Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:17



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Фламенго с Либертадорес 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 01:23


Снощи в столицата на Перу, Лима се игра финалът за Копа Либертадорес.
Четох, че това е първият път когато финал се играе в една среща.
Фламенго спечелиха втора Копа Либертадорес в историята си, след теиъмфа през 1981 г.
Качеството не беше кой знае какво, но имаше голяма драма.
Не може да засенчи финала за ШЛ през 1999 г. , но все пак Ривър водеха почти през цялото време, докато накрая нападателят на Фламенго Габриел Барбоса - Габигол вкара набързо два гола и обърна резултата.
Даже в края остана време да си изкара и червен картон, даже не разбрах за какво, а играч на Ривър също видя червения цвят, заради директен магарешки ритник срещу съперник и се създаде напрежение.

Фламенго ги води един от любимите ми съвременни треньори - Жорже Жезус, водил Бенфика и Спортинг.
Евала за смелото решение да отиде там.

Обаче едва ли е изненада - публиката най-много ме впечатли наистина.
Тази на Фламенго беше страшно, страшно много.
Все едно че бяха домакини и Ривер беше довел гостуваща
агитка.
Друго което ме изненада, че на места беше допусната смесена публика и на двата отбора.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 08:35


Ривър игра по-добре, но не си вкара положенията. Сега чакам реванш за 1981 година.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 14:11


Гледах мача, нищо особено, ниско ниво. Но ще се запомни драмата в края. За мен незаслужена победа на Фламенго. Аз бях за Ривър.
Публиката и на двата отбора ме впечатли, особено тази на Фламенго.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 20:20


Май не съм споменавал тук, но наскоро бях в Бразилия. Ходих на три мача там, но много ме е яд че не можах да отида на Фламенго, защото играеха в деня, в който си заминавах. Едно че са най-добри, но очевидно са и най-популярни - бразилците ми казаха, че спорят с Коринтианс за най-популярен отбор, но в Рио постоянно виждаш хора с техни фланелки, на мен ми се стори че са доста по-популярни.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 22:25


Много ценно споделено мнение, браво!

Знаеш, че не обичам да спамя, но отговори, ако е удобно на няколко въпроса.

Дали всички бразилки са с големи дупета или има и с нормални задни части?

Какви коли се карат най-много като клас и като марка?
(Имам някакъв спомен, че европейски производители имаха заводи там)

Кой е най-разпространения градски транспорт в Рио?

И последно, въпреки че мисля за такъв мегаполис отговорът е не, но усеща ли се преди мач, че ще има мач?
Имам предвид не само в периметъра на даден стадион.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 22:47


Четох ти разказите във форума на Левски, но нормално в Рио да има фенове на Фламенго, а в Сао Пауло да преобладават такива на Коринтианс.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   25.11.2019 22:51


spurs написа:
Май не съм споменавал тук, но наскоро бях в Бразилия. Ходих на три мача там, но много ме е яд че не можах да отида на Фламенго, защото играеха в деня, в който си заминавах. Едно че са най-добри, но очевидно са и най-популярни - бразилците ми казаха, че спорят с Коринтианс за най-популярен отбор, но в Рио постоянно виждаш хора с техни фланелки, на мен ми се стори че са доста по-популярни.



не знам дали е вярно, но някъде пишеше, че Фламенго е футболния клуб с най-много фенове на местна почва в света - около 40 милиона в Бразилия били фенове на Фламенго, което е малко множко за 210 милиона държава :outofspace:


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 08:47


albertz написа:
Много ценно споделено мнение, браво!

Знаеш, че не обичам да спамя, но отговори, ако е удобно на няколко въпроса.

Дали всички бразилки са с големи дупета или има и с нормални задни части?

Какви коли се карат най-много като клас и като марка?
(Имам някакъв спомен, че европейски производители имаха заводи там)

Кой е най-разпространения градски транспорт в Рио?

И последно, въпреки че мисля за такъв мегаполис отговорът е не, но усеща ли се преди мач, че ще има мач?
Имам предвид не само в периметъра на даден стадион.


За бразилките си е така за съжаление. Има и изключения разбира се, но масово са такива и явно това харесват. Като цяло изобщо не ме впечатлиха.

За колите не съм обърнал внимание, но като марки не мисля че се различават от тукашните. Сега като се замисля, мен ме возиха трима души, единия беше с бмв, другия с мерцедес, третия с тойота.

В Рио, както и в Сао Пауло, си има и автобуси и метро, не знам кое се води по-разпространено. Масово хората ползват Юбер и някакво друго подобно тяхно си. Такситата пък са само едни, няма различни фирми.

За мача зависи кой играе. Конкретно в Рио аз ходих на Флуминенсе - Васко и освен около стадиона няма по какво да разбереш. Е, срещнах няколко човека с фланелки на Флуминенсе де, ама нищо повече. В деня на мача на Фламенго обаче, в района около хотела ми (който беше близо до Ипанема и Копакабана, т.е. много далеч от Маракана) имаше страшно много хора с фланелки, личеше си че ще има мач. Но само виждаш хора де, там изобщо не видях някой да пее футболни песни извън стадиона. На мачовете пеенето е на много високо ниво, но извън стадиона не пеят за разлика от нас.


Последна промяна spurs на 26.11.2019 08:49, променена общо 1 път



 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 08:54


Vendome написа:
Четох ти разказите във форума на Левски, но нормално в Рио да има фенове на Фламенго, а в Сао Пауло да преобладават такива на Коринтианс.
Е аз бях и в двата града и затова сравнявам. В Сао Пауло се виждат редовно хора с фланелки на Коринтианс, но тези на Фламенго в Рио са много повече. И освен това на Коринтианс - Сантос стадионът не беше пълен, взех си без проблем билет в деня на мача, а централната трибуна беше почти празна. При все че стадионът не е огромен, някъде към 45 хиляди май беше, а Сао Пауло е 15 милионен град все пак.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 11:32


Благодаря за изчерпателния отговор! :)

Друго ми стана интересно, че в Сао Паоло се говори само за Коринтианс.
А тези на едноименния отбор, "трикольорите" поне от това което съм гледал също ми се виждат солидна бройка на стадиона.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 12:08


albertz написа:
Благодаря за изчерпателния отговор! :)

Друго ми стана интересно, че в Сао Паоло се говори само за Коринтианс.
А тези на едноименния отбор, "трикольорите" поне от това което съм гледал също ми се виждат солидна бройка на стадиона.

Доколкото зная, най-голямото дерби на Сао Пауло е Коринтианс-Палмейрас, еквивалент на Фла-Флу в Рио. Останалите две (срещу другите щатски съперници Сао Пауло и Сантос) също се водят дербита, но отстъпват на въпросното. Според мене решаващ при тези дербита е популярността на клубовете, съответно броят на феновете.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 13:17


Така е, да. Аз бях и на едно от тези "по-малки" дербита, Палмейрас - Сао Пауло. Стадионът пак не беше изцяло пълен. Другото интересно е, че в Сао Пауло са забранени гостуващите публики, има само фенове на домакините, докато в Рио си има и гостуващи агитки.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 13:20


Според официалните статистики, ФК Сао Пауло е третият най-популярен отбор в страната. Пак според тях, в Рио вторият най-популярен клуб е Вашку Да Гама.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   26.11.2019 14:02


Vendome написа:
Според официалните статистики, ФК Сао Пауло е третият най-популярен отбор в страната. Пак според тях, в Рио вторият най-популярен клуб е Вашку Да Гама.

Това за Вашку малко ме изненада, но явно е наистина така. Фла-Флу се води дербито на най-успешните, а Фламенго-Вашку (Дербито на Милионите) на най-популярните в Рио.

Що се отнася до Сао Пауло, предполагам, че са спечелили доста фенове из страната благодарение на успешните си години в близкото минало, но в самия град отстъпват сериозно на Коринтианс и Палмейрас.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Фламенго с Либертадорес   |   30.11.2019 04:26


Vendome написа:
Ривър игра по-добре, но не си вкара положенията. Сега чакам реванш за 1981 година.


Вече спечелиха дубъла, шампиони са и на Бразилия, първия дубъл от Сантос на Пеле, а нашата програма е ужасно тежка, и Фабиньо е аут на всичкото отгоре ...

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг