Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 08:32



Отговори на тема  [ 132 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
* Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 * 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 17:56


Група A
Русия, Саудитска Арабия, Египет и Уругвай

Група B
Португалия, Испания, Мароко и Иран

Група C
Франция, Австралия, Перу и Дания

Група D
Аржентина, Исландия, Хърватия и Нигерия

Група E
Бразилия, Швейцария, Коста Рика и Сърбия

Група F
Германия, Мексико, Швеция и Република Корея

Група G
Белгия, Панама, Тунис и Англия

Група H
Полша, Сенегал, Колумбия и Япония


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 18:07


Diavolo написа:
Група A
Русия, Саудитска Арабия, Египет и Уругвай

Група B
Португалия, Испания, Мароко и Иран

Група C
Франция, Австралия, Перу и Дания

Група D
Аржентина, Исландия, Хърватия и Нигерия

Група E
Бразилия, Швейцария, Коста Рика и Сърбия

Група F
Германия, Мексико, Швеция и Република Корея

Група G
Белгия, Панама, Тунис и Англия

Група H
Полша, Сенегал, Колумбия и Япония


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 18:33


Гари Линекер доста добре се справи, като водещ на самата церемония по тегленето на жребия.
Водещите много ми харесаха. Супер звездата Алсу и любимият ми Иван Ургант от култовия Елхички. Нямаше как да минем и без Владимир Путин.
Стегната и добра церемония, добре се справиха руснаците въпреки някои хапливи подмятания и нелепи превод в ефира на БНТ.

Беше ясно, че с решението на ФИФА ранглистата от октомври да е критерий за жребия, то класическа група на смъртта нямаше как да получим. Не знам, всеки да си прецени сам за себе си дали това е плюс или минус. Но пък от друга страна така максимално голям брой силни и стойностни отбори ще продължат на директните елиминации, където трябва да има зрелищни класики.
Разбира се чарът на световните първенства винаги е бил и в изненадите. Кой отбор ще бъде сензацията на първенството, докъде ще стигне и т.н. Това не значи, че и на това първенство няма да има подобни отбори, просто ще им е една идея по-трудно. В момента световния футбол на национално ниво е много равностоен и аз лично очаквам трудни двубои с неясен изход и повече ъндъри. Отборите се научиха да се защитават грамотно, а и от първенство на първенство фокусът все повече се измества върху клубните надпревари и малко или много националните отбори се асимилират в това менгеме. Няма го този чар от миналото, когато имаше и плеяда от майстори, а отборите си имаха собствен почерк и чар с който не можеш ги сбърка.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 18:49


Група A
Русия, Саудитска Арабия, Египет и Уругвай

Група B
Португалия, Испания, Мароко и Иран

Група C
Франция, Австралия, Перу и Дания

Група D
Аржентина, Исландия, Хърватия и Нигерия

Група E
Бразилия, Швейцария, Коста Рика и Сърбия

Група F
Германия, Мексико, Швеция и Република Корея

Група G
Белгия, Панама, Тунис и Англия

Група H
Полша, Сенегал, Колумбия и Япония


Към днешна дата трудно мога да видя някакъв пробив от отбор поставен в урна 3 или 4 на жребия. Може би единствената реална такава възможност е в група А, за това и залагам на Египет, които между другото са доста силен отбор, докато колхозниците са голодой водой и това се видя и на турнира за купата на конфедерациите.

Група 'Ц' ще е доста любопитна. И трите отбора имат шанс за второто място след Франция. Слагам Дания, защото са ми симпатични от край време, а и защото съм твърдо за Европа.
Същото се отнася и за група 'Е' И там след Бразилия и трите отбор имат шанс за второто място. Все пак залагам на швейцарците, защото са изключително добре обигран отбор и имат страхотни футболисти като цяло.
Група 'Ф' на хартия също ще е интересен спорът за второто място. Аз си залагам на любимите ми чушки. Мехико винаги намира начин да прескочи групите, мисля че и сега ще успеят. ШвеЦите не са нищо особено, а Корея и Япония не са това което бяха...
Група 'Х' лаиците в БНТ я определиха като най-равностойната и непредвидима и че всеки имал шанс да се класира. Аз такова нещо не виждам. Колумбия и Полша са класа над Япония и Сенегал и не би трябвало да имат проблем с класирането.

Църните африкански отбори от централна и южна Африка + азиатските отбори от изтока са в криза от години, така че ако има пробив, то трябва да се обърнем към Иран, които играят много грамотен футбол (ама как да стане в група с Испания и Португалия), Египет или Мароко. Панама не ги виждам в група с Белгия и Англия. Така че джуджетата са почти обречени.

Иначе в групите ще има само два класически сблъсъка:
Португалия - Испания (още от сега го виждам скучно 1-1) и Беглия - Англия, където очаквам зрелище. Разбира се дявола е твърдо за колегите червени дяволи в този мач. А и имат да си връщат за Мондиал 1990, където в един от най-хубавите мачове на национално ниво, които съм гледал изобщо Дейвид Плат ги закла в 120 мин.

Франция - Дания ще е светъл полъх от златните и за двете нации години през 80-те.
Аржентина - Хърватия ще е спектакъл надявам се. А Аржентина пак са с Нигерия в една група на СП.
Германия и Мексико също имат добра история от сблъсъци на СП.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 19:13


Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина

Групите на Франция, Бразилия и Аржентина са най-сложни


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 19:40


Дяволе, ще ме прощаваш, ама това "Мондиал" докога ще го използваш като еквивалент на "Световно Първенство"? Разбирам да беше във Франция, а то и това не е. Навремето, дори при три поредни СП в испаноговорящи страни, съответното "мУндиал" за щастие не успя да се настани за постоянно в речника на родните журналисти, но ти явно си по-упорит и от тях.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:19


Така си го знам от детските години (книги, списания, като съм слушал журналята), а и особено списанието Мондиал, което събирах и ми беше любимо и така ми е станало като добър ден. :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:20


Balleta написа:
Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина


Отново трика с по-горещите топки? :whistle: :-D


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:32


Balleta написа:
Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина

Групите на Франция, Бразилия и Аржентина са най-сложни
Ненужно или да, това явно е част от гешефта по "печеленето" на всяко домакинство. Как пък веднъж не се падна домакинът в някоя желязна група!? :tomate:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:33


На пръв поглед изглежда ясно, но е малко рано за прогнози. Исторически е доказано. Всичко зависи от формата лятото, а изнендии ще има със сигурност.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:37


Diavolo написа:
Balleta написа:
Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина


Отново трика с по-горещите топки? :whistle: :-D


Горещи, студени или на стайна температура, някакъв трик има. И в калитарщината има изключения, а с домакините досега изключения никога не е имало.

На нас не ни остава нищо друго освен да го приемем като даденост и да не го правим на въпрос.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:40


SUBXERO написа:
Balleta написа:
Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина

Групите на Франция, Бразилия и Аржентина са най-сложни
Ненужно или да, това явно е част от гешефта по "печеленето" на всяко домакинство. Как пък веднъж не се падна домакинът в някоя желязна група!? :tomate:


Като изключиме ЮАР, 2010, аз нямам спомени домакина да не е минавал групата!

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:41


Balleta написа:
Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина

Групите на Франция, Бразилия и Аржентина са най-сложни


Реално и Германия може да се причисли. Макар че - смешно е който и да е от четирите фаворита да смятаме, че ще се затрудни да прескочи групите. Една Италия и едно Чили като изненада стигат. Ако има повече - по-скоро в елиминационната фаза ще са...
А иначе - от тия четирите (Франция, Бразилия, Аржентина, Германия) най-лесно ще е на французите...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 21:56


TheExorcist написа:
SUBXERO написа:
Balleta написа:
Обаче е яко как я измислиха тая лесна група за Русия .... поредното ненужно бутане на домакина

Групите на Франция, Бразилия и Аржентина са най-сложни
Ненужно или да, това явно е част от гешефта по "печеленето" на всяко домакинство. Как пък веднъж не се падна домакинът в някоя желязна група!? :tomate:


Като изключиме ЮАР, 2010, аз нямам спомени домакина да не е минавал групата!
Виж сега неминаването на групата е вече проблем на самият домакин. Факт е, че при жребиите домакините винаги "нацелват" най-лесните групи.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 22:00


SUBXERO написа:
Дяволе, ще ме прощаваш, ама това "Мондиал" докога ще го използваш като еквивалент на "Световно Първенство"? Разбирам да беше във Франция, а то и това не е. Навремето, дори при три поредни СП в испаноговорящи страни, съответното "мУндиал" за щастие не успя да се настани за постоянно в речника на родните журналисти, но ти явно си по-упорит и от тях.


Виж, тука в тоя сайт пак Мондиал го пишат.

Ето друг ташак:

http://topnovini.bg/node/780161 Британски ''канцлер''?!?!?!

Откога Британия са имали ''канцлер'', това е немско...

http://topnovini.bg/node/780186

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 22:15


Ами не е като да нямат:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chancellor ... _Exchequer

А иначе да ми даваш пример с българска медия е просто нелепо, независимо от топика.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 22:32


SUBXERO написа:
Ами не е като да нямат:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chancellor ... _Exchequer

А иначе да ми даваш пример с българска медия е просто нелепо, независимо от топика.


Хаха, очаквах, че точно с този довод ще излезеш. Дилемата обаче си е чисто лингвистична. ''Канцлер'' в българския език и всички публикации основно се свързва с немката позиция. Много добре знам, че Chancellor е точно еквивалента на Канцлер. Но тука говорим чисто лингвистично както казах. Специално никога не съм чувам на британски глава, водещ или премиер или губернатор или на какъвто и да било лидер да му викат '' канцлер'' поне в българския речник. По друг начин, Мондиал е стандартен термин за Световно Първенство и то не само в България. Но тука вече е игра на думи и понятия, и мисля, че спорът е излишен, при положение, че хората, които знаят за какво става дума няма нужда и да спорят! Proust! :cheers:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   01.12.2017 23:23


TheExorcist написа:
SUBXERO написа:
Ами не е като да нямат:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chancellor ... _Exchequer

А иначе да ми даваш пример с българска медия е просто нелепо, независимо от топика.


Хаха, очаквах, че точно с този довод ще излезеш. Дилемата обаче си е чисто лингвистична. ''Канцлер'' в българския език и всички публикации основно се свързва с немката позиция. Много добре знам, че Chancellor е точно еквивалента на Канцлер. Но тука говорим чисто лингвистично както казах. Специално никога не съм чувам на британски глава, водещ или премиер или губернатор или на какъвто и да било лидер да му викат '' канцлер'' поне в българския речник. По друг начин, Мондиал е стандартен термин за Световно Първенство и то не само в България. Но тука вече е игра на думи и понятия, и мисля, че спорът е излишен, при положение, че хората, които знаят за какво става дума няма нужда и да спорят! Proust! :cheers:


Чакай малко бе, човек. Кой ти говори за глави и премиери? Понятието така или иначе го има чисто лингвистично погледнато, това е ясно. В случая обаче имах предвид, че и самия пост го има в британската държавна система. Само позицията е друга, съответно значението на думата в конкретния контекст.

За мондиала си в голяма грешка! Във франкофонските страни естествено, че е стандартен термин, това си им е думата за това, както хиспаносите му казват мУндиал, а италианците мОндиалЕ. За немскоговорящите си е ве-ем, на английски си е уърлд кап. Нямам идея кои са тези други страни, че и пример да вземаме от тях.

Ние си имаме прекрасен термин - световно първенство - и не виждам причина да се пофренчваме на дребно. Франция е дала на езиците по света безброй понятия с непреходна стойност, които са станали неделима част от тях, няма нужда от лингвистични изнасилвания. Това е почти толкова кретенско (упс, френска думичка), колкото и "трикольорите", когато се отнася до българския национален отбор. Един от най-големите фопа (още една) на Петър Василев. Ама нейсе, на него всичко след 17.11.1993 трябва да му е простено.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   02.12.2017 00:12


SUBXERO написа:
TheExorcist написа:
SUBXERO написа:
Ами не е като да нямат:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chancellor ... _Exchequer

А иначе да ми даваш пример с българска медия е просто нелепо, независимо от топика.


Хаха, очаквах, че точно с този довод ще излезеш. Дилемата обаче си е чисто лингвистична. ''Канцлер'' в българския език и всички публикации основно се свързва с немката позиция. Много добре знам, че Chancellor е точно еквивалента на Канцлер. Но тука говорим чисто лингвистично както казах. Специално никога не съм чувам на британски глава, водещ или премиер или губернатор или на какъвто и да било лидер да му викат '' канцлер'' поне в българския речник. По друг начин, Мондиал е стандартен термин за Световно Първенство и то не само в България. Но тука вече е игра на думи и понятия, и мисля, че спорът е излишен, при положение, че хората, които знаят за какво става дума няма нужда и да спорят! Proust! :cheers:


Чакай малко бе, човек. Кой ти говори за глави и премиери? Понятието така или иначе го има чисто лингвистично погледнато, това е ясно. В случая обаче имах предвид, че и самия пост го има в британската държавна система. Само позицията е друга, съответно значението на думата в конкретния контекст.

За мондиала си в голяма грешка! Във франкофонските страни естествено, че е стандартен термин, това си им е думата за това, както хиспаносите му казват мУндиал, а италианците мОндиалЕ. За немскоговорящите си е ве-ем, на английски си е уърлд кап. Нямам идея кои са тези други страни, че и пример да вземаме от тях.

Ние си имаме прекрасен термин - световно първенство - и не виждам причина да се пофренчваме на дребно. Франция е дала на езиците по света безброй понятия с непреходна стойност, които са станали неделима част от тях, няма нужда от лингвистични изнасилвания. Това е почти толкова кретенско (упс, френска думичка), колкото и "трикольорите", когато се отнася до българския национален отбор. Един от най-големите фопа (още една) на Петър Василев. Ама нейсе, на него всичко след 17.11.1993 трябва да му е простено.


Имам чувството, че говорим за едно и също нещо ( виж речника ) , но няма да споря, мисля, че се разбрахме.

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 02.12.2017 00:15, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * Мондиал 2018' Русия - Групова фаза * 14.06 - 15.07' 2018 *   |   02.12.2017 00:22


А иначе да ми даваш пример с българска медия е просто нелепо, независимо от топика.[/quote]

Хаха, очаквах, че точно с този довод ще излезеш. Дилемата обаче си е чисто лингвистична. ''Канцлер'' в българския език и всички публикации основно се свързва с немката позиция. Много добре знам, че Chancellor е точно еквивалента на Канцлер. Но тука говорим чисто лингвистично както казах. Специално никога не съм чувам на британски глава, водещ или премиер или губернатор или на какъвто и да било лидер да му викат '' канцлер'' поне в българския речник. По друг начин, Мондиал е стандартен термин за Световно Първенство и то не само в България. Но тука вече е игра на думи и понятия, и мисля, че спорът е излишен, при положение, че хората, които знаят за какво става дума няма нужда и да спорят! Proust! :cheers:[/quote]

Чакай малко бе, човек. Кой ти говори за глави и премиери? Понятието така или иначе го има чисто лингвистично погледнато, това е ясно. В случая обаче имах предвид, че и самия пост го има в британската държавна система. Само позицията е друга, съответно значението на думата в конкретния контекст.

За мондиала си в голяма грешка! Във франкофонските страни естествено, че е стандартен термин, това си им е думата за това, както хиспаносите му казват мУндиал, а италианците мОндиалЕ. За немскоговорящите си е ве-ем, на английски си е уърлд кап. Нямам идея кои са тези други страни, че и пример да вземаме от тях.

Ние си имаме прекрасен термин - световно първенство - и не виждам причина да се пофренчваме на дребно. Франция е дала на езиците по света безброй понятия с непреходна стойност, които са станали неделима част от тях, няма нужда от лингвистични изнасилвания. Това е почти толкова кретенско (упс, френска думичка), колкото и "трикольорите", когато се отнася до българския национален отбор. Един от най-големите фопа (още една) на Петър Василев. Ама нейсе, на него всичко след 17.11.1993 трябва да му е простено.[/quote]

Имам чувството, че говорим за едно и също нещо ( виж речника ) , но няма да споря, мисля, че се разбрахме.[/quote]

П.С. Освен това, в България, Мондиал все още си е термин за World Cup, MuNDIAL, Mondiale i там немското. Това си е стереотип от време оно. Просто се е наложило в терминологията.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 132 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг