Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 15:42



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Какво мислите за българското участие? 

Какво мислите за българското участие?
...[1] Хареса ли ви представянето на нашите олимпийци? - не кликай тук! (1 глас) 0%  0%  [ 0 ]
Да 7%  7%  [ 1 ]
Не 7%  7%  [ 1 ]
Според очакванията, нищо повече или по-малко 20%  20%  [ 3 ]
... [2] Кой от нашите участници се представи най-добре? - не кликай тук! (2 гласа) 0%  0%  [ 0 ]
Алберт Попов 27%  27%  [ 4 ]
Радослав Янков 7%  7%  [ 1 ]
Владимир Зографски 0%  0%  [ 0 ]
Милена Тодорова 7%  7%  [ 1 ]
Александра Фейгин 0%  0%  [ 0 ]
Друг (посочете го в темата) 0%  0%  [ 0 ]
...[3] В кой от посочените зимни спортове имаме най-голям шанс за нещо значимо в близко бъдеще? - не кликай тук! (1 глас) 0%  0%  [ 0 ]
Биатлон (Милена и Благой) 7%  7%  [ 1 ]
Ски алпийски дисциплини (Аби, Камен и Ева) 20%  20%  [ 3 ]
Друг (посочете в темата кой) 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 15

Какво мислите за българското участие? 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28632
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
 Какво мислите за българското участие?   |   19.02.2022 18:23


Какво мислите за родното ни участие?


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   19.02.2022 18:40


Алберт и Милена направиха страхотно представяне. Владо Зографа добро.

Тука да отбележим и Мимито Рахнева. Може да се състезава за Канада, ама си е българка.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 02:57


Представяне според очакванията - инвалидно. Най-много ми хареса Алберт Попов, от Владо Зографски очаквах повече, въпреки че не съм го гледал.
Много ме дразни туристическия манталитет на нашите спортисти.
Ева Вукадинова усмихната до уши вика, перефразирам " радвам се, че отидох там, разгледах ( но с други думи, по-завоалирано)и се прибрах, доволна съм."
Ама била с контузия. Ма къде си тръгнала тогава? Ма голямо постижение било, че завършила. Сериозно? Ние да не сме някоя африканска страна, баси. Ама Шифрин не завършила. Не завършила, ама не се е и возила.

Фейгин и тя един куп глупости изговори след пристигането си обратно, а беше доста слаба в изпълнението си.

Но това е положението. Писах и в другата тема, пълен ташак е спорта ни. Тия пост-социалистическото поколение бяха последните големи. Но тогава и бази още имаше, по-добри условия.
Всичко тъне в разруха, а на всичкото отгоре всячески пречат на тия които искат да направят нещо.
Вижте плувния комплекс "Червено знаме", там е тренирала Таня Богомилова. Но не е само той, мизерията е масова.
Имаме стадион и половина за футбол в България нормални, с уговорката, че не знам актуалното състояние на "Лазур".
Имаме най-смешното футболно първенство в света сигурно, един и същи отбор да стане шампион 12-14 пъти поред. Това никъде го няма, още не е факт, но ще стане. А на всичко отгоре има разни мазохисти си плащат, за да гледат.

Инвалиди сме си отвсякъде. В "Игри на волята" в последното издание на изпитанието висене на дървен прът, захванат за крайниците на ръцете и краката най-добрият издържа 13 минути доколкото си спомням.
В подобно предаване тук - "Коланта" най-добрият издържа над 3 часа на висенето, а няколко други участника също прекараха часове да висят.
Има ли смисъл да коментирам още?

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 21.02.2022 02:58, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 09:15


Чаво, къде си?

_________________
Изображение


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5295
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 09:38


albertz написа:
Представяне според очакванията - инвалидно. Най-много ми хареса Алберт Попов, от Владо Зографски очаквах повече, въпреки че не съм го гледал.
Много ме дразни туристическия манталитет на нашите спортисти.
Ева Вукадинова усмихната до уши вика, перефразирам " радвам се, че отидох там, разгледах ( но с други думи, по-завоалирано)и се прибрах, доволна съм."
Ама била с контузия. Ма къде си тръгнала тогава? Ма голямо постижение било, че завършила. Сериозно? Ние да не сме някоя африканска страна, баси. Ама Шифрин не завършила. Не завършила, ама не се е и возила.

Фейгин и тя един куп глупости изговори след пристигането си обратно, а беше доста слаба в изпълнението си.

Но това е положението. Писах и в другата тема, пълен ташак е спорта ни. Тия пост-социалистическото поколение бяха последните големи. Но тогава и бази още имаше, по-добри условия.
Всичко тъне в разруха, а на всичкото отгоре всячески пречат на тия които искат да направят нещо.
Вижте плувния комплекс "Червено знаме", там е тренирала Таня Богомилова. Но не е само той, мизерията е масова.
Имаме стадион и половина за футбол в България нормални, с уговорката, че не знам актуалното състояние на "Лазур".
Имаме най-смешното футболно първенство в света сигурно, един и същи отбор да стане шампион 12-14 пъти поред. Това никъде го няма, още не е факт, но ще стане. А на всичко отгоре има разни мазохисти си плащат, за да гледат.

Инвалиди сме си отвсякъде. В "Игри на волята" в последното издание на изпитанието висене на дървен прът, захванат за крайниците на ръцете и краката най-добрият издържа 13 минути доколкото си спомням.
В подобно предаване тук - "Коланта" най-добрият издържа над 3 часа на висенето, а няколко други участника също прекараха часове да висят.
Има ли смисъл да коментирам още?


10000000 +++++++++


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 11:56


Абсолютно си прав, Чаво.........

Аз като прочетох заглавието на темата - първосигнално се помисих: "а имахме ли участие на тази олимпиада"... След което се сетих, че няма как няколко туриста да не са отишли на безплатна екскурзия... Мъкааааааа

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 12:46


Абе малко преекспонирате с тая безплатна екскуризия. Първо тия хора са се КЛАСИРАЛИ. Малко или много имало е отсявка и са си спечелили квоти. Второ никога не сме били сила в зимните спортове. Имаме общо 6 медала - 3 от тях са н Евгения Раданова, т.е. имаме индивидуално избухване на един атлет. Дори по времето на комунизма в силните години за българският спорт, когато влизахме в десятката по медали на лятна Олимпиада, в зимната си бяхме кръгла нула. Само един бронзов медал на Лебанов на ски бягането през 1980. Следващият ни медал е чак през 1998.

На тази Олимпиада сме представени от 16 спортиста в 7 спорта. Най-многобройното ни представяне е 30 състезатели в 6 спорта през 1992. Тогава явно пак сме били "туристи". Средната бройка си е обаче тази около 20 спортисти, така че нямаме отстъпление.

На тази Олимпиада Алберт Попов постигна най-доброто класиране за България в ските (Дяволе поправи ме ако греша). Зографа беше на ниво, а толкова критикуваната Фейгин си свърши това за което беше отишла. В Биатлона имаме отстъпление, но Милена загатна за потенциал и можеше при малко късмет да се представи отлично.

Не е толкова трагично положеието, не знам какво точно очаквате при все че никога не сме правили нещо на зимна Олимпиада.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 13:33


Стига кухи статистики. Еди си кога колко олимпийци. Ама виж колко спортове са добавени, колко много нови квоти има.
Да, класирали са се, ама какво от това? На самата Олимпиада се вижда нивото. То и разни от Американска Самоа и други екзотични дестинации също са се класирали, нали ги гледах на откриването.

Може да нямаме много олимпийски медали, но пак сме имали по-читави спортисти, участници на десетки световни първенства.
Петър Попангелов в ските, Валентин Димов в хокея, има и други.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 14:14


albertz написа:
Стига кухи статистики. Еди си кога колко олимпийци. Ама виж колко спортове са добавени, колко много нови квоти има.
Да, класирали са се, ама какво от това? На самата Олимпиада се вижда нивото. То и разни от Американска Самоа и други екзотични дестинации също са се класирали, нали ги гледах на откриването.

Може да нямаме много олимпийски медали, но пак сме имали по-читави спортисти, участници на десетки световни първенства.
Петър Попангелов в ските, Валентин Димов в хокея, има и други.


Ти сериозно ли? Един представител на шейнички от Американска Самоа и ще го сравняваш с нашите?

Чаво, както казах в темата за фигурното пързаляне, вече сме станали дърти чичаци и с носталния си спомняме за времената когато сме били млади и сме плякали. Мислите си че тези времана са били по-хубави, ама не са. Просто сме били по-млади. И да мрънкате и да не мрънкате тва е, няма как да се върне времто назад. А и не нужно.

А когато фактите не ти отърват не ги наричай кухи статистики, олекваш.

_________________
Изображение


 
Online
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10431
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 14:18


bai Momchil написа:
На тази Олимпиада Алберт Попов постигна най-доброто класиране за България в ските (Дяволе поправи ме ако греша).

Ами не съвсем. Петър Попангелов спечели две шести места на Олимпиади - в Лейк Плесид и Сараево. И двете в слалома.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 14:26


SUBXERO написа:
bai Momchil написа:
На тази Олимпиада Алберт Попов постигна най-доброто класиране за България в ските (Дяволе поправи ме ако греша).

Ами не съвсем. Петър Попангелов спечели две шести места на Олимпиади - в Лейк Плесид и Сараево. И двете в слалома.


Ок, греша, но 9 място си е сравнимо с 6 и не бих го нарекъл турист. В интерес на истината тия спортисти са сред най-добрите 30, 50 спортисти в своя спорт. Интересно ми е от всички критикари тука, колко имат самочувствието да кажат, че са в топ 50 на най-добрите в своята професия?

А все пак квотите са спечелени в Европа, а не в Африка или Ю. Америка, където конкуренцията е слаба. :dunno:

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4969
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 15:28


Добре де, може и да преекспонираме - сигурно истината е някъде по средата, но повече към нашата страна :)

Факт е, че спортът в България е за червената книга на изчезващите видове - може би това ни кара да преекспонираме...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 15:52


alexbg написа:
Добре де, може и да преекспонираме - сигурно истината е някъде по средата, но повече към нашата страна :)

Факт е, че спортът в България е за червената книга на изчезващите видове - може би това ни кара да преекспонираме...


За това сте прави, но претенции може да имате към летните спортове. Зимните не мисля, че са чак толкова зле, най-малкото защото винаги са били зле. :laugh:

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4922
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 19:38


bai Momchil написа:
Абе малко преекспонирате с тая безплатна екскуризия. Първо тия хора са се КЛАСИРАЛИ. Малко или много имало е отсявка и са си спечелили квоти. Второ никога не сме били сила в зимните спортове. Имаме общо 6 медала - 3 от тях са н Евгения Раданова, т.е. имаме индивидуално избухване на един атлет. Дори по времето на комунизма в силните години за българският спорт, когато влизахме в десятката по медали на лятна Олимпиада, в зимната си бяхме кръгла нула. Само един бронзов медал на Лебанов на ски бягането през 1980. Следващият ни медал е чак през 1998.

На тази Олимпиада сме представени от 16 спортиста в 7 спорта. Най-многобройното ни представяне е 30 състезатели в 6 спорта през 1992. Тогава явно пак сме били "туристи". Средната бройка си е обаче тази около 20 спортисти, така че нямаме отстъпление.

На тази Олимпиада Алберт Попов постигна най-доброто класиране за България в ските (Дяволе поправи ме ако греша). Зографа беше на ниво, а толкова критикуваната Фейгин си свърши това за което беше отишла. В Биатлона имаме отстъпление, но Милена загатна за потенциал и можеше при малко късмет да се представи отлично.

Не е толкова трагично положеието, не знам какво точно очаквате при все че никога не сме правили нещо на зимна Олимпиада.
Абсолютно на това мнение съм и аз. Естествено че не са направили някакво страхотно представяне нашите (освен Попв), но това с туристите е огромно клише без много мисъл в него.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 19:45


Сега, ясно ми е, че тази реплика към мен няма нищо общо със спорта и не е насочена толкова към мен, а с друга цел. Затова и няма да се занимавам в детайли.
Но честно си признавам, че се отвращавам как се изкривяват нещата, не само тук във форума, това е всеобщо.

Само малко цифри. На зимната Олимпиада в Албервил 1992г. участват общо 1807 спортисти. (имаме три четвърти места в биатлона) На последната Олимпиада сега общо 2871 спортисти. От тях 1664 от Европа от 50 страни.
Квотите за Азия са за 396 спортисти от 18 страни. Тайланд са с 4 представители, Тайван и те с толкова, Ливан с 3-ма, Монголия с 2 и т.н.

За обща култура - Петър Попангелов в Лейк Пласид е втори във втория манш, като преди него падат 6-7 човека поред, не от некадърност.
В Сараево е на 35 стотни от бронзовия медал.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 20:28


Абе хубаво, бре Чаво, аз не отричам качествата на Попангелов. Не казвам и че е по-добър от Попов. Ама Попов лоши ли се представи с това 9 място? Реално той ни е вторият най-добър скиор до момента!

Иначе за биатлона казах, че има спад. Там можеше по-добре. Положителното е че все пак имахме пълни квоти, щото на предните олимпиади не беше така.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 21:07


E, аз конкретно похвалих Попов и казах, че ми е харесал. Доста добро представяне, нека има повече такива. Аз не искам да живеем в миналото, искам и в бъдеще да имаме успехи. Но за съжаление като няма адекватни условия трудно ще стане.

За съвсем друго ставаше въпрос, но не искам да задълбавам.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9618
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 21:14


albertz написа:
E, аз конкретно похвалих Попов и казах, че ми е харесал. Доста добро представяне, нека има повече такива. Аз не искам да живеем в миналото, искам и в бъдеще да имаме успехи. Но за съжаление като няма адекватни условия трудно ще стане.

За съвсем друго ставаше въпрос, но не искам да задълбавам.


Абсолютно :cheers:

Кажи къде си?

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 21:34


Еми аз доста пъти съм казвал къде съм - в столицата на цяла Африка, даже и клипче бях пуснал, но явно никой не го е гледал.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14251
Отговори с цитат
Мнение  Re: Какво мислите за българското участие?   |   21.02.2022 22:08


bai Momchil написа:
Абе хубаво, бре Чаво, аз не отричам качествата на Попангелов. Не казвам и че е по-добър от Попов. Ама Попов лоши ли се представи с това 9 място? Реално той ни е вторият най-добър скиор до момента!

Иначе за биатлона казах, че има спад. Там можеше по-добре. Положителното е че все пак имахме пълни квоти, щото на предните олимпиади не беше така.



естествено, че Попангелов е много по добър от голямата уста Попов.

Попангелов има и победа за СК, така, че къде сравнявате кон с магаре :-D


Последна промяна Balleta на 21.02.2022 22:08, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг