Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:16



Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 14:50


За първи път коалиция от три държави ще е домакин на СП.
САЩ за втори път, Мексико за рекордния трети път, а Канада за първи път.
Аз лично съм разочарован, предпочитах кандидатурата на Мароко, която бе много издържана и силна.

За какво дават световното на три държави, като според мен всяка една от тях поотделно спокойно и сама може да организира такъв форум? Не обичам такова разхищение на отбори и фенове на огромно разстояние помежду им. Губи се от специфичната атмосфера и идентичност. Освен това и трите страни ще се класират по дифолт като домакини и квалификациите в Конкакаф ще са пълна пародия. Изобщо квотата на карибските отбори ще е огромна, което е абсурдно. Да не говорим за часовата разлика, която за нас европейците е кошмарна.
Но явно това отдавна е предвидено, защото ще участват рекордните 48 отбора (или 80 мача за 1 месец?!), с една дума ще има яко пълнеж.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 15:57


Diavolo написа:
За първи път коалиция от три държави ще е домакин на СП.
САЩ за втори път, Мексико за рекордния трети път, а Канада за първи път.
Аз лично съм разочарован, предпочитах кандидатурата на Мароко, която бе много издържана и силна.

За какво дават световното на три държави, като според мен всяка една от тях поотделно спокойно и сама може да организира такъв форум? Не обичам такова разхищение на отбори и фенове на огромно разстояние помежду им. Губи се от специфичната атмосфера и идентичност. Освен това и трите страни ще се класират по дифолт като домакини и квалификациите в Конкакаф ще са пълна пародия. Изобщо квотата на карибските отбори ще е огромна, което е абсурдно. Да не говорим за часовата разлика, която за нас европейците е кошмарна.
Но явно това отдавна е предвидено, защото ще участват рекордните 48 отбора (или 80 мача за 1 месец?!), с една дума ще има яко пълнеж.



дрън, дрън, че пляс ..

Световното отива там където му приляга, какво Мароко, какви 5 лева, какви ислямисти, радикали и други идиотщини.

Защо е дадено на три държави - ами защото могат да го дадат, ето затова :-?

Часовата разлика няма да я коментирам, това е от твоя гледна точка и е много смешна примерно за азиатци, африканци, американци или австралийци.

Какво разделени ена фенове и атмосфера ??? Феновете са си базирани в отделни градове и пътуват според това къде играят отборите им, да не би да са на едно място всичките накуп, като на Олимпиада :wave:

Вземи една огромна Русия - едните са в Москва, другите в Калилинград или Екатиринбург, айде сега сметни на какво разстояние са и колко ще пътуват за мачовете си ….

Примерно Уругвай ще играе в Екатеринбург, Ростов на Дон и Самара. Разстояните между Екатеринбург и Ростов на Дон е 30 часа или 2500 километра … къде са феновете ???

Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 16:01


И аз предпочитах другата кандидатура, понеже нямаше да се виси по нощите, но това е.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 16:02


Какви ислямисти и радикали в Мароко бре балет? Поне към днешна дата.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 16:07


Vendome написа:
И аз предпочитах другата кандидатура, понеже нямаше да се виси по нощите, но това е.


мда, на мен сега някои от мачовете ми се падат в 5 сутринта и е ясно, че няма да се гледат :) Добре, че са малко такива ...другите са в 7, 8, 10, 11, 13, 14 и ще трябва да се гледат през работно време :laugh:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 16:47


И аз съм съгласен с Дявола, това с три държави вече е съвсем прекалено, по-идиотско е само европейското 2020. Под разделение на фенове и атмосфера, според мен Дявола няма предвид колко ще пътуват феновете на един отбор, а говори за домакинските фенове. Обикновено си има някаква специфична "домакинска идентичност", която в случая изцяло ще се загуби, или по-скоро ще бъде съвсем разнообразна. Досега дори и при форумите, които се организираха от две държави, имаше някаква близост в език, манталитет и т.н. И ако САЩ има общо и с двете други държави, какво е общото между Мексико и Канада?

И Балет, защо реши че на Канада повече приляга да организира световно отколкото на Мароко? Мароко при всички положения е много по-футболна държава и повече му приляга да има световно там. А това за радикалите и ислямистите откъде го измисли?


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 16:58


spurs написа:
И аз съм съгласен с Дявола, това с три държави вече е съвсем прекалено, по-идиотско е само европейското 2020. Под разделение на фенове и атмосфера, според мен Дявола няма предвид колко ще пътуват феновете на един отбор, а говори за домакинските фенове. Обикновено си има някаква специфична "домакинска идентичност", която в случая изцяло ще се загуби, или по-скоро ще бъде съвсем разнообразна. Досега дори и при форумите, които се организираха от две държави, имаше някаква близост в език, манталитет и т.н. И ако САЩ има общо и с двете други държави, какво е общото между Мексико и Канада?

И Балет, защо реши че на Канада повече приляга да организира световно отколкото на Мароко? Мароко при всички положения е много по-футболна държава и повече му приляга да има световно там. А това за радикалите и ислямистите откъде го измисли?


в Мароко е пълно с такива ....

САЩ и Канада са си направо едно, пълни е с имигранти и различни националности, Мексико е по футболна от половин Европа и по терените ще ври и кипи ... не виждам как ще се загуби идентичността ....

Все тая, мен пък ме кефи, не ми се спори пак на дребно ...мога да гледам и някой мач на Солджър Фийлдс, все хубави неща. Девола си мисли от неговата си гледна точка, за мен е супер, че световното не е в Мароко.

И да Европейското е в цяла Европа .....


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:03


Е, не става въпрос да спорим на дребно, ама ти скочи на Дявола все едно е написал ебати глупостите, а това съвсем не е така.

Иначе че САЩ и Канада са едно съм съгласен, ако бяха направили само в тях първенството щеше да има логика. Макар и да не са футболни държави, са спортни и приветливи, така че сигурно нямаше да е лошо.

Че Мексико е по-футболна държава от половин Европа също съм съгласен, ако първенството беше само там, щеше да е супер.

Ама трите заедно за мен си става буламач. Мароко пък си е футболна държава със страхотни фенове, и атмосферата на първенството щеше да е много добра, ако беше там.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:10


За разлика от САЩ или Европа не съм чул за атентати в Мароко. Може и да има някакви ислямисти, но са редки екземпляри.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:13


spurs написа:
Е, не става въпрос да спорим на дребно, ама ти скочи на Дявола все едно е написал ебати глупостите, а това съвсем не е така.

Иначе че САЩ и Канада са едно съм съгласен, ако бяха направили само в тях първенството щеше да има логика. Макар и да не са футболни държави, са спортни и приветливи, така че сигурно нямаше да е лошо.

Че Мексико е по-футболна държава от половин Европа също съм съгласен, ако първенството беше само там, щеше да е супер.

Ама трите заедно за мен си става буламач. Мароко пък си е футболна държава със страхотни фенове, и атмосферата на първенството щеше да е много добра, ако беше там.


не съм му скочил, просто постоянно някой от нещо недоволства, всяко ново нещо се приема на нож, нека да видим как ще мине и тогава ще правим оценки и изводи добре ли е или е зле.

Не виждам голяма драма между 2 или 3 държави, още повече толкова свързани помежду си, не виждам и драмата с феновете. Демографски и чисто спортно (стадиони, бази) е в пъти по приемлива от Мароко, която току виж се провалила в оранизацията по средата на кампанията.


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:22


за да разведря обстановката, значи след 20 години чакаме световно с 100 отбора и 10 домакина, тогава вече трябва да се класираме, няма начин :laugh: иначе естествено не съм съгласен, но от 2002 с първото домакинство на две държави, световните вече не са същите и им се загуби идентичността, но парите диктуват нещата, скоро може и в Антарктида и на луната да има, да гледаме космически футбол :laugh:


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:26


Vendome написа:
За разлика от САЩ или Европа не съм чул за атентати в Мароко. Може и да има някакви ислямисти, но са редки екземпляри.


ами те атентатите се правят срещу врага :laugh: виж кой ги прави, не къде ...

Цитат:
Almost half of people arrested in Spain on terrorism charges are Morocco-born or of Moroccan descent, a study by Spanish think tank Elcano Royal Institute has found.

Based on information from their database of terrorist activities between 2013 and 2017, the study found that approximately 46 per cent of the 233 people arrested or killed for alleged involvement in terrorism-related activities in Spain were Moroccan nationals.

https://www.middleeastmonitor.com/20180509-half-of-terror-suspects-arrested-in-spain-are-moroccan/


Цитат:
At the height of Isis’s powers, up to 1,600 Moroccans are believed to have travelled to Iraq and Syria, making them, per capita, one of the largest national groups in the fast-shrinking caliphate. Roughly half that number have since been killed. Long feared as a breeding ground for extremists, north Africa is now increasingly being seen as a launchpad for attacks on Europe to avenge Isis’s loss of land and personnel

https://www.theguardian.com/world/2017/aug/20/spain-terror-attacks-isis-morocco


https://www.reuters.com/article/us-italy-security-arrests/italian-anti-terrorism-police-arrest-moroccan-planning-truck-attack-idUSKBN1H4149

Цитат:
The recent terrorist attacks in Spain and Finland have been linked almost exclusively to young men of Moroccan origin, sparking concern that the kingdom has become a breeding ground for jihadists. Of the twelve suspected accomplices in the Barcelona and Cambrils attacks that killed fifteen people on August 17, all but one were Moroccan-born or Spanish citizens of Moroccan descent, and the outlier was born in Melilla, one of Spain's two tiny enclaves on Morocco's northern coast. Similarly, of the five individuals arrested for suspected involvement in the stabbing attack that killed two Finnish citizens on August 18, all were of Moroccan origin, and a sixth Moroccan national is being sought in connection with that incident. Moroccan networks were also implicated in at least three high-profile terrorist strikes across Europe in the past two years, including the November 2015 attack in Paris, the March 2016 attack in Brussels, and the failed attack at the Brussels Central Station in May of this year.

http://www.washingtoninstitute.org/policy-analysis/view/terrorism-in-europe-the-moroccan-connection


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:33


Е тогава САЩ как ще гарантират, че някой луд няма да нахлуе в място с фенове и застреля 20-30 от тях?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:36


Vendome написа:
Е тогава САЩ как ще гарантират, че някой луд няма да нахлуе в място с фенове и застреля 20-30 от тях?


гаранция няма никъде, но все си мисля, че полицията и агентурата на САЩ са малко по силни от тези на Мароко

Идетя беше, че Мароко е джихидистка държава, не знам защо Спърса толкова се чуди … не казвам, че това пречи да има Световно, но определено би спряло някои фенове


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:56


Балет, ще ме извиняваш, ама... Ходил ли си в Мароко? Ever?

In case of negative answer - please STFU and better stay silent than saying stupidities one after another...

Иначе - ако се опитаме да спазим по-колегиален дух: то, че е прекалено - прекалено е... Ама в никакъв случай не може да е изненада, вече... Просто светът върви все по-уверено и уверено към one world, one power, one authority... Или перифразирано на езика на Толкин: Sauron is closer than ever!!!
И този избор е само един камък, един пълнеж в целия план...

P.S. Ами сега - какво правим със стената между УСА и Мехико?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 17:57


Това, че определени жители са джихадисти, прави ли държавата такава? Това, че определени американци избиват свои съученици и състуденти, прави ли държавата място за геноцид на ученици и студенти?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 18:06


alexbg написа:
Балет, ще ме извиняваш, ама... Ходил ли си в Мароко? Ever?

In case of negative answer - please STFU and better stay silent than saying stupidities one after another...

Иначе - ако се опитаме да спазим по-колегиален дух: то, че е прекалено - прекалено е... Ама в никакъв случай не може да е изненада, вече... Просто светът върви все по-уверено и уверено към one world, one power, one authority... Или перифразирано на езика на Толкин: Sauron is closer than ever!!!
И този избор е само един камък, един пълнеж в целия план...

P.S. Ами сега - какво правим със стената между УСА и Мехико?



Алекс, какво значение има това дали съм ходил или не ? Сериозно ? И в Афганистан не съм ходил, нито в Сирия, Алжир или Тунис. Виж в Турция съм ходил много пъти, десетки в Истанбул, супер градче на туристическите дестинации, красота, екзотика, древна култура …..много ме кефи, Капълъто, Босфора...та да питам , това прави ли я по малко ислямистка и пълна с разни екстремисти???

Все едно аз да питам - ти живял ли си в Испания или Франция ? Ако не, ами не говори за мароканците тогава, у нас викат цигани на циганите, там циганите са алжирци, мароканци и всякаква друга ...сещаш се какво. Иначе хубави хора има навсякъде. Те жужденците и наште циганки много ги харесват, ама твоето мнение сигурно е друго.

Стената какво пречи бе братче ??? много политизирано стана тук, а аз не обиам такива неща.

Със здраве :cheers:


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 18:51


Ако съм бил по-рязък, извинявам се... Надявам се, че не се сърдиш... :cheers:

За Мароко - и си прав, и не съвсем...
Ако ще поляризираме нещата - не мисля, че мексиканците за американците са нещо по-различно от мароканците за испанците (алжирците за французите)... Нали?
Друго обаче - не е уместно да сравняваш кралството с Афганистан или Сирия... Да ти кажа - не мисля, че има туризъм там, нито пък има ред (за сметка на враждуващи групировки/лагери/подобни), нито пък е възможно безопасно да се придвижваш из цялата страна... Докато аз го правих в Мароко, преди по-малко от 2 години - е вечерно време е малко екстремно, като караш колата под наем трябва да внимаваш малко повече за каруци, коне, магарета и други обекти без фарове и обозначения (а често и колите си карат без фарове - не знам как го постигат, но е факт)...
И още - ако ще говорим за ислям, то тогава Катар въобще не трябваше да помирише номинаия за домакинство, ама ето - money talk...

Има време - ще видим... Но реално, извън ЮАР другата единствена държава, която става за СП е Мароко, за момента... Явно обаче парите от Магреба и Европа не са се видели достатъчни...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   13.06.2018 19:23


alexbg написа:
Ако съм бил по-рязък, извинявам се... Надявам се, че не се сърдиш... :cheers:

За Мароко - и си прав, и не съвсем...
Ако ще поляризираме нещата - не мисля, че мексиканците за американците са нещо по-различно от мароканците за испанците (алжирците за французите)... Нали?
Друго обаче - не е уместно да сравняваш кралството с Афганистан или Сирия... Да ти кажа - не мисля, че има туризъм там, нито пък има ред (за сметка на враждуващи групировки/лагери/подобни), нито пък е възможно безопасно да се придвижваш из цялата страна... Докато аз го правих в Мароко, преди по-малко от 2 години - е вечерно време е малко екстремно, като караш колата под наем трябва да внимаваш малко повече за каруци, коне, магарета и други обекти без фарове и обозначения (а често и колите си карат без фарове - не знам как го постигат, но е факт)...
И още - ако ще говорим за ислям, то тогава Катар въобще не трябваше да помирише номинаия за домакинство, ама ето - money talk...

Има време - ще видим... Но реално, извън ЮАР другата единствена държава, която става за СП е Мароко, за момента... Явно обаче парите от Магреба и Европа не са се видели достатъчни...



е то каруци и в София има, нали преди една седмица цигани бяха пребили мъж, защото каруцата и колата се ударили на някакъв булевард ли беше :outofspace: :outofspace: :outofspace: :-? :laugh:

Иначе аз не казвам, че Мароко не могат да организират или не стават, но не мисля, че избора на Юнайтед страните е странен. Сега това за парите не знам, когато Чикаго и Мадрид се бореха за Олимпиадата я дадоха на Рио, не можеха ли по същата лигика американците да я вземат?
Отделно пратиха на ония дръпнатите толкова много големи форуми и то един след друг - Китай, та Китай, да ги правят още по силни. Така, че не винаги Европа/Америка печели, ей го на Катар :outofspace:

Отделно, ако реално се замислим, имаме:

1994 - САЩ - Северна Америка
1998 - Франция - Европа
2002 - Южна Корея / Япония - Азия
2006 - Германия - Европа
2010 - ЮАР - Африка
2014 - Бразилия - Южна Америка
2018 - Русия - Европа
2022 - Катар - Азия
………………………………………….
2026 - Мексико/САЩ/Канада - Северна Америка

Не мисля, че има голяма драма или конспирация, на Северна Америка и се пада ред ….


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: САЩ/Мексико/Канада - домакини на Мондиал 2026   |   14.06.2018 00:18


Балет, направо ти се чудя как не си изгубил търпение да им обясняваш очевадни неща. Това, че някой си е посетил Маракеш и е останал с позитивно впечатление, въобще не означава, че тази държава не е пълна с екстремисти, които мразят цивилизования свят.

http://assets.pewresearch.org/wp-conten ... view-1.png

Дали могат да вникнат в картинката? А северно-африканците като цяло са най-проблемната група в Европа. Остави тероризма, ами примерно Мароко като се класираха и имаше безредици в Брюксел.

На мен ще ми е перфектно като часова разлика мачовете да се състоят в Северна Америка. Даже може да отида (дано нашите се класират). Световните първенства трябва да се състоят в цивилизованите държави, ако може демокрации. Бразилия, Русия и Катар не са такива - сори. Ако бяха избрали Мароко, футболът съвсем щеше да се изнесе към тоталитарни, мракобесни и криминални клоаки. Слава богу разумът възтържествува.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг