групата. Нищо, тепърва ще гледаме него и Чен. Те ще спорят идните години, както и Боян и Винсент. Ханю не вярвам да продължи, няма и смисъл вече. Той постигна най-трудното нещо във всички зимни спортове. Да си защитиш олимпийското злато. Не е правено от 1952 г.
А това за подпирането и пр. ще го оставя без коментар. Ако Ханю се подпира, то какво да кажем за другите. Гледай хореографията, гледай как представя програмата, как играе ролята, гледай пируетите и комбинацията от стъпки, как скоковете се изпълняват от сложни връзки, нещо с което цака много другите и много малко го правят и т.н. И ако всичко това не можеш да го разбереш значи това не е твоя спорт. Може да стане, но ти трябва доста гледане и помощ от фенове на спорта да ти обяснят някои неща.

:-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:48


Много се втелясваш, дори не съм казал, че не заслужавал злато. Просто не ме впечатли. След Плюшченко, ми е пълна скука този спорт. Руснакът щеше да дублира златото, ама нали беше в Северна Америка по-предната Олимпиада и дадоха титлата на онзи американски Тед Бънди.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:56


Vendome написа:
Diavolo написа:
Щом си казал, значи е така. :laugh:


Все пак, ти толкова го хвалиш.


Само аз да бях... ;-)
Преди малко Плюшченко официално го короняса за GOAT по руската телевизия.

Ето ти да видиш най-великото изпълнение в историята на този спорт.
Световния рекорд във волната програма с което стана и световен шампион за 2 път. Ако това не ти хареса не знам вече. уфф. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=yZxDCfgVfTc

Гледай и слушай само :-)
Оценките са накрая.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 08:57


Vendome написа:
Много се втелясваш, дори не съм казал, че не заслужавал злато. Просто не ме впечатли. След Плюшченко, ми е пълна скука този спорт. Руснакът щеше да дублира златото, ама нали беше в Северна Америка по-предната Олимпиада и дадоха титлата на онзи американски Тед Бънди.


Мани не ми говори, че знаеш тогава как щях да взривя дира :devil:
Коментирахме надълго и нашироко тогава в дира за цялата ванкувърска драма.
Тогава правилата бяха други и четворните скокове не се ценяха толкова колкото сега, в смисъл не се даваха тези точки, системата бе друга и по нея се оценяваше.
Сегашните правила се въведоха два сезона след олимпиадата във Ванкувър. И Лисъчек се възползва с по-добрите си пируети, връзки и компоненти на програмата, докато Плюшченко заложи на силата си - скоковете, но това не бе достатъчно. И той има вина донякъде, защото сбърка при комбинацията от четворен/троен, това му изяде главата, защото разликата бе малка в крайна сметка. :/


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 09:58


Фигурно пързаляне - мъже

1. Юзуру Ханю (Япония) :first:
2. Шома Уно (Япония)
3. Хавиер Фернандес (Испания)


Юзуру Ханю влезна в историята правейки най-трудното нещо в цялата история на всички зимни спортове. Защита на титлата в мъжкото фигурно пързаляне. Нещо, което за последно бе направено през 1952 г. Така с 2 олимпийски титли, 2 световни титли и 4 гран при титли, държейки трите световни рекорда в този спорт (кратка, волна и общ сбор) имаме честта и привилегията да гледаме вече и официално, най-великия за всички времена. Във всеки спорт си има някой, който е над всички останали, в този спорт това е Ханю. :moufan:
И тази титла бе постигната с контузия, със само едно официално състезание за целия сезон, проведено през ноември. Просто невероятно.
Втори остана може би неговия приемник и наследник, невероятния Шома Уно. Трети остана една от легендите на този спорт, Хави Фернандес, негов първи медал от ЗОИ.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 16:17


Diavolo написа:
Balleta написа:
....Както виждаш и както ти писах още снощи, не е само до четворните скокове. Хубаво е да ги имаш и най-вече да ги използваш когато трябва, но не са решаващите ако и колегата/съперника има същото или близко до твоето... :-)


...е а кажи и пак, че скоковете не са най-важните :yes: 6 изпълнени куад-а на Чен, от тях 5 перфектни и бонус точки, които му донесоха върхов в историята резултат .... Аке не бе глътнал бастуна и не бе сгрешил всичко, което можеше да се сгреши в кратката програма и дефакто не бе изпълнин сигурно най-слабото си изпълнение евър и бе взел поне оценка 103, а не унизителната за претендент (83 или 19-а позиция :outofspace: ) сега щеше да е със златото .... или най-малкото със сребро, подиум със сигурност ....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 17:46


междудругото, ако на Нейтън Чен оттук нататък му викат Нейтън Куад, да се знае, че е патент на Тара Липински .... :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   17.02.2018 20:43


Balleta написа:
Diavolo написа:
Balleta написа:
....Както виждаш и както ти писах още снощи, не е само до четворните скокове. Хубаво е да ги имаш и най-вече да ги използваш когато трябва, но не са решаващите ако и колегата/съперника има същото или близко до твоето... :-)


...е а кажи и пак, че скоковете не са най-важните :yes: 6 изпълнени куад-а на Чен, от тях 5 перфектни и бонус точки, които му донесоха върхов в историята резултат .... Аке не бе глътнал бастуна и не бе сгрешил всичко, което можеше да се сгреши в кратката програма и дефакто не бе изпълнин сигурно най-слабото си изпълнение евър и бе взел поне оценка 103, а не унизителната за претендент (83 или 19-а позиция :outofspace: ) сега щеше да е със златото .... или най-малкото със сребро, подиум със сигурност ....


Аве Балет, при това уникално постижение на Чен във волната, само в нея Юзу му е на 8/9 точки разлика само. Виж класирането. Нещата щяха да са на кантар ако Чен бе играл без грешка в кратката и бе спечелил максималните за него 103/104 точки. Ама това са догадки, ако ако ако. Пак ти казвам лесно е като няма какво да губиш.
А Юзу направи две сериозни грешки във волната които му изядоха едно 6 точки някъде по изчисления, така че по твоята логика ако и двамата бяха играли и в двете програми без грешка, Юзу щеше да бие с около 4/5 точки. :-) Т.е. Чен бламира сребърния си медал...
И говорим за контузен Юзу и върнал старата си програма, която е по-лесна и олекотена и всичко това защото не иска да рискува с четворния лудз заради глезена и намалявайки четворните от пет на четири.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг