Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:44



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари) 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   18.08.2019 14:18


Това е темата за коментари относно играта с прогнози за ЦСКА
Тук ще коментираме прогнозите, както и идеи за развитието на тази игра.


Последна промяна Keanu на 27.08.2019 09:18, променена общо 5 пъти



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони тема за коментари   |   18.08.2019 14:27


Отпуската ми е към своя край и от другата седмица ще мога да се заема по-сериозно с играта, тъй като имам не малко идеи ;-)

Първо мисля да сменя името и играта да се казва - "ЦСКА - Прогнози за Шампиони" :first:

Също така бях обещал за "Шампион на месеца" да има награда и тук може да обсъдим какви да са наградите - няма да мога да отделя голям бюджет за това, но например бих давал билет за мач на любимия отбор на победителя... Но ако победителя живее в чужбина?! Може би фен артикул? Всякакви идеи ще са добре дошли :yes:

Имам и една идея за разнообразяване на играта, която бих искал да развия и да обсъдя с вас - мини бонус игри.
Идеята ми е отделно от прогнозите за точен резултат всяка седмица да има допълнителна игра - например "Познай кой ще вкара първи гол за ЦСКА", "Кой ще бъде избран за играч на мача", "Колко червени картона ще даде съдията", "Прогнозирай мача на един от преките конкуренти на ЦСКА (Левски/Лудогорец)" и т.н.
При познаване в тези мини бонус игри ще се дават определен брой звезди, които да служат за "купуване" на "бонуси".
"Бонусите" ще може в последствие да се използват при прогнозиране на даден мач в главната игра. Те може да са следните - "Double points" (удвояване на точките за съответната среща, "Double bet" (възможност да дадеш две прогнози за съответната среща), "Half winner" (намаляване на половина на точките на победителя от прогнозирането на съответната среща) и др.
Участието в тези мини бонус игри няма да е задължително, но би дало някакво дори минимално предимство.
И тук ще съм благодарен за коментари и идеи :thumbs:


Последна промяна Keanu на 18.08.2019 14:50, променена общо 8 пъти



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони тема за коментари   |   18.08.2019 15:13


Да кажа набързо какво мисля. Имайки предвид, че това е нова игра, неутвърдена и в нея няма много участници, за мен на този етап не трябва да се правят промени.
А и е започнато при едни правила и сега, в хода на сезона да се сменят не е добре.

От гледна точка на организатора Keanu, за мен е добре на първо време да покаже, че е изчистил нещата за които недоволстваше един Бай Гроздан примерно.
Също така, на теория допълнителните неща може и да не изглеждат много, но като почнеш да ги правиш дали ще имаш време за всичко, все пак никой не е организирал досега толкова сложна игра.

Това за познаване на първи голмайстор и играч на мача може да се включи, но пак казвам евентуално най-рано от полусезона така да се каже, ако не и от следващия. Не че ако другите решат друго, няма да участвам, просто казвам какво мисля аз.
Прогнозиране на мачове на други отбори в тази игра за мен е напълно излишно, да не употребявам друга дума.

Това за бонусите звучи интересно и за мен ще бъде най-добре да се вкара допълнително, сравнение с другите предложения.

Аз нямам претенции, каквото се реши това ще бъде.
Ще видим и дали някой друг ще предложи нещо и т.н.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони тема за коментари   |   18.08.2019 16:15


albertz, първо благодаря за коментара! :yes:

Правилата няма да се променят коренно - реално тези бонус игри ще ти дават евентуално звезди (да не са точки за да става объркване с основната игра). Тези звезди ще са един вид валута за купуване на "бонуси", които да се използват в основната игра. Няма да се правят промени, които да ощетят някои хора започнали по-рано - например ако се промени броя точки за познат резултат или знак...

Ако повечето са съгласни да пуснем тези бонус игри преди това ще изготвя подробните правила, ще ги обсъдим и тогава. На който не му се занимава да играе и в бонус игрите може да не го прави - ще ги направим така, че да не дават огромно предимство... например спечелването на една бонус игра ще дава 1 звезда, а един "бонус" ще се купува с 3 или повече звезди, а от своя страна "бонуса" може и нищо да не ти даде, защото например от дадена среща ако имаш 0 точки, то бонуса с удвояването ще ти даде също 0т. и така бонуса т.е. 3 звезди или казано иначе 3 спечелени бонус игри отива на кино.


Последна промяна Keanu на 18.08.2019 16:31, променена общо 5 пъти



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   27.08.2019 10:16


Това с мини игрите и бонусите за момента ще го оставя.

Относно месечните шампиони - много се чудех за случаите, в които има няколко играча с равен брой точки дали да има допълнителни критерии (например брой прогнози и този с по-малко да е по-напред, защото има по-голяма успеваемост), но реших колкото са играчите толкова да са шампионите. "Колкото повече, толкова повече!" :first:


Последна промяна Keanu на 27.08.2019 10:16, променена общо 1 път



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   29.08.2019 15:55


Vendome написа:
Сменям прогнозата си на 1:0.
(от другата тема за даването на прогнози)

Сега е време за смяна (до началото на срещата) ;-) - между другото според правилата понеже Левски е по-напред в класирането ако познаете победа за ЦСКА ще получите 4 вместо 3 точки, при точен резултат, и 2 вместо 1 точка, при познат знак :-D


Последна промяна Keanu на 29.08.2019 19:18, променена общо 2 пъти



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   25.09.2019 14:18


Извинявам се, че пропуснах мача за купата, но имаше прекалено малко дни а и бяха почивни, може би и играчите щяха да срещнат затруднения. След малко ще пусна класирането и следващия мач с Берое.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   25.09.2019 15:42


Аз се чудих до последно дали да пусна този мач с Локо ГО вместо теб, но беше някъде 2 часа преди да започне мача и се отказах.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   25.09.2019 17:41


А аз се сетих минута преди мача - да бех пуснал прогноза и да си я зачета... шегувам се ;-)
Ще се постарая при следващия мач за купата да пусна веднага след предния за да може всички да имат някакво нормално време.


Последна промяна Keanu на 25.09.2019 17:41, променена общо 1 път



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   05.11.2019 21:54


Diavolo написа:
май е започнал вече, на бач съм :uuu:

Черно море - ЦСКА 1:2

Копирам тук да не задръстваме темата за прогнозите - аз нямам никакъв проблем да зачетем прогнозата (Дявола взима 1т. за познат знак).
Свикнал съм да се взимат гъвкави решения в полза на хората.
Ако някой има нещо против да сподели мнение или да замълчи ;-)


Последна промяна Keanu на 05.11.2019 21:55, променена общо 2 пъти



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   06.11.2019 19:04


Привет КИАНУ.
Три пъти се каня да ти пиша, а ти все не ми отговаряш. ;-)
Ако и сега не ми отговориш !..... :ireful:
Опасявам се твоите гъвкави решения, да не прераснат в ГАФ---кави такива (решения).
Мисля, че ще бъде под достойнството на носителя на три месечни шампионски титли
и лидер в класирането до момента, да приеме тази мижава точка. (Макар и със звездичка.)
Вземи пример от него- Дявола.
Той за просрочване на. 22 стотни от секундата...Реже глави. :devil:
А ти му пускаш гювеч, от цели 22 минути.
А,ако ЦСКА си беше вкарала головете в тези 22 минути.?!. А кажи? А???. :cheers:

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   06.11.2019 20:50


Здравей Бай Гроздане,
Кога не съм отговарял :-D
Тук говорим за някаква виртуална игра, в която дори няма парични/предметни награди - именно за това бих признал тая заветна точка в конкретния случай... и именно, защото няма гол в мача до този момент. От друга страна не искам да има недоволство сред останалите и да се каже, че "правя каквото поискам" и "правилата важат за едни, но не й за други". Ще гледам да избера справедлив вариант до петък. Естествено ако има и други мнения ще са от полза.


Последна промяна Keanu на 06.11.2019 20:52, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   06.11.2019 22:01


Хей, няма проблеми, кьорав карти не играе ;-)
просто изключих, улисан в работата, то виновни са ония нещастници от БФС-то, кога има, кога няма мачове/кръгове. този цирк само при нас го има. :uuu:
та не е ок да има изключения, защото и утре някой ще пусне при започнал мач, може и голове да има и пр. Евала, че си широко скроен, адмирирам, но в името на справедливостта и всеощия мир не ми зачитай точката. Абсолютно никакъв проблем от моя страна нямаш. :handshake:


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 02.11.2016 17:31
Мнения: 2284
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   06.11.2019 22:05


“Кога не съм отговарял“

Ти май не схвана. - Три пъти се КАНЯ да ..... :thumbs:

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони (тема за коментари)   |   07.11.2019 19:37


Абе схванах, че е така ама... ;-)
Иначе нещата отиват към 0 точки за Дявола - така както стана предния път за изключение (неволно грешна/обърната прогноза). Кофти е за самия човек, но явно повечето желаят пълно спазване на правилата без изключения, което от друга страна е справедливо.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  ЦСКА - Прогнози за Шампиони 2020/2021 (тема за коментари)   |   17.09.2020 21:03


Киану абсурдно е да взимам само 1 точка за толкова важен и ключов мач и то след зверски малшанс, типичен за мен апропо. :dunno:
Докато с разни ботизми в тъпи мачове се взимат по 3, 4 точки с калитарщини и после ходим да гоним дивото.
Това бе ключов мач за ЦСКА и буквално до 95 минута го заковавах единствен тук. :uuu: :dunno:


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - Прогнози за Шампиони 2020/2021 (тема за прогнози)   |   18.09.2020 08:51


Споко, взимаш 2т. - коефициента на БАТЕ е по-висок от нашия ;-)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг