Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:09



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00 
Автор Съобщение
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 00:28


Изключителен финал, мач за историята и за който ще се говори дълго време. Аз си бях за Франция, но те до 70-75 минута все едно не бяха на терена. После всичко се преобърна. Този пропуск в 120 минута беше поредното намигване на Фортуна и при дузпите поне за мен фаворит бяха аржентинците. Със сигурност един от най-драматичните финали в историята на световните първенства. Честито на тези, които са поддържали Аржентина, титлата е заслужена ... а, че имаха и немалка доза късмет също е вярно, но това може да са каже за почти всеки отбор ставал световен шампион.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 00:31


French minister of sport: In case we won WC, our captine will rise the cup wearing LGBTQA... tag.

Tamim bin Hamad offer Messi the Arabic Coat.
Messi rised the cup for the greatest day in the history of football wearing the Arabic Coat.

Another slap on woke goverments is added to the list of Qatar list slaps in WC.

Още един повод за радост, че джендем-схемата социалистическо тресавище африканция не спечелиха СП. Побъркаха се с джендем-комунистическа пропаганда :sick: :uuu:


Последна промяна Dobril на 19.12.2022 00:32, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 03:03


bai Momchil написа:
spurs написа:
bai Momchil написа:
Спърсче, отвори социалните дришни и виж за каква чалга става въпрос. Такова осиране не е било. Чалгата е в еуфория...
Е кой те кара да ги отваряш? Ако имаше социални мрежи през 60те, 70те, 80те или 90те, щеше да е същото. Това е генерален проблем на света, а не на футбола.

Ти по-голям мач на финал гледал ли си?


Именно, ама не се пише за финала, пише се за Меси. :helpless: :dunno: :help:


Бай Момчи, в последно време написа много мнения в тази връзка по различните теми, за да не ги търся ти отговарям генерално тук. Според мен изобщо не си прав в цялата си теория за чалгата и ще се опитам да обясня защо мисля така.

Доколкото разбирам от обясненията ти напоследък, твоето основно недоволство спрямо Меси (и Мрънканичков) е че хората говорят само за тях, пренебрегват ролята на съотборниците им, следят всяка тяхна стъпка, приписват им заслуги за всички успехи на отборите им, дават им награди и т.н. и това ги правело чалга, докато едно време било съвсем различно. Според мен пък никога не е било съвсем различно, винаги във футбола е имало суперзвезди и идоли, към които отношението е било сходно, разликата е че днес има интернет, социални мрежи и смартфони, затова всичко е хилядократно по-интензивно, по-видимо и по-преекспонирано. Като това разбира се важи за абсолютно всяка сфера, далеч не само за футбола (и за Меси в частност).

Да вземем например един Марадона, суперзвездата на 80-те. Никога не съм срещал да го наричаш чалга, да го оплюваш и да казваш, че футболът е спечелил с отказването му и пак си можел да се наслаждаваш като го няма него. Да не би малки и големи да не говореха само за него? Да не би да не пренебрегваха ролята на съотборниците му? До ден днешен всеки казва, че той собственоръчно и сам е направил Аржентина световен шампион и Наполи шампион на Италия. Защо не беснееш срещу това? Казваш хората сменяли отбора, който подкрепят, заради футболисти и това било заради чалгата на Меси и другия. Какво ще кажеш тогава за италианците, подкрепящи Аржентина на полуфинала 90-та? Срещал съм мнения, включително на Дявола тук, че 90-та Марадона бил с основна роля за стигането на финал - не съм видял Балета да иронизира тежко и да беснее срещу това, не съм видял и ти да се отвращаваш, при положение че е повече от ясно че чисто футболно това е безкрайно далеч от истината.

И това с Марадона е само пример, така е и с Пеле, така е било с Пушкаш и Ди Стефано, така е било с Гунди например в България, вероятно и с Чико в Ботев, така е било с Бекенбауер и Кройф, така е било с Бест, така беше с истинския Роналдо, с Ривалдо, с Роналдиньо. Винаги е имало големи личности и имена, които са събирали голямо внимание и любов и в това няма нищо лошо. Това е всъщност и нещото, което запалва децата по футбола. Ти нямаш такова отношение към Марадона, или Бастен, или Платини, защото си бил малък и ти е било романтично, но днешните деца няма да се запалят по футбола заради черно-белите кадри на Пеле и Гаринча, а ще се запалят от сегашните суперзвезди. И понеже тези днешни деца живеят в социалните мрежи и са свикнали да обсъждат всяко мигване на любимците си там (независимо дали става дума за певци, актьори, тенисисти или обикновени глупаци-"инфлуенсъри"), те правят същото и с любимите си футболисти, което за теб е чалга. Обаче другия вариант е само ние чичовците да си гледаме футбол, а децата да се занимават с истинска чалга, това е начинът да не се пише по този начин за най-големите суперзвезди на футбола (които днес са Меси и Гелослав, утре ще са Мбапе и Халанд, а вдругиден ще е кой знае кой). И ти гарантирам, че ако изведнъж Коди Гакпо се развие невероятно и стане най-добрият футболист в света, и за него ще е същото, какво, и него ли ще намразиш?

И още нещо, колкото хората се прехласват и се разтапят, и вие сега ще си спирате социалните мрежи щото са големи хвалебствия (все едно са незаслужени...), толкова същото нещо работи и в обратна посока. Всяко нещо се гледа под лупа и се пишат какви ли не тотални глупости къде от сляпа омраза, къде от обикновена злоба, къде от стремеж да има уж баланс и да се отбележи негативното. Дори и в тази тема можеш да го видиш това, злобните писаници на Балета хич няма и да ги коментирам, него много го боли, ама да вземем Швабата например - вика "адски паляшка проява на Меси, изсра се на метеното". Не знам дали си го видял, ама направи нещо съвсем обикновено, което редовно правят футболисти, като минаваше покрай световната купа, още преди да са им я връчили, той я целуна и погали. Нищо странно, нищо особено, нищо грандиозно. Ако не беше Меси, а беше Лорис примерно, никой нямаше и да обърне внимание. Обаче понеже е Меси, вече става "адски паляшко"? Всяко съдийско отсъждане се коментира и се приема за целенасочено, защото Меси играе - след мач, в който са дали две дузпи за противника (не казвам че ги нямаше) и е завършил с дузпи, се коментира как били подарили титлата на Меси, щото той бил галеник и нямало как?!? Е как му я подариха, накараха французите да изпуснат дузпи ли? Не дадоха някоя от двете дузпи ли? След мача с Холандия пак четох как ето, то било решено че трябва да добутат Меси до титлата?!? Защо - защото можели да изгонят еди кой си от Аржентина. Сигурно можеха, ама съвсем спокойно можеха да изгонят и единия защитник на Холандия, Тиндър ли, как беше, който имаше картон и след това му спестиха поне 2-3 още. И никой не ми обясни, ако искаха да го добутват защо дадоха 10 минути продължение, без никаква видима причина за това, и защо дадоха тоя фал в 100-ната минута, дето спокойно можеше да го свири и фал в нападение и даже нямаше да е някакво супер скандално решение. Ама не, те са решили да добутват Меси до титлата, но разчитат че холандците ще изпуснат дузпи, явно са големи пророци... Коментира се надълго и нашироко скандалното избиране на Меси за играч номер едно на Световното 2014 г., само ако бил Меси можело да му я дадат без да е станал световен шампион, смешно било да не е някой от победителите и т.н. Интересно защо никой не провери кой е избран за играч номер едно на Световното 2010 г. и не коментира по същия начин. Аз ще ти кажа защо, защото не е Меси. Или за Световното 2006 г.? Или за Световното 2002 г.? Или за Световното 1998 г.? Така че ако ще си говорим за чалга, аз ще ти кажа че за мен точно тая омраза, тотално омаловажаване и търсене на отрицателното е истинската чалга.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 03:20


И да напиша няколко думи и за мача все пак. Огромен финал наистина, определено най-добрия който съм гледал.

За мен Скалони направи страхотен турнир, изградил е много здрав и труден за прекършване отбор, гъвкав е тактически. Днес направи и направо гениален ход с пускането на Ди Мария като ляво крило, всички очакваха че ще е вдясно, но той го прати отляво и Ди Мария през цялото време беше свободен там, получаваше пасове и изостряше играта.

Въпреки това обаче, по мое мнение Скалони направи две сериозни грешки. Първото полувреме тотално смачкаха французите, като това се дължеше преди всичко на голямата агресия и безумното тичане до дупка. Аз поне рядко съм виждал един отбор да се раздава и да тича толкова, включително Меси не съм го виждал да тича и да се бори така от много ранните години на кариерата му. В другите мачове на световното имаше чести периоди, в които откровено си почиваше за да събере сили за нещо гениално, докато днес тичаше като за последно, връщаше се, отнемаше топки. За останалите пък да не говорим, тоя Алварез е като на пружина, имам чувството че никога не спира, Де Пол също се скъса да тича и да се бори, изобщо всички. В резултат на това обаче, в средата на второто полувреме тотално свършиха силите, той извади Ди Мария само, който явно не можеше да играе повече заради контузията, но не направи други смени. И така французите, с четирима свежи, тотално взеха инициативата, докато от другата страна Алварез вече едвам се движеше, Меси също, в края на мача също и Де Пол. Не знам дали беше грешка да пуска Акуня на мястото на Ди Мария и да заиграе с два леви бека, но според мен беше грешка да не освежи по-рано отбора. Може би ако го беше направил, нямаше така да предадат тотално топката на французите и сами да вкарат вълка в кошарата.

Втората грешка беше при втората дузпа за Франция. И децата знаят, че при статично положение пред твоята врата смени не се правят, а той точно при корнер пусна третия централен защитник, Пецела ли, как се казваше. Центриране, Мбапе пое избитата топка и стана дузпа. Преди това за 117 минути нямаше никакви опасности при корнерите за Франция, които не бяха един и два. Мисля се че и в тази слитуация щяха да се справят по-добре, ако не беше се появил нов човек там, който още не се е ориентирал. Естествено може и изобщо да не съм прав за това, ама няма и как да се провери.

И последно, Коло Муани наистина изпусна най-чистото положение в мача в 120 минута, ама пък от другата страна Лаутаро изпусна поне три чисти, едното горе-долу по същото време. Така че можеше и в двете посоки да отиде мачът.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 05:09


Спърсе, честито! Въпреки всичко...

Имам няколко въпроса
Според теб, защо Меси е в такава форма точно за това световно, кое бе по-различното?
1) Това че вече не е в Барселона, а в ПСЖ, т.е. по-малка конкуренция и тичане, по-добра форма е съответно, по-запазен
2) Първенството не се проведе през лятото и сега е много по-свеж, в топ форма
3) Тактиката на Скалони, т.нар. ЛаСкалонита! Да не минава всяка атака и топка през него, да го обгради с много подвижни и резки футболисти, които да тичат и за Меси, а така самият Меси ще има повече време и свобода с няколко топ отигравания да направи разликата когато се налага.

Комбинация от трите?


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 05:34


Според вас трябва ли Дидие Дешан да остане начело на Франция?

Дешан има световна титла като треньор и едно 2 място.
Също така има 2 място и на ЕП, загубено у дома от Португалия.
Има и титла в Лигата на нациите. Т.е. 2 титли и общо 4 финала.
Но има и уникални играчи и поколение като цяло.
Реално има само 1 значима титла, но пък световната.

Според мен с оглед всичко постигнато от него е редно да го оставят до ЕП в Германия 2024 г. Там Франция ще гони титлата на всяка цена и всичко останало ще е провал.
Според мен обаче тази Франция може много повече. Потенциалът е много по-голям като игра от това което виждам. Може би един Зинедин Зидан ще върне онзи романтизъм във френския футбол с който плениха много фенове преди години. При Зидан и Реал Мадрид играеше много зрелищен, директен футбол.
Във Франция въпреки успехите на Дешан си има едно не малко брожение срещу него, като след провала на последното европейско първенство Дешан бе оставен с идеята да защити световната титла. Но ето че не успя.
Факт е, че Дешан имаше малшанса да загуби няколко ключови футболисти на невралгични постове и въпреки това реално Франция не загуби финалния мач.
Това което видях срещу Англия ми се стори достатъчно за световната титла, но уви, този път не познах. А бях сигурен. За мен Франция, Англия и Нидерландия бяха най-силните отбори на това световно като чисто футболно качество и форма, нека феновете на Аржентина не ми се сърдят, просто аз това видях. Но по една или друга причина не успяха. А точно на Аржентина им се получи играта. Простичка, директна и ефикасна.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 06:32


Никoй не мрази Меси. Мразим комерса, както и огромна част от заблудените му фенове, които го боготворят, плюс пристрастните спортни медии. Днес и по Фокс, и по Телемундо не можеше да се гледа мача със звук, понеже коментаторите не спряха да дразнят с пристрастията си и суперлативите към богословения. Като си му толкова голям фен, купи си Nike (или каквато марка маратонки рекламираше), яж чипс Lays и посети Саудитска Арабия, защото наскоро подписа договор с тях да им реабилитира имиджа.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 07:05


Diavolo написа:
Според вас трябва ли Дидие Дешан да остане начело на Франция?

Дешан има световна титла като треньор и едно 2 място.
Също така има 2 място и на ЕП, загубено у дома от Португалия.
Има и титла в Лигата на нациите. Т.е. 2 титли и общо 4 финала.
Но има и уникални играчи и поколение като цяло.
Реално има само 1 значима титла, но пък световната.

Според мен с оглед всичко постигнато от него е редно да го оставят до ЕП в Германия 2024 г. Там Франция ще гони титлата на всяка цена и всичко останало ще е провал.
Според мен обаче тази Франция може много повече. Потенциалът е много по-голям като игра от това което виждам. Може би един Зинедин Зидан ще върне онзи романтизъм във френския футбол с който плениха много фенове преди години. При Зидан и Реал Мадрид играеше много зрелищен, директен футбол.
Във Франция въпреки успехите на Дешан си има едно не малко брожение срещу него, като след провала на последното европейско първенство Дешан бе оставен с идеята да защити световната титла. Но ето че не успя.
Факт е, че Дешан имаше малшанса да загуби няколко ключови футболисти на невралгични постове и въпреки това реално Франция не загуби финалния мач.
Това което видях срещу Англия ми се стори достатъчно за световната титла, но уви, този път не познах. А бях сигурен. За мен Франция, Англия и Нидерландия бяха най-силните отбори на това световно като чисто футболно качество и форма, нека феновете на Аржентина не ми се сърдят, просто аз това видях. Но по една или друга причина не успяха. А точно на Аржентина им се получи играта. Простичка, директна и ефикасна.


Деволе, това ти ли си го писал, не, не може да бъде :-o Че ти веднъж не призна Зидан докато бе в Реал Мадрид и отдаваше всичките му успехи на играчите и постоянно го плюеше ...а сега гледай какви епитети - зрелищен, директен футбол, романтика ... браво еволюираш :-D :cheers: :celebrate:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 08:25


[quote="Diavolo"]Спърсе, честито! Въпреки всичко...

Имам няколко въпроса
Според теб, защо Меси е в такава форма точно за това световно, кое бе по-различното?
1) Това че вече не е в Барселона, а в ПСЖ, т.е. по-малка конкуренция и тичане, по-добра форма е съответно, по-запазен
2) Първенството не се проведе през лятото и сега е много по-свеж, в топ форма
3) Тактиката на Скалони, т.нар. ЛаСкалонита! Да не минава всяка атака и топка през него, да го обгради с много подвижни и резки футболисти, които да тичат и за Меси, а така самият Меси ще има повече време и свобода с няколко топ отигравания да направи разликата когато се налага.


Трите неща плюс:

1. Не е лидерът на ПСЖ демек по-малко се мори и заради това.
2. Игра отборно и не държеше всяка топка да минава през него.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 08:33


Hiksa написа:
Никoй не мрази Меси. Мразим комерса, както и огромна част от заблудените му фенове, които го боготворят, плюс пристрастните спортни медии. Днес и по Фокс, и по Телемундо не можеше да се гледа мача със звук, понеже коментаторите не спряха да дразнят с пристрастията си и суперлативите към богословения. Като си му толкова голям фен, купи си Nike (или каквато марка маратонки рекламираше), яж чипс Lays и посети Саудитска Арабия, защото наскоро подписа договор с тях да им реабилитира имиджа.
Е кой велик спортист няма заблудени фенове, които го боготворят, и не е възхваляван от медиите? По тая логика трябва да мразим всички големи. А истината е, че това ни харесва когато се отнася за човек, когото харесваме, и ни дразни когато е за такъв, който не харесваме.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 08:34


И големи селяндури са тия бели цигани от Аржентина. Вратарят си слага златната ръкавица на кура, а Меси псува на майка по микрофона.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 09:09


Спърсче, това че има социални дришни и интернет разбира се налива сериозно количество вода в мелницата на комерса, но споменатите от теб играчи са били възхвалявани за кратък период и никога, ама абсолютно никога не е имало такова мерене на пишки между двама и целият футбол да е подчинен на това! В момента тая цялата комерс чалга е в един изключително дълъг период и е отвратителна. Добре че свърши, жалко че свърши по тоя отвратителен начин.

Колкото до Марадона, той блестя на 2 световни. Говореше се за него в рамките на 5-6 години макс и то основно покрай световните. Не е печелил КЕШ, т.е. поне там нямаше прехласване.

Иначе личното ми мнение - гениален футболист, но пълен боклук. Не го харесвам. Не искам да говоря за него, предвид и че вече не е между живите. Откъм футболните му качества - беше лидер и може би той домъкна Аржентина до финала в Италия. В Мексико беше друго и там според мен Бразилия имаше по-силен отбор. Както и да е. Разбра ме кво ти казвам в първия абзац - разликите са огромни.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 09:24


Diavolo написа:
Спърсе, честито! Въпреки всичко...

Имам няколко въпроса
Според теб, защо Меси е в такава форма точно за това световно, кое бе по-различното?
1) Това че вече не е в Барселона, а в ПСЖ, т.е. по-малка конкуренция и тичане, по-добра форма е съответно, по-запазен
2) Първенството не се проведе през лятото и сега е много по-свеж, в топ форма
3) Тактиката на Скалони, т.нар. ЛаСкалонита! Да не минава всяка атака и топка през него, да го обгради с много подвижни и резки футболисти, които да тичат и за Меси, а така самият Меси ще има повече време и свобода с няколко топ отигравания да направи разликата когато се налага.

Комбинация от трите?


Според мен е комбинация от трите, плюс неистово желание от негова страна. Играеше много отборно и явно наистина беше подчинил всичко на голямата цел.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 09:34


bai Momchil написа:
Спърсче, това че има социални дришни и интернет разбира се налива сериозно количество вода в мелницата на комерса, но споменатите от теб играчи са били възхвалявани за кратък период и никога, ама абсолютно никога не е имало такова мерене на пишки между двама и целият футбол да е подчинен на това! В момента тая цялата комерс чалга е в един изключително дълъг период и е отвратителна. Добре че свърши, жалко че свърши по тоя отвратителен начин.

Колкото до Марадона, той блестя на 2 световни. Говореше се за него в рамките на 5-6 години макс и то основно покрай световните. Не е печелил КЕШ, т.е. поне там нямаше прехласване.

Иначе личното ми мнение - гениален футболист, но пълен боклук. Не го харесвам. Не искам да говоря за него, предвид и че вече не е между живите. Откъм футболните му качества - беше лидер и може би той домъкна Аржентина до финала в Италия. В Мексико беше друго и там според мен Бразилия имаше по-силен отбор. Както и да е. Разбра ме кво ти казвам в първия абзац - разликите са огромни.


Е нали и аз това казах като започнахме темата преди 1-2 седмици. Че никога не се е случвало в толкова дълъг период двама да са безспорните най-добри, затова и никога не е имало толкова дълъг период на възхваляване. Иначе меренето на пишки е вечно и въобще не е от днес. Колко години се води безумния спор Пеле или Марадона? Колко години се води безумния спор Гунди или Стоичков? Тука двамата поне играят едновременно и наистина има база за сравнение. Просто стечение на обстоятелствата, че се появиха по едно и също време двама души, които толкова много и толкова продължително да се открояват. Нещо като Федерер и Надал в тениса, там да не би да е по-различно? Ако не искаш такова нещо или не трябва да гледаш спорт, или трябва да се надяваш да няма толкова добри футболисти. Гарантирам ти че ако утре Гакпо и Никола Илиев станат доминатори, ще е абсолютно същото.

За Марадона се е говорело 5-6 години макс, защото в такъв период е доминирал. Както и ти казваш, не е печелил КЕШ, има общо две титли в кариерата си, просто е съвсем различно откъм период на доминация и откъм успехи. Но пък от друга страна оттогава не е спряло да се говори за него и да се развива митологията му. Съвсем заслужено естествено.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 10:04


spurs написа:
bai Momchil написа:
Спърсче, това че има социални дришни и интернет разбира се налива сериозно количество вода в мелницата на комерса, но споменатите от теб играчи са били възхвалявани за кратък период и никога, ама абсолютно никога не е имало такова мерене на пишки между двама и целият футбол да е подчинен на това! В момента тая цялата комерс чалга е в един изключително дълъг период и е отвратителна. Добре че свърши, жалко че свърши по тоя отвратителен начин.

Колкото до Марадона, той блестя на 2 световни. Говореше се за него в рамките на 5-6 години макс и то основно покрай световните. Не е печелил КЕШ, т.е. поне там нямаше прехласване.

Иначе личното ми мнение - гениален футболист, но пълен боклук. Не го харесвам. Не искам да говоря за него, предвид и че вече не е между живите. Откъм футболните му качества - беше лидер и може би той домъкна Аржентина до финала в Италия. В Мексико беше друго и там според мен Бразилия имаше по-силен отбор. Както и да е. Разбра ме кво ти казвам в първия абзац - разликите са огромни.


Е нали и аз това казах като започнахме темата преди 1-2 седмици. Че никога не се е случвало в толкова дълъг период двама да са безспорните най-добри, затова и никога не е имало толкова дълъг период на възхваляване. Иначе меренето на пишки е вечно и въобще не е от днес. Колко години се води безумния спор Пеле или Марадона? Колко години се води безумния спор Гунди или Стоичков? Тука двамата поне играят едновременно и наистина има база за сравнение. Просто стечение на обстоятелствата, че се появиха по едно и също време двама души, които толкова много и толкова продължително да се открояват. Нещо като Федерер и Надал в тениса, там да не би да е по-различно? Ако не искаш такова нещо или не трябва да гледаш спорт, или трябва да се надяваш да няма толкова добри футболисти. Гарантирам ти че ако утре Гакпо и Никола Илиев станат доминатори, ще е абсолютно същото.

За Марадона се е говорело 5-6 години макс, защото в такъв период е доминирал. Както и ти казваш, не е печелил КЕШ, има общо две титли в кариерата си, просто е съвсем различно откъм период на доминация и откъм успехи. Но пък от друга страна оттогава не е спряло да се говори за него и да се развива митологията му. Съвсем заслужено естествено.


Извинявай ама за какъв период на доминация говорим??? Единият до вчера беше с една кока измислена, другият с едно ЕП. Ок в ШЛ тия двамата са били сред победителите в да кажем 50% от случаите, ама в останалите? Къде е тая доминация? Марадона в апогея си имаше титла от СП и носеше отбора до финала на другото. Аз лично не виждам никаква доминация на тия двамата освен напомпана от медиите и социалките такава.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 10:21


Стига с тоя мит, че сам е спечелил титлата. Бил е лидерът, но играчи като Валдано и Буручага също имат сериозен принос.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 10:43


Vendome написа:
Стига с тоя мит, че сам е спечелил титлата. Бил е лидерът, но играчи като Валдано и Буручага също имат сериозен принос.


Аз съм съгласен. През 86-та имаха много силен отбор. През 90-та ги носеше на гръб.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 10:48


През 1990, без Гойкоечея бяха макс на 1/4 финал.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 10:59


Много ясно, че Аржентина ще стане СП, предчувствията рядко ме лъжат.....
А ако не бяха водени от някаква ТАТА, щяха да са бразилците, но нищо - СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ (помнете ми думата)

Мартинез се бил държал непристойно...ма верно ли бе ?! Ебаси пуратините всички станаха изведнъж !!! Особено псевдомедиите и журналята...
След като си направил легендарни спасявания и си занесъл на гърба си отбора до финала, можеш да си сложиш ръкавицата не пред кура, можеш да я навреш и в гъза на Маркон. Никой няма да ти се сърди !

Меси бил псувал на майка по микрофона. Тук и аз не одобрявам ! Трябваше да завърши така : "на майка ви в П***А", шибани джендъри! " Така съм по-съгласен. А сега кво, изпада на нивото на селския бек от Барцилона със златната топка, който лицемерно може и да харесваме щото е булгар, ама понеже Меси псувал - него няма да го харсваме. Както казах - лицемерно е !
Нищо, пропусна Меси да тегли една майна на ЛГБТ е, емоционално му е било, разбирам.

Но лично мен ме впечатли спокойствието , с което Меси прие всичко, след последния съдийски сигнал. Нямаше рев, сополи, силни емоции. Все едно беше отишъл до магазина да си купи солети, ебаси. Един такъв доста непринуден, без маски и захаросана еуфория. Земен човек. Не знам с каква чалга е презобил бай Момчил, некачествена явно.

А Сега си представете на негово място да беше Кристиано Ревалдо ? Малиииии.....

Гледам ,че тук някои са презобили и с филма Мумията преди финала и цитират живи мумии като Пеле. Че даже го и сравняват с Меси ?!
Когато говорим за Пеле , говорим не за близкото, а за далечното минало. Тогава, когато малиите във футбола бяха наистина малки и падаха с по 10:0 на Световно. Сега малки няма. Бившия крал може да умре спокойно и с усмивка на уста. На Истинския и безспорен крал на футбола за ВСИЧКИ ВРЕМЕНА - МЕСИ, му липсваше само Короната - от СП.Вече има и нея. Кралят е мъртъв, да живее Краля ! Колко френско звучи, мамка му ! :laugh:

Колкото до мача, много съм доволен ! Особено много съм доволен,че всичко свърши не със скучно и спокойно 2:0/3:0 в редовното, а с подобна ДРАМА !
Спомнете си финала Милан - Пуул в Истанбул и онова нечовешко спасяване на Дудек малко преди дузпите, когато от 1 метър Шевченко уцели разперерната ръка на Дудек. Сега бе същото с Коло Муани.
Когато Съдбата е целунала някого преди финала, всичко останало е цирк и забавление за масите :)

и за финал. Оставам с впечатленитто ,че Катар се справиха с организацията. Уникални стадиони. Всичко започна и приключи без издънки и инциденти.

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: ФИФА СП Катар 2022 ● Мач 64 ● ФИНАЛ - Аржентина - Франция ● 18.12.2022 17:00   |   19.12.2022 12:13


Футболът е отборна игра и като всяко нещо основен решаващ фактор е управлението, т.е. треньорът. Понякога и малко късмет е нужен за първото място.

Допреди по-малко от 2 години, когато Меси имаше "само" 4 втори места общо на СП (1) и КА (3), поемаше пак незаслужено целия хейт, подигравки и злоба.

Сега, когато за по-малко от 2 години спечели всичко, случи не само на изключително съотборници, но и на треньор - съответно, разбира се, пак не заслужава всички заслуги и хвалби.

Марадона 1986 случи на треньор и отбор, за да се развихри в пълна сила, сега същото се получи и при Меси. Всяка крайност в превъзнасянето е глупава, макар че е вярно, че играта им е божествена. Но без съотборници и добър треньорски щаб са нищо.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг