Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:06



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Купа на Франция - финал, първи мач с публика в Западна Европа 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Купа на Франция - финал, първи мач с публика в Западна Европа   |   25.07.2020 00:30


ПСЖ надделя над Сент Етиен с 1:0 във финала за Купата на Франция тази вечер.

На трибуните се очакваше да има до 5,000 зрители, но като гледах мача имам съмнения, че бяха и по-малко. Социална дистанция почти не се спазваше, тъй като агитките на двата отбора бяха настанени в точно определени блокове от стадиона, но зрителите бяха длъжни да носят маски. Видя се обаче, че не абсолютно всички бяха с такива.

Сент Етиен предложи много добра игра, като имаше първия сериозен шанс, след като техен футболист удари греда след удар по диагонал. След това Кейлор Навас направи две среднотрудни спасявания.

ПСЖ откриха резултата в 14-та чрез Неймар. Въпреки първоначално доброто спасяване на вратаря на Сент Етиен Мулен на удар на Мбапе, бразилецът беше на точното място, за да направи добавка.

Играчите на Сент Етиен не се церемоняха с влизанията, особено през първото полувреме, но при едно от тях, на капитана Лоик Перен срещу Мбапе в 26-та минута, се стигна до меле на терена. След консултация с ВАР главният съдия изгони Перен, след като първоначално му бе показал жълт картон.
Вярно е, че след този фаул Мбапе напусна контузен терена и след това се появи с патерици, но за мен червеният картон беше пресилен. Перен не беше вдигнал високо нито един от двата си крака, нито влезе с бутонките напред в краката на Мбапе, а просто го заклещи, като се получи по-силно притискане.
След дивашките протести от страна на играчите на ПСЖ и съвсем кратка консултация с ВАР съдията промени първоначалното си решение.

От тук нататък за Сент Етиен стана по-трудно, но "зелените" запазиха своя баланс. Това не е изненада, когато става дума за тим воден от Клод Пюел.

Вратарят им Джеси Мулен се отличи със серия страхотни спасявания, които оставиха Сент Етиен в мача.

През второто полувреме за "зелените" в игра се появи Уахби Хазри, който раздвижи малко атаката на тима.

Сент Етиен успяха и да упражнят не много силен натиск в края, но техните центрирания от игра и след статични положения, не доведоха до сериозна опасност пред вратата на Навас.

Така, без да блести, ПСЖ спечели пореден трофей във Франция.

Другия Петък, отново на "Стад дьо Франс" , е финалът за Купата на Лигата между ПСЖ и Лион.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 25.07.2020 00:36, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Франция - финал, първи мач с публика в Западна Европа   |   25.07.2020 01:36


Останах разочарован от нивото. Но нормално, това им е първи официален мач от много време насам.
Сент Етиен ми се видяха доста пренавити и груби. Не бе само острото влизане срещу Мбапе, преди това беше срещу Неймар, а малко след Мбапе още един го отнесе ама забравих кой. И онова влизане бе с бутоните напред и за мен също бе за ЧК.
Ако бяха останали 11 на 11 и ако Мбапе бе на терена отиваха на разлика. По принцип Сент Етиен играе много трудно срещу точно този отбор на ПСЖ от последните години. Аз очаквам да бият с поне 3 гола. Но след контузията на най-добрия им футболист сякаш и желание нямаха. Не знам, мача умря Чаво. Как да се изразя. Живеца сякаш се изпари. Не знам дали не им взеха страха с тия балтии или нещо друго, но след това бе едно ходене по мъките.

Дано Мбапе е на линия за ШЛ срещу Аталанта, защото за мен лично това ще е мача на годината. Два от четирите (другите са Ман Сити и Байерн) най-резултатни отбора в Европа в един мач, просто ще е атака за атака и очаквам много голове и истински трилър. Но ако са без Мбапе губят страшно много.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купа на Франция - финал, първи мач с публика в Западна Европа   |   25.07.2020 11:24


ПСЖ не успяха да разгърнат играта си в нито един момент от мача. Имаше отделно хубави епизодични неща.

С оглед, че интригата се запази до края, се получи не лош мач за мен.

Дали Сент Етиен са били пренавити? По-скоро не. Това е техният стил и те 90 минути правиха горе-долу едно и също. При малко повече шанс можеше и да им донесе поне частичен успех, срещата да отиде в продължения.

Вярно е, че Сент Етиен играе доста трудно срещу ПСЖ, както и много други отбори във Франция, но не мисля, че можеше да се стигне до разгром, при никакви обстоятелства.
Клод Пюел, още от Лил, както и от престоя му като треньор във ВЛ е доказал, че отборите му могат да се противопоставят успешно на всякакви звездни селекции, като ги ограничават в креативността им.

Да, влизанията, особено през първото полувреме бяха с една идея по-груби, но това не ме изненада. И аз съм писал още в първото си мнение за тях, но наблегнах на положението с Перен и М'Бапе.
Но Неймар още в самото начало бе "поздравен" с добре дошъл на терена.
За влизането след червения картон на Перен съм съгласен, че беше опасно. Може би то заслужаваше повече червен картон от първото. Но два червени картона щяха да бъдат напълно незаслужени. Да, Сент Етиен играха по-твърдо, но не и касапски.

Другия Петък очаквам по-отворен мач, поне с една идея, въпреки че и Руди Гарсия може да играе дефанзивно.
От това което видях снощи, очаквам и Лион да изпотят доста сериозно звездите на парижани.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг