Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 11:26



Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Фигурно пързаляне - тема за коментари 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 13:22


TheExorcist написа:
Уникална Валиева, само на 15 и за пръв жена с 4-рен скок.

Томи - първа с 4-ен скок на олимпиада, не по принцип. Което не е случайно - олимпиадите са нарядко, а до предната Олимпиада има само един успешен 4-ен скок на състезание при жените - Мики Андо приземява първия 4-ен салхов през далечната 2002 (но като джуниър), след което имаме 16-годишно "затишие".

Трусова (и други състезателки на Етери) скачат по няколко четворни от 2018 насам. Трусова държи първенството за толуп, лутц и флип, като и тя е първата, която прави 2 различни 4-и в една програма и 3 различни 4-и в една програма. Преди няколко месеца 14-годишната Аделия Петросян (с треньор ясно коя) приземява първия 4-ен ритбергер (или луп) в квалификации за руското национално първенство, което не се признава официално, защото трябва да е на състезание на ISU. Достойно за отбелязване е и появяването на Алиса Лиу от САЩ, за която казват, че е най-голямата надежда на американското фигурно и която е първата жена, приземила 4-ен скок + 3-ен аксел, както и 4-ен + 2 3-и аксела в една програма (с уговорката, че това го прави само като девойка и откакто този сезон е при жените не прави четворни, а дори няма и успешен троен аксел, което затвърждава това, което ще напиша по-долу).

Другото, което трябва да отбележим е, че за четворните, (петорни и т.н.) скокове при жените младата възраст не е недостатък, а предимство. Има вече няколко научни изследвания, които показват, че след пубертета анатомията на жените (по-специално в хълбоците) се изменя така, че специфичните ротации на скорост, които се изискват при скоковете, стават трудни, дори невъзможни. Освен това натоварванията при приземяването са толкова големи, че телата на състезателките се износват по-бързо, контузиите зачестяват и т.н. - т.е. ако почнеш да правиш непрекъснато четворни по тренировки и състезания, когато си на 12, до 16 най-вероятно ще си приключила курса, а до 18 - със сигурност.
Така че по-скоро ще виждаме по-често четворни от 13, 14, 15-годишни момичета отколкото от 20-годишни жени. Затова и тройните аксели на доста по-зрялата Токтамишева, както и на японките преди нея са с особена ценност.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 13:52


Аз съвсем не съм спец по фигурното пързаляне, но навремето следях всякакви световни, европейски и олимпиади, та имам доста ясен спомен, че за първа жена с четворен скок на официално състезание се водеше французойката Сюриа Бонали. Още си спомням картинката в Sport Bild където в прогресия показваха как се върти във въздуха.

Нещо генерално ли се е променило оттогава или старите скокове не важат? :dunno: :dunno: :dunno:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 15:06


Стрейнджъра не харесва Чен и с половин уста зор заман 2 хубави думи успя да напише :-D

Добре, че на миналата Олимпида падна иначе още там трябваше да е номер 1 …. както беше и през сезона още тогава …


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 16:22


SUBXERO написа:
Аз съвсем не съм спец по фигурното пързаляне, но навремето следях всякакви световни, европейски и олимпиади, та имам доста ясен спомен, че за първа жена с четворен скок на официално състезание се водеше французойката Сюриа Бонали. Още си спомням картинката в Sport Bild където в прогресия показваха как се върти във въздуха.

Нещо генерално ли се е променило оттогава или старите скокове не важат? :dunno: :dunno: :dunno:

Има 4 приземени, но всичките "недовъртяни", т.е. не се признават пълни 4 оборота - всичките на толуп, пробвала е и салхов, но още по-неуспешно.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 16:30


Balleta написа:
Стрейнджъра не харесва Чен и с половин уста зор заман 2 хубави думи успя да напише :-D

Добре, че на миналата Олимпида падна иначе още там трябваше да е номер 1 …. както беше и през сезона още тогава …

И толкова не заслужавате, явно:))))

Балет, далеч съм от мисълта да те поучавам, но СПОРЕД МЕН фигурното пързаляне не е гимнастика, акробатика и др. подобни дисциплини. На миналата олимпиада Чен беше абсолютно дърво, няма никакво значение, че волната му беше чиста и с голяма трудност на скоковете - никаква плавност на пързалянето, никакви връзки между елементите, пък артистичност, изразителност, следване на музиката - забрави!

Скоковете за важни - даже много важни и непрекъснатият стремеж да се постига все повече и повече и да се предизвикват границите на човешките възможности е нещо положително и в основата на олимпизма (Citius, Altius, Fortius, налЕ). Но има множество други елементи при фигурното пързаляне и с фигуристи като Чен и (повечето от) момиченцата на Етери това се губи.
Пак си изпуснал вътъка на това, което казах - с подобряване на другите си елементи той е без конкуренция, но преди 4 години беше (поне) една класа надолу от Юзуру, че и от няколко други състезателя.


Последна промяна MCStranger на 08.02.2022 16:35, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 16:47


MCStranger написа:
Balleta написа:
Стрейнджъра не харесва Чен и с половин уста зор заман 2 хубави думи успя да напише :-D

Добре, че на миналата Олимпида падна иначе още там трябваше да е номер 1 …. както беше и през сезона още тогава …

И толкова не заслужавате, явно:))))

Балет, далеч съм от мисълта да те поучавам, но СПОРЕД МЕН фигурното пързаляне не е гимнастика, акробатика и др. подобни дисциплини. На миналата олимпиада Чен беше абсолютно дърво, няма никакво значение, че кратката му беше чиста - никаква плавност на пързалянето, никакви връзки между елементите, пък артистичност, изразителност, следване на музиката - забрави!

Скоковете за важни - даже много важни и непрекъснатият стремеж да се постига все повече и повече и да се предизвикват границите на човешките възможности е нещо положително и в основата на олимпизма (Citius, Altius, Fortius, налЕ). Но има множество други елементи при фигурното пързаляне и с фигуристи като Чен и (повечето от) момиченцата на Етери това се губи.
Пак си изпуснал вътъка на това, което казах - с подобряване на другите си елементи той е без конкуренция, но преди 4 години беше (поне) една класа надолу от Юзуру, че и от няколко други състезателя.


това го дъвчеш от 5 години насам :-D както не е само техника фигурното, така не е и само пързаляне и въртене на китките с пируетчета, все пак говорим за мъже, мен рокличките по ме кефят да ги гледам, ако ме питаш :laugh: Демек и двата компонента са мега важни, Чен ги има и двата, да Юзу е по елегантен, спор няма или поне беше ...

Когато спорихме преди 4-и години, така и не ми обяснихте защо ревахте, че Плюшченко не станал шампион след като направил четворен, а мега скандално американеца спечели Ванкувър, нали не било важжно само да скачаш ;-) След това обърнахте плочата, като се появи акробата Чен .... тогава врътките станаха по важни, все тая ... японеца си беше номер номер едно в Корея, аз просто те подстрекавам лекичко :laugh: ..иначе ако ме питаш Плюшченко можеше да спечели във Ванкувър ....


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 16:53


MCStranger написа:
Дяволе, както винаги не мога да кажа нищо, освен дълбок респект и възхищение:)
Аз ще съм изключително лаконичен и повърхностен в сравнение с теб ..


Девола, гледа и коментира след всяко изпълнение, той е друг левъл :-D


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 17:00


Balleta написа:
MCStranger написа:
Balleta написа:
Стрейнджъра не харесва Чен и с половин уста зор заман 2 хубави думи успя да напише :-D

Добре, че на миналата Олимпида падна иначе още там трябваше да е номер 1 …. както беше и през сезона още тогава …

И толкова не заслужавате, явно:))))

Балет, далеч съм от мисълта да те поучавам, но СПОРЕД МЕН фигурното пързаляне не е гимнастика, акробатика и др. подобни дисциплини. На миналата олимпиада Чен беше абсолютно дърво, няма никакво значение, че кратката му беше чиста - никаква плавност на пързалянето, никакви връзки между елементите, пък артистичност, изразителност, следване на музиката - забрави!

Скоковете за важни - даже много важни и непрекъснатият стремеж да се постига все повече и повече и да се предизвикват границите на човешките възможности е нещо положително и в основата на олимпизма (Citius, Altius, Fortius, налЕ). Но има множество други елементи при фигурното пързаляне и с фигуристи като Чен и (повечето от) момиченцата на Етери това се губи.
Пак си изпуснал вътъка на това, което казах - с подобряване на другите си елементи той е без конкуренция, но преди 4 години беше (поне) една класа надолу от Юзуру, че и от няколко други състезателя.


това го дъвчеш от 5 години насам :-D както не е само техника фигурното, така не е и само пързаляне и въртене на китките с пируетчета, все пак говорим за мъже, мен рокличките по ме кефят да ги гледам, ако ме питаш :laugh: Демек и двата компонента са мега важни, Чен ги има и двата, да Юзу е по елегантен, спор няма или поне беше ...

Когато спорихме преди 4-и години, така и не ми обяснихте защо ревахте, че Плюшченко не станал шампион след като направил четворен, а мега скандално американеца спечели Ванкувър, нали не било важжно само да скачаш ;-) След това обърнахте плочата, като се появи акробата Чен .... тогава врътките станаха по важни, все тая ... японеца си беше номер номер едно в Корея, аз просто те подстрекавам лекичко :laugh: ..иначе ако ме питаш Плюшченко можеше да спечели във Ванкувър ....

Твърдо за Плюшченко - че как иначе:)))) Ама не може сериозно да го сравняваш с Нейтън - погледни пързалянето на Плюшченко, пируетите, за присъствие на леда да не говорим. Та - Нейтън е най-добрият скачач на всички времена (засега), и над средното ниво по останалите компоненти - така става ли?:)))


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 17:16


MCStranger написа:
Твърдо за Плюшченко - че как иначе:)))) Ама не може сериозно да го сравняваш с Нейтън - погледни пързалянето на Плюшченко, пируетите, за присъствие на леда да не говорим. Та - Нейтън е най-добрият скачач на всички времена (засега), и над средното ниво по останалите компоненти - така става ли?:)))



:handshake: :cheers: :give5:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   08.02.2022 21:09


китайците скроиха шапката на врага (Япония) и помогнаха на своя човек (Нейтън все пак е с китайски произход) :-D ;-)
Ами Юзу спомена, че наистина е имало дупка в леда и тя му е попречила да отскочи.

Ето и снимки :helpless:

Изображение


линк към другата снимка, че ме мързи да я намалям (не може да се публикува, че е голяма)
https://imgur.com/hXABCDA


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2022 09:08


MCStranger написа:
TheExorcist написа:
Уникална Валиева, само на 15 и за пръв жена с 4-рен скок.

Томи - първа с 4-ен скок на олимпиада, не по принцип. Което не е случайно - олимпиадите са нарядко, а до предната Олимпиада има само един успешен 4-ен скок на състезание при жените - Мики Андо приземява първия 4-ен салхов през далечната 2002 (но като джуниър), след което имаме 16-годишно "затишие".

Трусова (и други състезателки на Етери) скачат по няколко четворни от 2018 насам. Трусова държи първенството за толуп, лутц и флип, като и тя е първата, която прави 2 различни 4-и в една програма и 3 различни 4-и в една програма. Преди няколко месеца 14-годишната Аделия Петросян (с треньор ясно коя) приземява първия 4-ен ритбергер (или луп) в квалификации за руското национално първенство, което не се признава официално, защото трябва да е на състезание на ISU. Достойно за отбелязване е и появяването на Алиса Лиу от САЩ, за която казват, че е най-голямата надежда на американското фигурно и която е първата жена, приземила 4-ен скок + 3-ен аксел, както и 4-ен + 2 3-и аксела в една програма (с уговорката, че това го прави само като девойка и откакто този сезон е при жените не прави четворни, а дори няма и успешен троен аксел, което затвърждава това, което ще напиша по-долу).

Другото, което трябва да отбележим е, че за четворните, (петорни и т.н.) скокове при жените младата възраст не е недостатък, а предимство. Има вече няколко научни изследвания, които показват, че след пубертета анатомията на жените (по-специално в хълбоците) се изменя така, че специфичните ротации на скорост, които се изискват при скоковете, стават трудни, дори невъзможни. Освен това натоварванията при приземяването са толкова големи, че телата на състезателките се износват по-бързо, контузиите зачестяват и т.н. - т.е. ако почнеш да правиш непрекъснато четворни по тренировки и състезания, когато си на 12, до 16 най-вероятно ще си приключила курса, а до 18 - със сигурност.
Така че по-скоро ще виждаме по-често четворни от 13, 14, 15-годишни момичета отколкото от 20-годишни жени. Затова и тройните аксели на доста по-зрялата Токтамишева, както и на японките преди нея са с особена ценност.


Прав си, не го допълних за Олимпиадата. Иначе имам една бивша, тя е рускиня и е фигуристка, дъщеричката и също. Като и споменах за Камила, тя ми каза да гледам болерото на Алина Загитова от предната Олимпиада, което за нея е по-елегантно. Да изгледах го сега, наистина прекрасно изпълнение, но Валиева е по-бърза и като че малко по-пластична ми се вижда във въртенетата със шпагата ( нещо, което ако не се лъжа Тара Липински го въведе )!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2022 13:58


Има слухове, че са хванали с допинг някакви от Руския отбор и за това все още официално награждаване за отборната надпревара липсва.
Ако стане факт се очаква руския отбор да бъде изваден от олимпиадата. :outofspace: :helpless: :uuu:
А естествено медала отнет и даден на САЩ, сребро за Япония и бронз за Канада.
Дано не стане всичко това, защото олимпиадата ще се дискредитира съвсем. Руснаците са с класа над останалите, какъв допинг в този спорт, какви пет лева???!!! :uuu:
А нема нужда от гнусни политически игри. :-x


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2022 14:11


Да, и аз сега го четох, поредното търсене на теле под вола!

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2022 18:52


Май, Камила Валиева е била хванатата с допинг. :о


Последна промяна Diavolo на 09.02.2022 18:53, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   09.02.2022 23:29


Diavolo написа:
Май, Камила Валиева е била хванатата с допинг. :о


Да, така пише, но тя е малолетна, няма да се изнедам ако е без знанието и. Това бтв е практика още от соца, когато тъпчат деца с кво ли не, без те да знаят. И това ми го е казвал един френд, информация от кухнята, чиято сестра е гимнастичка и още от 12 годишна са и давали разни неща, дано не е вярно, че ще ме е яд заради хубавите изпълнения и заслуженото злато на руснаците!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   10.02.2022 03:03


Diavolo написа:
Май, Камила Валиева е била хванатата с допинг. :о


... тъпотия, ако заради някой умен "бляд" изгърми момичето, дано не я накажат на тия години ...

Цитат:
Trimetazidine, or TMZ, works by increasing blood flow to the heart and limiting rapid swings in blood pressure. The drug is not approved for use in the United States. It has been on the World Anti-Doping Agency (WADA) list of prohibited substances since 2014.

Dr. Sadiya Khan, a cardiologist and assistant professor at Northwestern University Feinberg School of Medicine, said that in theory such a drug might be used in a healthy person to enhance blood flow above and beyond normal levels.

"The idea behind it would be potentially if you enhance blood flow, you could improve somebody's ability to exercise longer or exercise more efficiently by allowing the heart to respond super-normally," Khan said in a telephone interview.

But using any medication in a way for which it is not intended could have negative side effects, even if those risks are not known. "I think it could be very dangerous," she said.

The other caveat, she said, is that it is not clear that it offers any performance-enhancing benefit.

"There's a theoretical benefit," she said. "There's no strong evidence that it does make a difference."

The case is further complicated by the fact that Valieva is only 15.

According to WADA's world anti-doping code, athletes who commit doping violations should be publicly named, but this is not required if the person concerned is a minor under the age of 18.

In that case, according to Rule 14.3.7, any optional public disclosure "shall be proportionate to the facts and circumstances of the case."


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   10.02.2022 07:37


Мъже волна

Честито на Нейтън! :cheers:

Лукас Бритчки
Една голяма каша се получи. Явно за него е успех самото му присъствие на волната.

Андрей Мозальов
Провал. Това беше участието на Андрюшата. Грешка и с изкарването на наш Коляда. Може би бъдещето е пред него, но от това което видях от него през този сезон трябва да надгражда много във всеки един аспект ако иска да има успех. Талант има.

Иван Шмуратко
Негледаем ми е Шмуратко. Отегчих се от безцелното му пързаляне. Слаб и технически.

Константин Милюков
Поредно много трудна за гледане програма с много мъка и грешки. И това е СБ? Това казва всичко...

Николай Майоров
Най-накрая някакъв живец да видя в тази първа група. Отново много грешки, но поне видях съчетание. И това е СБ. Ок. Определено Майоров е един от малцината, които ще запомня на тази олимпиада от двата скока.

Донован Карило
Жалко. Наш Карило се поддаде на напрежението и обърка почти всичко. При толкова много сбъркани скокове няма как да поставя висока оценка. Отличен троен аксел и това беше... След това, кошмар.
Иначе както винаги много гледаем, приковаващ вниманието, интересен, но с толкова много грешки няма как... И това е СБ? Хора, не се излагайте така пред целия свят. Какво ли ще си кажат хората, когато гледат веднъж в годината фигурно и видят че за това се вдига СБ. Ще си кажат, какво ли е правил цяла година... Тц тц


Много слаба първа група. Просто нямам думи да опиша разочарованието си.

= = =

Владимир Литвинцев
Започна много силно, но много бързо остана без въздух и само маркира пързаляне за втората част, краката почти не се движеха. Удивително, че приземи комбинацията в края. Но това не може да е Жокера... Кой го е излъгал, че може да изиграе толкова сложен образ.
Нищо общо, ама нищо.

Брендън Кери
Ето това вече е СБ! Браво на Брендън. Нямам думи за представянето му в Пекин и то след тежката травма. Спасителя на кратката програма, спаси и волната... Защото направо се бях отчаял.
Зелен светофар! А и програма видях. Браво!

Денис Василевс
Ох, стига вече с тоз откриващ четворен. Не става, не и константно... Няма смисъл просто! След това до края отличен. Браво! Най-добрата презентация дотук, което не е новина, но се получиха и скоковете. Доволен.

Марк Кондратюк
Каша. Отборната надпревара му коства представянето при мъжете. Струваш ли си? Не мисля... За капак, изключително грозно изглеждаща програма.

Адам Сиао Хим Фа
Еее, как ме е яд за грубите грешки в средата на програмата и провалените комбинации и пропуснати точки. Това щеше да е нещо голямо и рекордно за него. Най-доброто кардио дотук. Прекрасен за наблюдаване. Какви стъпки, каква игра. Браво!
СБ. Яд ме е много за пропиления шанс. Но нищо, браво.

Матео Рицо
Срина се наш Рицо. Жалко. Слаба психика. И какво нелепо препъване...


Спасяваща положението група, благодарение на трима човека главно, но достатъчно.

= = =

И нека голямото надскачане да започна сега...

Даниел Грасл
Рекордна волна за Грасо, брависимо! Много е силен на скоковете, много силен физически, свеж. Виждам, че работи и за презентацията и там трябва да набляга още, за да се развие и стане истински претендент за големите първенства. Браво, напълно заслужен СБ и първа стотачка за вечерта.

Боян Дзин
Уау, браво бе Бояне! Не го очаквах от него, но прекрасно, че стана на родната олимпиада. Е, няма да е сред призьорите, но като за него добре. Ще остане доволен. Какъв четворен лудз, нямам думи.

Кевин Еймоз
Прекрасен за гледане, прекрасен. Така да ме е яд за кошмарния му старт. Ами повлия му първия скок на цялостната концепция. Трябваше му време да се съвземе и влезе истински в програмата, но за съжаление на най-големия форум нямаш право и тези грешки. Съжалявам, защото това беше пропуснат шанс за нещо голямо като за него и реалните му технически възможности.

Кийгън Месинг
Ех, тоз Кийгън. Как радва само. Ами не очаквах това негово изригване в Пекин, особено след всичките му проблеми през сезона. Ако беше скочил и четворния тулуп направо нямам думи.
Но специално за него класирането не е от първостепенно значение. Просто радва с присъствието си. Шоумен.

Юзуру Ханю
Жалко. Исках да видя две неща. Чиста волна на олимпийски игри и борба. Видях само второто. Мечтаех за успешен четворен аксел на олимпиада, но уви все още сме далеч от този миг. Малко не достигна при оборотите. Падането му след четворния салхов ми дойде повече. Според мен беше повлиян от предното падане на аксела и мисля нямаше достатъчно въздух. Жалко, защото това са пропилени 10 точки отгоре и сега шанса за медал е илюзорен.

Евгени Семененко
Кофти е да се пързаляш след Юзуру. Все едно гледаш друг спорт... Особено пък Семененко, който и без това си е скучен и като дръвце. Ами не ми харесва и толкоз. Субективно е, но чисто сетивно не е това моето. Иначе браво за скоковете. Представи се най-добре от тримата руснаци, което не е малко. СБ.

= = =

Джейсън Браун
Заслужен СБ и рекордно класиране на олимпиада. Радващото е, че и без четворен скок в арсенала може да си само на броени точки зад легендата Ханю.

Мориси Квителашвили
Мориси ми идва малко като на забавен каданс на фона на останалите, ама не е виновен той, такава му е структурата. Не му е лесно и за това винаги е имал моят респект и уважение. Бори се със скоковете, с грешките, със себе си. И като цяло успя, би трябвало да е доволен. Топ 10 на олимпиада. Но след Семененко. Искаше ми се да е пред него.

Юн Хван Чан
Много тежко падане, чак мен ме заболя. Голямо браво, че се съвзе след това и беше безгрешен технически до края. Пострада хореото, но нямаше как... Нов СБ и невероятно 5 място в крайното класиране. Браво!

Шома Уно
Разочароващ Шома за пореден път в неговата кариера, когато ножа опре до кокала. Така и ще остане в историята, вечно втория, третия... Направи почти невъзможното да пропилее и шанса си за бронзовия медал, но все пак големия аванс от кратката го спаси.

Юма Кагияма
Какъв дебют на Юма! Напълно заслужен сребърен медал и голяма заявка за бъдещето. За да мечтае за златото трябваше да е перфектен, а не беше. Две сериозни грешки. При четворния ритбергер и при комбинацията с четворния тулуп, ойлера и салхова.
Но няма значение, така или иначе нещата никога не са зависели от него.

Нейтън Чен
Браво на Нейтън! Историческа волна за най-ценния медал. Сега Чен вече има всичко! Смазваща преднина, буквално размаза конкуренцията с +22 точки пред втория! СБ!
Да празнува сега.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   10.02.2022 08:16


Страхотна волна на Нейтън Чен! Гледам я за пръв път, което е допълнителен бонус, поздравления!
Кагияма е това, което идва след Нейтън и също съм много впечатлен.
Пиша от телефона, което за нас, старите хора, винаги е проблем, така че засега от мен толкоз :-D


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   10.02.2022 09:16


Сега Камилата като я гепиха с допинг, ще им отнемат ли титлата на отборното на Русия?

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 10.02.2022 09:17, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фигурно пързаляне - тема за коментари   |   10.02.2022 10:58


Не знам, ситуацията е много комплецирана. Защото тя е малолетна и законите са по-различни. Лошото е, че каквото и да стане, вече и лепнаха петно и сега всеки ще се съмнява в нея, каквото и да прави на леда... :dunno:
Даже май имала проблем със сърцето и били давани някакву хапове за сърце. Тия са луди братче. Какво сърце, дете на 15 г. супер спортист. :uuu: Излагат се руснаците. Поне да си мълчат и да не се излагат. То е ясно, че ги атакуват лицемерно и политически.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг