Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:51



Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч 
Автор Съобщение
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   03.07.2018 23:24


Vendome написа:
Англия спечели на дузпи с треньор Гарет Саутгейт. Има символика!!


Пикфорд е дузпаджия. Очаквах да хване повече от една. Да отбележим също, че това е играча на сезона за Евертън, донякъде логично с оглед плачевният сезон.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   03.07.2018 23:28


Признавам си, че не гледах целия мач - реално между 15 и 45 и след това продължението на редовното и докрая... Ама не видях в това време даиграят чак пък толков мръсно колумбийците... И англичаните не бяха особено изрядни в доста положения...

Обаче - направи ми впечатление че между 15 и 40 минута Хендерсън игра само веднъж (36та опита центриране към Кейн). И чак в 40тата се прояви при онзи опит за театралничене...

Абе - нищо добро не ни очаква оттук насетне... Идват все по-сериозни мачове, все по-равностойни отбори и все по-притеснени да не сгрешат играчи... Така че - остава да се надяваме на ранни голове, за да гледаме по-хубав футбол...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   03.07.2018 23:29


Треньорът, който доведе Пикфорд в Евертън, е гений. :-)


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   03.07.2018 23:31


bai Momchil написа:
Те пък шведите голяма игра показаха днес. Ако Швейцария имаха някой нормален нападател, щеше да вкара поне един от многото положения. Англия винаги са изпитвали трудности с латиноси, отбори които играят мръсно и тарикатски. С Швеция ще им е много по-удобно, а и напрежението ще е паднало.

Тия в студиото едва ли не отписаха Англия с тая игра кво щели да парвят. С тая игра са на 1/2 финал.


Абсолютно, беше си поредното нарисувано отпадане от гнусни латиноси, но не и тоя път. С Швеция са свикнали да си разцъкват - очаквам пак затворен мач и ъндър, но мисля, че индивидуалната класа на играчите на Англия ще натежи... Да видим. Ще е голям майтап тия да ги бием на Националния след 50 години суша и те да стигнат полуфинал накрая. :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   03.07.2018 23:38


Първо честито на многобройните фенове на Англия във форума. Много години страдаха и най-накрая и на тяхната улица изгря слънце. Това от чисто фенство го пиша, защото знам какво е. :-)

Доживях да видя мач на национално ниво в Европа в който английските фенове да са по-малко на трибуните от противниците, но за пореден път се видя, че това си е второ поредно южноамериканско световно първенство. 2 към 1 в полза на колумбийските фенове на стадиона. :-o
Срещата бе грозна за наблюдаване, по-грозна и от Швеция - Швейцария. Общо взето спукаха топката и четирите отбора днес, но по някаква чиста случайност само този мач отиде в продължения.
Ако трябва да се тегли чертата и генерално погледнато, Англия заслужаваше една идея повече крайната победа, просто защото бяха по-активния отбор в редовното време и през второто продължение. Колумбия първо игра за 0-0, после след късметлийското изравняване пък си играха откровено за дузпи. Разбира се може би нямаше да се стигне до тази драма с гола на Мина ако не беше изключително малоумния фаул в наказателното поле на Карлос Санчес. Аз ако съм треньор такъв футболист веднага го вадя от игра и го прибирам с шутове в съблекалнята. Колумбия играха и без сърцето и душата на отбора си, Хамес Родригес, а без него са пълна нула. Справка процента победи/загуби с/без Хамес в редиците си и процента на отбелязани голове и дадени пасове на Хамес в мачовете на национално ниво за Колумбия на големите форуми. Англия не зависи от някое име, те са отбор. Какъв отбор не мога точно да кажа. Биткаджийски, дърварски, но все пак отбор. Имат скорост, имат дисциплина, спазват си начертаната тактика. Да, пак ги има тези специфични за английския футбол груби индивидуални грешки в наказателното поле или пред него, но явно това си е национална черта. Ето обаче, че преодоляха комплекса на дузпите, едва втора тяхна победа след дузпи на голям форум и първа на СП.
Искам и друго да отбележа, едно време Англия играеха романтичен футбол и за това и имаха толкова фенове (+ естествено прословутата висша лига), сега обаче най-вероятно заради факта, че не малка част от титулярите са им с кадифен загар на кожата (не съм расист), но и те се изпедерастиха и започнаха да симулират, бавят и изнервят нещата. Ок, може би фен на калчото няма думата, но аз съм фен преди всичко и на традициите в този спорт. Щом английски футболни национали се търкалят ала Неймар и какво ли още не, то международния футбол е болен и нещо трябва да се измисли в тази насока, защото не може да гледаме на най-големия форум веднъж на 4 г. как едни мултимилионери се търкалят като чували с картофи по тревата. Къде останаха истинските мъже?
Искам да напиша и едно голямо браво на съдията, който овладя ситуацията, а можеше всичко да отиде по дяволите и да гледаме изключително грозни сцени. То по едно време си беше истинска корида, най-вече заради колумбийците.
Лично за мен Англия заслужено е на 1/4 финал. Съжалявам донякъде за Колумбия и Хамес, но и е хубаво за футбола, че напред отиват тези, които не хитруват, а търсят крайния успех.

Европа - ЮА 2-1
Англия и Франция извхърлиха Колумбия и Аржентина, а Уругвай изхвърли Португалия.
Така на 1/4 финалите ще имаме 6 отбора от Европа срещу 2 на ЮА.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 00:11


Грозен мач! Хубавото на Англия е , че най накрая спукаха каръка с дузпите. И двата отбора са гола вода обаче о сега едните леймъри ще играят с други такива ( боклучавите швеци )! :uuu:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 00:18


Vendome написа:
Крис пише тъпотии :)


Аз може да пиша тъпотии, но на теб говоримия ангклийски е на ниво 2 от 100-балната система!!!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 01:22


Традиционният обзор на най-доброто от туитър и социалните мрежи след поредната драма с отбора на Англия. :-)

https://tribuna.com/worldcup/en/news/2803824/


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 01:41


Хари Кейн задмина великия Джеф Хърст и вече е на 2 място сред англичаните вкарвали на СП.
1. Гари Линекер - 10 гола
2. Хари Кейн - 6 гола
3. Джеф Хърст - 5 гола

Също така Кейн стана вторият англичанин след Линекер вкарал поне 6 гола на едно СП.
Какво е общото между двамата? И двамата са играли в Тотнъм (разбира се Гари си е лисица) :-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 05:25


:helpless: :stop: :-D

Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 07:15


Hiksa написа:
Треньорът, който доведе Пикфорд в Евертън, е гений. :-)


Да им а честит на Холандия, да му се радват, а един ден и в Барса да иде. Може и в Челси.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 07:33


Diavolo написа:
Първо честито на многобройните фенове на Англия във форума. Много години страдаха и най-накрая и на тяхната улица изгря слънце. Това от чисто фенство го пиша, защото знам какво е. :-)

Доживях да видя мач на национално ниво в Европа в който английските фенове да са по-малко на трибуните от противниците, но за пореден път се видя, че това си е второ поредно южноамериканско световно първенство. 2 към 1 в полза на колумбийските фенове на стадиона. :-o
Срещата бе грозна за наблюдаване, по-грозна и от Швеция - Швейцария. Общо взето спукаха топката и четирите отбора днес, но по някаква чиста случайност само този мач отиде в продължения.
Ако трябва да се тегли чертата и генерално погледнато, Англия заслужаваше една идея повече крайната победа, просто защото бяха по-активния отбор в редовното време и през второто продължение. Колумбия първо игра за 0-0, после след късметлийското изравняване пък си играха откровено за дузпи. Разбира се може би нямаше да се стигне до тази драма с гола на Мина ако не беше изключително малоумния фаул в наказателното поле на Карлос Санчес. Аз ако съм треньор такъв футболист веднага го вадя от игра и го прибирам с шутове в съблекалнята. Колумбия играха и без сърцето и душата на отбора си, Хамес Родригес, а без него са пълна нула. Справка процента победи/загуби с/без Хамес в редиците си и процента на отбелязани голове и дадени пасове на Хамес в мачовете на национално ниво за Колумбия на големите форуми. Англия не зависи от някое име, те са отбор. Какъв отбор не мога точно да кажа. Биткаджийски, дърварски, но все пак отбор. Имат скорост, имат дисциплина, спазват си начертаната тактика. Да, пак ги има тези специфични за английския футбол груби индивидуални грешки в наказателното поле или пред него, но явно това си е национална черта. Ето обаче, че преодоляха комплекса на дузпите, едва втора тяхна победа след дузпи на голям форум и първа на СП.
Искам и друго да отбележа, едно време Англия играеха романтичен футбол и за това и имаха толкова фенове (+ естествено прословутата висша лига), сега обаче най-вероятно заради факта, че не малка част от титулярите са им с кадифен загар на кожата (не съм расист), но и те се изпедерастиха и започнаха да симулират, бавят и изнервят нещата. Ок, може би фен на калчото няма думата, но аз съм фен преди всичко и на традициите в този спорт. Щом английски футболни национали се търкалят ала Неймар и какво ли още не, то международния футбол е болен и нещо трябва да се измисли в тази насока, защото не може да гледаме на най-големия форум веднъж на 4 г. как едни мултимилионери се търкалят като чували с картофи по тревата. Къде останаха истинските мъже?
Искам да напиша и едно голямо браво на съдията, който овладя ситуацията, а можеше всичко да отиде по дяволите и да гледаме изключително грозни сцени. То по едно време си беше истинска корида, най-вече заради колумбийците.
Лично за мен Англия заслужено е на 1/4 финал. Съжалявам донякъде за Колумбия и Хамес, но и е хубаво за футбола, че напред отиват тези, които не хитруват, а търсят крайния успех.

Европа - ЮА 2-1
Англия и Франция извхърлиха Колумбия и Аржентина, а Уругвай изхвърли Португалия.
Така на 1/4 финалите ще имаме 6 отбора от Европа срещу 2 на ЮА.


Много точен анализ, особено това със симулациите. Ще цитирам Анфо с който си говорихме по-време на мача:

Цитат:
днес ме накефиха шведците :)
водят 1:0, минути остават до края.. как пък един не падна да се въргаля, един не симулира, един не се контузи...


Точно тая романтика в тоя отбор на Англия го няма. Пак са ми от симпатичните отбори на които симпатизирам (най-вече заради ВЛ, ама тя пък една ВЛ), но не са ми топ избора от няколко първенства насам.

Другото което наистина прави впечатление и мислих да коментирам, а си го засегнал - абе какво се случва с европейските?!? Почвам да се чудя аз ли нещо не съм ок по география или Русия някъде се е изместила на картата? Явна тая пропаганда за лошият Путин и варварска Русия съвсем е спекла мозъците на средностатическият евро фен. Много куха работа.

Колкото до Европа - Ю. Америка
На миналото световно съотношението Европа - Ю. Америка беше 4:3 + Коста Рика. 2:2 на 1/2 финала.
2010 е било 3:4 + Гана !!! Но на полуфиналите се обръща на 3:1 (Уругвай)
2006 в Европа е било 6:2 както е и сега. Така че логична картинка. През 2006 на 1/2 финала са само европейски отбори, Да види сега как ще е. :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 12:48


https://video.eurosport.com/football/celebration-sweeps-the-nation-as-england-end-penalty-hurt_vid1104548/video.shtml

В Англия полудяха :)
скивайте видеото


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 13:02


Diavolo написа:


САЩ 94! Същото беше.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 16:55


Diavolo написа:



Lol!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 16:59


bai Momchil написа:
Diavolo написа:


САЩ 94! Същото беше.


Кое е било същото, Англия ги нямаше тогава...

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 17:08


Diavolo написа:
Традиционният обзор на най-доброто от туитър и социалните мрежи след поредната драма с отбора на Англия. :-)

https://tribuna.com/worldcup/en/news/2803824/


Ако има една единствена причина, поради която не искам Англия шампион е защото ще ги обяват за богове! А това не трябва да се случва. Не е здравословно!!! :helpless:

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 17:55


TheExorcist написа:
bai Momchil написа:
Diavolo написа:


САЩ 94! Същото беше.


Кое е било същото, Англия ги нямаше тогава...


Същото беше в България.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: СП Русия' 2018 * Мач #56 : Осминафинал #8 - Колумбия - Англия , 03.07 21:00ч   |   04.07.2018 18:06


Досетих се, нямаше как да го редактирам. На 1/4 финала беше брутално по улиците, целувах се с момиче след момиче. Гротескно копеле, но това ни е за пръв път, а Англия е империя и измислила футбола!!!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг