Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:51



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   02.02.2013 17:22


Новосформираният отбор на Рейнджърс допусна тежка загуба от Дънди Юнайтед като гост с 3:0, в 1/8 финал от турнира за купата на Шотландия.

Още през първото полувреме, което не успях да гледам, "арабите" си бяха осигурили добър аванс от два гола.
През второто полувреме, при решен мач и резултат 3:0 двама играчи на Рейнджърс бяха изгонени, според мен пресилено.
С директен червен картон напусна влезлия като резерва Кал Нейсмит, а за втори жълт бе отстранен Йън Блак.

Това което видях от мача въобще не ми хареса. Рейнджърс играха немотивирано и апатично, а не би трябвало да е така. Най - малкото със селекцията която имат би трябвало да се противопоставят по - добре.
Вярно е, че заради обтегнатите отношения между двата клуба присъствието на феновете на Рейнджърс по трибуните трябва да е било символично ( по предварителна информация 300 човека), вярно е също така, че за този мач Рейнджърс не можеше да разчита на най - опитния си играч Лий МакКълък, а също така е вярно, че с мачове с четвъртоьдивизионни отбори новия Рейнджърс няма как да си вдигне класата.
Но въпреки това за мен представянето е неприемливо.

Съставът на Рейнджърс днес: 1. Алексаньдър, 2 .Форе, 3.Емилсон Крибари, 4.Пери - заменен от Хегарти в 41-та минута, 5.Лий Уолъс, 6. Кайл Хътън, 8.Блак, 11. Темпълтън, 7. Литъл, 9. Сандаза - заменен от Кал Нейсмит в 45-та минута, 10. Шийлс - заменен от МакКай в 73-та минута.

Пери и Сандаза не бяха напълно въстановени преди мача, явно не са издържали.

Още повече съм разочарован от поведението на новото ръководство.
Но първо малко въведение.

Чарлс Грийн, с помощта на консорциум се превърнаха в основни кандидати за клуба, след като те единствени се съгласиха да купят отбора с дълговете му.
Но може би предварително са знаели, че нещата няма да се получат така.
Впоследствие данъчните не разрешиха сделката да се извърши по този начин и трябваше да се регистрира ново дружество. Т.е. този Рейнджърс е нов клуб, без нито един трофей.
Отбора нямаше право да играе контроли през лятото, а само да тренира и да прави двустранни игри.
За членуване в шотландското първенство трябваше да се получи оьдобрение от три инстанции.
Но по - малко от ден преди първи мач на Рейнджърс за сезона, срещу Брехин Сити за Ramsdens Cup, разрешение от еьдното място липсваше.
Както и да е, всичко се оправи и почнаха да играят.


Още от Септември месец срещу условно казано стария Рейнджърс, който е в процес на ликвидация, трябваше да се започне разследване за "черна каса" в клуба в периода 2000 - 2011.
Разследването се отложи за Ноември, после още малко, но в крайна сметка се проведе и не бяха намерени достатъчно доказателства, че от Рейнджърс са виновни.
През тази седмица разследването се поднови, като резултатите от него трябва да станат ясни в скоро време.

Тъпото е, че от новото ръководство се разграничиха от него, като казаха един вид че нямат нищо общо, а правата на стария Рейнджърс обаче се представляват от адвокати, наети от организация на феновете.
В същото време обаче от сегашното ръководство претендират за активи на старото дружество, конкретно за обещетение за напуснали играчи през миналия сезон, които са били част от стария Рейнджърс.
Нормално претенциите им на първа инстанция бяха отхвърлени.

Друг неадекватен ход е поведението на Грийн относно въпроса с реконструкцията на дивизиите в Шотландия.
Предвижда се намаляване на професионалните дивизии от четири на три, но ако това решение се приеме сега, това означава че отбора на Грийн е играл напразно един сезон, след като от другия може пак да е в най - долната професионална дивизия.
Той заплаши с неадекватното твърдение, че при такъв развой ще се опита да премести отбора в Конференциите на Англия.
Но ако беше сериозен в намерението си трябваше да го направи още преди началото на този сезон.
Вижда се, че просто този човек не е достатъчно силна личност, за да постави на мястото им хората, които се гаврят с Рейнджърс и привържениците му.

Единственото полу - позитивно нещо е, че успя да отложи временно забраната за картотекиране на нови играчи в Рейнджърс и така лятото бяха привлечени нови футболисти, макар че сега Рейнджърс няма да могат да взимат нови играчи, освен свободни агенти до Януари 2014 г.

Грийн се хвали, че е канен на конференция в Катар през месец Февруари, на която ще има представители на всички топ - клубове от Стария Континент, но името Рейнджърс задължава, носи отговорности, а не само трупане на имидж на чужд гръб.

Засега Грийн и новият отбор не оправдават доверието на фантастичните привърженици, които пълнят стадиона за домакинските шампионатни мачове всеки път, а през седмицата, на мачове за купите ходеха по 25 - 30 000.
Само няколко факта.
На шампионатния мач на Рейнджърс от Трета Дивизия (четвъртото ниво на шотландския футбол) в уикенда когато се игра дербито на град Манчестър (8-9 Декември) имаше повече хора, отколкото на стадиона на Сити.
Рейнджърс е на първо място по средна посещаемост в Шотландия и на 5-то в цялото Обединено Кралство. Даже бяха и четвърти по този показател преди месец и нещо.
Със сигурност са и в топ 20 по средна посещаемост на мачовете в цяла Европа ( бяха 12-ти).

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   02.02.2013 18:01


Нормално и очаквано. Същото нещо го гледахме преди 2 години и в България.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   02.02.2013 22:12


Имам чувството, че предварително си искал да напишеш това и сега просто си използвал момента.
Не ми се правят сравнения и според мен няма нужда, но най - малкото Ботев закупи лиценза на друг отбор, за да играе във В група. Както и да е, аз уважавам този отбор и ще се радвам дълги години да го има този ентусиазъм, това ниво и така да се пълни стадиона.

Иначе ето как се радват от Дънди Юнайтед, все едно Господ е дошъл на техния стадион да ги гледа :-)

Изображение

Забравих да спомена за ниската посещаемост на мача днес, нямало е и 10 000 човека.

Иначе Али МакКойст е разочарован от играчите си и с право. Но не е зле да види и собствените си грешки.
Миналия сезон изпусна преднина от 13-14 точки, сега с добра селекция пада с 3-0. Още много трябва да се работи.

И последно. Обвиних ръководството, че са нахални да искат пари за играчи от стария клуб.
От друга страна, въпреки че са ново дружвество те изплащат някакви суми по международни трансфери на играчи от старото дружество.
Предполагам, че договорите тогава са били подписани така, че цялата сума по даден трансфер да се изплати за няколко сезона и сега може би зараьди доброто име на клуба те го правят, но може и да греша.
Но както и да е, като цяло и там има много неща за подобряване.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   03.02.2013 11:03


Така на прима виста се сещам и за Наполи. И те минаха през чистилището и там посещаемостта беше 40К. Ми Нотингам или отборите в Англия. Нищо неестествено и трагично няма в това отбора ти да се срине.Това някой хора не го разбират, но точно в такива сривове се показва кой отбор е голям и кой не.

За Ботев и лиценза какво значение има? Ситуацията беше аналогична, само че за разлика от Великобритания, където има закони и клубовете изпадат в администрация и фалити тук такова нещо не се случва и разни селски деребеи като селяка си правят каквото си искат.

Иначе Рейнджърс ще се върнат пречистени. До тогава ВЛ на Шотландия ще е едно скучно първенство, а Селтик е големият губещ от ситуацията. Иначе твоят любим клуб в България, върви точно по-стъпките на Ботев. Дано не се стигне до същата ситуация с ЦСКА, но виждаш, че няма нищо страшно, напротив даже има и положителни черти. Стига да не си от ония фенове, дето гледат футбола с главата, а не със сърцето. За глорихънтърите говоря. Дето сега са от Реал М ама нещо им се секна хънтърщината, че нещо богопомазания зацикли. :cheers:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   04.02.2013 15:14


При ЦСКА мисля, че е друга схемата. Умишлено се държи отбора в това състояние, защото така е финансово изгоно на някои хора.
По обясними причини предпочитам да не фалират, но ако стане - стане. Ще проьдължа да подкрепям отбора.


Иначе аз много пъти съм го писал и обяснявал - аз не съм фен! Разграничавам се от феновете!
Аз си имам свои виждания за нещата, обичам по свой начин и т.н.

И последно, не ми се иска да се смесват темите. Въпреки че може би аз първи дадох повод за това. Нека пишем за български футбол в съответната секция, определено има какво да си пишем.

Благодаря все пак за отделеното внимание.

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   07.02.2013 22:00


Според информация на BBC новосформирания Рейнджърс дължи към 400, 000 паунда на компания, базирана в Сингапур. От клуба отричат това да е така, но от ответната страна са категорични в своите искания.
Може и да се окажа прав, че новия собственик е един измамник, който иска да спечели от популярността на клуба.

Припомням, че този човек искаше да сменя името на стадион "Айброкс" , с аргумента, че еьдин четвъртодивизионен клуб не печели достатъчно пари.
И това при положение, че посещаемостта на стаьдиона е като на мачове от SPL (Висшата лига) , а не малко мачове на Рейнджърс през този сезон се предаваха по телевизията, така че и от това не би трябвало да са недоволни.


Понеже за мен сезона може да се смята за приключил, след отпадането за всички купи и голямата преднина в първенството, реших да направя един обобщаващ коментар, най - вече за качествата на футболистите.

Преди това лично за себе си намерих отговор на въпроса защо Рейнджърс игра толкова слабо срещу Дънди Юнайтед.
Отговорът е, че те въобще не бяха подготвени за този мач.

Есента, когато победиха Мъдъруел за Купата на Лигата, при това когато Мъдъруел беше водач в SPL , футболистите на Рейнджърс бяха готови за подобна битка.
Това беше така, защото в началото на сезона мачовете за Ramsdens Cup (Купа за отборите от долните дивизии, в която не участват тимове от Висшата лига) и Купата на Лигата бяха много на често и така "мечките" имаха шанса почти всяка седмица да играят с тим от по - горна дивизия. Те победиха два пъти първодивизионния Фолкърк, веднъж за Ramsdens Cup и веднъж за Купата на Лигата, при това еьдиния път като гост.

Докато преди мача с Дънди Юнайтед месеци наред Рейнджърс не бяха играли сериозен мач, тъй - като нивото в SFL 3 ( четвърта дивизия) е отчайващо ниско.
Отделно можеха да имат и по - добър късмет при жребия за 1/8 финалите, понеже бяха останали и много по - слаби отбори от Дънди Юнайтед.

Сега да оценя и повечето от основните футболисти през този сезон.

Разочарованията

Себастиен Форе - французинът бе пробван както в защита, така и в средата на терена, но не успя да впечатли.
Оказа се много "чуплив" играч, като до този момент има само 14 появявания в игра.

Емилсон Крибари- бившият играч на Сиена и Лацио заяви, че иска да помогне на отбора да се завърне в елита.
Мерси, хайде няма нужда, ходи да си играеш по плажовете в Бразилия. Тромав и неориентиран, няма как да се впише във футбола на Острова.

Рос Пери - уж направи "жест" като остана в отбора и след събитията през лятото, но истината е , че едва ли има много отбори, които биха желали да се възползват от неговите услуги.

Лий Уолъс - левият бек също направи жест, но е футболист без интелект. Поредните мачове като титуляр не му помагат, продължава да прави много грешки, както и през първия си сезон в клуба. Далеч е от класата на Саша Папач.

Йън Блак - и той като Уолъс дойде от Хартс, с разлика от един сезон. С просто око си личи, че няма класа за Рейнджърс. Най - сериозните му футболни аргументи са грубата игра и безсмисленото желание.

Франциско Сандаза- Интересното за този испански нападател е , че той не дойде в отбора, когато Рейнджърс бе клуб от Висшата лига и се интересуваше от него, а дойде когато клубът е в четвъртото ниво.
Чакането обаче въобще не си заслужаваше. Не се вписа в отбора и много хора биха го посочили като най - голямата трансферна издънка, дошла през лятото. По - добре да смени професията, тъй - като има данни за актьор във филми за възрастни и да се обърне към неговия сънародник Начо Видал. Ако и в интимното "вкарване" обаче успеваемостта му е както във футбола, тогава по - добре да се гръмне.

Общо взето в защита нещата не стоят добре и ще е чудесно ако Али МакКойст убеди играещите в момента под наем централни защитници Дорин Гойан и Карлос Боканегра да се върнат в отбора. Между другото те започнаха сезона в Рейнджърс.

Отличниците

Лий МакКълък- каквото и да се напише за него ще е малко. Истински лидер , бе използван на всякакви позиции през сезона, но не спря да бележи. 22 гола до момента за отбора. Жалко, че в момента е контузен.

Анди Литъл- младия северноирландски нападател започна сезона фантастично, след това се контузи, но пак намери верния ритъм

Дийн Шийлс- добър играч, който когато е в топ форма дава различен облик на тима. Футболист отвсякъде :-) и в прическа и в маниери, но също и като игра.

Дейвид Темпълтън- още един играч от Хартс. За мнозина може и да не прави добър сезон, но когато той е на терена резултатите говорят сами по себе си.

Кевин Кайл- и още един бивш играч на Хартс! Кайл се пребори с много тежка контузия и след като не бе играл дълго време намери себе си. МакКойст го третира добре и лека - полека може да се превърне във водещ нападател за отбора, въпреки че за момента статистиката му не е впечатляваща.

Анестис Аргириу- лично аз съм фен на гръка, има добро центриране, личи си, че е научен играч, не е "муха без глава".

На кантар

Нийл Александър- по - принцип класата на вратаря е безспорна, но може би заради липсата на реална конкуренция за неговия пост и липсата на сериозни противници през повечето време, формата му спадна драстично и хората видяха нетипични за него грешки през този сезон.

Кайл Хътън- Така и не може да убеди става ли за отбора или не. Има много спадове, а вече не е млад играч.

Роби Кроуфорд, Фрейзър Еърд, Бари МакКай, Кал Нейсмит - все млади играчи, нормално за възрастта си показаха през сезона много спадове, както и силни представяния. Бъдещето е пред тях, дано се развият правилно.

Изображение

http://prikachi.com/images/996/5840996i.jpg

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дънди Юнайтед - Рейнджърс 3:0   |   08.02.2013 21:56


Рейнджърс ще приюти Ювентус и ще му предостави тренировъчната си база, когато "бианконерите" дойдат в Шотландия през следващата седмица, за гостуването си на Селтик в Шампионската лига.

Двата клуба са се уговорили за това, на срещата на топ - клубовете, проведена в Катар наскоро.

Евалата, големци!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг