Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:43



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   29.04.2015 17:44


От следващия сезон и Карпи ще има свой отбор в Серия А. Градчето се намира на броени километри от Сасуоло и тъй като стадиончето му няма никакви шансове да получи лиценз за елита, най-вероятно ще домакинства, където и другия селяндурски отбор Сасуоло - Реджо Емилия, или пък в краен случай в Модена. Хубаво, даже наложително е да има екзотика, но кому са нужни такива измислени отбори, които дори не домакинстват в родния си град... Вече са цели два броя в елита, докато "футболните центрове" мизерстват по долните етажи...

Приканям спеца по италиански футбол - Прототипа, да се изкаже по въпроса!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   29.04.2015 22:49


Много е грозно да си лицемер. :uuu:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 08.06.2012 15:17
Мнения: 1401
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 01:12


На мен лично не ми пречат. Тъкмо съм в Рим тия дни и случиха се два поредни домакински мача на Лацио и аз нямаше как да пропусна да видя за пореден път световната класа на голмайстор номер едно за всички времена на световните първенства МИРОООООО КЛОЗЕЕЕЕЕ и той съответно ми се отблагодари за вниманието с два гола, в неделя беше перфектен мача Миро вкара и Лацио не победи, днес вкара ама орлите взеха 3-те точки, чакай че се отклоних малко от темата за селските отбори. Та на мача в неделя с Киево лациалите докара доста хора някъде 45к-50к и гледам преди мача един голям сектор на олипико отделен с ленти и стюарди, учудих се защото те Киево на гостувания обикновено ходят само на мача с Хелас :) и почти цял мач гледам празен стои. Чак като вкараха ги видях завалиите 18 човека се наредили по оградата. Днес с Парма същата работа – пък те при Танци нали бяха тръгнали скудетото да взимат. За сметка на това Сасуоло въпреки че не играят в града си ходят доста, някъде около 15к им е средно домакинската публика и за гостувания 200-300 мин., хора които се забавляват пеят скачат не да хрупат някаква храна и това при население на града от 30-40к. За мен селският отбор не се определя от големината на населеното място а от това колко им пука на хората там за играта. Е оня ден Салернитана след обявяване на фалит и почване от най-ниското ново, игра мач в серия Лега.Про-Ц ( III-то ниво, те тоя сезон правиха реорганизация на долните лиги) за влизане в "В" пред 20000 в така че отдолу идват отбори с публика. Карпи не съм ги гледал не мога да кажа нищо за тях.


ПС: абе не мога да чета подробно форума ама някой беше написал че си фен на Ман.Ю (не беше с точно тия думи, ама както и да е – ти в Англията на симпатизираше ли на Болтън? Или аз съм се объркал нещо?)


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 09:07


Prototype_Iblis написа:
ПС: абе не мога да чета подробно форума ама някой беше написал че си фен на Ман.Ю (не беше с точно тия думи, ама както и да е – ти в Англията на симпатизираше ли на Болтън? Или аз съм се объркал нещо?)

Мейджъра е всеизвестен бояджия и едва ли има отбор на който е наистина привърженик.


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 09:51


Prototype_Iblis написа:
За мен селският отбор не се определя от големината на населеното място а от това колко им пука на хората там за играта.


Точно така. Но според мен от тези 15 хилки, дето ги цитираш като редовна публика на Сасуоло, 80% са зажаднели за футбол фенове от областта, а не баш сасуолисти. Даже съм сигурен, че баш сасуолистите си искат отбора в долните лиги, ама да си играе в родното село, отколкото тази обезличена пародия, домакинстваща далеко у дома, па макар и средняк в Серия А. Сега изведнъж влиза и съседното село и вече ми идва прекалено, докато Салернитана с 20-те хиляди драпа в трета дивизия. Те това ме дразни мен лично. Между другото в Суперлигата на Сърбия догодина влиза Радник Сурдулица - отбор, който мнозина биха определили като селски, но който е представител на цяла югоизточна Сърбия и всеки мач ще е истински празник за региона. Това разбирам аз под нужната доза екзотика.

По офтопик въпроса: аз съм фен с голямо спортно сърце, в което има място за повече от един отбор - фенска полигамия му се казва :))) По едно време бях фен едновременно фен на трите ненавиждащи се помежду си Болтън, Ман Юн и Ман Сити, което вече си е извращение :)))) По повод ироничните подмятания за "бояжийството" - далеч по-жалкото е да продължаваш да си фен на един отбор, дори когато същият погази грубо футболните ценности, които изповядваш (още по-жалко е да нямаш футболни ценности, но това е друга тема на разговор). Това все едно жена ти да стане долна курва, ама ти да си си с нея вовеки, щото така изисквала т.нар. вярност :)))


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 11:40


falkenbach написа:
Prototype_Iblis написа:
ПС: абе не мога да чета подробно форума ама някой беше написал че си фен на Ман.Ю (не беше с точно тия думи, ама както и да е – ти в Англията на симпатизираше ли на Болтън? Или аз съм се объркал нещо?)

Мейджъра е всеизвестен бояджия и едва ли има отбор на който е наистина привърженик.


Ако не бъркам, дори е признавал, че преди Литекс е бил чорбар.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 13:05


Vendome написа:
falkenbach написа:
Prototype_Iblis написа:
ПС: абе не мога да чета подробно форума ама някой беше написал че си фен на Ман.Ю (не беше с точно тия думи, ама както и да е – ти в Англията на симпатизираше ли на Болтън? Или аз съм се объркал нещо?)

Мейджъра е всеизвестен бояджия и едва ли има отбор на който е наистина привърженик.

Ако не бъркам, дори е признавал, че преди Литекс е бил чорбар.

А Академик и Ботев Пд как се връзват хронологично във въпросната поредица? :-|


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 13:07


Обаче стадиончето на Карпи е култово:

Изображение

ахахаха :-D :moufan:

И какво, отборчето отива нагоре и се модернизира този паметник на футболната култура, та изниква някакъв стерилен мол на негово място. Стой си на село и всеки ще те уважава, за какво ти е да се буташ между големите - освен жалко обезличаване нищо друго няма да излезе... :І


Последна промяна Medved на 30.04.2015 13:08, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 13:14


Medved написа:
Prototype_Iblis написа:
По офтопик въпроса: аз съм фен с голямо спортно сърце, в което има място за повече от един отбор - фенска полигамия му се казва :))) По едно време бях фен едновременно фен на трите ненавиждащи се помежду си Болтън, Ман Юн и Ман Сити, което вече си е извращение :)))) По повод ироничните подмятания за "бояжийството" - далеч по-жалкото е да продължаваш да си фен на един отбор, дори когато същият погази грубо футболните ценности, които изповядваш (още по-жалко е да нямаш футболни ценности, но това е друга тема на разговор). Това все едно жена ти да стане долна курва, ама ти да си си с нея вовеки, щото така изисквала т.нар. вярност :)))


Сравнението с жените е доста неумесно.
Ако един отбор не е само той от дадена страна на сърцето ти, то ти не си никакъв фен на тоя отбор, а от типа фен-еднодневка.
Ако си привърженик, то ти подкрепяш отбора безрезервно. Ако отбора прави курвенски номера, то насочваш фенската си позиция срещу курвите.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 14:26


Академик сигурно му е квартален отбор, а за Ботев Пд за сефте чувам.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 21:34


Medved написа:
[далеч по-жалкото е да продължаваш да си фен на един отбор, дори когато същият погази грубо футболните ценности, които изповядваш (още по-жалко е да нямаш футболни ценности, но това е друга тема на разговор). Това все едно жена ти да стане долна курва, ама ти да си си с нея вовеки, щото така изисквала т.нар. вярност :)))


Не е така, по-точния пример е синът ти да сгафи нещо - може да не си съгласен с него, ама пак си остава твой син, няма как да го смениш с друг :)


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   30.04.2015 23:53


spurs написа:

Не е така, по-точния пример е синът ти да сгафи нещо - може да не си съгласен с него, ама пак си остава твой син, няма как да го смениш с друг :)



А ако се окаже педал? Тука вече ше заема позицията на Мейджъра лично аз. Иначе другото е ясно - все пак да си фен на Литекс и да не си от Ловеч е диагноза.

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   01.05.2015 00:28


.Това все едно жена ти да стане долна курва, ама ти да си си с нея вовеки, щото така изисквала т.нар. вярност

Неуместно сравнение. Разводи стават всеки ден. Ако отбора ти е болен, не означава, че е изкрувенясал! Там са много фактори. Има два типа привърженици - привъженици на футбола ( каквито много почтени хора са ) и фенове на отбори ( които също много почтени хора има ). И това няма нищо общо с понятието за КУРВА! Различен поглед е просто и друга нагласа!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   01.05.2015 00:36


spurs написа:
Medved написа:
[далеч по-жалкото е да продължаваш да си фен на един отбор, дори когато същият погази грубо футболните ценности, които изповядваш (още по-жалко е да нямаш футболни ценности, но това е друга тема на разговор). Това все едно жена ти да стане долна курва, ама ти да си си с нея вовеки, щото така изисквала т.нар. вярност :)))


Не е така, по-точния пример е синът ти да сгафи нещо - може да не си съгласен с него, ама пак си остава твой син, няма как да го смениш с друг :)


Е, това вече е абсурдното сравнение :)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   01.05.2015 09:04


И друго Мейдж - България е НАЙ-голямата курва, но трябва ли да се откажеме от нея като родина??? :cry:

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   01.05.2015 09:44


TheExorcist написа:
И друго Мейдж - България е НАЙ-голямата курва, но трябва ли да се откажеме от нея като родина??? :cry:


Ей, тоя нихилизъм дето комунягите ви го набиха в картуните, няма отърване...

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 21.05.2012 12:31
Мнения: 7833
Отговори с цитат
Мнение  Re: Още един селяндурски отбор в Серия А - Карпи   |   01.05.2015 10:37


Да ви имам и сравненията. Никой не си избира родината и децата.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг