Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 14:02



Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Фрайбург 2014/2015 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   01.05.2016 13:46


bai Momchil написа:
Разкажи и какво казаха приятелите ти от Лайпциг за урода. :-D

Говорих най-вече с един от тях, Щефан, че другите ми идваха далечко по масата. Той е родом от Щутгарт и е преди всичко техен голям фен, но и на футбола като цяло. Не е изпаднал в еуфория, както доста в града, но пък каза доста неща на място. Хората там не просто са били зажаднели за футбол, те емоционално са били стигнали дъното в общи линии и в крайна сметка прагматизмът е надделял у повечето и всичко, което са си желаели е било, да могат да гледат първокласен футбол не само по телевизията. Все пак не може да бъде зачеркнат факта, че Матешиц първо е оферирал на Локото и Заксен, след като бил уговорил с града наема на новия стадион и обещал сериозни инвестиции в местен клуб. Едва след като и двата му отказали се ориентирал към малкия клуб от предградията (в линка ми към темата от дирника). В крайна сметка е можел да отиде да инвестира и в други градове, но си удържал на думата и останал в Лайпциг. Та този Щефан ми каза нещо много вярно - че в крайна сметка е все едно откъде идват парите - дали от джоба на данъкоплатеца (Волфсбург е собственост на VW, а VW е отчасти собственост на Долна Саксония), дали от парите от прескъпите лекарства на Байер и борсовите далавери на застрахователите, дали от лобистки гешефти, дали от назобена сода. Инвестирайки в отбор от града, той създава нови работни места, повлича след себе си други инвеститори, инвестира се в целия град, инвестира се в инфраструктура, самият имидж на града се подобрява, притокът на туристи скача, което води до нови парични постъпления. С две думи навързани доста неща.

Все пак и той се съгласи с мене, че промяната на името е долен маркетингов номер, и че да наречеш един новосъздаден клуб на продукта си е едно, да наложиш това име на вече отдавна съществуващ клуб е съвсем друго и че най-вече заради това много неутрални фенове, включая моя милост, никога няма да успеят да си прескочат принципите и ще се радват на всеки неуспех на "клубове" като този.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 19:14


Шампиони!!!

Прагматично 2:0 срещу Хайденхайм и кръг преди края сме недостижими на върха!!! Забележителен успех на фона на масовата разпродажба миналото лято, когато 7 титуляри напуснаха потъващия кораб.

Лошата новина е, че и Урода си подпечата влизането с днешната победа над Карлсруе. Другият Урод Хофенхайм пък остана и на книга в елита, тъй че доста уродлива Бундеслига се очертава наесен.

Другата лоша новина е, че мръсните хрантутници и паразити от Бундеслигата почнаха да се облизват за новите ни звезди, в частност Виченцо Грифо, който направи супер сезон и за мен лично е откритието в немския футбол. Говори се за Леверкузен нещо.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 19:22


гледах Лайпцих и съм впечатлен от публиката им.
тук за некви уроди говорите (да, знам защо) ама нема такова пеене, направо ме разбиха. :yes:


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 20:13


Какъв Пеп, какъв Меп?!? Най-великият - Кристиан Щрайх!!!!! :moufan: :moufan: :moufan: :moufan: :moufan:



:ludnica:



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 20:17


Хайде, браточка, новиот щадион пак идва на дневен ред! :laugh:

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 20:20


SUBXERO написа:
Хайде, браточка, новиот щадион пак идва на дневен ред! :laugh:


Знаеш как да вгорчиш празника на човек! :-| :-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 20:31


ХестествеННо! Ти какво очакваш. Хем уят до края, хем душата в рая? Който иска да си го мери с големите момчета, трябва и да го опакова подобаващо.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 21:47


Diavolo написа:
гледах Лайпцих и съм впечатлен от публиката им.
тук за некви уроди говорите (да, знам защо) ама нема такова пеене, направо ме разбиха. :yes:

Източногерманските отбори си имат вярна и страхотна публика. Не са забравили какво са имали преди 30-40 години. И агитките им са луди, ама наистина луди. Специално Лайпциг игра финал за КНК преди 29 години, загубен от Аякс на Бастен (и бъкан с национали, които година по-късно вдигат и Европейската титла) само с 1:0!
Динамо Дрезден, Магдебург, Йена...
Уроди са отборчета с по 2 файтона фенове, платени я с кебапчета, я с кренвирши!
В този ред на мисли, загледвал съм 2-3 мача на Монако и бях шокиран от празните трибуни на грандиозния стадион!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 21:57


Нейви, темата за Лайпциг от доста време я дъвчем вече. Никой не е казал лоша дума за феновете. Ставаше единствено въпрос за начина, по който беше създаден този клуб, щото не знам дали знаеш, ама той има точно толкова общо с онзи Локомотиве от финала за КНК, колкото Цуцекс има с Левски. Това според мене е перфектната аналогия, за останалото ти си се сещай.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   08.05.2016 22:14


SUBXERO написа:
Нейви, темата за Лайпциг от доста време я дъвчем вече. Никой не е казал лоша дума за феновете. Ставаше единствено въпрос за начина, по който беше създаден този клуб, щото не знам дали знаеш, ама той има точно толкова общо с онзи Локомотиве от финала за КНК, колкото Цуцекс има с Левски. Това според мене е перфектната аналогия, за останалото ти си се сещай.

Досещам се, но я си помисли Домуса ако не бе се захванал с отбор в Разград, а Пловдив, Варна, Велико Търново, Плевен или Враца?
На хората в Лайпциг (и в цяла Изт Германия) им е писнало да са втора цигулка...


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 01:05


SUBXERO написа:
Нейви, темата за Лайпциг от доста време я дъвчем вече. Никой не е казал лоша дума за феновете. Ставаше единствено въпрос за начина, по който беше създаден този клуб, щото не знам дали знаеш, ама той има точно толкова общо с онзи Локомотиве от финала за КНК, колкото Цуцекс има с Левски. Това според мене е перфектната аналогия, за останалото ти си се сещай.


Чакай малко тука бъркаш полюсите. Матешиц никога, ама никога не е искал да е правоприемник нито на Lokomotive наследник на първият немски шампион VfB Leipzig, нито на известният по ГДР-ско време BSG Chemie, познат за хората след 1990 като Sachsen Lepzig , нито на който и да е друг популярен клуб от града.

Той винаги е казвал в интервютата си, че за неговите клубове историята почва от нулата. В тоя ред на мисли той просто създаде нов клуб през 2009, купувайки лиценза клуб от едно село на 10 км. от Лайпциг - Markranstädt

Първоначално пита за лиценза на тогава Sachsen Leipzig (сега отнов са си с DDR-ското име BSG Chemie) при което последват протести на привържениците, които си бяха стабилна бройка, като втори по популярност отбор в града, после решава да пробва с Fortuna Düsseldorf, там е било доста по-зле, щото ти е ясно че те са отбор който пълни 50к във 2.BL без проблем. И тогава, чел съм негови изявения той се усеща че това му прави много лоша реклама в съответният град и като прибавим некоректното отношение, отнемайки на толкова много хора SV Austria Salzburg създавайки RB Salzburg (щото той и тях си ги води създадени 2005, а не 1933) създало му негативен образ на много места. Ясно че някой който иска да продава не иска негативен образ в никоя многобройна категория хора.

Между 2008 и 2012 имаше преструктуриране на долните нива в немският футбол, ама сега не ми се обяснява, че ще стане много дълго, просто ще дам един пример с България.

Какъв финал за КНК, какъв Цуцекс, какъв Левски - тука си се оплел много. При Цуцекс една от многото борби е за правоприемственост, тука говорим за случая Матешиц идва в България при перуката и казва "Искам да правя ФК РБ Бургас" и той му казва "Добре регистрирай го в Бургас и почвай от Б- окръжна-Бургаска" (5-то ниво). "Няма проблем" вика Дитрих, отива в зоналния в Бургас регистрира и почва, обаче тука идва разликата, когато отива в зоналния в Лайпциг там му казват, "Виж ко батка, немският футболен съюз си е едно, ние сме друго, тяхното последно ниво (5-то) се явява нашето първо, ако искаш да почваш трябва да е от 3. Kreisklasse (14-то ниво, считано от бундеслигата надолу) или си намираш някой селски отбор купуваш му лиценза и така"

Ако се върнем на Бургаската история и приемем, че зоните в България след 5-то ниво имат още 6-7 надолу, Матешиц решава, че не му влиза в плановете още 6+ години и купува лиценза на Равнец 2011 (с.Равнец), като не пипа нито Черноморец, нито Нефтохимик и така ощетени са местните трима овчаря + 11-безработни цървула ритащи за здраве. Дечицата в Равнец респективно в Markranstädt им е все тая щото 90% от тях са от Байерн Мюнхен а другите 10% са за източната гордост Hertha BSC, без да осъзнават, че това също е отбор от ФРГ.
Вината на Дитрих в Лайпциг е че накара селският отбор SSV Markranstädt да почне от абсолютната нула, ама като гледам те пак са се качили до Оберлигата на Саксония (5-то ниво), където си стоят от "векове", така че драми няма. (трудно е да се каже накара след като им даде 350к евра)

А известните ни от нашето DDR-ско детство отбори от Лайпциг Lokomotive (този сезон в 5-то ниво, но влизат в 4-то) и BSG Chemie (този сезон в 7-мо ниво и там ще си останат) са си ОК, само чакайки по-добри финансови времена живот и здраве да може поне до 2.BL да го докарат.

Междувременно през 2013 в Лайпциг се създаде един нов отбор Inter Leipzig, който по същата схема купи лиценза на един отбор от град Niesky, близо до полската граница и се пусна директно от 6-то ниво, сега вече са в 5-то ниво.
Лично мен много повече ме дразни педалската толерантност, интеграция, путни майни, меркел, мултикултурализъм и т.н отколкото дали лимонаденият бос ще си начеше крастата, без на практика да ощетява никого.

Ей ги къде са им прикритите цели на тия мултикултурни болкуци-педали.
Dass wir gesellschaftliche Probleme in und um Leipzig gemeinsam angehen können, davon sind wir fest überzeugt. INTER Leipzig tritt dabei für die Rechte von Kindern und Jugendlichen, den sozialen Frieden, eine Gesellschaft ohne Diskriminierung ein. Bei unserer Arbeit mit Kindern und Jugendlichen vermitteln wir Werte wie Fairness, Disziplin, Toleranz und Respekt, sowie Teamgeist und Solidarität.
Wir verstehen uns als Integrationsfaktor für unterschiedliche Kulturen und Bevölkerungsschichten mitten in Leipzig. Ungeachtet sozialer, kultureller und religiöser Schranken sind bei uns alle herzlich willkommen. Sie erfahren hier Gleichberechtigung, Freiheit und Bestätigung.

Ето това е урода от Лайпциг, а не RasenBallsport


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 05:55


Браво за труда да го опишеш така детайлно, ама явно не си чел внимателно какво пише Нейви и защо му отговарям така. Според него при финала за КНК и вчерашната промоция говорим за един и същ клуб, затова направих аналогията с Левски и Цуцекс.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 08:30


SUBXERO написа:
Браво за труда да го опишеш така детайлно, ама явно не си чел внимателно какво пише Нейви и защо му отговарям така. Според него при финала за КНК и вчерашната промоция говорим за един и същ клуб, затова направих аналогията с Левски и Цуцекс.

Разбрал съм какво искаш да ми обясниш, но моята теза е: където е текло, пак ще тече. Дали ще се казва Локомотиве или Разеншопрт - всьо равно: има си яка фенска маса, която иска да се идентифицира с победи.
И съм съгласен с Иблиса: такова обезличаване на немците, незачитане на тяхното мнение и набиването в канчетата им неща, които не са техни, си е чисто уродство! И ще доведе до нов фюрер, защото тази горда нация няма да трае дълго такова мячкане и педихрустство!


 
Online
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 09:58


Прототипе, не си прав - с едно мнение съсипа цялата кауза на борците за справедливост срещу "уроди" :laugh:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 10:14


navy написа:
Разбрал съм какво искаш да ми обясниш, но моята теза е: където е текло, пак ще тече. Дали ще се казва Локомотиве или Разеншопрт - всьо равно: има си яка фенска маса, която иска да се идентифицира с победи.


Ами те и Лудогорец имат фенска маса в момента, която иска да се идентифицира с победи...

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 10:28


bai Momchil написа:
navy написа:
Разбрал съм какво искаш да ми обясниш, но моята теза е: където е текло, пак ще тече. Дали ще се казва Локомотиве или Разеншопрт - всьо равно: има си яка фенска маса, която иска да се идентифицира с победи.


Ами те и Лудогорец имат фенска маса в момента, която иска да се идентифицира с победи...

Имат дръжки - не могат и трибунамоци да напълнят, ако не им иде Левски...


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 13:16


Prototype_Iblis написа:
лимонаденият бос ще си начеше крастата, без на практика да ощетява никого.


Ощетява и още как - и местния футбол, и въобще немския футбол като цяло. Не е необходимо да обяснявам защо, надявам се.

Като иска да си чеше крастата, хваща и си прави отбор от нулата, минава всичките 14 нива сезон след сезон, строи стадион на някоя ливада, създава школа. Не да краде лицензи и да обезличава отбори с традиции (специално случаят с Аустрия Залцбург е криминален акт спрямо футбола). Като иска наготово, слага си уродливото лого на фланелките и евентуално сменя името на стадиона за 10 години и дотам приключва чешенето на крастата.

Иначе много добро мнение. Браво! :)


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 14:45


Medved написа:

Като иска да си чеше крастата, хваща и си прави отбор от нулата, минава всичките 14 нива сезон след сезон, строи стадион на някоя ливада, създава школа. Не да краде лицензи и да обезличава отбори с традиции (специално случаят с Аустрия Залцбург е криминален акт спрямо футбола). Като иска наготово, слага си уродливото лого на фланелките и евентуално сменя името на стадиона за 10 години и дотам приключва чешенето на крастата.

Иначе много добро мнение. Браво! :)


Айде стига глупости в случая с Лайпциг, кого е ощетил тим от калибъра на Германея, Герман, за каква традиция и история говориш - създадени са 1990. Предполагам знаеш за правилото за футболните клубове в Германия 50+1 (само с две изключения Леверкузен и Волфсбург), така че случая с SSV Markranstädt не е било някой, който се е водил за собственик да е гепил тия 350000 евра, ами събрали са се управителен съвет и са решили че те така и така са си тим за 5-6 ниво поне да вземат парите и да ги вложат. Ей ги на сега пак са живи, пак са в 5-то ниво (явно и те са прескочили някое и друго ниво по тоя начин, то тия неща по дивизиите из цял свят са си ежедневие, само ако някой по известен го направи тогава е проблем.). Като цяло за отбора се разчу, имат вече и не малко спонсори, развиват и детски отбори, така че реално работата е win-win ситуация.

Изображение

Сега за случая с SV Austria Salzburg си напълно прав - направо еба майката на много традиционен отбор, ама човек се учи от грешките си. За вторият си отбор RB New York, действа по примера с Austria, обаче то в САЩ клубове няма има франчайзи и там на хората грам не им пука за такива неща. Третия тим е RB Leipzig, за който в крайна сметка похарчи 7 (СЕДЕМ) години да го качи в бундеслигата, а четвъртият RB Brasil, Sao Paolo е направо по твой вкус с начало от празен бял лист хартия - ако искаш може да му станеш фен. :-D

Всички тия неща ги пиша щото си мисля, че Матешиц иска да развива спорта като цяло (има и хокей клуб в Мюнхен). Да иска да печели титли-нормално, но не на всяка цена както примерно ранният Абрамович или шейх Мансур. Ако искаше отличия сега на момента и му дремеше само единствено за някакви титли, къде къде по правилният му ход беше да вложи всичко в един футболен клуб, а не в четири. Да като всеки милиардер си има налудничави идеи, като например тимовете му задължително да се казват Red Bull, ама айде нека първо го стигнем в правенето на пари и тогава да го съдим за хобитата му. ;-)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 18:08


Prototype_Iblis написа:
...


Абе все си мислех, че немският футбол е малко по-читаво място, ама явно и там е разпространена пошлата практика да прескачаш по няколко лиги с лицензионни врътки. Кой и дали се е облаготелствал и дали е честно платено - няма значение, факт е, че някой си КУПУВА мястото в дадена лига, а не си го извоюва на терена, както следва да бъде!!!

Хубаво припомняш и за още два типични фирмени Урода - Леверкузен и Волфсбург. Погейчването на Бундеслигата върви с бързи темпове. Ето за това клубове като Фрайбург са толкова специални - защото някакак успяват да се задържат на най-високо ниво в тази уродлива действителност.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фрайбург 2014/2015   |   09.05.2016 19:15


Специално за Леверкузен и Волфсбург не си съвсем прав. И двата отбора са създадени на аматьорски начала и изцяло за удоволствие от спорта. Тръгнали са от най-долните лиги и са се изкачили без сериозни инвестиции. И което е най-важно - на самоиздръжка са. Дори титлата на Волфсбург дойде преди да започне сериозното помпане на парес в клуба. 2014 май беше първата и единствена досега година, когато похарчиха малко повече, отколкото имаха право и УЕФА моментално ги сезира. Единствено въпросът със собствеността им е ненапълно безобиден, понеже са собственост на концерна VW, в който известен процент акции има бундесландът Долна Саксония, което под чертата прави редовия немски данъкоплатец финансов кръводарител на VFL, което в крайна сметка твърде относително, но факт.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг