Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:01



Отговори на тема  [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ 
Автор Съобщение
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 11:48


Какво точно не ти е ясно в правилото, че домакините избират от потоците с нечетни номера?

Конкретно в случая, поток Холандия, който беше 27 отпадна заради разни странни плейофни мачове, но това не води до промяна на номерата на останалите потоци. На мястото на Холандия влезе Швеция като поток 39.

Това обаче по никакъв начин не касае избора на потоци, защото номерата са запазени от самото пускане на темата.

Виж това че не си си направил труда да погледнеш какво пускаш вече си е твой проблем. Изискването за потоци с нечетен номер ясно е записано и в главната тема и в темата за всеки отделен мач.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 11:54


Освен това, в първия случай във втори кръг си направил същото нещо, но тогава изваден поток не е имало и всичко е било нормално.

20427 | Испания - нечетен поток
20828 | Италия-ІІ - четен поток

Какво точно не ти е ясно в правилата?


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 12:54


За съжаление се е подвел, че първият зелен е нечетен, както е обикновено... И когато има човек, на когото математиката не му е силна страна (говоря по принцип - Гозно не го познавам и не знам) - тия много цифри на потоците го объркват и не се сеща да гледа само последната цифра дали е четна/нечетна...

Кофти, но... - това води до ПСУ...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 13:07


Mandor написа:
Виж това че не си си направил труда да погледнеш какво пускаш вече си е твой проблем. Изискването за потоци с нечетен номер ясно е записано и в главната тема и в темата за всеки отделен мач.


Ми следвам логиката бе момко . Ако 1,3 и 5 са нечетни , по каква логика 7 става четен ?
И в двата случая съм следвал логиката , че през едно са нечетни (проста математика , както казва Алекс) , но нали тук винаги гледаме да направим сложно нещата .

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 13:12


Гонзо написа:
Ми следвам логиката бе момко . Ако 1,3 и 5 са нечетни , по каква логика 7 става четен ?
И в двата случая съм следвал логиката , че през едно са нечетни (проста математика , както казва Алекс) , но нали тук винаги гледаме да направим сложно нещата .


Бацек, не си прав. Изрично е написано че се избират потоци с нечетни/четни номера, а номерът на поток е само един и той в е началото на реда.
Ако бе написано че се избират потоци от нечетни/четни позиции от списъка с потоци, тогава вече е друго.

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 13:27


Anfield написа:
Бацек, не си прав. Изрично е написано че се избират потоци с нечетни/четни номера, а номерът на поток е само един и той в е началото на реда.
Ако бе написано че се избират потоци от нечетни/четни позиции от списъка с потоци, тогава вече е друго.


Не , няма как да ме убедиш , че уж в точната наука математиката , може да има обърка . Няма как през едно да не са нечетни . То ако се хващаме за точната дума , може да се спори кое число трябва да се гледа .
Ся ако ми кажеш , че номерата са постоянни през цялата година е едно , но ако са динамични ще спорим на тази тема , докато няма някакво смислено обяснение . На нелогични неща съм се нагледал тук през годините .

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 16:22


Гонзо написа:
Anfield написа:
Бацек, не си прав. Изрично е написано че се избират потоци с нечетни/четни номера, а номерът на поток е само един и той в е началото на реда.
Ако бе написано че се избират потоци от нечетни/четни позиции от списъка с потоци, тогава вече е друго.


Не , няма как да ме убедиш , че уж в точната наука математиката , може да има обърка . Няма как през едно да не са нечетни . То ако се хващаме за точната дума , може да се спори кое число трябва да се гледа .
Ся ако ми кажеш , че номерата са постоянни през цялата година е едно , но ако са динамични ще спорим на тази тема , докато няма някакво смислено обяснение . На нелогични неща съм се нагледал тук през годините .


Ама за каква математика иде реч изобщо.

"- Символичните домакини избират 4 потока от номинираните потоци с нечетни номера. Символичните гости избират 4 потока от номинираните потоци с четни номера. "

Математиката тук е само дали 10121 е четно число или не е.

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 17:30


Anfield написа:
Ама за каква математика иде реч изобщо.


Ами нормалната логика , при елементарната математика е , през число да е нечетно : 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19 и тн та до 1.......... .
Ся ние тук може да си измислим милион оправдания защо не е така , но пък оправданията са за детската градина .

_________________
Изображение


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 20:07


Добре бе пич, в кръг II си си изкарал ЖК за избиране на 2 нечетни и 2 четни при непроменена последователност четен/нечетен. Сега си изкарваш ЖК при променена последователност. Тоест каквото и да направя аз няма значение, ти пак ще си изкараш картон и пак правилата ще са виновни... айде малко и собствените си грешки да признаваме, а?


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.05.2018 21:52


Гонзо написа:
Anfield написа:
Ама за каква математика иде реч изобщо.


Ами нормалната логика , при елементарната математика е , през число да е нечетно : 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19 и тн та до 1.......... .
Ся ние тук може да си измислим милион оправдания защо не е така , но пък оправданията са за детската градина .


Ванка, 1,3,5,7 не са номера на потоци, а номера на редове. Аз поне никъде не виждам да има поток номер 1 или номер 3, но пък има номер 10121.

_________________
Изображение


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 13:10


Ще ме извинявате, но тук съм напълно съгласен с Гонзо. Значи съм имал чист късмет, че съм избрал само сини потоци, иначе и ние щяхме да сме наказани с ПСУ. Когато избирам потоци, аз гледам тяхната поредна позиция, а не техния петцифрен номер, защото тази подредба следва естествения ред на броенето. А не можете да кажете, че не разбирам от математика, защото до голяма степен с нея си изкарвам хляба. Не ми е хрумвало, че потоците могат да се разместват така, че позицията да е четна, а номерът - нечетен и обратното. А и никак не е логично да се постъпва по този начин - ако по презумпция трябва да има еднакъв брой четни и нечетни потоци, за да е справедливо спрямо двамата капитани, то по каква логика те ще се подредят така, че да не са нечетен-четен, ами разбъркано? Това само внася затруднения за капитаните, които и без това губят сума време да проучват съдържанието на потоците, та допълнително да бъдат затруднявани с крива подредба.

И даже като разбрах какво става, реших да погледна какви потоци са дали нашите съперници - и щях да се обадя, че са сбъркали, защото са дали нечетни потоци, докато те всъщност не са. Това забърква ненужни каши.

С едно изречение - трябваше примерно нечетния поток Швеция да се напише на мястото на отпадналия нечетен поток и всичко щеше да е наред. Или поне да се спомене някъде, че има разместване.


Последна промяна Гоа на 10.05.2018 13:12, променена общо 1 път



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 13:38


Гоа написа:
Ще ме извинявате..... А не можете да кажете, че не разбирам от математика, защото до голяма степен с нея си изкарвам хляба.


Гоа, и ти ме извини, но в случая не става въпрос за математика, а за български език или по-скоро четене. Преди да почнем мачовете във втората фаза, с Швабата направихме контролна среща, в която се разбрахме да играем на неутрален терен, точно заради особеностите на правилата за този тип срещи. Ще излъжа ако кажа че и аз не тръгнах да гледам четни/нечетни редове.. После обаче реших още веднъж да прочета старателно написаното от Мандор в началото на темата и така всъщност установих че не подхождам правилно към избора на потоци.
Затова и казвам че в стремежа си понякога да се надбягваме с времето или подхождайки от презумцията "тая игра я играем от времето на Спайс Гърлс", не винаги обръщаме внимание (пак казвам че се включвам и аз в това число) на написаното от организаторите. Няма смисъл да ги виним че нещо са направили и едва ли не не са писали с голям шрифт "Махнахме поток Гренландия".

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 13:42


Гоа написа:
С едно изречение - трябваше примерно нечетния поток Швеция да се напише на мястото на отпадналия нечетен поток и всичко щеше да е наред. Или поне да се спомене някъде, че има разместване.


За вбъдеще, може би ще е добре като се изтрие отпадналия поток, да му остане само заглавието с номерацияра (в червено)...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 14:45


Не знам какво се заплетохте в математика, български, редакция на потоци и т.н.

Всяка седмица, когато въвеждам потоците, проверявам дали пуснатите от всеки капитан потоци са наред или не. Поглеждам отбора дали е домакин или гост и поглеждам съответно избора на 4те потока дали е четни или нечетни. Общо 3 секунди на капитан.

Абсолютно ми е няпонятно как може при изискване за спазване на номерата на потоците вие изобщо да си губите времето да броите. Най-малкото като направите сложния избор на 4 потока, можете да хвърлите един поглед на номерата и да видите какво сте избрали и дали е коректно...


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 15:17


Mandor написа:
Не знам какво се заплетохте в математика, български, редакция на потоци и т.н.

Всяка седмица, когато въвеждам потоците, проверявам дали пуснатите от всеки капитан потоци са наред или не. Поглеждам отбора дали е домакин или гост и поглеждам съответно избора на 4те потока дали е четни или нечетни. Общо 3 секунди на капитан.

Абсолютно ми е няпонятно как може при изискване за спазване на номерата на потоците вие изобщо да си губите времето да броите. Най-малкото като направите сложния избор на 4 потока, можете да хвърлите един поглед на номерата и да видите какво сте избрали и дали е коректно...


Не , бях започнал да се отказвам да се боря с вятърните мелници , но вероятно Дон Кихот в мен не е умрял . Мандоре , ясно е , че когато ти се занимаваш с играта , дори и с половин изречения схващаш смисъла на нещата , които лично ти си написал .
Ще ти го кажа с думи прост : Аз съм рибар и също не разбирам , когато някой 5 пъти ме пита как се прави Чод Риг монтаж . Та толкова е лесно мамка му , как па може да не го разбират .
Надявам се да си ме разбрал правилно , не целя да те обидя или да се карам с теб .

_________________
Изображение


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 18:19


Явно нещо не се разбираме

1
2
3
4
5
6
8
9

излиза, че 9 е четно число, защото е през позиция от 6, а 8 е нечетно, защото следва веднага след 6... наистина се опитвам да схвана какво е неясно в случая, за да оправим нещата, доколкото е възможно.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 18:25


Може би трябваше да го оформиш като за... по-добре да не казвам за какви:

1
2
3
4
5
6
-
8
9
...

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 18:33


Встрани от темата....

Гонзо, братле...будиш вече съжаление у мен, искрено при това..
Не четния или нечетен поток са проблема пред теб и отбора ти.
Смени "четните и нечетните" вътре в отбора, смени алгоритъма, направи резки промени, капитулирай, признай че не ставаш, отстъпи, потърси, намери, бъди гъвкав. Пак бъди лидер, но ако трябва - в сянка. Пречупи егото, спечели тази битка първо и ще спечелиш и в играта.
Защото сега всеки те знае като мрънкало. Основно по правилата. Не правилата те класират в А или Б, а възможността да взимаш адекватни решения !

Ако за толкова години не си успял да стигнеш до А, значи проблема не е в правилата и тълкуването им, някъде другаде е
......

А в конкретния случай , си прав, от моя гледна точка...
Аз също бих се заблудил по същия начин, по който го описваш. НО аз не капитанствам, с тази разлика. По-оправни от мен го правят, защото аз съм заплес като цяло :laugh:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 19:55


SUBXERO написа:
... по-добре да не казвам за какви:...


Ами излиза , че всички сме такива , защото всички си признаха че първоначално са се объркали .
Предния път когато бяхме наказани , потоците ми ги даде Васко и останах с впечатление , че той нещо не е догледал . Този път (както казах) , следвах логиката че през едно са нечетни и въобще не съм се загледал , че след 6 следва 8 . Може би наистина съм "тъп" , но не всеки ден играем на неутрален терен .

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.05.2018 19:57


ReZo написа:
Защото сега всеки те знае като мрънкало. Основно по правилата.:


Ами все си мисля , че е по добре да мрънкам , отколкото да играеш срещу някакви цифрички само .
Ако няма мрънкащи , няма да се развива играта ;-)

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг