Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:54



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
George Best 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  George Best   |   30.11.2019 04:22


Доста трогателен материал, оня ден се навършиха 14 години от смъртта му, а това е един от любимите ми футболисти евър!

Видеото определено си струва да се гледа!

Уникален футболист!

https://corner.dir.bg/v-mishenata/izharchih-kup-pari-za-piene-koli-i-matski-ostanaloto-profukah-14-g-bez-idola-dzhordzh-best

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: George Best   |   30.11.2019 11:13


Човек, респект!
За съжаление малко хора ще го оценят, осмислят, но ми е приятно, че има хора с мислене като твоето.
Ти си един съвременен Джордж Бест! Не те познавам, но го усещам.

Действително в статията най-хубавото е клипчето.
Банално се цитират едни познати изказвания, може би защото иначе текстът ще бъде много дълъг, а хората не обичат такива неща.

Но Джордж Бест далеч не е човек, който е пускал само лафове или пък си "слага маската" и се държи фалшиво пред камерата и говори неща, които и самият той не осмисля, като редица негови съвременници.
При него нещата винаги са ставали по естествен начин, той изразява естествените си емоции, мисли по естествен начин.

И логично и той е осъзнал, че обществото уж се развива, а още от каменнста ера като че ли "най-голямата ценност" е да седиш на маса и стол, независимо къде и да ядеш и да пиеш.
Да, има "напредък". Столовете, масите не са вече някакви издялани камъни, а са нещо по-модерно.
Всеки човек се нуждае от храна и течности, няма лошо да споделиш това с приятели, но това за теб не трябва да е най-същественото.
Защото седенето дълго време на едно място притъпява чувствата ти, емоциите ти.
И Бест логично се е отегчил от един "правилен" живот, вършейки "правилните" неща и се е пропил.

Иначе за неговата проницателност говори отварянето на собствен бутик, участието в различни реклами, въобще той е капитализирал славата си.

Кариерата на Бест, освен че е много кратка, е белязана и от дълги паузи по време на нейната активна част.
Ето и защо той не е сред "най-успешните".
Но подобно и на неговият начин на мислене и на терена той е воден от своя естествен инстинкт.
Не се насилва да пробва удари от не знам си къде или да изпълни 1,500 дузпи като други свои съвременници, само за да пише в статистиката му, че има еди си колко отбелязани гола.
Но в едни времена, когато нападателите далеч не са толкова защитени и привилегировани от футболните правила спрямо действията на защитниците, неговите слаломи, сред глутница от касапи са уникални.

А и за любителите на статистика ше цитирам американския писател Уилям Брус Камерън, който казва, че не всичко което може да бъде преброено се брои и че не всичко което се брои може да бъде преброено.

Поучават ни, че детските спомени са най-силни и те ни водят в чувствата и преценките ни.
Да, но се забравя, че преди години имаше повече сърце, емоции, не всичко беше сметки и стратегии.
И на улицата мен лично често ме поздравяваха непознати хора, докато сега не е така, само в планината.

Още веднъж, респект за темата!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: George Best   |   30.11.2019 20:32


Самата снимка, на която се вижда конвоят на погребението и толкова много хора острани е направо поразителна. Аз бях в Лондон, когато излъчваха церемонията за Лейди Ди, и просто направих асоциация. Такава почит не всеки може да получи, да не говорим, че и летището в Белфаст вече носи носи неговото име .

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг