Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:23



Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   22.02.2018 13:34


Хахахах - Дяволе, гледал ли си това:


А ние си мислим, че Загитова е джъмп-бот.

Макар че... днес по време на тренировка Алина е направила троен Lutz, последван от 4 тройни Loop-s (Ритбергер по нашему) - общо 15 оборота



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   22.02.2018 14:44


Не ми се зарежда нито картинка, нито видео??? :helpless:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   22.02.2018 16:23


Diavolo написа:
Не ми се зарежда нито картинка, нито видео??? :helpless:

явно таговете за youtube и video не са крос-платформени, макар че пробвах и на трите основни браузъра (а също така и като нерегистриран) и тръгват. Пускам директни линкове тогава:

https://www.youtube.com/watch?v=hYTSSExls7g
https://video.twimg.com/ext_tw_video/96 ... QLlVAc.mp4


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   22.02.2018 16:33


Diavolo написа:
Не ми се зарежда нито картинка, нито видео??? :helpless:


На мене ми се зареди от телефона, наистина страхотни изпълнения на тренировка!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   22.02.2018 18:26


Покрай тези клипове попаднах на друго любопитно:

Финалите на Гран При за девойки в Бризбейн. 5 от 6-те участнички са рускини, трите на подиума + още една са ученички на Етери. 6-ата е японка, която скача комбинация 3 аксел- 3 тулуп. Лудница!


Последна промяна MCStranger на 22.02.2018 18:30, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   22.02.2018 18:59


Ооо, Александра Трусова. Гласят я за следващото руско чудо. То те ги вадят през 2 г. И всяка следваща е по-добра. :outofspace:
Трусова ще я видим на световното юношеско първенство в зимния дворец на спорта след няколко седмици. :-)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 02:12


Баси заспах, Аре да почват бе...

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 02:59


Защо по Евроспорт не дават фигурното а некви ски?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 04:52


Щото са идиоти.
Дават вече.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 07:01


Жалко.

На втора поредна олимпиада съдиите не са прави.
Ю На Ким - Сочи
Евгения Медведева - Русия

това са истинските победителки.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 07:14


Пристрастен си, малката си го изпълни прфектно и беше по трудно,

Иначе не ми харесаха толкова жените ... скука, танците бяха по яки....


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 07:24


Балетче явно така и не можеш да разбереш и вникнеш в същината на този спорт.
Жалко и защото 90% от хората гледат и нищо не разбират. Интересуват се само от това дали някой ще скочи точно или ще падне. Не разбират какво е хореография, какво е интерпретация и игра. Пак повтарям това не е лека атлетика.
Да, браво на Алина. Тя не е виновна за всичко и се пребори, въпреки че не успя да направи супер сложната комбинация от първия път. Изключителна психика за 15 г. девойче.
Между другото предрекох в един друг форум, че точно Загитова ще бие Медведева и ще я измести като номер 1, но не съм очаквал да стане така внезапно и категорично. А и много исках Женя да увенчае бляскавата си кариера със златен медал. За съжаление нейния пик бе точно по средата между двете олимпиади, най-лошия вариант за един спортист.
Липински и компания за кой бяха и какви са им коментарите, че ми е любопитно, като цяло жени, мъже, спортни и танци на лед? :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 07:28


Balleta написа:
Иначе не ми харесаха толкова жените ... скука, танците бяха по яки....


1. Танци на лед
2. Мъже
3. Спортни двойки
4. Жени

Това е моята класация, но разликите са малки и като тегля чертата бих казал една много силна и стойностна олимпиада, което е рядкост по-скоро, защото напрежението е чудовищно. Обикновено на СП са най-великите постижения, а тук стана обратното. :-) Много световни рекорди, много драми, много велики моменти, които ще останат завинаги в историята. :-) С малко нагарчащ край, но то не може всичко да е както го искаме. Значи в три от четирите дисциплини моите хора не успяха да спечелят златото и навсякъде останаха втори, но въпреки това съм доволен и щастлив, защото имаше едно най-важно нещо, което трябваше да се случи на тази олимпиада и то стана. :cheers:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 08:05


Фигурно пързаляне – жени

1. Алина Загитова (ОСР)
2. Евгения Медведева (ОСР)
3. Кейтлин Озмънд (Канада)


Най-накрая злато за Русия в Пьонгчанг. Там където бе най-сигурно, женското фигурно пързаляне, което претърпя истинска революция в Русия.
Алина Загитова повтори упражнението от Нагано’98 на Тара Липински и само на 15 г. спечели златния медал. Загитова все още няма загуба в официално състезание при дамите. Въпреки това дойде като втори фаворит за победа след великата Медведева. Евгения промени този спорт, вдигна го на още по-високо ниво, подобри постиженията на една най-великите в историята Ю На Ким и сякаш всичко пред нея бе безоблачно за една дълга доминация в този спорт, но уви. Нейният пик бе точно за 2 години между двете олимпиади в Сочи и Пьонгчанг. Най-лошото нещо за един спортист. Жена претърпя и контузия този сезон и така и не се върна най-възможно най-доброто си ниво. Може би трябваше да рискува с втори троен лудз, всичко или нищо, нещо извънредно трябваше да се направи, за да се победи новото скачащо чудо в този спорт, но не го направи. Може би защото лудза и е ахилесова пета, не знам. Или пък са се надявали на компонентите на програмата да компенсират, но както се видя това не бе достатъчно.
Чисто технически Загитова си е номер 1, по-скоро сложността на скоковете да уточним. Всичките изпълнени във втората половина на програмата (което аз не адмирирам), което и дава веднага леко предимство, има най-сложната комбинация правена от жена някога – троен лудз/троен ритбергер и т.н. Обаче ако се абстрахираме от скоковете просто седнете и гледайте без коментар и предубеденост едната програма и другата. Едното пързаляне и другото. Едната хореография и другата. Едното влизане в роля и другото. Ами извинявайте много, но по всички тези показатели категорично – Медведева.
Без значение, тези неща се помнят само от най-запалените фенове. След 50 г. ще си остане само кой е бил първи.
Това бе 6 медал за Русия в историята на женското фигурно пързаляне на ЗОИ. Исторически най-трудната им дисциплина, но пък сега са световен лидер и това според мен ще продължи дълго време.
Фантастичен бронзов медал за Кейтлин. Едва трети за Канада в историята на женското фигурно пързаляне на ЗОИ. Браво, много се радвам за нея. И напълно, категорично заслужен бронзов медал.
Тук тройката не подлежи на никакви дискусии.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 09:08


Така, първо браво на Алина. Не искам никой да ме разбира погрешно. Нямам нищо против нея, а и тя най-малко е виновна за съществуващата в момента точкова система. Очаквах Загитова да спре победната серия на Медведева, но не и на олимпиадата. Загитова обаче се доказа и на финала. Много лесно можеше да се поддаде на паниката след неуспешния първи път да направи смъртоносната си комбинация от троен лудз/троен ритбергер, но тя се събра и я направи по-късно в програмата. Досега през сезона не и се бе случвало това, но ето че в най-важното си състезание се доказа и като много силен психологически спортист. Остана хладнокръвна и не трепна. Ако не бе успяла губеше златния медал.

Медведева какво да я коментираме. Както обича да казва Шошулчо за Юзуру Ханю аз ще го напиша за нея. Гледа се и не се коментира. Нямам никакви забележки към изпълнението и. Лично за мен (без да съм и някакъв фен, а такива тя със сигурност има много) това бе шампионско изпълнение и лично за мен тук съдиите сгрешиха. Може да не съм прав. Може, не споря. Но така ги виждам аз нещата.

Видно бе, че този сезон ще е сложен за нея. А контузията още повече обърка всичко. Не знам дали са планирали втори троен лудз в програмата и (в комбинация де, то се подразбира), но ето че нейната единствена ахилесова пета и изигра лоша шега, защото ако имаше тази комбинация в актива си сега щеше да е олимпийска шампионка. Някои постижения се измерват в милиметри, тук с една точка. Ами ето, една точка. Дали не трябваше да се рискува всичко или нищо, не знам, то е лесно да се коментира отстрани. Но трябваше да се надгради нещо в технически аспект след фактора Загитова. Това не бе направено и сега се видя, че е недостатъчно. Женя не е и в най-добрата си форма този сезон, не се и доближи до най-добрите си изпълнения във волна програма, това е новата реалност за нея и заради това трябваше да се рискува според мен. Или се чакаше Алина да се пропука и да сгреши. Е, кога е грешала Загитова във волна. Поне аз не знам за такава волна.

за Кейтлин едно голямо браво и респект. Много се радвам за нея.
Браво и на Сатоко. Много надгради този сезон и само заради това респект. Не я харесвам, но това няма никакво значение.
Браво и на Каролина. Страхувах се, че ще направи ужасна волна, но се събра и се справи отлично. Това 5 място за нея трябва да е голяма победа и трябва да се гордее със себе си, защото тя няма как да спори с невероятните скокове на младите момичета. И въпреки, че изглежда така сякаш е попаднала в някакъв друг свят/реалност си е все така елегантна и актуална.
Каори ме разочарова и ядоса. Исках да е преди Сатоко, но трябва много да работи върху волната си програма Сакамото, защото по компоненти е слабичка и ако там нещо не се промени, то трябва в технически аспект да надгражда.
Сотскова се пързаля по задължение и без емоция, но пък този път чиста и с оглед класата си нормално се изкачи нагоре в класирането.
Две корейки в топ 10? Това е само заради домакинството и съдийското рамо. Дабин с отлична кратка програма, ама тя е кратка... Волната е дълга и веднага лъсва детското и пързаляне и нулева хореография. С една дума разхождане по леда и подскачане от време на време.
Брейди Тенел отново победи американките, ако това е някакво утешение... Кризата в тази толкова силна дисциплина за САЩ става все по-голяма и голяма.
Голямата драма бе за Гарбиела Делмън, Стана ми много тежко за нея, направо ми се ревеше. Кошмарът от Сочи се повтори. Защо така Габи???
Но за всичко това вина има и това безумие - отборния турнир.
Покъртително слабо изпълнение за Габи, ако бях на мястото на Брайън Орсър направо щях да хвърля кърпата на леда и до там.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 10:09


Къде могат да се гледат на запис състезанията по фигурно пързаляне, най-вече двойките?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 12:17


Eurosport Player
или от торентите. виж по тракерите, трябва да има всичко.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 12:19


Гледах пак изпълненията. Ами Медведева си остави душата на леда. Истинска красота за всички сетива бе изпълнението и. Каква Каренина. Спиращо дъха изпълнение.
Ок, приемам, че това е спорт и технически Загитова е с предимство заради скоковете, но пък аз искам да попитам защо е толкова висока оценката за компоненти на Алина? То тя си е перманентно висока. Та хубаво Женя не била рискувала до край, виноват, но нека погледнем и в другия лагер. Никой не може да ме убеди, че разликата само от 2+ точки реално показва голямото превъзходство което има Женя в компонентите, така че този златен медал се реши и от двете оценки, не само техническата.
А съдиите ако искаха спокойно можеха да завишат още оценките за компонентите на Медведева и да я направят шампионка. Много добре са знаели колко трябва... Тук по-скоро може да говорим за политика, а не толкова за спорт. Да попитам защо са толкова завишени оценките за компоненти и на Нейтън Чен, като той не прави нищо друго освен да подскача? Ако не беше объркал кратката щяха да го направят шампион и щеше да има още по-голям вой по форумите, като гледам сега как са настръхнали и с право.
Та с оценките си на тази олимпиада според мен съдийския панел ясно и категорично показаха какво се цени в момента и какво искат да се налага. Аз поне така си го обяснявам опитвайки се да проумея кое, защо и как се оценява. Има си директива за което не знаем. А не просто някой ей така да си пише каквото вижда реално (както би трябвало в един идеален свят).


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 12:24


bai Momchil написа:
Къде могат да се гледат на запис състезанията по фигурно пързаляне, най-вече двойките?

аз лично дърпам от rutracker.org, има всички състезания в пълнотата им, от различните телевизии, в различни формати и качество. Ето директен линк към подфорума за фигурно:

https://rutracker.org/forum/viewforum.php?f=1472


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   23.02.2018 12:54


Дяволът е коментирал няколко пъти и доста изчерпателно, само да добавя своето мнение, което се припокрива с неговото - при толкова близки резултати, при изпълнени (почти) безгрешно програми, съдиите трябваше да дадат едно рамо на Медведева. Не може толкова да се надува резултатът на Каролина (въпреки че съм огромен фен), така че да стане 5-а (все едно има някаква разлика дали е 5-а или 6-а), а за златото да се правят на пунктуални.

Медведева е по-заслужилата, по-зрялата, даде всичко от себе си на волната програма, трябваше златото да е за нея. Загитова има още къде и кога да печели.
От друга страна, има малко карма - Медведева се радва на надути втори оценки едва ли не от самото начало на кариерата си, когато пързалянето ѝ беше доста "юниорско" и днес просто видя обратната страна на медала (pun intended), което още веднъж показва, че има нещо сбъркано в системата с оценяването и нещата спешно трябва да се променят.

Сега, когато се откажат Юзуру, Хави и Каро едновременно, навлизаме в тъмната ера на джъмп-ботовете и при мъжете, и при жените. Както видяхте във видеото от вчера, Етери отглежда цяла тълпа чудовища на по 12-13 години, които скачат 3 А и четворни скокове за добър ден. И това е при жените!

Светлината в тунела май е Стивън Гоголев - натурализиран от Канада руснак под крилото на Брайън Орсър. На 13 години и 2 месеца още няма право да се състезава дори при юношите на международната сцена, но на Националното на Канада за възрастни стана 10-и!!! Надеждата е, че освен че скача супер, ще развие достатъчно артистичност при този треньор. Мисля, че според правилата на ISU ще го гледаме като "senior" най-рано през 2020.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг