Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 13:08



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
* любопитно / рекорди / всякакви * 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   12.12.2022 08:09


Защото не е от мен рекорда, а от нета, а със социалните мрежи много неща изкачат, а тези неща и родните коментатори повтарят...
Все пак уточнихме, че е изравнен рекорд, т.е. пак е рекорд. :)


Последна промяна Diavolo на 12.12.2022 08:09, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   12.12.2022 09:03


Diavolo написа:
* 5-та асистенция на Лионел Меси на фаза директни елиминации на СП от 1966 г. насам, когато се води тази статистика
4 асистенции има Пеле, но почти сигурно именно Пеле води и то с много, защото 1958 г. не може да няма няколко асистенции...


Не води Пеле, евентуално са равни. През 1958 г. има най-много една асистенция в елиминациите, ама не съм съвсем сигурен за нея, защото кадрите не са особено добри и не се вижда ясно при едно центриране на Гаринча дали той продължава топката към Вава или защитник я отклонява. Но по-скоро според мен Пеле я отиграва, така че би трябвало да има общо 5.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   14.12.2022 14:23


Лионел Меси изравни или подобри няколко рекорда

* Изравни Лотар Матеус с 25 мача на световни първенства!

* Изпревари Пеле с 6 асистенции на фаза директни елиминации от 1966 г. насам

* Изравни Диего Марадона с най-много асистенции на световни първенства – 8

* Изпревари Габриел Батистута с 11 гола на СП. И така стана най-резултатния аржентинец на СП.

* По-рано в турнира, както знаете вече, Меси стана единствения в историята с асистенции на поне 5 световни първенства

Имаме и размествания във вечната листа от СП+ЕП или СП+Копа
Меси вече има 24 гола на СП и Копа Америка изпреварвайки Батистута с 23 гола. Кристиано Роналдо (той респективно от СП и ЕП) има 22 гола и е на 4 място. Вчера Роналдо каза, че няма да се отказва и ще гони участие на ЕП в Германия през 2024 г.
На 1 място с 25 гола е феномена, Роналдо от Бразилия! Само още 1 гол на Меси сега на финала в неделя или на следващата Копа Америка (ако участва) и ще изравни и това постижение.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   14.12.2022 14:26


Каза че няма да участва.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   14.12.2022 14:52


Да, това е от днес
А аз това си го бях изготвил още снощи, но спах и ме мързеше да го оправям.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   14.12.2022 15:26


На КА също ли няма да участва?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   14.12.2022 16:07


Явно не. В неделя щял да му е последния мач с националната фланелка. Думи на самия Меси. Е, освен ако не премисли, ама сега то...


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   14.12.2022 18:33


Има и друг рекорд Меси. Първият футболист с рижава брада, който ще играе финал на Световно. Просто ирландци, шотландци или британци не са го правили досега ! :laugh:
Предполагам, че отбора на Англия от 66-та са били гладко избръснати, за да не се задави Кралицата с някой косъм докато ги целува. Не зная, ще потърся архивни снимки, но да, мисля, че Меси е първия с рижа естествена брада на финал :laugh:

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


Последна промяна ReZo на 14.12.2022 18:34, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 12:20


ReZo написа:
Има и друг рекорд Меси. Първият футболист с рижава брада, който ще играе финал на Световно. Просто ирландци, шотландци или британци не са го правили досега ! :laugh:
Предполагам, че отбора на Англия от 66-та са били гладко избръснати, за да не се задави Кралицата с някой косъм докато ги целува. Не зная, ще потърся архивни снимки, но да, мисля, че Меси е първия с рижа естествена брада на финал :laugh:


Меси е велик футболист, но има един фундаментален проблем - КАК ЗА ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ГОДИНИ ТОВА МОМЧЕ НЕ НАУЧИ АНГЛИЙСКИ!!!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 12:24


Когато си Меси, няма никакво значение дали знаеш ингилизки.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 12:34


TheExorcist написа:
ReZo написа:
Има и друг рекорд Меси. Първият футболист с рижава брада, който ще играе финал на Световно. Просто ирландци, шотландци или британци не са го правили досега ! :laugh:
Предполагам, че отбора на Англия от 66-та са били гладко избръснати, за да не се задави Кралицата с някой косъм докато ги целува. Не зная, ще потърся архивни снимки, но да, мисля, че Меси е първия с рижа естествена брада на финал :laugh:


Меси е велик футболист, но има един фундаментален проблем - КАК ЗА ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ГОДИНИ ТОВА МОМЧЕ НЕ НАУЧИ АНГЛИЙСКИ!!!


Когато Хари Кейн научи испански, тогава

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 12:50


Томича не харесва Кейн, да му.беше казал Хендерсън. :laugh:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 16:44


Diavolo написа:
Лионел Меси изравни или подобри няколко рекорда

* Изравни Лотар Матеус с 25 мача на световни първенства!

* Изпревари Пеле с 6 асистенции на фаза директни елиминации от 1966 г. насам

* Изравни Диего Марадона с най-много асистенции на световни първенства – 8

* Изпревари Габриел Батистута с 11 гола на СП. И така стана най-резултатния аржентинец на СП.

* По-рано в турнира, както знаете вече, Меси стана единствения в историята с асистенции на поне 5 световни първенства

Имаме и размествания във вечната листа от СП+ЕП или СП+Копа
Меси вече има 24 гола на СП и Копа Америка изпреварвайки Батистута с 23 гола. Кристиано Роналдо (той респективно от СП и ЕП) има 22 гола и е на 4 място. Вчера Роналдо каза, че няма да се отказва и ще гони участие на ЕП в Германия през 2024 г.
На 1 място с 25 гола е феномена, Роналдо от Бразилия! Само още 1 гол на Меси сега на финала в неделя или на следващата Копа Америка (ако участва) и ще изравни и това постижение.


Освен 24-те гола дотук на СП и КА, има и 25 асистенции общо (17 на КА и 8 на СП). Не знам дали има друг с толкова или повече асистенции и с толкова или повече голове + асистенции на големи първенства.


Последна промяна Dobril на 17.12.2022 16:46, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 18:13


Vendome написа:
Томича не харесва Кейн, да му.беше казал Хендерсън. :laugh:


Не харесвам Хендерсън, това как го изкопа?!

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 19:20


Оффф, честно казано ми писна с това преекспониране и рекордьорстване... на Меси (и на Роналдо) - баси манията малоумна...

Само да кажа, че Копа Америка няма как да е голямо първенство - турнир, в който участват 10-12 отбора (в това число гастролиращи) и се играе през година: сорри ама няма как да го сравнявам с турнир, в който първо има квалификации на почти 50 отбора като накрая цели 16 играят финалната фаза, а освен това е веднъж на 4 години.
Така че - ебем ви и изкривената статистика... Дори само заради подобна ПРЕ-каленост ми се иска да загуби (като изпусне дузпа) утре Меси...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 19:30


И за мен Копа Америка няма почти никаква стойност.
А и за ЮА е било така, за феновете. Десетилетия наред истинската Копа си бяха световните квалификации. Това всеки футболен историк ще ви го каже. Копата изведнъж стана много стойностен турнир заради Меси, т.е. последните 20 години.


Последна промяна Diavolo на 17.12.2022 19:53, променена общо 1 път



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 19:37


Абсолютно съм съгласен с вас.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 20:37


TheExorcist написа:
Vendome написа:
Томича не харесва Кейн, да му.беше казал Хендерсън. :laugh:


Не харесвам Хендерсън, това как го изкопа?!


Тогава Трент. Други пулци няма в Англия.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   17.12.2022 20:40


Копата е смешен турнир.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: * любопитно / рекорди / всякакви *   |   18.12.2022 00:12


Значи в омразата си към Меси пишете страшни глупости, не знам дали се усещате.

Измислянето на какви ли не рекорди било заради Меси... вие сериозно ли? Съгласен съм, че някои от рекордите, описани от Дявола са смешни, като например "най-много асистенции в елиминации". То по тая логика може да има и "най-много асистенции на финал", "най-много асистенции след четвъртфинал" и всякакви други стъкмистики. Същевременно "най-много мачове на световно първенство", "най-много асистенции на световно първенство", "аржентинец с най-много голове" са напълно нормални и естествени рекорди, нищо странно не виждам в това. Но думата ми беше за друго - "създаването" на рекорди, т.е. слагането на какви ли не условия за да се превърне нещо в рекорд не е измислено и въведено заради Меси (или Роналдо), а е резултат от налагането на американската култура като водеща в света. Ако тези рекорди ви се струват прекалени, трябва да видите какви неща се водят за рекорди в НБА - с Балета често се смеем на поредната измишльотина, тип "най-много точки на Коледа", "най-много мачове с повече от 12 точки, 7 асистенции и 2 борби" и какви ли не други измишльотини.

Копа Америка изведнъж станала много стойностен турнир заради Меси, т.е. преди 20 години??? Първо, преди 20 години Меси не е играел. Второ, Дявола май наскоро беше споменал в друга тема как през 80-те Копата не е била особено престижна, и после, примерно в края на 90-те вече придобила тежест. Сега се оказа, че това било заради Меси, който по онова време е бил на 10 :laugh:

Според Алекс пък, турнир, който се играе през година, няма как да се сравнява с турнир, който се провежда на 4 години, ама заради Меси бухали статистиките му от Копата за да му трупат рекорди и да изглежда по-велик. Аз си признавам, че никога не съм гледал Копата и нямам особени познания за нея, но сега като прочетох тия ваши мнения отворих да погледна в уикипедия. И какво се оказа? Турнирът се е провеждал през година до 2001 г., от 2001 до 2007 г. е бил през 3 години, а оттогава е през четири, с единствено изключение Сентенариото през 2016 г. Т.е. излиза че е била през година когато Меси още не е играел мъжки футбол, а откакто е водеща фигура в националния, си е през 4 години. Съответно статистиките му на Копата може да не могат да се сравняват директно с тези на европейските играчи, защото Европейското е по-трудно, но с тези на южноамериканците е точно обратно, имал е много по-малко възможности от игралите до 2001 г. И между другото, Алекс, това че на финална фаза на Европейското играят "цели 16" отбора спрямо 10-12 на Копата, означава че имаш повече шансове да вкараш. А всъщност в днешно време отборите на Европейско са "цели 24", което дава още повече шансове да вкарваш повече голове. Едно време, вероятно помниш, на финална фаза играеха само 8 отбора - което означава че имаш три мача в групата само срещу топ отбори, и после полуфинал и финал. И съответно днес е несравнимо по-лесно да вкарваш голове на този турнир спрямо тогава - ако тръгнете по тази логика не трябва да се гледат никакви рекорди за нищо. Така че стига с тия фантасмагории как целият футболен свят прави всичко по силите си само заради Меси.


Последна промяна spurs на 18.12.2022 00:15, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг