Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:32



Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Италия - трансфери, лято 2017 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   18.06.2017 15:13


Не ми пука за света. Най-важен съм аз, а на второ място е семейството ми ;-) Да играеш за футболен отбор е като всяка друга работа. Можеш да я смениш, ако друг отбор ти предложи по-добри параметри или ти се иска да смениш обстановката. Знаеш ли аз колко работи съм сменял? Лоялността ми се измерва в зелено. :wave:

Диего Коща аз няма да го псувам ако отиде в Китай за повече милиони - бизнесът си е бизнес, а на първо място е личния интерес.


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   18.06.2017 15:50


За футболистите да играят в даден клуб може би на първо място е просто работа и бизнес, но за феновете (за повечето от тях) да подкрепяш даден отбор е нещо много повече от бизнес и те никога няма да дадат любовта си към някой, който измерва лоялността си в "зелено". Макар, че така, както е тръгнал света нищо чудно скоро да се появи и нова професия - привърженик на футболен отбор.
Донарума сигурно е обикалял пиацата около Сан Сиро след мач, за да събира останките от храна и дребни монети за метрото. Конкретно за този младеж това не му е първа подобна проява.

Колкото до Диего Коща, примерът не е много точен, че него май го уведомиха със смс, че няма повече място в Челси.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   18.06.2017 21:22


Любовта на феновете нито ще нахрани семейството ми, нито ще ми осигури по-уреден живот. Футболистите са хора, които си имат личен живот, семейства, деца, родители. Стига с наивните детинщини, че те трябва взимат решения, които са по кефа на всеки фен в България, САЩ или Канада. ;-)


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   18.06.2017 22:04


Абе, Иксе - жал ми е бе, брат. Сам казваш, че един живот живееш, а за какво мислиш в него - "храна на масата", "уреден живот"... Мъка, мъкаааа...
Ебем ти и единия живот, в който мислим и робуваме само на материалното...
Жив и здрав бъди, ти и твоето семейство...

П.С. Лоялността в работата - ако утре дойде нов, по-млад, по-надъхан от теб колега в поредната фирма, в която работиш. И ако шефовете ти вземат да ти върнат "лоялността" като решат да съкратят теб, защото другия ще върши същата работа, но за по-малко пари. Какво ще кажеш тогава? "Бизнесът си е бизнес", ли?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 07:49


Чета Хиксчо тука и макар отдавна да съм разбрал, че сме с различни ценностни системи, все пак е хубаво да получа потвърждение. Точно тоталния егоизъм на много хора води и довежда до много сериозни последствия - например неща като световни финансови кризи. И няма значение дали си ултра милиардер или една плюнка - егоизмът си има своите последствия, когато ВИНАГИ е на преден план. Дали животът е един, никой няма как да знае, между другото. Колкото до Донарума - за мен свърши за Милан, макар да има сега слухове, че можело да преподпише. Ако обаче стане, трудно ще бъде върнато пълното доверие. Ако не преподпише в крайна сметка, още отсега трябва да сяда на резервната скамейка и следващото лято да ходи където иска.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 07:51


alexbg написа:
П.С. Лоялността в работата - ако утре дойде нов, по-млад, по-надъхан от теб колега в поредната фирма, в която работиш. И ако шефовете ти вземат да ти върнат "лоялността" като решат да съкратят теб, защото другия ще върши същата работа, но за по-малко пари. Какво ще кажеш тогава? "Бизнесът си е бизнес", ли?


Ще каже нещо съвсем друго, ама айде да не казвам какво ...


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 15:55


Аз не мисля че става дума за някакъв егоизъм, когато искаш най-доброто за семейството си и децата си. А парите са може би единственото средство да им осигуриш безгрижен живот. Иначе какъв мъж си? Такъв е светът, ако не ти харесва - еднопосочен билет в Северна Корея.

Аз определено няма да остана гладен дори и да намерят някой "по-млад, по-нахъсан, за по-малко пари". В моята сфера на работа, няма празно и винаги се търсят кадри, а и скоро ще имам алтернативни приходи.

А да се върнем на темата футбол, кой футболист е останал гладен като от отборът му не са му подновили договора. На Джон Тери това му беше последна година в Челси, мислиш ли, че ще остане "на улицата"? :blink: Впрочем, така твоите любими отбори (дето всеки футболист уж трябва им е лоялен) постъпват с легендите си като натрупат години. Бизнес баце, и двете страни мислят за себе си.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 15:58


Гладен?
Хиксе, ти изобщо осъзнаваш ли се какво говориш?
Тук не става въпрос за някой хомлес, на който са предложили работа през избора да е лоялен към кофите.
Говорим за професионален спортист в елитен клуб с милионен договор.
Тук просто става въпрос за ламтене за повече пари, никой няма да остава гладен и бездомен.

:uuu:


 

Регистриран на: 13.04.2013 02:48
Мнения: 2877
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 16:08


Аз ти казвам, че като Донарума натрупа годинки и формата му примерно падне (както на Петър Чех примерно или Касияс), веднага ще го разкарат. Няма значение за кой отбор става дума от всяко първенство. Лоялността е в парите за футболистите и в успехите за отборите. Никого не държат на работа, защото е "симпатичен" и никой не работи за жълти стотинки и само за кеф.

Ако може да получава повече пари другаде, където ще му харесва повече, не виждам защо да не опита. Мислиш че би му пукало за хорското мнение на феновете ви в България или Канада? Едва ли.

Това е от мен по темата. :wave:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 16:11


alessandron написа:
Чета Хиксчо тука и макар отдавна да съм разбрал, че сме с различни ценностни системи, все пак е хубаво да получа потвърждение. Точно тоталния егоизъм на много хора води и довежда до много сериозни последствия - например неща като световни финансови кризи. И няма значение дали си ултра милиардер или една плюнка - егоизмът си има своите последствия, когато ВИНАГИ е на преден план. Дали животът е един, никой няма как да знае, между другото. Колкото до Донарума - за мен свърши за Милан, макар да има сега слухове, че можело да преподпише. Ако обаче стане, трудно ще бъде върнато пълното доверие. Ако не преподпише в крайна сметка, още отсега трябва да сяда на резервната скамейка и следващото лято да ходи където иска.


Донарума падна много ниско пред всички и сега дори не смеят да го купят, защото кой иска да купува курва, която винаги е готова да се продаде за повече пари и никога няма да ти е вярна. Този неблагодарник мина всякакви норми и граници на поведение и оттук-нататък го чака една много тъжнам самотна и тежка кариера. Тифозите няма да му простят лесно, да не кажа никога. Лично за мен той е приключил и по-добре да бъде махнат, не искам да го чувам повече. Никой не е по-голям от клуба. През Милан са минали много величия, но никога досега не е имало такава драма с преподписването на нов договор с някой.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 16:20


Hiksa написа:
Аз ти казвам, че като Донарума натрупа годинки и формата му примерно падне (както на Петър Чех примерно или Касияс), веднага ще го разкарат. Няма значение за кой отбор става дума от всяко първенство. Лоялността е в парите за футболистите и в успехите за отборите. Никого не държат на работа, защото е "симпатичен" и никой не работи за жълти стотинки и само за кеф.

Ако може да получава повече пари другаде, където ще му харесва повече, не виждам защо да не опита. Мислиш че би му пукало за хорското мнение на феновете ви в България или Канада? Едва ли.

Това е от мен по темата. :wave:


Човече каква България и Канада, ти изобщо знаеш ли какво става в Италия? Донарума в момента е най-мразения футболист и то и от тифози на други отбори, не само на Милан. Навсякъде го кълнат и се ебават с него. Не знаеш какво става във Фейсбук и в туитър. На тренировката на скуадрата бе замерян с пачки хартийки, а на самия мач имаше плакати срещу него, като през целия мач пеееха обини песни срещу него. Донарума е свършил с футбола в Италия, най-добре за него ще е да се махне. Освен ако публично не се разкае пред курва суд, най-добре да се самолинчува със 100 камшика и да се дамгоса, в Италия са ревностни католици, ще му простят може би, ама не гарантирам.
Виж, ултрасите навсякъде по света признават само и единствено лоялността. Един клуб се обича по-страстно и от жена, ама ти там в Канада няма как да го знаеш това. Може да си пълен дърводелец и да се пеят песни и легенди за теб, а може да си гениален, но безпътен, след 100 години, никой няма да си спомня за теб.
Въпрос на ценностна система. Донарума направи своя избор след като каза 'НЕ' Единствената причина да остане е защото изведнъж секнаха предложенията. Прекалено много отрицателна енергия се насъбра около него и никой не иска да рискува, особено и след като дяволчето му прокле менискусите.

:wave:


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   25.06.2017 19:17


Diavolo написа:
alessandron написа:
Чета Хиксчо тука и макар отдавна да съм разбрал, че сме с различни ценностни системи, все пак е хубаво да получа потвърждение. Точно тоталния егоизъм на много хора води и довежда до много сериозни последствия - например неща като световни финансови кризи. И няма значение дали си ултра милиардер или една плюнка - егоизмът си има своите последствия, когато ВИНАГИ е на преден план. Дали животът е един, никой няма как да знае, между другото. Колкото до Донарума - за мен свърши за Милан, макар да има сега слухове, че можело да преподпише. Ако обаче стане, трудно ще бъде върнато пълното доверие. Ако не преподпише в крайна сметка, още отсега трябва да сяда на резервната скамейка и следващото лято да ходи където иска.


Донарума падна много ниско пред всички и сега дори не смеят да го купят, защото кой иска да купува курва, която винаги е готова да се продаде за повече пари и никога няма да ти е вярна. Този неблагодарник мина всякакви норми и граници на поведение и оттук-нататък го чака една много тъжнам самотна и тежка кариера. Тифозите няма да му простят лесно, да не кажа никога. Лично за мен той е приключил и по-добре да бъде махнат, не искам да го чувам повече. Никой не е по-голям от клуба. През Милан са минали много величия, но никога досега не е имало такава драма с преподписването на нов договор с някой.


Общо взето и това е моето мнение, но все пак аз бих дал още един шанс, ако преподпише.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   26.06.2017 01:27


Аз пък съм на малко по-различно мнение (не съм следил в детайли ситуацията, но говоря принципно). В такива случаи феновете винаги говорят само за пари и обвиняват футболистите в сребролюбие и алчност, но според мен поне при големите имена това рядко е основният мотив. Просто всеки иска да играе в най-големите отбори и да се бори за най-големите трофеи, и това е по-важно от някое и друго евро повече или по-малко. Доказателство са отборите, които дават най-големите пари в момента - Сити, ПСЖ и китайците. Колкото и да се напъват, не могат да изкушат топ футболист от топ отбор (т.е. от Реал, Барса, Байерн и т.н.), само защото ще му плащат повече. Напротив, в момента Верати стачкува защото Барса го били поискали, дали ПСЖ не може да си позволи да му плаща по-голяма заплата и дали го прави заради парите?

Дяволе, ти говориш за много величия, които са минали през Милан и не били постъпили като Донарума, но можеш ли да сравняваш Милан по тяхното време с днешния средняк? Пак казвам, не съм следил нещата и не знам какви са параметрите, ама Донарума трябваше да е лицето и символа на новия Милан за следващите 10-15 години, със сигурност можеше да се пребори за голяма заплата. Само че извън тая заплата какво можеше да очаква? При положение че Милан в момента е много много назад от Юве, да не говорим от топ отборите в Европа, според мен по-важно е какви перспективи е виждал. Със съотборници като Абате, Кучка и подобни дето малко хора извън Италия са ги чували, и селекция от Аталанта, какви са изгледите да се бори за нещо значимо? От тая гледна точка го разбирам, че с невероятния му потенциал, иска да играе на най-голяма сцена и да печели най-големите трофеи. Интересно ми е защо никой не кълне примерно великия Буфон, че преди 15 години не остана в Парма (която по онова време чисто футболно беше доста близка до днешния Милан - пак казвам, чисто футболно, да не излезе сега че сравнявам Парма и Милан като отбор, име, публика, история и т.н. - и се бореше за същите неща), а избра да отиде в Юве. Той сребролюбец ли е, грешен избор ли направи, намрази ли го цяла Италия?


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   27.06.2017 04:00


Hiksa написа:
Не ми пука за света. Най-важен съм аз, а на второ място е семейството ми .


:moufan:


И любовта!

_________________
Изображение


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   27.06.2017 17:17


spurs написа:
Аз пък съм на малко по-различно мнение (не съм следил в детайли ситуацията, но говоря принципно). В такива случаи феновете винаги говорят само за пари и обвиняват футболистите в сребролюбие и алчност, но според мен поне при големите имена това рядко е основният мотив. Просто всеки иска да играе в най-големите отбори и да се бори за най-големите трофеи, и това е по-важно от някое и друго евро повече или по-малко. Доказателство са отборите, които дават най-големите пари в момента - Сити, ПСЖ и китайците. Колкото и да се напъват, не могат да изкушат топ футболист от топ отбор (т.е. от Реал, Барса, Байерн и т.н.), само защото ще му плащат повече. Напротив, в момента Верати стачкува защото Барса го били поискали, дали ПСЖ не може да си позволи да му плаща по-голяма заплата и дали го прави заради парите?

Дяволе, ти говориш за много величия, които са минали през Милан и не били постъпили като Донарума, но можеш ли да сравняваш Милан по тяхното време с днешния средняк? Пак казвам, не съм следил нещата и не знам какви са параметрите, ама Донарума трябваше да е лицето и символа на новия Милан за следващите 10-15 години, със сигурност можеше да се пребори за голяма заплата. Само че извън тая заплата какво можеше да очаква? При положение че Милан в момента е много много назад от Юве, да не говорим от топ отборите в Европа, според мен по-важно е какви перспективи е виждал. Със съотборници като Абате, Кучка и подобни дето малко хора извън Италия са ги чували, и селекция от Аталанта, какви са изгледите да се бори за нещо значимо? От тая гледна точка го разбирам, че с невероятния му потенциал, иска да играе на най-голяма сцена и да печели най-големите трофеи. Интересно ми е защо никой не кълне примерно великия Буфон, че преди 15 години не остана в Парма (която по онова време чисто футболно беше доста близка до днешния Милан - пак казвам, чисто футболно, да не излезе сега че сравнявам Парма и Милан като отбор, име, публика, история и т.н. - и се бореше за същите неща), а избра да отиде в Юве. Той сребролюбец ли е, грешен избор ли направи, намрази ли го цяла Италия?


Буфон обаче остана в Юве, когато ги засилиха в Серия Б и когато беше ясно, че ще трябват години, за да станат пак познатия Юве. Иначе това, което си казал за Донарума, е факт и светоусещане - има го този момент. Но е факт и, че никой клуб в положението на Милан не може да очаква за една година пак да е върха на голямата сцена - прави се сезон след сезон. И не всяка голяма футболна звезда е тръгнала от школата на най-великите, това заради селекцията от Аталанта го припомням.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   29.06.2017 12:45


https://www.sportal.bg/news.php?news=671683

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   03.07.2017 01:07


Взехме и 23 год. полузащитник на Байер Леверкузен, Хакан Чалханоглу.
Договора с турчина е до лятото на 2019 г. на стойност 20 млн. евро.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   07.07.2017 21:43


Милан със седмо ново попълнение.
Взехме десния бек на Аталанта, Андреа Конти. Страхотен трансфер, много съм доволен. :music:

Конти се присъединява към Андре Силва, Хакан Чалханоглу, Матео Мусакио, Рикардо Родригес, Франк Кесие и Фабио Борини


Последна промяна Diavolo на 07.07.2017 21:43, променена общо 1 път



 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   09.07.2017 17:25


Diavolo написа:
Милан със седмо ново попълнение.
Взехме десния бек на Аталанта, Андреа Конти. Страхотен трансфер, много съм доволен. :music:

Конти се присъединява към Андре Силва, Хакан Чалханоглу, Матео Мусакио, Рикардо Родригес, Франк Кесие и Фабио Борини


Няма оправдание, ако догодина не сме в ШЛ.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Италия - трансфери, лято 2017   |   11.07.2017 19:34


Лоши новини за Девола, "предателя" преподписа, докара и брат си в клуба, заплатата му скача от 1 на 6 милиона евро, а откупната клауза ще е между 70-100 милиона или 50 ако Милан не се класира за ШЛ


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг