Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 09:45



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Серия А - стадиони и състояние 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Серия А - стадиони и състояние   |   23.08.2022 13:33


https://corner.dir.bg/v-mishenata/italiya-se-sblaska-s-realnostta-kak-seriya-a-stana-kategoriya-b-za-evropa

Ето интересен материал за състоянието на Серия А и стадионите, не съм много навътре, но е писано от италианска медия, а и самия Галиани го споделя.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5078
Отговори с цитат
Мнение  Re: Серия А - стадиони и състояние   |   24.08.2022 11:26


Добра е статията. Най-много ми хареса цитата на Галиани: Имаме най-грозните стадиони в Европа и това се отразява на приходите и телевизионните права, защото грозен и празен стадион не се продава по телевизията.
Точно това винаги съм си мислел и за България. Няма нужда да поддържаш огромните стадиони от времето на соца. Достатъчно е да махнеш лекоатлетическите писти и да трибуните да са на 5 метра от терена. Освен това е много важно винаги най-посетения ти сектор да е този, който се снима от телевизията в преките предавания.
Например, много по-яко е да гледаш сектор А на Герена (макар и без козирка), отколкото изпочупения и рехаво посетен сектор В на Армията, или пък голото поле в Благоевград, където паркират автобусите.
За мен тук не става само въпрос на пари, а ми за елементарна архитектура и маркетингова визия.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Серия А - стадиони и състояние   |   24.08.2022 22:55


falkenbach написа:
Добра е статията. Най-много ми хареса цитата на Галиани: Имаме най-грозните стадиони в Европа и това се отразява на приходите и телевизионните права, защото грозен и празен стадион не се продава по телевизията.
Точно това винаги съм си мислел и за България. Няма нужда да поддържаш огромните стадиони от времето на соца. Достатъчно е да махнеш лекоатлетическите писти и да трибуните да са на 5 метра от терена. Освен това е много важно винаги най-посетения ти сектор да е този, който се снима от телевизията в преките предавания.
Например, много по-яко е да гледаш сектор А на Герена (макар и без козирка), отколкото изпочупения и рехаво посетен сектор В на Армията, или пък голото поле в Благоевград, където паркират автобусите.
За мен тук не става само въпрос на пари, а ми за елементарна архитектура и маркетингова визия.


Това за лекоатлетическите писти съм го казвал много отдавна, проблема при нас е в инфраструктурата, защото най-известния ни стадион е БАШ в центъра! Крадящите от правителството дори и да отпуснат пари за реконструкция, ще отнеме поне една година, и нали се сещаш как ще се отрази на този централен възел, и икономиката като цяло. Аз не се сещам за голям град, където главния стадион да е БАШ в центъра на града. Уембли не е в ценъра на Лондон, ама айде, това е огромен град, но мамка му, макитата направиха модерен стадион, финал за суперкупата на Европа, какво говориме!!! :helpless:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг