Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 06:18



Отговори на тема  [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч 
Автор Съобщение
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 18.06.2012 15:22
Мнения: 838
Местоположение: Fields of Anfield Road
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 08:16


Срамно е да се дават такива дузпи, много срамно.
Това не е английският футбол на който съм фен.
Накрая имаме финал с отборите на възкръсналия от мъртвите Чиро Имобиле и цопващото лайненце Рахим.

It’s diving home, It’s diving home

_________________
We Are Liverpool: This Means More
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9617
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 08:29


Balleta написа:
Дузпа за Англия вчера по скоро нямаше, контактът беше нищожен и не бе достатъчен Стърлинг да падне, но той си го изигра перфектно и изсимулира. Съдията се хвана и свири и тук идва проблема с ВАР-а. Съдиите там няма как да отменят решението защото няма явна и очевидна грешка на съдията (контакт има) и той в реално време е решил, че съприкосновението е достатъчно за дузпа. ВАР-аджиите не могат да кажат не си прав в случая и не могат да променят решението му. Това е идиотското правило на УЕФА, а по правилно би било в такъв случай ВАР-аджиите да кажат на главния, че дузпата и падането са дискусионни и той да отиде да види на монитора няколко повторения и сам да преоцени или не решението си. Така би било най-правилно, честно и коректно. Да, ама не.

В НБА където състемата работо от много години е подобно - когато съдията свири нещо, то се гледа след това и само ако се прецени, че има сигурно доказателства че не е правилно се отменя - ако камерата е хванала достатъчно добре ситуацията в някакво меле в което примерно нищо не се вижда от тела. Там обаче гледа съдията който го е свирил и той сам потвърждава или отменя решението си. Да и там стават сакатлъци, но е доста по справедливо що се отнася до такъв вид ситуации ( иначе и там има трески за дялане що се отнася до видеоповторенията)

Не видях тук много изявления на феновете на Англия, с изключение на Хикса, койтоо каза, че дузпата е много съмнителна. Иначе за червения картон на Швейцария се изсипаха куп коментари как влизането не било за червен (а си беше опасно с бутоните напрд в крака) само Херо каза, че е картон.

Интересно ми е какво мислят сега Стенли, Алекс, Бай Момчи и Томича.

Анфо и Събхеро ги слагам в не толкова силно изразената англо-фенска група, но и те да си кажат мнението :-D


Аз също не съм в силно изразената англо-фенска група, но с това което си писал съм напълно съгласен. Контакт имаше, както по-горе писах чукнаха го в коляното и трябваше главния да ходи да киризи телевизора и да прецени.

Нещата са силно преекспонирани в нета, щото страшно много хора мразя ингилизите и много ги е яд, че са на финала, а ако вземат и да бият ще има масови самоубийства. Още от началото, чета как са били бутани с тия домакински мачове и с не знам си кво. Тва с дузпата ся им дойде дюшеш. На Дявола пък му се привиждат рептилско-масонски анти-италиански сили... и кво ли още не. :dunno:

В крайна сметка сме виждали къде къде по-брутални решения решаващи шампионати, така че още малко като пипнат ВАР и нещата ще се оправят съвсем. Това първенство показа колко положително нещо е ВАР-а.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 08:51


Balleta написа:
Дузпа за Англия вчера по скоро нямаше, контактът беше нищожен и не бе достатъчен Стърлинг да падне, но той си го изигра перфектно и изсимулира. Съдията се хвана и свири и тук идва проблема с ВАР-а. Съдиите там няма как да отменят решението защото няма явна и очевидна грешка на съдията (контакт има) и той в реално време е решил, че съприкосновението е достатъчно за дузпа. ВАР-аджиите не могат да кажат не си прав в случая и не могат да променят решението му. Това е идиотското правило на УЕФА, а по правилно би било в такъв случай ВАР-аджиите да кажат на главния, че дузпата и падането са дискусионни и той да отиде да види на монитора няколко повторения и сам да преоцени или не решението си. Така би било най-правилно, честно и коректно. Да, ама не.


Абсолютно съм съгласен с това и не мога да си обясня защо не го правят така. Разбирам каква е идеята ВАРаджиите да не могат да отменят решение на главния щом има и минимален контакт, в крайна сметка такива ситуации почти винаги са въпрос на преценка и преценката категорично трябва да си е на главния съдия. Само че не би трябвало да е както сега, ВАР да се намесва само при безспорна грешка, според мен при минимално (или айде, да не е минимално, ама при основателно) съмнение, винаги трябва да пращат главния на монитора за да е сигурно че е видял добре, пък той да си решава после каквото си прецени.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 08:57


Balleta написа:
Не видях тук много изявления на феновете на Англия, с изключение на Хикса, койтоо каза, че дузпата е много съмнителна. Иначе за червения картон на Швейцария се изсипаха куп коментари как влизането не било за червен (а си беше опасно с бутоните напрд в крака) само Херо каза, че е картон.

Интересно ми е какво мислят сега Стенли, Алекс, Бай Момчи и Томича.

Анфо и Събхеро ги слагам в не толкова силно изразената англо-фенска група, но и те да си кажат мнението :-D


Мен явно не ме слагаш към феновете на Англия, което генерално е по-скоро правилно сякаш - до преди десетина години бях болен техен фен, като малък съм плакал даже след техни мачове, там всичките дузпи и отпадания ги приемах много тежко. В последните години това се промени и вече не ми пука особено за тях, ама сега заради великия Хари съм си за тях. Така че можеш да включиш и моето мнение, че няма никаква дузпа, в анкетата си :)


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 09:46


spurs написа:
Balleta написа:
Дузпа за Англия вчера по скоро нямаше, контактът беше нищожен и не бе достатъчен Стърлинг да падне, но той си го изигра перфектно и изсимулира. Съдията се хвана и свири и тук идва проблема с ВАР-а. Съдиите там няма как да отменят решението защото няма явна и очевидна грешка на съдията (контакт има) и той в реално време е решил, че съприкосновението е достатъчно за дузпа. ВАР-аджиите не могат да кажат не си прав в случая и не могат да променят решението му. Това е идиотското правило на УЕФА, а по правилно би било в такъв случай ВАР-аджиите да кажат на главния, че дузпата и падането са дискусионни и той да отиде да види на монитора няколко повторения и сам да преоцени или не решението си. Така би било най-правилно, честно и коректно. Да, ама не.


Абсолютно съм съгласен с това и не мога да си обясня защо не го правят така. Разбирам каква е идеята ВАРаджиите да не могат да отменят решение на главния щом има и минимален контакт, в крайна сметка такива ситуации почти винаги са въпрос на преценка и преценката категорично трябва да си е на главния съдия. Само че не би трябвало да е както сега, ВАР да се намесва само при безспорна грешка, според мен при минимално (или айде, да не е минимално, ама при основателно) съмнение, винаги трябва да пращат главния на монитора за да е сигурно че е видял добре, пък той да си решава после каквото си прецени.

А пък според мен трябва да е като в тениса - всеки отбор да има право на определен брой обжалвания на съдийски решения, при ползването на които съдията е длъжен да прегледа положението на голям екран, от който всички да видят ясно какво става. Нека треньорите и играчите сами да преценяват дали "безспорна грешка" е ощетила техния отбор. Кому са нужни някакви анонимни ВАР-аджии в тъмни стаички, които шепнат незнайни неща на съдията, нелепо е...

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 10:14


Е има голяма разлика, в тениса е въпрос на обективен факт - топката или е вътре, или не. Ако във футбола беше така и вчера да кажем датчанинът беше оспорил и съдията си беше потвърдил решението, какво щеше да стане - щяха да си загубят оспорването, защото тълкуват по различен начин ситуацията. Не върви. А за нещата, които са обективен факт - засади, дали е минала линията и т.н., във футбола те абсолютно винаги се проверяват, така че няма нужда от оспорване.

Като цяло аз съм на мнението на бай Момчи, въпреки някои неуредици по използването му, ВАРът е супер полезен.


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3028
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 10:31


spurs написа:
Е има голяма разлика, в тениса е въпрос на обективен факт - топката или е вътре, или не. Ако във футбола беше така и вчера да кажем датчанинът беше оспорил и съдията си беше потвърдил решението, какво щеше да стане - щяха да си загубят оспорването, защото тълкуват по различен начин ситуацията. Не върви. А за нещата, които са обективен факт - засади, дали е минала линията и т.н., във футбола те абсолютно винаги се проверяват, така че няма нужда от оспорване.

Като цяло аз съм на мнението на бай Момчи, въпреки някои неуредици по използването му, ВАРът е супер полезен.

Е, и - какво като си загубят обжалването? Много по-добре така, отколкото анонимни хора в тъмни стаички да решават кога да се намесват и кога не... Това, което наистина НЕ ВЪРВИ, е съдията да вземе решение, а хората от тъмната стаичка да му прошепнат "Абе, я погледни пак ситуацията, че според нас не я тълкуваш по правилния начин".

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 13:27


Е как какво - ако имаш ограничен брой обжалвания (независимо дали 1 като в НБА или 3 като в тениса) и си ги загубиш, после вече не може да използваш ВАР. Докато анонимните хора в тъмната стаичка са длъжни да преглеждат всяка ситуация, без ограничение в бройката. Ако имаш предвид това оспорване да се добави към сегашната ситуация - примерно анонимниците в стаичката пак гледат всичко, но треньорът има право веднъж в мача да задължи съдията да отиде и да изгледа дадена ситуация на монитора, тогава съм съгласен.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 13:52


Има страшно много гифчета и вицове в нета вече, анти ингилизко настроени след това скандално решение
последното е, че ВАР стаичката не се е задействала, защото Кралицата била вътре... :laugh: :rofl:


Последна промяна Diavolo на 08.07.2021 13:52, променена общо 1 път



 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 14:09


Съдията просто си поправи грешките в ущърб на англичаните.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 15:39


Vendome написа:
Съдията просто си поправи грешките в ущърб на англичаните.


кои грешки ???


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 15:53


Головият фаул на датчаните и също дискусионната недадена дузпа на Кейн.

_________________
Изображение


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3644
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 16:21


spurs написа:
Е как какво - ако имаш ограничен брой обжалвания (независимо дали 1 като в НБА или 3 като в тениса) и си ги загубиш, после вече не може да използваш ВАР. Докато анонимните хора в тъмната стаичка са длъжни да преглеждат всяка ситуация, без ограничение в бройката. Ако имаш предвид това оспорване да се добави към сегашната ситуация - примерно анонимниците в стаичката пак гледат всичко, но треньорът има право веднъж в мача да задължи съдията да отиде и да изгледа дадена ситуация на монитора, тогава съм съгласен.


Точно така трябва да е. Да се гледат служебно и в допълнение - при искане на някой от отборите. Всеки отбор да има по 3 обжалвания и ако не е прав, тоест, ако мнението на съдията е противоположното, губи 1 обжалване. Сега пак е направено много сложно и въпрос на интерпретация на някакви хора кога е крайно съмнително и кога - не е. Плюс това, когато ВАР-аджиите от тъмната стаичка сигнализират, че има основание за разглеждане, автоматично "подсказват" на главния , че решението му не е правилно и че те мислят наобратно.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 16:24


Малко ОФФ, но почти по темата --- "Не стана така, това не се е случвало!!" :-D :laugh: ;-)
Записът - събота и неделя от 08 часа по bTV Action
https://www.btv.bg/video/action/videos/ ... ction.html

ГоТен мини-сериал - гледайте го, ако не сте вече.
Малко се разочаровах, като разбрах, че е "мини", ама пак става.


Последна промяна Naki на 08.07.2021 16:26, променена общо 2 пъти



 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 16:41


Гледал съм и май го препоръчах в темата за сериалите.
Наистина е много добър, а и разбирам защо го пускаш тук покрай ВАР... :-D


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 18:00


bai Momchil написа:
TheExorcist написа:
Закчючвам 0-0 полувремето и взимам 100 кинта

Изгубих, важното е КУР за Пикфорд! :-)


Да го духаш.- 5 сухи мрежа. :wave:


Аахахаха, адвокат на касапин!!! :-D

Иначе добро развитие, мрежата е перфорирана, Англия бие и е на финал. Само със сухи мрежи не е на добре!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 18:16


Diavolo написа:
Със сигурност Италия на финала няма да е само срещу отбора на Саутгейт и озверелите фенове на Уембли, но и срещу целия нов световен ред и цялата УЕФА.
Но те в такива моменти знаят на какво да се опрат, на чистото италианско, което си го имат и да се надявам, че ще успеят.
А ако Англия ги надиграе и победи, то тогава няма какво да се каже освен да се поздравят. Това ще е мача на века за Англия и целия английски футбол. Ако вдигнат купата това може да постави началото дори на някаква доминация в идните 10, 15 години. Ако не успеят обаче, въпреки всичките аванти от УЕФА с това чисто домакинство + ковид-19 аитуацията и липсата на истински гостуващи фенове (ония местните селфаджии за мен не са фенове) + кръстосването на отборите из цяла Европа. Та и след всичко това ако не успеят, то ще се върнат в изходно положение и никой няма да помни, че са счупили 55 годишна прокоба и имат втори голям финал.


Брат, какво значи озверели фенове на Уембли? Нали знаеш, че на финал на голямо първенство, квотата за фенове на единия и другия финалист е еднаква, без значение къде е игран мача. Освен това в Лондон има мнооого голяма италианска колония и почти фсеки ден си говоря с френдове там за обстановката. Но да, домакини са един вид, но Италия стои добре срещу Англия в Англия по принцип!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 18:31


Diavolo написа:
Това бе първия случай в историята на еврофиналите в който Англия бележи след отбелязан автогол от противника

Хари Кейн изравни легендата Гари Линекер с 10 гола на СП и ЕП
Кейн отбеляза и юбилейния 50-ти гол за Англия на еврофинали
Кейн изравни Рууни (2004 г.) с 4 гола на ЕП, като на 1 място с 5 гола е Алън Шиърър от 1996 г.

Сака със своите 19 г. и 305 дни стана най-младия английски национал на полуфинал на голям форум (СП или ЕП)

Англия стана едва четвъртия отбор на това европейско първенство, който обърна мача от негативен резултат
Другите са Германия срещу Португалия ; Испания срещу Хърватия и Белгия срещу Дания, но реално имаме само една класическа обръщалка (HT/FT) - Белгия срещу Дания, които изоставаха след свършило първо полувреме

Рекордът на Гордън Бенкс от Англия' 1966 г. обаче оцеля.
Англия от 2021 г. запази суха мрежа в 691 поредни минути (от Март' 2020 г.)

За първи път в своята история Англия печели мач на европейско първенство след игрови продължения. Досега Англия цели 4 пъти бе стигала до продължения, но и четирите пъти се стигна до дузпи.

За първи път от 1992 г. насам и четирите полуфиналисти отбелязаха поне 1 гол!

За пети път в историята и двата полуфинала се решиха след продължения, след 1976 г. ; 1984 г. ; 1996 г. ; 2000 г.

Дания вкара първия гол в мача за 14 път в последните 17 мача!

Дания постави национален рекорд от най-много голове на голям форум.
Дания на Евро 2020 г. приключи с 12 гола. Предишния рекорд бе 10 гола от СП в Мексико' 1986 г.


Аз пък се замислих за едно друго нещо, Дания не е ли първия полуфиналист на голям форум, който отпада с 3 загуби, без мач за трето място, защото и България и Англия са били полуфиналисти с три загуби, но след мач за трето място?!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 18:37


Naki написа:
Малко ОФФ, но почти по темата --- "Не стана така, това не се е случвало!!" :-D :laugh: ;-)
Записът - събота и неделя от 08 часа по bTV Action
https://www.btv.bg/video/action/videos/ ... ction.html

ГоТен мини-сериал - гледайте го, ако не сте вече.
Малко се разочаровах, като разбрах, че е "мини", ама пак става.


Гледал съм го, добър е.

Обаче брат, ти един път ще влезеш във футболен форум, точно с ТАКАВА промоция ли?! :outofspace: :laugh:

Разби ме! :-D

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: EП 2020 * Мач #50 : Пoлуфинал - Дания - Англия , 07.07 22:00ч   |   08.07.2021 18:40


Balleta написа:
Дузпа за Англия вчера по скоро нямаше, контактът беше нищожен и не бе достатъчен Стърлинг да падне, но той си го изигра перфектно и изсимулира. Съдията се хвана и свири и тук идва проблема с ВАР-а. Съдиите там няма как да отменят решението защото няма явна и очевидна грешка на съдията (контакт има) и той в реално време е решил, че съприкосновението е достатъчно за дузпа. ВАР-аджиите не могат да кажат не си прав в случая и не могат да променят решението му. Това е идиотското правило на УЕФА, а по правилно би било в такъв случай ВАР-аджиите да кажат на главния, че дузпата и падането са дискусионни и той да отиде да види на монитора няколко повторения и сам да преоцени или не решението си. Така би било най-правилно, честно и коректно. Да, ама не.

В НБА където състемата работо от много години е подобно - когато съдията свири нещо, то се гледа след това и само ако се прецени, че има сигурно доказателства че не е правилно се отменя - ако камерата е хванала достатъчно добре ситуацията в някакво меле в което примерно нищо не се вижда от тела. Там обаче гледа съдията който го е свирил и той сам потвърждава или отменя решението си. Да и там стават сакатлъци, но е доста по справедливо що се отнася до такъв вид ситуации ( иначе и там има трески за дялане що се отнася до видеоповторенията)

Не видях тук много изявления на феновете на Англия, с изключение на Хикса, койтоо каза, че дузпата е много съмнителна. Иначе за червения картон на Швейцария се изсипаха куп коментари как влизането не било за червен (а си беше опасно с бутоните напрд в крака) само Херо каза, че е картон.

Интересно ми е какво мислят сега Стенли, Алекс, Бай Момчи и Томича.

Анфо и Събхеро ги слагам в не толкова силно изразената англо-фенска група, но и те да си кажат мнението :-D


Контакт имаше, много тънко, но имаше. Чисто книжно е нарушение в наказателното поле = дузпа. Но можеше и да не се даде в много случаи, както доста сме ставали свидетели.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 81 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг