Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:32



Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Франция, Лига 1 2022-2023 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Франция, Лига 1 2022-2023   |   05.08.2022 00:35


ПРЕВЮ

Както се знае от предния сезон съ-рекордьорът по титли Сент Етиен напусна френския елит. Така през настоящия ПСЖ ще може еднолично да излезе на върха по титли, след като в другите две домашни купи (едната от които вече не се провежда) е еднолично на върха.
Да вметна, че Олимпик Марсилия освен една отнета титла имат и една такава, спечелена преди да има официален шампионат на Франция.
С оглед качеството на състава и бюджета на този отбор всичко друго, освен нова титла за парижани би било голяма изненада, още повече и на фона на мижавата конкуренция, където нито един тим не изглежда дори близко до тях.

За мен най-интересното ново име в клуба е това на треньора Кристоф Галтие. Интересното е, че той е родом от Марсилия. Преди два сезона направи Лил шампион, а миналия сезон направи също силен сезон с Ница. По негово време Сент Етиен беше доста солиден тим, който на няколко пъти игра финал за домашните купи.
Аз лично много хсресвам работата на този треньор, но досега в неговата кариера отборите му са се отличавали със здрава защита, твърди влизания и общо взето не много привлекателен стил на игра. А в Париж подобно нещо едва ли ще се толерира и в този смисъл е интересно как ще се справи той със ситуацията, още повече че ще трябва да работи с мега звезди като Мбапе, Меси и Неймар.
ПСЖ се подсилиха в халфовата линия и в защита с две звезди от португалското първенство, съответно Витиня от Порто и Нуно Мендеш от Спортинг Лисабон, взети близо за 80 милиона евро. Сума сравнително скромна за френския гранд.
Но тимът изглежда добре окомплектован и определено вдига още повече класата си.

Най-близките подгласници на ПСЖ очаквам да са два тима които допреди години бяха сред обичайните заподозрени, но в последно време бяха свалили малко нивото - Лион и Монако.

В Лион се радват на свежи американски пари, чрез Джон Текстър, а в тима се завърнаха изтъкнати играчи, носили преди екипа на тима като Александър Лаказет и Корентен Толисо.

В Монако взеха нападателя Емболо от Бундеслигата, а същевременно запазиха основния си реализатор Бен Йедер. Друго интересно име е това на Такуми Минамино, взет от Ливърпул.

Ще бъде интересно дали отборът на Рен ще може да надгради над представянето си от миналия сезон, което беше доста добро. Може би най-интересното ново име там е на вратаря Стеф Манданда, дошъл от Марсилия. Може да се каже, че той беше нещо като талисман за бившия си клуб.

От Олимпик Марсилия очаквам сериозно отстъпление. Напускането на треньора Сампаоли е знак, че нещата там "скърцат", макар и аржентинеца да е доста своенравен.
Заменилият го Игор Тудор изглежда достоен заместник, но има слухове, че играчите не са доволни от тренировъчните му методи.
Марсилия не се раздели с нито едно сериозно име досега през лятото, но и не привлече сериозни попълнения. Бяха откупени прават на играещите под наем от Рома вратар Пау Лопес и флангови нападател Юндер, както и на Гендузи от Арсенал. Вратарят Лопес лично за мен не убеди с нищо, че заслужава да е титулярен вратар на тима, докато Гендузи попадна в националния отбор на Франция като играчи на Марсилия, но за мен не е нищо особено като класа.
В защита от Арсенал дойде левият бек Нуно Тавареш, играл и в Бенфика, като той е най-интересното име в тази зона.

Ще бъде интересно да се проследи представянето през новия сезо на носителя на купата на страната Нант, както и на завърналия се в елита след дълго отсъствие традиционен клуб Оксер, макар че букмейкърите не им отделят особено внимание. Очаква се и двата клуба да са в средата на таблицата, което не е нелогично.

Моята прогноза за крайното подреждане:

1.ПСЖ
2.Лион
3.Монако
4.Рен
5.Марсилия
6.Ница
7.Ланс
8.Лил
9.Страсбург
10.Нант
11.Оксер
12.Анже
13.Брест
14.Монпелие
15.Реймс
16.Тулуза
17.АЦ Аячо
18.Троа
19.Лориен
20.Клермон

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   05.08.2022 10:17


Супер тема, ще следя с интерес - аз съм привърженик най-вече на Монпелие, които за съжаление си оставят средняк и половина, ама нейсе...

Защо обаче не спомена друг отбор от Юга/Ривиерата - Ница. Овен Каспер, купиха от ПСЖ и игралия при тях под наем двуметров полски вратар Булка, отделно Арън Рамзи също подписа с тях. А дадоха и пари за три млади надежди от Емполи, Локо М и Рапид Букурещ...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   15.08.2022 10:07


Два мача за ПСЖ в лигата, 10 вкарани гола. Нищо необичайно, но си мисля че този сезон могат да поставят рекорд като най-голяма разлика с втория в първенството. Мисля си, че и шансовете им в ШЛ са съвсем реални този път, макар и да е твърде рано за подобни разсъждения.
Взетият от Лил за 15 милиона евро Реанато Санчес влезе през второто полувреме за ПСЖ и дори се разписа.

Грешна стъпка на Марсилия в гостуването на Брест, като дори можеха и да загубят. Нуно Тавареш, на когото обърнах внимание в откриващото мнение отново се разписа, въпреки че е краен защитник. След това обаче ОМ имаха доста трудни моменти, като при един от тях бившият играч на Ница Пиер Лес-Мелу изравни след красив удар извън наказателното поле.
Но ми хареса вратарят на Марсилия в този мач Бланко, който пазеше на мястото на испанския си сънародник Пау Лопес. От един мач не могат да се правят генерални изводи, но гледайки Лопес достатъчно, не мисля че той можеше да извади такива положения както Бланко го направи. И въобще за мен Лопес е един посредствен вратар.
Алексис Санчес дебютира за Марсилия през второто полувреме. За мен клуба се набута с неговото ангажиране, доста странен трансфер, дори за ръководството на ОМ.
Крилото Конрад Де Ла Фуенте, взет в началото на миналия сезон от Б отбора на Барселона пък бе пратен под наем в Олимпиакос.

Ница и Страсбург направиха приятен за гледане мач, два равностойни отбора, резултата 1-1 е закономерен. Все пак при домакините се наблюдава леко отстъпление, сравнение с престоя на Кристоф Галтие, но това е нормално. Люсиен Фавр е познато име, той е водил Ница и преди, а в състава има доста промени, сравнение с предния сезон.
Каспер Шмайхел направи дебют във втория кръг на вратата на Ница и се отличи с добри изяви, но беше безпомощен при прехвърлящия удар на Гамейро.
Аарън Рамзи също влезе през втората част за Ница, а се говори че от клуба искат да ангажират и втория син на Тюрам, който играе в Бундеслигата за Боруся Мьонхенгладбах. Той се казва Маркус Тюрам, а в тима вече е Кефрен Тюрам.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   15.08.2022 11:37


Вече поне втори сезон ми прави впечатление, че френските агитки са с най-опасните изпълнения по време на мачове в цяла Европа.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   15.08.2022 23:06


Vendome написа:
Вече поне втори сезон ми прави впечатление, че френските агитки са с най-опасните изпълнения по време на мачове в цяла Европа.


Имаш право. Хайде не в цяла Европа, но от т.н. топ 5 първенства на Европа. Има едно предаване за футбол по безплатната TF1 в Неделя сутрин и там в едно от предаванията в края на миналия сезон този проблем се дискутираше широко, има хулиганска вълна във Франция.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   16.08.2022 08:02


Може да репетират за нова революция. :laugh:

Особено ми прави впечатление, че стрелят ракети в противниковите сектори сякаш са детски играчки и се зачавляват на детски РД.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   28.08.2022 17:56


Този уикенд е кръгът на големите победи в доста първенства.
Монпелие би със 7-0 като гост Брест. Не си спомням друг подобен резултат, може би това им е рекордна победа.

В регионалното дерби Марсилия би с лекота Ница като гост с 3-0.Всичко се реши още първата част. Два гола на Алексис Санчес, пореден гол на халф-бека Тавареш, при това много атрактивен. Дебют за Баи за ОМ като резерва, а Милик отиде в Юве и даже игра снощи срещу Рома 1-1.

През седмицата Андер Ерера прекрати отношенията си с ПСЖ и се завърна в родния си Атлетик Билбао.

В откриващата тема пропуснах да отбележа, че през този сезон от елита изпадат цели 4 тима, а от следващия Лига 1 ще е с 18 отбора.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   28.08.2022 19:36


Доколкото знам Ерера е под наем в Билбао... Ама едва ли ще се върне в ПСЖ...

Нуно Тавареш - дано и той тръгне по стъпките на Салиба: два сезона под наем в ОМ и после да е по-успешен при нас... Че сега стана голяма ебавка: той ни костваше ШЛ и като резултат от целия отбор само той ще играе точно в ШЛ...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   28.08.2022 21:45


Защо намаляват отборите в Лига 1?

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   29.08.2022 11:47


Ха, пропуснал съм за Колошинац, че също е в Марсилия - с него стават 4ма бивши играчи на Арсенал или по-скоро трима бивши (той, Санчес и Гендузи) + 1 под наем...
И в последния мач - от другата страна други двама от Арсенал - Рамзи и Пепе (под наем).
С Каспер Шмайхел, Дмитри Пайе, Жордан Верету и Ерик Байи стават общо 10 бивши играчи на ПЛ в тоя мач!!!

А Меси и Мбапе как успяха в една атака да ударят две греди не е истина. После и Неймар от два метра не успя, а накрая Хакими също удари греда. Все пак ПСЖ - Монако 1:1 (след дузпа, първоначално не свирена, но в случая ВАР помогна). А можеше Бен Йедер да направи 0:2 след глупавото излизане на Донарума, ама тоя евреин явно не е тренирал далечни удари...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   29.08.2022 12:12


Vendome написа:
Защо намаляват отборите в Лига 1?

Ю мийн? Все още са 20!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   29.08.2022 12:22


Цитат:
В откриващата тема пропуснах да отбележа, че през този сезон от елита изпадат цели 4 тима, а от следващия Лига 1 ще е с 18 отбора.


Това е от последното мнение на Чаво.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   29.08.2022 15:47


Няма да се учудя, ако е така. Явно са решили да не играят зимата, като германците. Още повече, те имат доста африканци, които като дойде КАН зачезват...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   29.08.2022 16:36


Vendome написа:
Защо намаляват отборите в Лига 1?


Нямам допълнително информация. Просто прочетох, че ще ги намаляват.

Иначе този сезон , по подобие на Англия ще има мачове около празниците.

Друго за отбелязване е, че продължава високата резултатност в първенството, по подобие на предишните два сезона.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1, сезон 2022/23   |   30.08.2022 02:36


В момента е най-резултатното първенство от топ лигите.


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1 2022-2023   |   09.10.2022 23:27


Във Франция става все по-интересно. Марсилия и Ланс регистрираха първите си загуби в този кръг, а ПСЖ също не можа да спечели на гост на Реймс и завърши 0-0, но все пак парижани завършиха мача с човек по-малко.
Лориен пък спечели малкото бретанско дерби като гост на Брест с 2-1, и излеза втори в класирането, само на точка след ПСЖ.

Неприятна загуба за Марсилия от Аячо, които преди този кръг бяха последни в класирането. За съжаление това не може да се определи като "случайност", вече от доста години Олимпик са склонни на подобни издънки и правят такива всеки сезон.

Централният мач бе регионалното дерби между Лил и Ланс. Гостите влязоха по-добре в мача и в 12-та минута изпуснаха дузпа, след безотговорно изпълнение на Сотока.
В самия край на полувремето обаче и домакините от Лил получиха такава, а канадецът Жонатан Давид бе безпощаден.
Това сякаш прекърши Ланс, които така и не можаха да се съвземат от шока. Всички техни основни играчи изневериха.
В хода на второто полувреме домакините придобиваха все повече увереност, и дори можеха да вкарат втори гол.
Това е и първа "суха" мрежа за тях през сезона. Още по-любопитно е, че треньор им е португалецът Пауло Фонсека, бивш треньор на Рома, за когото нямам високо мнение, особено що се отнася до тактика. Това прави постижението на "песовете" още по-чудато.
Да отбележа, че за Лил играе Анхел Гомес. Не знам дали още има нещо общо с Манчестър Юнайтед, но нивото му е показателно за работата в школата на Манчестър Юнайтед от много години насам. Казано на жаргон "пълен инвалид".
И не на последно място да отбележа и атмосферата в този мач, много приятна и много гореща, 90% от успеха на Лил се дължи на тяхната публика.

Следващия кръг е също много интересен.
Победилият днес категорично Нант с 3-0 тим на Рен посреща Лион. Лион ще са с нов треньор, след като нидерландецът Петер Бош беше уволнен, а се очаква да го замени Лоран Блан. Принципно гостите имат футболен потенциал, така че ще видим дали Блан ще може да ги преобрази още в първия си мач.

ПСЖ пък посреща Олимпик Марсилия в най-голямото дерби на френския футбол. И двата отбора имат важни мачове през седмицата в ШЛ срещу португалски съперници, така че от тази гледна точка предимство не може да има за никой от двата тима. Все пак ПСЖ е по-класния тим, но в такива мачове винаги трябва да имаме едно на ум.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1 2022-2023   |   17.10.2022 11:03


За съжаление не можах да гледам "Льо Класик" ПСЖ - Марсилия. Гледах репортаж, а и от статистиката видях, че е бил доста отворен мач. Много удари към вратата и от двата отбора, близо 40 0бщо, общо 14 удара в целта, също така.
ПСЖ имаха повече положения първото полувреме, Меси нацели греда, след изпълнение на пряк свободен удар, а за първи път да видя вратаря на Олимпик Пау Лопес да направи добри спасявания, при това няколко.
Второто полувреме Марсилия се опита да натисне, но всичко приключи след червения картон на Жиго.


Рен и Лион направиха много хубав мач, с високо темпо и обрати. Гостите, вече водени от Лоран Блан поведоха с гол на Александър Лаказет, но бретанци направиха пълен обрат, след голове на Мартин Терие с глава и Амин Гуири.
След неубедителна намеса на бившия страж на Марсилия Стеф Манданда Лион изравниха, с втория гол на Лаказет в мача.
Малко след това обаче Терие вкара втория си гол с глава в мача, след много хубаво центриране и извисяване на седмицата на бретанци. Класа!
Треньорът на Лион Блан тъкмо бе заменил централния си защитник Жером Боатенг току преди гола, като лично за мен не това беше основната причина за третото инкасирано попадение от гостите.
Факт е обаче, че Боатенг често е критикуван от френските спортни журналисти, не го харесват.

Лориен не можа да победи с човек повече Реймс като домакин, но запазва второто си място .
Ланс вече са трети, изпреварвайки Марсилия, а в следващия кръг тъкмо Олимпик приема Ланс на "Велодром".
Рен са пети, на две точки от Марсилия, но за мен този отбор постоянно напредва в последните години.


И един анонс. От френската Лига 1 се пренасям в английската Лига 1. Довечера Чарлтън Атлетик посреща Портсмут. Мачът е от 22.00 часа, пряко по Нова Спорт, не го пропускайте!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1 2022-2023   |   17.10.2022 11:31


Пфу, забравих да напиша, че всъщност ПСЖ победи с 1-0, а гола е на Неймар, след пас на Мбапе. Девети шампионатен гол за Неймар през сезона, с който се изравни с Джонатан Давид от Лил на върха при голмайсторите. Всъщност той е канадец, но не знам от коя част. И дали е Давид или Дейвид.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1 2022-2023   |   17.10.2022 13:19


Интересни събития в ПСЖ през последната седмица. В крайна сметка Цинги спечели дербито, щото освен гола и ЧК беше за безумно брутален фал беше срещу него. ЗвезделиНов пък през седмицата щеше да напуска, вчера казал че това били глупости и нямало да напуска. С тия беберки дето са събрали тоя отбор не го чака нищо хубаво.

Иначе в тая връзка, най-якия коментар, който четох е че ЗвезделиНов бил единственият футболист в света, който се оплаква, че трябва да играе в нападение заедно с Цинги и Меси. :laugh:

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 17.10.2022 13:23, променена общо 1 път



 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Франция, Лига 1 2022-2023   |   17.10.2022 13:38


albertz написа:
Пфу, забравих да напиша, че всъщност ПСЖ победи с 1-0, а гола е на Неймар, след пас на Мбапе. Девети шампионатен гол за Неймар през сезона, с който се изравни с Джонатан Давид от Лил на върха при голмайсторите. Всъщност той е канадец, но не знам от коя част. И дали е Давид или Дейвид.


Всъщност се оказва сложно, но все пак мисля, че Давид ще да е. Роден е в НЙ, но след няколко месеца се местят в Хаити (френскоговоряща страна). После се местят в Отава, но се записва във франкофонско училище. В Европа играе за франкофонските Гент и Лил...

Тоест - по-склонен съм да мисля, че е Жонатан (Jonathan - френско, не английско изписване) Кристиан Давид... 'Ма може и да греша...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 92 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг