Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 07:19



Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   03.02.2022 15:02


Най-красивия зимен спорт ще е крайно интересен.

При мъжете големия фаворит е Нейтън Чен, който след краха на предната олимпиада е на практика непобедим и единствения световен рекорд, който не държи е този за кратката програма, където рекордьор е Юзуру. На Чен му липсва единствено златото от олимпийски игри.
От друга страна, Ханю ще се пробва за безпрецедентен хеттрик от олмпийски титли, което ще го увековечи. И дано видим фамозния четворен аксел на Юузуру, успешно приземен, което ще отвори нова страница в този спорт!

При жените истинско чудо трябва да стане за да нямаме, 1/2/3 за Русия, като големия фаворит е поредното нови чудо, Камила Валиева. Тук интересното ще е ако Александра Трусова направи безгрешна волна програма (обаче тя не е имала никога такава), защото тя е по-амбициозна и от тази на Чен и Ханю.

При спортните двойки се чака люта битка между Китай и Русия и по-точно между Суй/Хан и Мишина/Галямов, като руснаците са леки фаворити, но аз ще стискам палци на китайците, на които само пустия златен медал им липсва.

Танците на лед са най-предрешеното и ясно състезание. Там всички чакаме/т златото на легендарните вече Габриела Пападакис и Гийом Сисерон, които са недосегаеми от останалите двойки. На французите също липсва единствено златния олимпийски медал.
Второто място за Синицина/Кацалапов също е на над 90% ясно и остава лютата битка за бронза...

:cheers:


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   03.02.2022 18:18


Diavolo написа:
Най-красивия зимен спорт ще е крайно интересен.

При мъжете големия фаворит е Нейтън Чен, който след краха на предната олимпиада е на практика непобедим и единствения световен рекорд, който не държи е този за кратката програма, където рекордьор е Юзуру. На Чен му липсва единствено златото от олимпийски игри.
От друга страна, Ханю ще се пробва за безпрецедентен хеттрик от олмпийски титли, което ще го увековечи. И дано видим фамозния четворен аксел на Юузуру, успешно приземен, което ще отвори нова страница в този спорт!

При жените истинско чудо трябва да стане за да нямаме, 1/2/3 за Русия, като големия фаворит е поредното нови чудо, Камила Валиева. Тук интересното ще е ако Александра Трусова направи безгрешна волна програма (обаче тя не е имала никога такава), защото тя е по-амбициозна и от тази на Чен и Ханю.

При спортните двойки се чака люта битка между Китай и Русия и по-точно между Суй/Хан и Мишина/Галямов, като руснаците са леки фаворити, но аз ще стискам палци на китайците, на които само пустия златен медал им липсва.

Танците на лед са най-предрешеното и ясно състезание. Там всички чакаме/т златото на легендарните вече Габриела Пападакис и Гийом Сисерон, които са недосегаеми от останалите двойки. На французите също липсва единствено златния олимпийски медал.
Второто място за Синицина/Кацалапов също е на над 90% ясно и остава лютата битка за бронза...

:cheers:


Естествено съм здраво за Юзу, той вече е легенда, ако приземи 4А на олимпиада, направо да го канонизират:) Разбира се, че съм против Нейтън Чен, но шансовете ми за разочарование са огромни, т.е. вероятността златото да е за него е много голяма.
При жените - в сезона, когато се появи Липницкая беше интересно, вече отдавна не е - купчина малки пумпалчета, тренирани от Етери "Джугашвили", които скачат като ненормални - 1-2 сезона и айде кой откъде е. Това даже го написах без да погледна в Уики-то, не бях гледал фигурно отпреди 2019-20, само за Трусова знаех, че е състезателка на Етери - и о, чудо - и трите са нейни. Поне "старата чанта" Токтамишева да се беше включила - моя отдавнашна любимка, която все пак взе сребро на световното миналата година. Иначе, да попитаме като в онова стихотворение на Франсоа Вийон - "Кажи ми, де е ланшний сняг?" - къде са Погорилая? Загитова? Даже Медведева - айде, тя има повече от един медал от световно, но все пак 3-4 силни сезона и чао. Да цитирам (мисля, че от Guardian) - "Този спорт се превърна от фигурно пързаляне за жени в състезание по скачане на момичета".

При двойките (а и не само там) - не харесвам китайци, били те Суй/Хан. Твърдо съм за Мишина/Галямов.

Танцовите пък не ги харесвам изобщо като дисциплина и даже не ги гледам, но арогантното франсе и оная с носа (Дяволът сега ще ми скочи) направо не мога да ги търпя. 200% за Синицина/Кацалапов (още не съм забравил как преебаха "черните лебеди" Кацалапов/Илиних в Сочи).

Накратко - май ще следя сериозно само мъжете (от спортна гледна точка) и жените (с по....хм....научни...цели 8-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 05:14


Фигурно пързаляне, Отборна надпревара

мъже/кратка

Първо, жалко за Иван Шмуратко, който е позитивен за ковид-19 и аут от турнира. Не знам докога ще продължава това световно безумие...

Много силно състезание до тук за мъжете. Повече чисти програми, по-малко грешки. Явно фигуристите го раздават малко като на тренировка чисто психологически. Силно се съмнявам, че след 4 дни ще е същото... Дано да греша. Но толкова чисти четворни скокове скоро не е имало...

СБ (най-добри резултати за сезона) за Нейтън Чен и Шома Уно.
И двамата изглеждат перфектни. Нейтън с каква лекота скачаше, плашещо за конкуренцията. За Юузур шансът след 4 дена е Нейтън да сбърка нещо в кратката. Днес Нейтън направи коронния си четворен лудз дори след лека грешка в либелата и труден заход за скока. Смятайте...
Впечатлен съм от Шома. Грасл можеше и по-добре да се представи, но стискаме палци за същинското състезание. Марк Кондратюк с ключово място в тройката. При тях ''ахилесовата пета'' са именно мъжете.
Грешките бяха повече в първата група, но дори и те ми харесаха, включително и Паул Фенц.

Доволен съм от старта на фигурното, дано така да върви по вода. :-)

Класиране след 1-ия елемент от отборната надпревара, мъже/кратка:

1. САЩ 10 точки
2. Япония 9
3. Русия (големите фаворити за златото) 8
4. Грузия 7
5. Италия 6
6. Китай 5
7. Чехия 4
8. Канада 3
9. Германия 2


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 09:09


След танците на лед, лека изненадка
Хъбъл и Донахю са пред Синицина/Кацалапов и разликата между САЩ и Русия е вече 3 точки. А тук трябваше да има съкращаванен на изоставането след мъжете.
Сега обаче излиза тежката артилерия, Мишина/Галямов, за които 1-то място е меко казано задължително.
Докато за Киерим/Фрейзър борбата ще е за топ 5.

след танци на лед/ритмичен танц:

1. САЩ 20 (1+1)
2. Русия 17 (3+2)
3. Италия 14
4. Япония 13
5. Китай 11
6. Грузия 10
6. Канада 10
8. Чехия 9
-
9. Германия 3
10. Украйна 2

Ковид безумията продължават. Нолан Зегер от Германия е хванат с положителен тест и 4 г. труд отива по дяволите, като отиват по дяволите и германските надежди. Така два отбора са прецакани без вина. Украйна и Германия. Кога ще дойде край на това безумие???

А след малко предстои първия голям сблъсък между Суй/Хан и Мишина/Галямов.




след спортните двойки/кратка

УАУ, ако това беше само прелюдия, какво ли ни чака на същинския старт?

Суей/Хан и Мишина/Галямов се захапаха здраво.
И двете двойки подобриха световния рекорд от европейското първенство. Но заради по-високите оценки за компонентите китайците спечелиха с 19 десети от точката. Лошата новина за китайците е, че руснаците са истински машини и на практика непобедими във волната, откъдето ще генерират повече точки и компонентите няма да могат да спасят положението...

Иначе по отношение на конкретното състезание за отборната надпревара, голямо браво на Киерим/Фрейзър и Рику/Руичи. СБ и за двете двойки. Според мен американците с малко завишени оценки, но карай, на олимпиада сме и големите сили си се бутат по дифолт. Пореден провал за защитаващите златото от Реп. Корея, канадците, които като нищо ще изхвърчат от топ 5 и ще пропуснат волната и борбата за медалите.

Така след първия ден от отборната надпревара стана изключително интересно в генералното класиране.

1. САЩ 28 точки (1+1+3)
2. Русия 26 (3+2+2)
3. Китай 21
4. Япония 20
5. Италия 18
6. Канада 16
7. Грузия 15
8. Чехия 12


В неделя са кратките жени и ще се оформи топ 5, които ще продължат бората за медалите.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 09:33


Добре де, Дяволе, понеже виждам, че нещо се ядосваш на ковид регулациите, ти какво би предложил? Как да се процедира с положителните тестове?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 10:59


Ами хората са си здрави, да се състезават. Просто да се спазва дистанция. Вируса не хвърчи във въздуха.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 11:42


Diavolo написа:
Ами хората са си здрави, да се състезават. Просто да се спазва дистанция. Вируса не хвърчи във въздуха.

:rofl: :rofl: :rofl:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 15:48


Смей се, след години хората ще се смеят на срамните мерки, които убиха икономиките на държавите и сега ще тънем в криза и мизерия с години напред.
Вече масово излизат публикации, че локдауните са били голяма грешка.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 16:40


Нямам намерение да коментирам мерките, понеже най-малкото не му е тук мястото, пък и темата е безкрайна.

Обаче да се отменят всякакви мерки, само защото става въпрос за някакви спортисти, при положение че милиарди по света все още са задължени да спазват мерки под една или друга форма и от това им отива на кино целият живот, е меко казано нагло и нелепо.

Всичко беше уточнено предварително, така че на когото не му изнася, хич да не се бе качвал на самолета за Пекин. Ти самият беше на същата позиция относно Джокович преди няколко седмици, помниш нали?

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   04.02.2022 16:46


Бях против хитруването, лъжите и наглостта на толкова елитен спортист като Джокович, иначе съм твърдо против ковид диктатурата и съм го писал много пъти на много места.
Ваксините ОК (не и задължителни), но всичко останало са безумия за мен и не виждам те да са допринесли с нещо, за да се справим с вируса и примери бол.
Запомни ми думите как след години (ако сме живи) историята ще осъди политиците от целия свят през тези 2 години на безумия, в които на наш гръб си проведоха някакъв социален експеримент и доведоха милиони хора до лудост. Вируса ще изчезне тази година, но последиците от него ще отекват дълги години, защото се разби психиката на цяло едно поколение. А и виждам толкова много наплашени деца, които не смеят да се ръкуват, прегръщат, играят...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   05.02.2022 14:28


Diavolo написа:
Бях против хитруването, лъжите и наглостта на толкова елитен спортист като Джокович, иначе съм твърдо против ковид диктатурата и съм го писал много пъти на много места.
Ваксините ОК (не и задължителни), но всичко останало са безумия за мен и не виждам те да са допринесли с нещо, за да се справим с вируса и примери бол.
Запомни ми думите как след години (ако сме живи) историята ще осъди политиците от целия свят през тези 2 години на безумия, в които на наш гръб си проведоха някакъв социален експеримент и доведоха милиони хора до лудост. Вируса ще изчезне тази година, но последиците от него ще отекват дълги години, защото се разби психиката на цяло едно поколение. А и виждам толкова много наплашени деца, които не смеят да се ръкуват, прегръщат, играят...


Тая пандемия еба майката на хората в ГЛАВАТА, това ще е трайното, аз се изолирам ментално, не толкова физически, просто не искам да комуникирам!

Сори за офф-а!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   06.02.2022 05:31


Какво и очаквах американските надежди за злато в отборната надпревара приключиха при жените, тяхната ахилесова пета от години, не само този сезон.
Камила Валиева направи една лека тренировка и ей така с лекота закова 90 точки. Въпреки, че не съм фен на гимнастичките на Етери, няма как да не се възхита на грацията и. С такава лекота скача този троен аксел все едно е шега. Голяма част от мъжете не могат да скочат такъв аксел...
Браво на Уакаба Хигучи, хареса ми много и с това 2 място почти сигурно носи бронзовия медал за Япония.

Преди волната на мъжете след 30 минути, ето класирането след първата част образно казано:

1. Русия 36 точки (3+2+2+1)
2. САЩ 34 точки (1+1+3+5)
3. Япония 29
4. Канада 24
5. Китай 22

Това са отборите, които продължават борбата за медалите.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   06.02.2022 08:23


Мъжете волни без изненади.

Юма Кагаяма направи волната на живота си. Толкова добър никога не съм го виждал. Ето кой би се възползвал ако топ фаворитите сбъркат фатално (дано не, ама има го в играта)...
Марк Кондратюк не ми хареса този път, а и доста изчерпан ми се вижда. Ще е истинско геройство ако успее да направи нещо в истинския старт. Дали руснаците не трябваше да му дадат почивка днес и без това им е сигурен златния медал според мен. Момчето не е дошъл тук да се съсипва за спорната отборна надпревара...
''Моят любимец'' Винсент се стара и си остана с това. Няма смисъл да го коментирам, всичко отдавна е казано. Кауза пердута. Пък да видим дали няма да ме опровергае и да избухне баш тогава, когато всички ще са го отписали...
За Боян ми е мъка от години. Това момче не знам защо така му се разви кариерата, но така и не излезе от тази сива златна среда. А може много повече, но уви... И това е СБ хора, смятайте...
Роман без коментар. Палци във вторник и това е.

1. Русия 45 точки (3+2+2+1+2)
2. САЩ 42 точки (1+1+3+5+2)
3. Япония 39 (2+7+4+2+1)
4. Канада 30
5. Китай 29

Япония има по-голям шанс за сребърния медал отколкото САЩ за златния, това е според мен.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   07.02.2022 08:04


Приключи отборната надпревара.
Никакви изненади.

1. Русия 74 точки (3+2+2+1+2+1+2+1)
2. САЩ 65 точки (1+1+3+5+2+5+1+4)
3. Япония 63 (2+7+4+2+1+2+5+2)
4. Канада 53
5. Китай 50

Много съм радостен заради Мади Чок, уф. Браво и на американската федерация за решението и за Чок и Бейтс за прекрасното изпълнение! :cheers: :music:
Интересно, Синицина/Кацалапов бяха победени и от двете американски топ двойки в ритмичния и волния танц. Да видим дали това не предвещава някои изненадки в борбата за сребърния медал на същинското състезание (златото за французите не се дискутира дори, това е най-сигурния златен медал в цялата 24-та зимна олимпиада).

Друго за отбелязване:

много слабото представяне на Пън/Дзин, както и 'Тумбстоун пауър драйвъра' (хвърляне от кеча), което Александър направи на Настя. :-D
Такова нещо не се вижда всеки ден и ще влезе във фолклора.
А дали пък основните фаворити на Суей/Хан няма да са уморени за същинското състезание? Руската федерация според мен доста насили двете си топ двойки в спортните и танците + Марк в сингъла и Камила при жените. Спокойно можеха да ротират, не мога да ги разбера...
Впечатлен съм от Миура/Кихара. Какъв лудз от изхвърляне, какъв паралелен салхов, красота!! Силно палци горе за същинското състезание. :)

Камила е ясна, дори и с грешки, няма какво да се каже, особено на фона на тази точно конкуренция.
Браво на Каори Сакамото, много съм доволен от нея.
Добри думи и за Маделин и в кратката и във волната. Палци.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   07.02.2022 08:23


Винсент Жу е изгърмял с ковид-19 разбрах.
Лошо.
И дано тази тъпотия спре до тук!!!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   07.02.2022 20:47


Уф, нямам търпение за мъжете. Хем искам да почнат, хем не искат, защото чак треска ме тресе.
Ще стискам силно палци на Юузуру, но истината е, че всичко си зависи от Нейтън. С техническия арсенал с който разполага ако скочи всички заложени скокове, просто математически няма как да бъде победен.
А и момчето мина през много, разви се, заслужава и той златото (всичко друго си го има).

Ако стане Юузу трикратен олимпйски шампион, ще е нещо уникално и нещо което едва ли някога ще видим пак. Но и да не стане, той отдавна е влезнал в историята като най-елегантния хамелеон. Хем скокове, хем и програма, хем красота. Той и Хавиер Фернадес са единствените такива, а преди тях бяха Ягудин и Плюшченко, но тогава бяха съвсем други времена. Сега четворния тулуп го ползват за загрявка...

Искам Юузи да се бори и да даде всичко от себе си. А ако приземи успешно и четворния аксел ще съм предоволен, дори и да остане само сребърен.

:-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 07:32


Мъже / кратки

Роман Садовски
ами Садовски... Можеше да се очаква...

Николай Майоров
Уау! Какво вживяне, каква емоция. Силно палци горе. Браво! Нз грешката при флипа.

Лукас Бритчги
И това беше добре, но не надгради себе си. Можеше повече, но хареса ми.

Александр Селевко
Ех, жалко. Толкова хубава програма и постановка, но толкова зле технически на скоковете... Амиии този контраст просто не е добър.

Боян Дзин
Ех, Боянеееее, как ме ядоса на този аксел, тама да изригна.
Ама това е Боян. Страхотен четворен лудз с троен тулуп, с каква лекота просто. Жалко и все пак доволно. Ще го видим дълбоко във волната. И да оправи малко пируетите.

Владимир Литвинцев
Браво на Владимир, единствения със зелен светофар.
п.п. зелен светофар – мой си термин, значи всички елементи изпълнени точно или без грешка.
СБ

Като цяло ми хареса групата, добро начало на олимпийския турнир.

= = =

Ли Шейонг / LEE Sihyeong
Много разочароващо

Донован Карило
Браво бе. Много съм доволен
СБ

Иван Шмуратко
Не ми хареса. Нито композицията му, нито технически

Алексей Биченко
Още едно досадно и тегаво за гледане изпълнение

Михал Брезина
Ех, Михале. Защо така... Яд ме е, ама това е положението

Много разочароваща втора група, която доста развали впечатлението

= = =

Константин Милюков
Не останах впечатлен от този СБ. С нищо не ме грабна това изпълнение.

Брендън Кери
Най-накрая едно изпълнение, което да ме разбуди. От първата група липсваше нещо такова.
Жалко за степ аута при първия скок.
Браво!!

Адам Сиао Хим Фа
еее, е как можа така да падне. Ех, жалко, това щеше да е кратката на живота му!
Нищо, голямо браво!

Марк Кондратюк
Когато и скоковете не се получават, то няма какво друго да се коментира, защото просто липсва.
Не че е изненада, Марк беше изстискан максимално от руската федерация, е няма как да се получи. На волната ще е тотален дроб.

Евгени Семененко
Браво за чистата програма, но това не е моето. Само скачане и нищо друго. Досадно.
Но браво, зелен светофар на ОИ.

Кевин Еймоз
Айде, време беше да наблюдаваме истинско фигурно пързаляне. Голямо браво за наш Кевин! Жалко за пропуснатия оборот за четворен салхов.
СБ!

Добра група, доволен!

= = =

Денис Василевс
Ами Василевс направи своето състезание на европейското, тук усещах, че ще е тежко и няма да се получи. Не че не се получи, но магията идва само веднъж... За капак, само двоен тулуп при комбинацията.

Андрей Мозалев
Пълна катастрофа. Катастрофираха и от руската федерация с решението да покажат вратата на Коляда

Юзуру Ханю
Какво се случи не знам, но Юузу отказа четворния салхов. За първи път виждам такова нещо. След това беше перфектен, но за съжаление Юзу загуби голямата битка за златото. Не че съм изненадан, но не очаквах да се случи на кратката програма, където винаги е бил много силен.
Започваме волната от –14 точки...

Шома Уно
Въпреки грешката при тройния тулуп и корекцията, браво на Шома. Събра се и направи силна кратка. Можеше и да избегне тази грешка, но това е от т.нар. здравословни грешки.
СБ. Хех, доообрее. Но на олимпиада сме, нормално, винаги се завишават оценките на големите форуми, не е от днес.

Юн Хван Ча
Браво на Ча. Личен рекорд. Беше на ръба на риска, но в зелено и заслужено 2 място във временното класиране.

Матео Рицо
Това е максимума на Матео за момента, добре е че го върнаха назад вместо да го насилват с нещо, което не може.
Доволен съм от Матео и ще стискам палци на волната.

Като цяло добра група, но без фойерверки, т.е. очаквах една идея повече.

= = =

Даниел Грасл
Устоя Грасо, доволно. Но можеше и по-добре. Естетически Рицо е за гледане, но Грасл скача повече и има базата да се мери с най-големите.

Кийгън Месинг
Наш Кийгън винаги може да ти оправи настроението. Има този живец и устрем да прави шоу. За съжаление кардиото не му е добро и се видя при стъпките и не знам как ще издържи на волната, но за днес отлично!

Юма Кагияма
Браво на Юма. Устоя на голямото напрежение, защото вече от него се чакат резултати, не е само момчето новобранец.
Напълно заслужен СБ. Проблема ми с Юма е, че не ми харесва като презентация. Надявам се тепърва да надгражда в този аспект.

Нейтън Чен
Ами това е. Падна и последния световен рекорд, който не беше на Нейтън. От години му убягваше, но след такова изпълнение нямаше накъде да бяга повече.
Браво, респектиран съм, представям си какво му е било в главата, но показа шампионски нерви. Вече е +5 точки пред Юма и +8 точки пред Шома, а на волна е много по-добър от тях. Оттук-нататък трябва да направи голяма глупост, за да изпусне златния медал.
За съжаление истинска интрига няма да има, но той не е виновен, че в този конкретен момент е с класа над конкуренцията.

Мориси Квителашвили
Тежко е да се пързаляш след Нейтън и световен рекорд. Но Мориси не само се пързаля ами постигна и личен рекорд! Браво на Мориси. Много се радвам, браво. След краха преди 4 г. сега явно ще направи състезанието на живота си, ама да не го урочасам.

Джейсън Браун
Прекрасен край за една много силна група. Джейсън съм го казвал много пъти е удоволствие да се гледа. Няма скоковете, но има всичко друго, което другите нямат. Трябва да има и такива фигуристи, защото не може всичко да е гимнастика.

Много силна финална група.

Цялостно погледнато слагам висока оценка на кратката на мъжете, въпреки голямото разочарование от Юзу и слабата втора група.

Юзу е чак осми след коронната си кратка и ще стартира в предпоследната група на волната. Ами нищо, идеален момент да атакува с всичко налично и да се пребори все пак за медал, без значение какъв.
За златото писах вече.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 11:33


Diavolo написа:
Какво и очаквах американските надежди за злато в отборната надпревара приключиха при жените, тяхната ахилесова пета от години, не само този сезон.
Камила Валиева направи една лека тренировка и ей така с лекота закова 90 точки. Въпреки, че не съм фен на гимнастичките на Етери, няма как да не се възхита на грацията и. С такава лекота скача този троен аксел все едно е шега. Голяма част от мъжете не могат да скочат такъв аксел...
Браво на Уакаба Хигучи, хареса ми много и с това 2 място почти сигурно носи бронзовия медал за Япония.

Преди волната на мъжете след 30 минути, ето класирането след първата част образно казано:

1. Русия 36 точки (3+2+2+1)
2. САЩ 34 точки (1+1+3+5)
3. Япония 29
4. Канада 24
5. Китай 22

Това са отборите, които продължават борбата за медалите.


Уникална Валиева, само на 15 и за пръв жена с 4-рен скок.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 11:48


Хех, далеч не е първата. Първата на олимпийски игри.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 12:25


Diavolo написа:
Мъже / кратки

Роман Садовски
ами Садовски... Можеше да се очаква...

Николай Майоров
Уау! Какво вживяне, каква емоция. Силно палци горе. Браво! Нз грешката при флипа.

Лукас Бритчги
И това беше добре, но не надгради себе си. Можеше повече, но хареса ми.

Александр Селевко
Ех, жалко. Толкова хубава програма и постановка, но толкова зле технически на скоковете... Амиии този контраст просто не е добър.

Боян Дзин
Ех, Боянеееее, как ме ядоса на този аксел, тама да изригна.
Ама това е Боян. Страхотен четворен лудз с троен тулуп, с каква лекота просто. Жалко и все пак доволно. Ще го видим дълбоко във волната. И да оправи малко пируетите.

Владимир Литвинцев
Браво на Владимир, единствения със зелен светофар.
п.п. зелен светофар – мой си термин, значи всички елементи изпълнени точно или без грешка.
СБ

Като цяло ми хареса групата, добро начало на олимпийския турнир.

= = =

Ли Шейонг / LEE Sihyeong
Много разочароващо

Донован Карило
Браво бе. Много съм доволен
СБ

Иван Шмуратко
Не ми хареса. Нито композицията му, нито технически

Алексей Биченко
Още едно досадно и тегаво за гледане изпълнение

Михал Брезина
Ех, Михале. Защо така... Яд ме е, ама това е положението

Много разочароваща втора група, която доста развали впечатлението

= = =

Константин Милюков
Не останах впечатлен от този СБ. С нищо не ме грабна това изпълнение.

Брендън Кери
Най-накрая едно изпълнение, което да ме разбуди. От първата група липсваше нещо такова.
Жалко за степ аута при първия скок.
Браво!!

Адам Сиао Хим Фа
еее, е как можа така да падне. Ех, жалко, това щеше да е кратката на живота му!
Нищо, голямо браво!

Марк Кондратюк
Когато и скоковете не се получават, то няма какво друго да се коментира, защото просто липсва.
Не че е изненада, Марк беше изстискан максимално от руската федерация, е няма как да се получи. На волната ще е тотален дроб.

Евгени Семененко
Браво за чистата програма, но това не е моето. Само скачане и нищо друго. Досадно.
Но браво, зелен светофар на ОИ.

Кевин Еймоз
Айде, време беше да наблюдаваме истинско фигурно пързаляне. Голямо браво за наш Кевин! Жалко за пропуснатия оборот за четворен салхов.
СБ!

Добра група, доволен!

= = =

Денис Василевс
Ами Василевс направи своето състезание на европейското, тук усещах, че ще е тежко и няма да се получи. Не че не се получи, но магията идва само веднъж... За капак, само двоен тулуп при комбинацията.

Андрей Мозалев
Пълна катастрофа. Катастрофираха и от руската федерация с решението да покажат вратата на Коляда

Юзуру Ханю
Какво се случи не знам, но Юузу отказа четворния салхов. За първи път виждам такова нещо. След това беше перфектен, но за съжаление Юзу загуби голямата битка за златото. Не че съм изненадан, но не очаквах да се случи на кратката програма, където винаги е бил много силен.
Започваме волната от –14 точки...

Шома Уно
Въпреки грешката при тройния тулуп и корекцията, браво на Шома. Събра се и направи силна кратка. Можеше и да избегне тази грешка, но това е от т.нар. здравословни грешки.
СБ. Хех, доообрее. Но на олимпиада сме, нормално, винаги се завишават оценките на големите форуми, не е от днес.

Юн Хван Ча
Браво на Ча. Личен рекорд. Беше на ръба на риска, но в зелено и заслужено 2 място във временното класиране.

Матео Рицо
Това е максимума на Матео за момента, добре е че го върнаха назад вместо да го насилват с нещо, което не може.
Доволен съм от Матео и ще стискам палци на волната.

Като цяло добра група, но без фойерверки, т.е. очаквах една идея повече.

= = =

Даниел Грасл
Устоя Грасо, доволно. Но можеше и по-добре. Естетически Рицо е за гледане, но Грасл скача повече и има базата да се мери с най-големите.

Кийгън Месинг
Наш Кийгън винаги може да ти оправи настроението. Има този живец и устрем да прави шоу. За съжаление кардиото не му е добро и се видя при стъпките и не знам как ще издържи на волната, но за днес отлично!

Юма Кагияма
Браво на Юма. Устоя на голямото напрежение, защото вече от него се чакат резултати, не е само момчето новобранец.
Напълно заслужен СБ. Проблема ми с Юма е, че не ми харесва като презентация. Надявам се тепърва да надгражда в този аспект.

Нейтън Чен
Ами това е. Падна и последния световен рекорд, който не беше на Нейтън. От години му убягваше, но след такова изпълнение нямаше накъде да бяга повече.
Браво, респектиран съм, представям си какво му е било в главата, но показа шампионски нерви. Вече е +5 точки пред Юма и +8 точки пред Шома, а на волна е много по-добър от тях. Оттук-нататък трябва да направи голяма глупост, за да изпусне златния медал.
За съжаление истинска интрига няма да има, но той не е виновен, че в този конкретен момент е с класа над конкуренцията.

Мориси Квителашвили
Тежко е да се пързаляш след Нейтън и световен рекорд. Но Мориси не само се пързаля ами постигна и личен рекорд! Браво на Мориси. Много се радвам, браво. След краха преди 4 г. сега явно ще направи състезанието на живота си, ама да не го урочасам.

Джейсън Браун
Прекрасен край за една много силна група. Джейсън съм го казвал много пъти е удоволствие да се гледа. Няма скоковете, но има всичко друго, което другите нямат. Трябва да има и такива фигуристи, защото не може всичко да е гимнастика.

Много силна финална група.

Цялостно погледнато слагам висока оценка на кратката на мъжете, въпреки голямото разочарование от Юзу и слабата втора група.

Юзу е чак осми след коронната си кратка и ще стартира в предпоследната група на волната. Ами нищо, идеален момент да атакува с всичко налично и да се пребори все пак за медал, без значение какъв.
За златото писах вече.


Дяволе, както винаги не мога да кажа нищо, освен дълбок респект и възхищение:)
Аз ще съм изключително лаконичен и повърхностен в сравнение с теб.

По ред причини не можах да гледам на живо, не знам дали и кога ще гледам записи. Имах късмет да видя само Нейтън Чен live и ще се опитам да бъда максимално обективен. Първо, точно както Дяволът каза, той доста се е развил във всичко извън скоковете - пързаляне като цяло, артистичност, преходи между елементите. Разбира се, далеч е от най-добрите в това отношение и никога няма да бъде на нивото им, но с преднината, която има в техническо отношение, това му е напълно достатъчно да доминира сега и в близко бъдеще. На миналата олимпиада помним провала му точно на кратката, днес беше безупречен. Освен това La Boheme за мен е не просто най-добрата френска песен, а може би една от най-добрите песни, period. Жалко за Юзу, моята теория, че не дупката на леда му попречи на салхова, a основният проблем е липсата на мечета в Пекин:)))) Както и да е - дано приземи 4А във волната, с което ще остане в историята. Дори да няма медал - вече е с 2 златни и един от GOAT-овете на мъжкото фигурно.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 86 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг