Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 03:26



Отговори на тема  [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща
ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   28.01.2018 15:19


Мога само да гадая какво има предвид Алекс. Той да си каже.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   28.01.2018 18:45


Какво ще рече това дузпи следващият уикенд? Някой да ми обясни?
Това, което е сега в момента е отлично. Всичко е въпрос как ще си организираш отбора, винаги ще има мрънкащи.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   28.01.2018 19:34


Diavolo написа:
Какво ще рече това дузпи следващият уикенд? Някой да ми обясни?
Това, което е сега в момента е отлично. Всичко е въпрос как ще си организираш отбора, винаги ще има мрънкащи.
Следващият уикенд ще рече, че тази седмица нямаше всички да бият дузпи профилактично, а само тези, които бяха стигнали до дузпи щяха да бият следващата седмица.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   28.01.2018 23:53


Имах предвид, че ако вместо Курск беше примерно Арлито при първите дузпи, то те биха били неравнопоставени (и по-скоро ощетени) спрямо отборите, които примерно ще играят на 1/4 или 1/2 финалите дузпи по различен начин. Не знам дали стана ясно...

А за "дузпи следващия уикенд" - мисля че всички сме се разбрали, може би и Дявола след пояснението...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   29.01.2018 00:02


В този ред на мисли, нито един от осемте мача не опря до дузпите.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Синята Лавина)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 22:24
Мнения: 579
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   29.01.2018 01:47


SUBXERO написа:
Гоа, а защо просто не пускате по-раничко, че да не се получават такива фалове? Вие сте егати часовникарите обаче. Радовно сте потърпевши от собствената си неточност и липса на дисциплина. Сори, че така като лелка към малки деца, но вашето отдавна вече се набива на очи.


това не е "политически" коректен коментар :)


 
(Dune Warriors)
Аватар

Регистриран на: 22.08.2012 17:26
Мнения: 2437
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   31.01.2018 00:03


Нямам представа какво се има предвид под политически коректен в случая, но хора с малки деца обикновено пускат прогнози, когато им се отвори малко време - някой път още в петък, друг път - в събота към края на срока, а понякога изобщо не пускат. Така че не са точно те малките деца, ако ме разбирате :). То дори и на мен ми се случва да наруша някой срок, няма какво повече да искам от останалите.

Групи за купата има в няколко държави - без да проверявам в момента, Португалия, Гърция, Турция, из Скандинавието, из Латинска Америка и още някъде мисля, че съм виждал. За ПМЛ според мен е по-удачно така, отколкото да се изпълняват дузпи. Тези групи не са като групите в първенството, те са миниатюрни - с по 2 или 3 мача на отбор, и успешно могат да заместят няколко елиминационни кръга с дузпи.

А колкото до това, че за догодина готвите отново да има А и Б групи, а не както е тая година - това е много, много неприятно. Не ми се занимава да влизам в А група за трети път, честно. По-подходящ ми се вижда сегашният формат.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   01.02.2018 08:53


Гоа написа:
Нямам представа какво се има предвид под политически коректен в случая, но хора с малки деца обикновено пускат прогнози, когато им се отвори малко време - някой път още в петък, друг път - в събота към края на срока, а понякога изобщо не пускат. Така че не са точно те малките деца, ако ме разбирате :). То дори и на мен ми се случва да наруша някой срок, няма какво повече да искам от останалите.


И моите деца бяха малки, така че знам как е. Критиката ми беше съвсем приятелска и добронамерена. Щом не става, не става. Да са ви живи и здрави сладурите!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   16.02.2018 19:08


с риск да прозвучи глупаво въпроса ми, но.....
след края на редовния сезон в двете лиги, какво следва ?

Обединение в една лига или трети полусезон в двете лиги, с мачове на неутален терен

В нашия отбор май всички не сме наясно. Просто в началото на сезона се събрахме и си казахме, че каквито и да са правилата, ние ще играем, за да бием наред и да сме първи, без значение какви са правилата и формата....
Та , ако може някой да каже , какво следва след мачовете на разменено гостуване, ще сме благодарни :)

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


Последна промяна ReZo на 16.02.2018 19:09, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   16.02.2018 19:39


Първите четири отбора от двете дивизии влизат в т.нар. Шампионски поток с пълния си актив от точки и голова разлика. Там играят по един мач на неутрален терен с четирите отбора от другата дивизия.

Отборите на места 5-8 образуват по аналогичен начин Релегационен поток.

Деветите отбори подпукват пуканките.

Отборите от Шампионския поток и първите два от Релегационния образуват новата А Група.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   16.02.2018 19:47


SUBXERO написа:
Първите четири отбора от двете дивизии влизат в т.нар. Шампионски поток с пълния си актив от точки и голова разлика. Там играят по един мач на неутрален терен с четирите отбора от другата дивизия.

Отборите на места 5-8 образуват по аналогичен начин Релегационен поток.

Деветите отбори подпукват пуканките.

Отборите от Шампионския поток и първите два от Релегационния образуват новата А Група.


Аха, ясно. Благодаря !
Защото в програмата за сезона, стоят мачове на неутрален терен в двете лиги, и оттам ни дойде объркването.
Значи програма минимум сме я изпълнили, като гледам.

а по тази логика, в двете групи сега предстоят 4 "финала" за разпределение на местата в топ-4 :yes:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(Синята Лавина)

Регистриран на: 07.09.2012 20:21
Мнения: 1659
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   24.02.2018 01:31


За пореден път има неразбории в нашия отбор.
Моля да се даде инфо как се процедира и евентуално да пусна свободен пост утре.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   24.02.2018 11:41


Принципно, когато има нещо изискващо бърз отговор, пращайте ЛС, защото тогава получавам мейл и съответно съобщение на телефона.

Иначе в конкретния случай имате дублиране на пост, втория пуснал получава ЖК и това е. Останалият свободен пост е най-добре да се покрие от отделен играч, което сте направили, така че други последствия освен едно ПСУ няма да има.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   01.03.2018 08:11


Обмислям евентуално да поканя хора от английския форум, който посещавам, за един-два приятелски мача. Седмиците с полуфиналите за Купата примерно ми се виждат ок. Ако се навият петима от тях и направят отбор, може да се разцъка едно Н/А мачле двата уикенда.

Как ви се вижда това? Аз лично мисля, че организирането на т.нар. Шампионски Лиги не е достатъчно сериозна идея, затова пък от организационна гледна точка е прекалено много зор. Хората така или иначе не знаят български и дори за един мач зорът няма да е малък.

От наша страна повечето ще са вече свободни откъм седмични ангажименти покрай играта и няма да се наложи някой да играе в два мача, освен ако не го желае де.

Размисли? Мнения? Предложения?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   01.03.2018 09:39


Тъкмо бях заглушил съмненията си, че си Борко Риборн... И сега с това предложениее отново ме хвърли в джаза...
А иначе - ще ми е интересно да гледам как външни хора се справят с Памела...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   01.03.2018 10:47


alexbg написа:
Тъкмо бях заглушил съмненията си, че си Борко Риборн... И сега с това предложениее отново ме хвърли в джаза...
А иначе - ще ми е интересно да гледам как външни хора се справят с Памела...

:-o :-o :-o
Ама ти сериозно ли?

Що бе, човек? Какво му е мейджърското на едно такова начинание? Не виждам нищо лошо. Няма да има турнири, схеми и прочее. Два уикенда, два мача и толкова.

На мен също ми е адски интересно. Нямам особени спомени от канадското приключение преди няколко години, понеже тогава не участвах в организацията на играта. Всъчност умирам от нетърпение, честно казано.

Все пак ще трябва да се намерят и мераклии де. Там има достатъчно типстъри за един отбор, стига да се навият.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   06.03.2018 08:07


Сега, като трябва да са по 20 мача в поток дузпи и в поток ПСУ - важи ли правилото дузпите от съботни мачове, а ПСУ от неделни?
Че гледам - дузпите са доста по-малко от 20...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   06.03.2018 08:49


Правилото си важи, да, само че въпросните дузпи ще са в седмицата СЛЕД реваншите. Пише го в главната тема.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   06.03.2018 09:07


Като си отворил дума за дузпите, малко матрЯл за дискусия. Въпросът е към всички, естествено.

Смятате ли, че е ок дузпите да се бият от потоцоте в редовния кръг или е по-добре да се пуснат отделни потоци към кръга с реванши? Умувахме с Мандора по тази проблематика и лично на мене не ми се нрави вероятността, някой да играе на принципа "с един куршум - два заяка". Имам предвид това, един и същи мач да се играе два пъти от един и същи участник - веднъж като елиминационна дузпа в реванша и веднъж като нормален ПСУ/дузпа в кръга от шампионата.

И ако в случай, че решим двата потока Р1 и Р2 да са отделни, въпросът е с какви мачове да ги заредим? Тук също два подварианта:

1. Попълваме ги с мачове от потоци, които не са се вредили за редовния кръг:
+ Предостатъчно време за мислене и пускане. Теоретично още от понеделник вечер.
- Мачовете ще са отчасти от първенства с по-нисък ранкинг.

2. Попълваме ги с неноминирани за редовния кръг мачове:
+ Мачовете ще са от най-играните потоци и няма да има мрънкане за "измислени" мачове.
- Мачовете от двата потока ще могат да бъдат номинирани едва след като е изтекъл срока за пускане на мачове и разпределения в редовния кръг - демек най-рано в четвъртък 21:00 часа. Остават по-малко от 48 часа за биене на дузпите (според мене напълно достатъчно, но знам, че някои се нуждаят от повече време).

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   06.03.2018 20:25


SUBXERO написа:
Правилото си важи, да, само че въпросните дузпи ще са в седмицата СЛЕД реваншите. Пише го в главната тема.


Ами много съм зле, явно... А после се чудя, защо малкия зачита нещо и недочита, а си го нагажда... А то - и аз прочетох "заедно с редовния..." и толкова - реших, че ще е заедно с прогнозите...
Просто... speechless...

А иначе - по същество...
Отзад-напред - аз съм по-скоро за втория вариант и не мисля, че има проблем с това дузпите да се знаят в четвъртък вече (не вярвам да има отбор, който да разсъждава върху мачовете като цяло преди този срок)... Единственото ми колебание е, че Купата все пак е по-различен турнир от Първенството и като такъв е по-добре да има по-различни мачове. И да - имаме ги разширените потоци, но би било хубаво, ако ги имаме и с по-странните мачове за дузпи или дори за ПСУ. Дори тук бих си позволил да предложа (сега ми щукна) да обсъдим възможността ПСУ и дузпи на Купата да са в обратен ред: да започват с най-много мачове от най-долните играеми потоци и да продължават нагоре до запълване на бройката... (Но това е една скоба, която не знам дали е приемлива и от организаионна точка, а и от останалите памелисти)... Но, тъй да се каже по нашенски: "летс да дискутирваме"...

А да - по първия въпрос: малко не го разбирам... Хем да се "пуснат отделни потоци към кръга с реванши", хем да се изпълняват след реваншите - как точно ще стане? Май нещо не схващам пак...
А иначе аз лично не виждам проблем в това един мач да се играе в елиминационни дузпи и едновременно с това в редвен шампионатен кръг: два турнира са - не е проблем, според мен... То и вероятността за това е толкова малка... - не ми е направило впечатление да има чак толкова много ПСУ/дузпи в първенството...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг