Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 15:10



Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
БУНДЕСЛИГА - 2017-2018 
Автор Съобщение
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 09:05


bai Momchil написа:
Английските школи са гола вода и затова станаха световни шампиони при У20, докато немската и френската отпаднаха на 1/8 финала, а холандската изобщо я нямаше на първенството. Май спечелиха и европейското при 19-ките, ако не се лъжа.


Еми добре , спечелили веднъж за последните 10 години и вече ги направи титани . Не знам дали си спомняш с какъв отбор Германия спечели купата на нациите това лято ?
Отделно от това , не знам някой немски отбор да иска да вземе английски младеж , но за това пък английските клубове са на опашката за немски такива .

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 09:07


Гонзо написа:
bai Momchil написа:
Английските школи са гола вода и затова станаха световни шампиони при У20, докато немската и френската отпаднаха на 1/8 финала, а холандската изобщо я нямаше на първенството. Май спечелиха и европейското при 19-ките, ако не се лъжа.


Еми добре , спечелили веднъж за последните 10 години и вече ги направи титани . Не знам дали си спомняш с какъв отбор Германия спечели купата на нациите това лято ?
Отделно от това , не знам някой немски отбор да иска да вземе английски младеж , но за това пък английските клубове са на опашката за немски такива .


Три титли в 3 категории тази година - това значи че са на светлинни години ли? А немските клубове не могат да си позволят да купят английски младеж, щото струват скъпо.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 13.12.2017 09:08, променена общо 1 път



 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 09:14


bai Momchil написа:
Аз се намесих заради твърдението, че английските школи били на светлинни години от немските, което очевадно не е истина. Вече какво става с тия играчи е друга тема.

Иначе по темата за правата - това което е казал Румениге няма да помогне. Реално не са много немците, които играят в чужбина, така че връщането им едва ли ще предизвика особено голям интерес. Проблема на Бундеслигата е че е скучна. Байерн е без конкуренция и отново ще спечели. Дори отвреме навреме някой да успява да пречупи хегемонията им, то това е по-скоро изключение. Липсва мегасблъсъка Реал - Барса от Испания, липсва динамиката на Англия. Разбира се Байерн едва ли са виновни за това, но там е разковничето за ТВ правата и приходите съответно.


Скучно за кой ? За българите може би , но за Азия и по конкретно Китай не е . Да не забравяме , че Бундеслигата подписа нов договор за правата , който увеличава парите двойно и той ще влезе в сила от следващия сезон . Да далеч е от парите в Англия и Испания , но всичко по реда си .
Инак това "скучно първенство" както го наричаш , чупи трета поредна година рекордите по посещаемост . Дори отбор като краварите от Хофе играят пред 30 000 души .

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 09:15


bai Momchil написа:
А немските клубове не могат да си позволят да купят английски младеж, щото струват скъпо.


Дай пример ? Аз за немски младежи продадени за камара пари , примери много имам .

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 11:00


Гонзо написа:
bai Momchil написа:
Аз се намесих заради твърдението, че английските школи били на светлинни години от немските, което очевадно не е истина. Вече какво става с тия играчи е друга тема.

Иначе по темата за правата - това което е казал Румениге няма да помогне. Реално не са много немците, които играят в чужбина, така че връщането им едва ли ще предизвика особено голям интерес. Проблема на Бундеслигата е че е скучна. Байерн е без конкуренция и отново ще спечели. Дори отвреме навреме някой да успява да пречупи хегемонията им, то това е по-скоро изключение. Липсва мегасблъсъка Реал - Барса от Испания, липсва динамиката на Англия. Разбира се Байерн едва ли са виновни за това, но там е разковничето за ТВ правата и приходите съответно.


Скучно за кой ? За българите може би , но за Азия и по конкретно Китай не е . Да не забравяме , че Бундеслигата подписа нов договор за правата , който увеличава парите двойно и той ще влезе в сила от следващия сезон . Да далеч е от парите в Англия и Испания , но всичко по реда си .
Инак това "скучно първенство" както го наричаш , чупи трета поредна година рекордите по посещаемост . Дори отбор като краварите от Хофе играят пред 30 000 души .


Скучно за неутралният зрител, защото няма интрига. В Англия шампиона е неясен, даже и Лестър може да е и това го прави привлекателен. В Испания пък титаничната битка Реал - Барса, подплатена със сериозна доза комерс по оста Гел - Хипофиз привлича вниманието на неутралният зрител, докато в Германия ако заложиш на Байерн шампион преди началото на шампионата, ще спечелиш с около 70% вероятност. Какво да му следиш на такова първенство, ако не си фен на някой от отборите?

Иначе немският зрител съм го признал и го уважавам много, но Бундеслигата като продукт е доста зад ВЛ и Испанското и купуване на немски младежи едва ли ще го изравни с въпросните 2 лиги.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 11:02


Гонзо написа:
bai Momchil написа:
А немските клубове не могат да си позволят да купят английски младеж, щото струват скъпо.


Дай пример ? Аз за немски младежи продадени за камара пари , примери много имам .


Примера е че ВЛ не е таргет пазар за немските отбори, защото продава скъпо. Докато обратно е - ВЛ пазарува смело от Бундеслигата и примери за това бол. Просто силните играчи (включително и талантливи младежи) отиват в посока ВЛ, а не обратно.

_________________
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 14:07


bai Momchil написа:
Примера е че ВЛ не е таргет пазар за немските отбори, защото продава скъпо. Докато обратно е - ВЛ пазарува смело от Бундеслигата и примери за това бол. Просто силните играчи (включително и талантливи младежи) отиват в посока ВЛ, а не обратно.


Пак не си прав . Колко пък да струва някой английски младеж , та да не може да си го позволи отбор от Бундеслигата ?
Истината е , че няма кой да купят , докато немските школи бълват постоянно таланти .

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 16:24


Гонзо написа:
bai Momchil написа:
Примера е че ВЛ не е таргет пазар за немските отбори, защото продава скъпо. Докато обратно е - ВЛ пазарува смело от Бундеслигата и примери за това бол. Просто силните играчи (включително и талантливи младежи) отиват в посока ВЛ, а не обратно.


Пак не си прав . Колко пък да струва някой английски младеж , та да не може да си го позволи отбор от Бундеслигата ?
Истината е , че няма кой да купят , докато немските школи бълват постоянно таланти .


Ако е талантлив и преспективен доста. Ако не е, защо им е на немските отбори да го купуват?

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   13.12.2017 20:42


Всъщност, немски и английски играчи рядко виреят в съответното първенство. От англичаните се сещам за Кигън и Тони Уудкок, ама това е преди повече от 35 години. При немците Клинсман и Рьослер (вторият е само за цвят). Двата стила на игра не си пасват много. Гонзо говори за търсене на немски таланти. Сигурно има такова, но трансферите са малко и все провали, например Шюрле и Швайнщайгер. Спрямо англичаните, не знам дали търсенето е голямо или не, но трансферите пак са малко и главно наеми като този на Джейдън Санчо. Така, че темата е безсмислена и нищо не доказва в спора.

_________________
Изображение


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   14.12.2017 00:58


Миналата година Ред Бул Лайпциг платиха 13 милиона паунда на Форест за 19 годишния юноша на клуба Оливър Бърк. Вярно, той не е англичанин, а шотландец, но това едва ли е от голямо значение. Беше изиграл само 20-на мача за Форест и тъкмо се беше наложил в титулярния състав, когато дойде този трансфер. Година по-късно РБ Лайпциг го продадоха за 15 милиона паунда на Уест Бромич Албион, където обаче още не може да се наложи. Момчето е наистина талантливо, но този трансфер в Бундеслигата, като че ли му дойде малко рано.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   14.12.2017 08:04


Стенли, и други немци има, които са играли успешно в Англия. Хаман най-вече, също и Бабел, Циге, Фройнд беше голям дърводелец, но по някаква причина беше един от най-големите любимци на публиката на Тотнъм. Сега Хут, Мертезакер, Мустафи, Йозил.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   15.12.2017 21:47


spurs написа:
Стенли, и други немци има, които са играли успешно в Англия. Хаман най-вече, също и Бабел, Циге, Фройнд беше голям дърводелец, но по някаква причина беше един от най-големите любимци на публиката на Тотнъм. Сега Хут, Мертезакер, Мустафи, Йозил.


+ Михаел Балак, Йенс Леман, Лукас Подолски, Емре Кан .....


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   16.12.2017 00:23


Balleta написа:
spurs написа:
Стенли, и други немци има, които са играли успешно в Англия. Хаман най-вече, също и Бабел, Циге, Фройнд беше голям дърводелец, но по някаква причина беше един от най-големите любимци на публиката на Тотнъм. Сега Хут, Мертезакер, Мустафи, Йозил.


+ Михаел Балак, Йенс Леман, Лукас Подолски, Емре Кан .....
Е, Балак си беше провал като за името си, за Леман си прав. Подолски също не е успешен, за Джан е рано да го оценяваме.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   16.12.2017 01:01


spurs написа:
Balleta написа:
spurs написа:
Стенли, и други немци има, които са играли успешно в Англия. Хаман най-вече, също и Бабел, Циге, Фройнд беше голям дърводелец, но по някаква причина беше един от най-големите любимци на публиката на Тотнъм. Сега Хут, Мертезакер, Мустафи, Йозил.


+ Михаел Балак, Йенс Леман, Лукас Подолски, Емре Кан .....
Е, Балак си беше провал като за името си, за Леман си прав. Подолски също не е успешен, за Джан е рано да го оценяваме.



какво значи успешен - Златна топка ли ? :laugh: Подолски има 82 мача и 32 гола за Арсенал + една купа, периода му е по добър статистически съотношение мачове/голове и от този в Байерн

Ако говориш за титли то пък Балак има най-много отличия с Челси.

Ти си сожил Мустафи, като успешен, но Балак и Подолски не били :outofspace: ОК ....


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   16.12.2017 02:11


Е, Мустафи винаги е бил мишок, така че е ок. Балак дойде с претенции за златна топка, така че е провал. За Подолски съм склонен да съм съглася с теб, той май само в националния е по-успешен.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   16.12.2017 11:10


От тия, дето избрпихте, повечето бяха средняци или господа за един ден.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   17.12.2017 17:01


2 мача на Щогер начело - 2 победи като втората беше престижна. Ако го бяха уволнили очилатия по-рано, може би все още щяха да имат шансове за титлата.

Да видим за купата какво ще стане. Ако острани и Байерн, вече дава сериозна заявка да води отбора за постоянно.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   15.01.2018 01:41


В петък с мача Леверкузен-Байерн се поднови Бундеслигата. Не мога да кажа, че мачът беше скучен, но в крайна сметка Байерн си взеха своето, а Хамес вкара майсторски гол от пряк свободен удар.
Интригата за първото място изглежда приключила.

Гледах и част от РБ Лайпциг-Шалке, но двата отбора не ме впечатлиха. В крайна сметка Лайпциг взеха важна победа, не и без помощта на опитния Налдо от Шалке, след като в края на годината тимът на РедБул беше изпадна в криза.

Който е гледал Боруся Дортмунд - Волфсбург може да твърди, че домакините просто са нямали късмет, но за мен е видно и че нямат достатъчно класа. В началото на втората част натиснаха осезаемо, удариха две греди, Ярмоленко направи сериозен пропуск, но въпреки това бих определил натиска им като стихиен, нямаше много идея в играта им. Обамеянг не игра, заради "дисциплинарни проблеми". Дали това не е знак, че скоро ще бъде трансфериран? Без него на Дортмунд ще им бъде много трудно.

Продължава слабото представяне на Хамбургер. Не че това е нещо ново в последните години, но на мен взе да ми писва. За мен вече заслужават да изпаднат. В мачовете които съм им гледал играха доста отблъскващо, видно е че в тима няма никаква класа, мисля си даже че с тези играчи биха били в средата на класирането във Втора Бундеслига.
Техният рекорд от сезони в елита може и да е голяма гордост за тях, но е време да се промени мисленето там, защото това в последните години е вегетиране. Ясно е, че няма пари за трансфери на играчи, които да вдигнат класата на тима, но поне да заложат на школата, да създават футболисти, да продават, да генерират печалба. В следващия кръг играят с Кьолн и ако не вземат мача значи няма за какво да претендират.

А Кьолн-Мьонхедгладбах за мен беше най-интересната среща от кръга. Типично "английски" мач, от годините в които първенството на Албиона не беше менте. Можеше да завърши по всякакъв начин, много атаки и пропуски. В крайна сметка "козлите" се поздравиха с едва втората си победа за сезона.
Победния гол вкара завърналият се в Кьолн от Щутгат Симон Тероде буквално в последната атака от мача, след перфектно центриране на Константин Рауш и майсторски удар с глава.
В редиците на Кьолн е и опитния Клаудио Писаро и се зачудих защо не влезе в последните десет минути, след като играта на Тероде не вървеше никак, но в крайна сметка оставането му на терена се оказа правилно решение.

Хановер-Майнц беше също много интересен мач. Гостите от Майнц, застрашени от изпадане, привлякоха в състава си опитния Найджъл Де Йонг и водеха с 2-0 на Хановер като гост, но домакините направиха пълен обрат до 3-2.

Ето и предложенията на ARD за най-красив гол на 2017 г. :

https://www.youtube.com/watch?v=xZqVbEPR5hg&feature=youtu.be

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   03.02.2018 01:30


Конте ще си изяде топките, че преотстъпи Батшуай на Борусия до края на сезона ;-) 2 гола в дебюта си не е никак зле. Дано помогне на жълто-черните да влязат в топ 4. А Конте си подписа уволнението след като негова е вината за кризата с нападателите в Челси.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: БУНДЕСЛИГА - 2017-2018   |   03.02.2018 12:01


На Конте му се ходи в Милан. Всичко това е част от грандиозен, конспиративен план, за който Дявола се е погрижил, така че не се учудвай на случващото се около Конте и Челси. :devil:


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг