Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:11



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Купа на Германия - 2016/2017 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Купа на Германия - 2016/2017   |   14.06.2016 16:03


Жребият за първия кръг ще се тегли в събота, 18 юни. Самите мачове започват от 19 август. По регламент участват миналогодишните участници в Първа и Втора Бундеслига, както и първите 4 отбора в крайното класиране на Трета лига, както и 24 отбора, победители в местните регионални купи (общо 64 отбора). Ето ги и тях:

http://www.kicker.de/news/fussball/dfbpokal/startseite/649511/artikel_diese-teams-stehen-im-dfb-pokal-20162f17.html


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   14.06.2016 16:14


Това е така да се каже основната схема. През регионалните турнири може да се класира всеки регистриран футболен клуб.

Аз този модел честно казано не го харесвам. Регионалните купи са си регионални купи. За тази купа трябва да се играе отначало и начисто. Точно както е в Англия (за други страни не знам как е). Както знаем, аматьорите там се пресяват от лятото до Коледа, а след празниците се включват четирите професионални лиги. Гениално!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   14.06.2016 16:29


Играенето за регионалната купа си е един вид играене за баш купата. Регионалните купи в Германия де факто отговарят на квалификационните кръгове от ФА Къп (само там не знам дали има регионален принцип в ранните етапи, но то не им и трябва, защото страната им е сравнително малка като територия). Единственото нещо, което не харесвам на немския модел, е че се класират само 4 отбора от Трета лига, докато останалите отпадат от участие в Купата, без да са играли в какъвто и да е елиминационен турнир.

п.п. Едно време не допускаха ли и дублиращите отбори в Купата? Някакъв такъв смътен спомен ми се върти...

п.п.п. Българската купа също трябва да бъде конструирана по немски образец, като за квалифициращ турнир за долноразрядните отбори бъде взето предходното издание на Купата на Аматьорската лига.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   14.06.2016 16:40


Да, така беше, дублажите играеха съвсем самостоятелно. Честно казано не знам кога са го променили.

Иначе това с третата лига е абсолютна тъпня, не го знаех, между другото. Още повече след като я направиха единна, един вид и вдигнаха реномето, си е жива гавра да не участват всички отбори. Но... германецът е пословичен прагматик, щом така е решил, със сигурност има някоя достатъчно добра причина за това.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   18.06.2016 23:50


Жребият за първия кръг пряко по ARD в момента.

Междувременно представиха новото лого на турнира:

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   18.06.2016 23:51


в 01:00 ч. жребий в централна Европа?! :blink:


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   18.06.2016 23:55


Ето го и пряко в сайта на Кикер: http://www.kicker.de/news/fussball/dfbpokal/spielrunde/dfb-pokal/2016-17/51/auslosungsticker_dfb-pokal-1-hauptrunde201617-10-6-2016.html

Ц-ц-ц, немска му работа! :)


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   19.06.2016 00:20


Пълен жребий за Първи кръг (19-22 август 2016 г.):

Eintracht Trier - Borussia Dortmund
SG Wattenscheid 09 - 1. FC Heidenheim
Sportfreunde Lotte - Werder Bremen
MSV Duisburg - 1. FC Union Berlin
SV Drochtersen/Assel - Bor. Mönchengladbach
Würzburger Kickers - Eintracht Braunschweig
FSV Frankfurt - VfL Wolfsburg
Jahn Regensburg - Hertha BSC
1860 München - Karlsruher SC
Eintracht Norderstedt - SpVgg Greuther Fürth
SV Babelsberg 03 - SC Freiburg
Kickers Offenbach - Hannover 96
FC Astoria Walldorf - VfL Bochum
FC Viktoria Köln - 1. FC Nürnberg
Rot-Weiss Essen - Arminia Bielefeld
1. FC Magdeburg - Eintracht Frankfurt
Erzgebirge Aue - FC Ingolstadt 04
FSV Zwickau - Hamburger SV
SpVgg Unterhaching - 1. FSV Mainz 05
FC 08 Villingen - FC Schalke 04
Dynamo Dresden - RasenBallsport Leipzig
VfB Lübeck - FC St. Pauli
1. FC Germania Egestorf/L. - TSG Hoffenheim
BFC Preußen - 1. FC Köln
FV Ravensburg - FC Augsburg
Hansa Rostock - Fortuna Düsseldorf
SC Paderborn 07 - SV Sandhausen
SC Hauenstein - Bayer 04 Leverkusen
FC 08 Homburg - VfB Stuttgart
Carl Zeiss Jena - Bayern München
Bremer SV - SV Darmstadt 98
Hallescher FC - 1. FC Kaiserslautern


Легенда:
Първа Бунедслига
Втора Бундеслига


Последна промяна Medved на 19.06.2016 00:22, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   19.06.2016 00:28


Мдам, и аз го гледах току що, повече насила де, че синът ми не искаше да го изпусне. Толкова съм дроб, че не помня вече как ни се казва противникът, някакви шваби бяха де, от Равенсбург май. Аз съм офф, че ми се спи до немай къде.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   19.06.2016 00:33


Няколко интересни двойки ми правят впечатление на прима виста.

Безспорният гвоздей на този първи кръг е източногерманското дерби между Динамо Дрезден - РБ Лайпциг. Настоящият носител на трофея Байерн Мюнхен пък ще гостува на култовия Карл Цайс Йена, който се подвизава в Регионаллигите (ІV ниво). Интересно дерби се очертава и на север, където Любек ще приеме Санкт Паули.

Отборът на Швабата гостува на Равенсбург, моите момчета са гости на Бабелсберг, а миналогодишният финалист Борусия Дортмунд ще трябва да се справи с Айнтрахт Трир.

п.п. Обаче сцепиха мрака с този късен час за теглене на жребий. :outofspace:


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   22.06.2016 14:11


SUBXERO написа:
Това е така да се каже основната схема. През регионалните турнири може да се класира всеки регистриран футболен клуб.

Аз този модел честно казано не го харесвам. Регионалните купи са си регионални купи. За тази купа трябва да се играе отначало и начисто. Точно както е в Англия (за други страни не знам как е). Както знаем, аматьорите там се пресяват от лятото до Коледа, а след празниците се включват четирите професионални лиги. Гениално!


Някъде четох, че едно издание на Купата на Германия реално протича в три сезона - през първия сезон са пресявките на ниво местни купи; през втория сезон са пресявките на ниво регионални купи, където участват най-добрите от местното ниво; и чак на третия сезон е баш Купата - с професионалните клубове и отборите от долните нива, минали през местните и регионалните пресявки (носителите на регионалните купи). Това дава възможност на над 10 000 клуба да се включат в надпреварата. За сравнение в Англия, където уж всички са в един кюп, отначало и начисто, доколкото знам, общо във всички квалификационни кръгове участват малко над 700 отбора, като огромна част от малките клубове по забутаните заводските лиги на практика не могат да се включат по чисто административни причини.

Тъй че немският модел си е просто прекрасен, като изключим частта, че за определяне на участващите отбори от Трета лига служи класирането в първенството.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   09.02.2017 01:27


Борусия Дортмунд незаслужено отстрани Херта Берлин след 1-1 в редовното време и дузпи. Решаваща дузпа изпусна Калу след като би над гредата. Много груб мач изпълнен с фалове, спорове със съдията и въобще неща, които повече се виждат из испанските терени. А незаслужено е, защото Сократис трябваше да получи червен картон още в 10-тата минута за фал срещу откъсващия се Ибишевич. Той си го получи де, но в 120-тата минута след спор със съдията.

Другите резултати... да се отбележи, че третодивизионите симпатяги от Шпортефроинде Лоте отстраниха Мюнхен 1860 и са на четвъртфинал. И до там ще са, защото ще трябва да приемат късметлиите от Борусия Дортмунд. Арминия Билефелд отстраняват с дузпи четвъртодивизионния Валдорф... На 1/4-финала гостуват на Айнтрахт - мисия невъзможна. Байерн приема Шалке. Преди 3 дни завършиха 1-1 на Алианца. Последният четвърфинален мач е Хамбургер-Борусия М.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   27.04.2017 09:24


Шваба, колко класи беше Татко Карло над Гуардиола? ;-)

Много хубаво разпредели силите, пестеше се когато трябва, ама добре че няма повече време и сериозен конкурент, че както е тръгнало и титлата можеше да изпусне накрая :whistle:


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   27.04.2017 10:57


Специално вчера Анчелоти едва ли може да бъде винен за нещо. Точно преди две години, срещу същия противник, на същия стадион, на същия етап в същия турнир, с Пепчо начело, Байерн се изложи още по-яко, ако помниш.

Като оставим настрана факта, че се изкефих на макс при третия гол и като цяло на резултата, трябва да отбележим, че Баварците доминираха в около 2/3 от времето, в останалото време може да се каже, че играта бе равностойна. Като добавим и няколкото им непростими пропуска, картинката става доста абсурдна.

Мисля, че загубата в Мадрид им тежи адски в психологически аспект. Срещу Майнц бяха сенки, вчера също неубедителни. Както правилно се бъзикаш, още няколко кръга повечко в Бундеслигата и нямаше да се знае кой ще е шампион. Така или иначе, днес половин Германия празнува.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   27.04.2017 15:21


Борусияяяяяяяяяяяяяя :rock: :football: :first:
Тухел големец, страхотно второ полувреме за Дортмунд. Пенсионерския Байерн издъхна след 60 минута. Но пък преди това Робен и Левандовски изтърваха фрапантни положения. :laugh:
КЗБ, два за продажниците Левандовски и Хумелс. :devil:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   28.05.2017 14:56


Борусияяяяяяя :whistle: :devil:
Много хубав мач, страхотна атмосфера и заслужена купа за Борусия. Първи трофей за Тухел.


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   04.06.2017 17:24


Diavolo написа:
Борусияяяяяяяяяяяяяя :rock: :football: :first:
Тухел големец, страхотно второ полувреме за Дортмунд. Пенсионерския Байерн издъхна след 60 минута. Но пък преди това Робен и Левандовски изтърваха фрапантни положения. :laugh:
КЗБ, два за продажниците Левандовски и Хумелс. :devil:


Аз съм против отстраняването на Тухел, въпреки, че не съм фен на неговият стил "футбол". Все пак спечели трофей в първите 2 сезона - това е повече от Клоп за първите си 2 сезона в Борусия. Огромна грешка на Вацке, че не му даде още един сезон.

За купата, какво може да се каже. Целият път към финала беше изпълнен с кански мъки, отстранявания с дузпи и късмет при жребия. В първенството при гостуванията всякакви отбори взимаха точки на Борусия, а в шампионската лига Монако ги биха както се бие куче. Провал на трансферния пазар. И все пак трябваше да му дадат картбланш за един сезон, да си изчисти лайната.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   04.06.2017 17:28


Питах те в другата тема, ще те питам и тук. Ти наистина ли не четеш футболни новини в нета? Тухел беше пътник още преди месеци и това развитие нямаше как да бъде повлияно от каквито и да е футболни постижения, ако ще и требъл да беше спечелил.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   04.06.2017 17:37


Аз се надявах Вацке да размисли. Освен това имаше огромна маса фенове на Дортмунд, които не искаха Тухел да бъде освободен. Може би тяхното негодувание при тези мълви щеше да накара цялото ръководство да преосмисли?

Както и да е, ако Тухел отиде при Байерн след 1 сезон, ще бъда много разочарован от Вацке.


Последна промяна Hiksa на 04.06.2017 17:38, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Германия - 2016/2017   |   04.06.2017 18:24


Дортмунд вече изпитаха първите разочарования на треньорския фронт. Първо им отказа основният им фаворит Фавр, който уж беше сигурен, ама уж. После им отказа Ван Бронкхорст, сега опитват с Бош, но имам чувството, че и той ще ги отреже. Общото и при тримата е, че започнаха "собствени" проекти, които дадоха многообещаващи резултати, поне до момента, и е разбираемо да не им се иска да се разделят със собствените си творения и да се насадят на пачи яйца, особено след тази тъпа изцепка на Вацке с Тухел. Остават основно немски треньори или чужди такива с опит в Бундеслигата. Тухел е от Аугсбург, Нагелсман е от Ландсберг т.е. между Аугсбург и Мюнхен, което значи, че и двамата някога ще се напънат за креслото на Алианц Арена, където Карло в първия си сезон изобщо не впечатли. С други думи няма да приемат, още повече, че Нагелсман има невероятен шанс да се пробва в ШЛ с Хофенхайм, където чичко Дитмар Хоп ще развърже още веднъж кесията и селекцията ще е почти на свободен принцип. От останалите треньори Хазенхютл е бетон в Лайпциг, Хекинг също в Гладбах, двамата Шмит - Мартин и Рогер са според мене много кадърни треньори, но пък и двамата бяха уволнени тази година от Майнц и Леверкузен съответно (груби грешки на мениджмънта, мене ако питаш). Сега се сещам за един доста нестандартен ход, който обаче би могъл да се окаже гениален. Бившият Дортумдец Торстен Фрингс сътвори като абсолютен дебютант в занаята малко чудо с на практика изпадналия Дармщат и четири кръга поред отлагаше неизбежното, като релегацията дойде едва в Мюнхен, и то след страхотен мач на Лилиите. От този храст може да изскочи голям заек.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг