Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19.04.2024 13:54



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Celtic - Aberdeen 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Celtic - Aberdeen   |   16.03.2013 20:01


Хора, това беше мача на сезона в Шотландия. 1-3 до 70-тата минута и ... в крайна сметка 4-3 с два гола в последните 2 минути! :-o Селтик отдавна са шампиони, надявам се някой да ги прекъсне преди завръщането на Рейнджърс във ВЛ, тъй като не си спомнял кой за последно е прекъснал двуполюсния модел там. Върти ми се ... точно Абърдийн преди само около едно 30 години! :dunno: :helpless:

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   16.03.2013 22:38


Къде гледа мача?

Иначе, реалистично, докато не се върне Рейнджърс няма кой да спре Селтик.
Без пари не става, навсякъде е така. Това което може да си позволят "детелините" другите може само да си мечтаят.

Но може и никой да не спре Селтик, защото Рейнджърс може да не се върнат. Не се знае какво ще му хрумне на лудия им собственик.

Радвам се обаче, че си пуснал тема.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   16.03.2013 23:00


Кевин Кайл напуска Рейнджърс. Кофти. Успех Кев!
А онзи неориентиран испанец Сандаза остава, засега.
Искат и някакъв ирландски дебелак на 30 години! От Дънди Юнайтед.
Въобще пълен цирк!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   17.03.2013 02:38


Следях го до 1-2 в лайвскора, стана ми интересно и го намерих в някакъв стрийм. Съдията пак го подпря, ама нормално. Сега проверих, Абърдийн са последните шампиони, 1985-та година. Оттогава само тия двата. Само да вметна, че тоя двополюсен модел само вреди на шотландския футбол. При положение, че Селтик бяха няй слабия участник на 1/8 финалите а са тотален доминант на вътрешната сцена говори достатъчно.
Дори норвежкото първенство е по-интересно, при все, че шотландския и норвежкия футбол в момента са горе долу на едно ниво. Само българския клубен е по-зле, но дори и така, националния ни отбор при все, че са тикви и цървули мисля, че са по-добри.

Не знам дали е само до инвестиции, но този диопол е съсипал тотално шотландския футбол. А едно време отбори като Абърдийн и Дънди Юн стигаха финали в ЕКТ и ги печелеха ( Абърдийн ). Сега тези отбори са на нивото на МиПа и Турку. Дори и Тампере са по-добри. Тъжна работа. И тва някакси се срина в последните 3-4 сезона, защото Рейнджърс все пак стигнаха финал за ЛЕ, но оттогава само надолу. Не знам защо смяташ, че може и да не се върнат, ти си по запознат, но по всичко изглежда, че Селтик няма да имат конкуренция следващите сезони.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   17.03.2013 09:16


Последният мениджър, прекъснал доминацията на Селтик и Рейнджърс май е САФ :) Иначе този модел е вреден за шотландския футбол, Томи е дал очевадно обяснение.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   18.03.2013 11:09


Пишеш за норвежкото и финландското първенство, а едва ли си гледал скоро ( или въобще някога) мач от там.
И аз който се опитвам да следя и гледам повече първенства се затруднявам да намеря нещо от тези две.

Като цяло отбор от малък град трудно може да се задържи на високо ниво години наред, както и отбор от малка страна да има трайни успехи в Европа.
Не че обратното условие, да си от голям град или от голяма страна, ти гарантира успехи във футбола, но все пак има една много по - силна основа, за да се направи нещо.

Дънди, Абърдийн са малки градчета, в Абърдийн няма и 250 000 души, населението на Дънди даже няма нужда да го пиша колко е.

Виждаш и в Англия отборите от големите градове са силни във футбола- Лондон, Манчестър, Ливърпул, Лийдс ( поне исторически), Бирмингам (пак исторически).

Има и изключения, с отбори като Блекбърн Роувърс и Нотингам Форест, които са от малки градове, но техните силни периоди, макар и впечатляващи, са за кратък период от време.

Алания Владикавказ стана шампион на Русия по футбол веднъж и толкова. Казан и те са временно явление.
Доминират отборите от Москва и Санкт Петербург.

Цървена Звезда взе КЕШ, но като част от Югославия, сега виждаш сръбския футбол на какво ниво е.

Динамо Киев взе две КНК като част от СССР, Динамо Тбилиси също, взе една КНК. Сега Тбилиси докъде ще стигнат.

Стяуа си има успехи, но Румъния е голяма територия, по - голяма от България и Шотландия, с повече население.
Ако разглеждаме Шотландия самостоятелно, но не като част от UK. Но така или иначе няма обединен футболен шампионат на UK.

Писах, че има и изключения. Бирмингам, въпреки че е голям град, отдавна няма успехи във футбола, а Хамбург е голям и богат град в Германия, но местния тим отдавна не върви.
Малкия град Волфсбург излъчи шампион на Германия сравнително наскоро, но едва ли в близко бъдеще ще повторят постижението си.

На мача за Купата на Шотландия между Дънди Юнайтед и Рейнджърс, игран през Февруари, нямаше и 10 000 зрители. И това при положение, че Юнайтед са домакини, срещат един исторически съперник и в сегашното съотношение на силите са по -силни от Рейнджърс.
А колко ли ще дойдат на стадиона от едно 150, 000 + градче, ако се борят даже за шампионската титла?
Като се има предвид, че в града има и още един тим в SPL.
Според мен няма даже да са 20 000 човека.

А в същото време в Германия, един отбор който пак не се бори за нищо- Фортуна Дюселдорф, се радва на посещение на около 50 000 човека на домакински мач, на големия си стадион.

Обаче населението на Дюселдорф е над половин милион, а не 150 000+

Ти ако си бизнесмен, къде ще предпочетеш да си вложиш парите- в Дънди или Дюселдорф?


Иначе аз съм гледал как Дънди Юнайтед бие Барселона на "Ноу Камп".

Но има и нещо друго. Дънди Юнайтед и Абърдийн бяха най -силни, когато английските клубове бяха извадени от евротурнирите.

Много добри английски футболисти, макар и не масово, дойдоха да играят в Шотландия, а шотландските играчи, чийто трансферна дестинация извън Шотландия е именно Англия, не бързаха да напускат шотландското първенство.


Друго. Най - големите уелски отбори - Суонзи, Кардиф, Рексъм, играят в различните нива на английския футбол, а не в местното първенство.
Това обаче не прави първенството на Уелс силно и привлекателно за зрителите. Напротив, мисля си, че при обратния вариант, ако тези три отбора играеха в местното първенство то щеше да бъде много по -силно и интереса към него много по - голям.

В Шотландия от "Скай Спортс" вече сериозно орязаха парите от телевизия за местните клубове, след като Рейнджърс вече бяха изпратени в долните дивизии.
Какво ще стане, ако ги няма и Селтик?
Колко пари ще получават клубовете от телевизия, ще има ли интерес от "Скай" въобще?

Щеше ли световен медиен гигант като ESPN да дава пари за шотландския футбол, за да отразява мачовете, ако ги няма Селтик и Рейнджърс?

На кой отбор ще продават клубовете по - изявените си футболисти, ако ги няма двата гранда от Глазгоу?
Кой ще може да види толкова "отблизо" качествата на даден футболист и да му даде шанс да се развива, ако първо той не е направил впечатление в някой от двата големи клуба?
Не че няма и директни трансфери в Англия, но е много по -трудно.

Не разбирам и защо трябва да се гледат и националните отбори, във връзка с клубния футбол?
Последния път когато Шотландия и България се срещнаха "гайдарите" биха с 5-1. Някъде 2005, 2006 година, Стоичков още водеше националите. Не че ми пука за шотландския национален.

Повечето от шотландските национали играят в Англия, може да се каже в чужбина, както и повечето гръцки национали играят в чужбина.

В Гърция последния отбор, който не е от Атина и е ставал шампион е Лариса през 1988г.
АЕК Атина е последния отбор, ставал шампион на страната, който е нарушил традицията на противопоставяне между Олимпиакос и Панатинайкос. АЕК стават шампиони през 1994 г. Оттогава почти винаги шампион е Олимпиакос и няколко пъти Панатинайкос.

Въпреки това гръцките отбори се представят на прилично ниво в евротурнирите.
Даже мисля, че точно в това издание на евротурнирите, Панатинайкос сгази Мъдъруел, който бе трети в Шотландия миналия сезон.

Гръцкия национален отбор стана Европейски шампион през 2004 г, а оттогава редовно се класира за големи футболни форуми.


За Рейнджърс защо може да не се завърне в SPL съм писал вече, няма да се повтарям, а иначе освен финала през 2008г. , в сезон с над 60 официални мача, изиграни от група от 15-16 футболисти, достигна до 1/8 финал в Лига Европа през 2011 г.

Селтик отстраниха по пътя си до групите на ШЛ този сезон шведския и финландския шампион.

Иначе исторически Шотландия е свързана с Норвегия, така че ако нивото на футбола в двете страни е еднакво, то е естествено продължение на нещата. :laugh:

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 03:31


albertz написа:
Пишеш за норвежкото и финландското първенство, а едва ли си гледал скоро ( или въобще някога) мач от там.
И аз който се опитвам да следя и гледам повече първенства се затруднявам да намеря нещо от тези две.

Като цяло отбор от малък град трудно може да се задържи на високо ниво години наред, както и отбор от малка страна да има трайни успехи в Европа.
Не че обратното условие, да си от голям град или от голяма страна, ти гарантира успехи във футбола, но все пак има една много по - силна основа, за да се направи нещо.

Дънди, Абърдийн са малки градчета, в Абърдийн няма и 250 000 души, населението на Дънди даже няма нужда да го пиша колко е.

Виждаш и в Англия отборите от големите градове са силни във футбола- Лондон, Манчестър, Ливърпул, Лийдс ( поне исторически), Бирмингам (пак исторически).

Има и изключения, с отбори като Блекбърн Роувърс и Нотингам Форест, които са от малки градове, но техните силни периоди, макар и впечатляващи, са за кратък период от време.

Алания Владикавказ стана шампион на Русия по футбол веднъж и толкова. Казан и те са временно явление.
Доминират отборите от Москва и Санкт Петербург.

Цървена Звезда взе КЕШ, но като част от Югославия, сега виждаш сръбския футбол на какво ниво е.

Динамо Киев взе две КНК като част от СССР, Динамо Тбилиси също, взе една КНК. Сега Тбилиси докъде ще стигнат.

Стяуа си има успехи, но Румъния е голяма територия, по - голяма от България и Шотландия, с повече население.
Ако разглеждаме Шотландия самостоятелно, но не като част от UK. Но така или иначе няма обединен футболен шампионат на UK.

Писах, че има и изключения. Бирмингам, въпреки че е голям град, отдавна няма успехи във футбола, а Хамбург е голям и богат град в Германия, но местния тим отдавна не върви.
Малкия град Волфсбург излъчи шампион на Германия сравнително наскоро, но едва ли в близко бъдеще ще повторят постижението си.

На мача за Купата на Шотландия между Дънди Юнайтед и Рейнджърс, игран през Февруари, нямаше и 10 000 зрители. И това при положение, че Юнайтед са домакини, срещат един исторически съперник и в сегашното съотношение на силите са по -силни от Рейнджърс.
А колко ли ще дойдат на стадиона от едно 150, 000 + градче, ако се борят даже за шампионската титла?
Като се има предвид, че в града има и още един тим в SPL.
Според мен няма даже да са 20 000 човека.

А в същото време в Германия, един отбор който пак не се бори за нищо- Фортуна Дюселдорф, се радва на посещение на около 50 000 човека на домакински мач, на големия си стадион.

Обаче населението на Дюселдорф е над половин милион, а не 150 000+

Ти ако си бизнесмен, къде ще предпочетеш да си вложиш парите- в Дънди или Дюселдорф?


Иначе аз съм гледал как Дънди Юнайтед бие Барселона на "Ноу Камп".

Но има и нещо друго. Дънди Юнайтед и Абърдийн бяха най -силни, когато английските клубове бяха извадени от евротурнирите.

Много добри английски футболисти, макар и не масово, дойдоха да играят в Шотландия, а шотландските играчи, чийто трансферна дестинация извън Шотландия е именно Англия, не бързаха да напускат шотландското първенство.


Друго. Най - големите уелски отбори - Суонзи, Кардиф, Рексъм, играят в различните нива на английския футбол, а не в местното първенство.
Това обаче не прави първенството на Уелс силно и привлекателно за зрителите. Напротив, мисля си, че при обратния вариант, ако тези три отбора играеха в местното първенство то щеше да бъде много по -силно и интереса към него много по - голям.

В Шотландия от "Скай Спортс" вече сериозно орязаха парите от телевизия за местните клубове, след като Рейнджърс вече бяха изпратени в долните дивизии.
Какво ще стане, ако ги няма и Селтик?
Колко пари ще получават клубовете от телевизия, ще има ли интерес от "Скай" въобще?

Щеше ли световен медиен гигант като ESPN да дава пари за шотландския футбол, за да отразява мачовете, ако ги няма Селтик и Рейнджърс?

На кой отбор ще продават клубовете по - изявените си футболисти, ако ги няма двата гранда от Глазгоу?
Кой ще може да види толкова "отблизо" качествата на даден футболист и да му даде шанс да се развива, ако първо той не е направил впечатление в някой от двата големи клуба?
Не че няма и директни трансфери в Англия, но е много по -трудно.

Не разбирам и защо трябва да се гледат и националните отбори, във връзка с клубния футбол?
Последния път когато Шотландия и България се срещнаха "гайдарите" биха с 5-1. Някъде 2005, 2006 година, Стоичков още водеше националите. Не че ми пука за шотландския национален.

Повечето от шотландските национали играят в Англия, може да се каже в чужбина, както и повечето гръцки национали играят в чужбина.

В Гърция последния отбор, който не е от Атина и е ставал шампион е Лариса през 1988г.
АЕК Атина е последния отбор, ставал шампион на страната, който е нарушил традицията на противопоставяне между Олимпиакос и Панатинайкос. АЕК стават шампиони през 1994 г. Оттогава почти винаги шампион е Олимпиакос и няколко пъти Панатинайкос.

Въпреки това гръцките отбори се представят на прилично ниво в евротурнирите.
Даже мисля, че точно в това издание на евротурнирите, Панатинайкос сгази Мъдъруел, който бе трети в Шотландия миналия сезон.

Гръцкия национален отбор стана Европейски шампион през 2004 г, а оттогава редовно се класира за големи футболни форуми.


За Рейнджърс защо може да не се завърне в SPL съм писал вече, няма да се повтарям, а иначе освен финала през 2008г. , в сезон с над 60 официални мача, изиграни от група от 15-16 футболисти, достигна до 1/8 финал в Лига Европа през 2011 г.

Селтик отстраниха по пътя си до групите на ШЛ този сезон шведския и финландския шампион.

Иначе исторически Шотландия е свързана с Норвегия, така че ако нивото на футбола в двете страни е еднакво, то е естествено продължение на нещата. :laugh:



Дънди, Абърдийн са малки градчета, в Абърдийн няма и 250 000 души, населението на Дънди даже няма нужда да го пиша колко е.

Чаво стига с тия чаршафи. Не ми казвай за населението, това не Е география, аз съм по-добър в географията от тебе, вярвай ми. Това ми беше един от силните предмети в училище.

Може да си малък и да постигнеш големи успехи.

Уругвай са много малка страна и имат 2 световни.

Другото е измислица, не ми цитирай факти, те са ясни! Гледай малко по-отгоре на нещата, не се задълбочавай много. А ако говорим за факти, то е, че Шотландия затъва в куча дупка. Факт!

Наздраве братко и не се нерви много! :give5: :cheers:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 08:05


Томи, Уругвай е бил два световни титли в епохата, когато конкуренцията е била слаба, реално в днешно време, урусите с 2 милиона население трудно се конкурират дори със средни по сила отбори.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 10:04


Томи, защо реши, че съм изнервен?

По - скоро ти изглеждаш такъв. Няма нужда да ми пишеш в какво си по -добър, аз нямам за цел да се конкурирам с теб или да ти подражавам.

Освен "географията" съм изтъкнал и други доводи, да те осведомя, ако ти е станало скучно по средата и не си ги прочел.

Ако трябва да проявя дребнавост мога да те питам и твоите любимци накъде вървят, но не ми е интересно.

Да гледам по - отгоре на нещата. Добре. Ако не си забелязал аз гледам, но понеже с теб си пишем по -отдавна и затова реших да ти отговоря на мнението.
Друг път просто няма да ти отговарям и готово. Така и на теб няма да се наложи да пишеш колко си добър в нещо.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 12:50


Не бе ок, пиши и за замърсяването на въздуха по света, това също е голям проблем. Темата обаче беше Селтик - Абърдийн или бъркам... Просто шотландския футбол лапа яко в момента и тва е!

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 17:03


Отново "бягаш" , както много други пъти. Аз пиша едно, ти за друго.

По темата. Селтик са с класа над другите отбори, знаят че дори да загубят няколко мача не е фатално, защото няма кой реално да ги притесни, затова играят без напрежение, забавляват се, правят обрати.
Ясно е, че няколко сезона ще имат пълна доминация. А може и повече от няколко.

Абърдийн от години са в сериозна криза и дори не са на средно ниво, а се числят към слабите отбори.
Всъщност, откакто Фергюсън не е там те вегетират.
Писах ти, че шотландски клубове като Абърдийн се възползваха от изваждането на английските отбори от евротурнирите, Фергюсън ги води в добър момент. Селтик и Рейнджърс купуваха англичани, най -добрите играчи на Абърдийн нямаше къде да ходят.
Ако ги беше водил през 90-те години се съмнявам, че щеше да ги направи шампиони

В Шампионската лига Селтик се представиха добре като резултати, но те от години, независимо от качеството на състава им, използват една и съща тактика в евротурнирите, която аз не одобрявам.
При различна тактика резултата срещу Ювентус можеше и да е друг.

Да, аз първи смених темата, пишейки за Рейнджърс, но нямах лоши намерения, просто исках да има повече мнения в тема засягаща шотландския футбол.

И какво ми ги подаваш тия инфантилни емотикони с бири и тн.?
Сещам се за един случай в "Мърфис", когато на един мач Ливърпул-Юнайтед , един симпатизант на Юнайтед бъзикаше, макар и понякога прекрачвайки границата на добрия тон ( сякаш от ответната страна не го правиха) феновете на Ливърпул, но без да използва думи като "боклуци", "копелета" и т.н. и един бг-ливърпулец запрати чаша с бира към него, която се счупи и можеше да удари и мен.
Абсолютно същата реакция като твоята в случая, макар и във виртуалното пространство.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 19:43


Стига нерви пичове, хайде да пием бири тримата.

По темата, Чаво, съгласен съм и с теб, но примерно Единбург не е малък град (ти не го споменаваш горе), а неговите клубове също не са конкурентоспособни на Селтик и Рейнджърс, как си го обясняваш?

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 21:01


Vendome написа:
Стига нерви пичове, хайде да пием бири тримата.

По темата, Чаво, съгласен съм и с теб, но примерно Единбург не е малък град (ти не го споменаваш горе), а неговите клубове също не са конкурентоспособни на Селтик и Рейнджърс, как си го обясняваш?


В кръга на шегата именно Глазгоу е избран за европейска столица на културата, а не столицата.

А в Единбург каква култура, навремето където са се изхвърляли изпражненията сега има градина с цветя, която съединява старата и новата част на града.

Утре(или по -късно) ще пиша повече, сега нямам време.

И аз не се нервирам, но няма как да адмирирам неуважително поведение.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11812
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 22:14


Чаво, в Единбург се намира един от най-престижните университети в Обединеното кралство и най-престижния в Шотландия. В Единбург са и основните културни центрове на Шотландия. Говори ми пак за липса на култура :)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   19.03.2013 22:39


Прав си. :-)

Иначе Хартс са си екстра, като изключим тежките им финансови проблеми, но нали не са фалирали още като Рейнджърс.

Лятото измъчиха сериозно Пул за Лига Европа.
Бяха загубили първия мач с 0-1, но на "Анфийлд" водеха с 1-0, с гол на Темпълтън ( сега в Рейнджърс) и малко не им стигна за продължения в срещата. В крайна сметка Пул изравниха и не се стигна до продължение.

Хартс все пак са и актуалния носител на купата на страната за 2012 г.

При тях играе под наем Дани Уилсън от Ливърпул, а Рейнджърс го продадоха на Ливърпул, пък сега играе при "сърцата" .

Имат си интернационален състав.

Иначе Хартс никога не се е числял към понятието гранд, въпреки че има няколко титли и престижни резултати в Европа.

Но за сметка на това членува в ECA http://www.ecaeurope.com/eca-members/eca-members/ като Associated Member, заедно с Рейнджърс, докато Селтик и Абърдийн са Ordinary Members.

By the way и ЦСКА София са Associated Member, а Левски и Литекс Ordinary.
И ще ми говорят после разни хора някакви работи. :-P

В по -далечен период Хартс имат проблеми дори да са в елита на Шотландия, а финансовите им проблеми започват още преди 10 години.

Сега са в ръцете на някакъв литовски бандюга.
Стигна се до абсурдната ситуация преди няколко години на сайта на Хартс да се намеква, че мачовете на клуба не са честни и да се обвинява собственика.

Стадиона на Хартс е с капацитет едва 17, 420 зрители, тоест не могат да се сравняват по популярност със Селтик и Рейнджърс.
Да, Единбург е голям град за мащабите на Шотландия, но писах, че не е задължително да си от голям град и да имаш успехи, но е много по - вероятно да е така.

И не видях мнение как ако Рейнджърс и Селтик ги няма другите отбори ще станат силни без да има финансиране.
Даже си мисля, че ако стане така, клубовете няма да се радват и на това финансиране което имат.
Рейнджърс и Селтик може да са от слабо първенство, но са световни марки, с фенове по цял свят.
Рейнджърс даже и в Азербейджан имат много сериозни фенове.

Писах малка глупост, че Селтик са купували англичани. В онези години трудно. Въпреки, че в исторически план един от най - популярните футболисти на "детелините" е протестант- Хенрик Ларсон.

Но в годините когато английските клубове не са уаствали в евротурнирите, един футболист от Ирландия или Северна Ирландия няма автоматично да предпочете да отиде в Англия, ами ще отиде в Шотландия.

Клубовете са имали по -голям избор на качествени играчи, нормално са били и по -силни.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4450
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 00:41


Абърдийн спечелиха КНК през 83 г. в един знаменит финал срещу Реал М. Само, че този финал е 2 години преди наказанието на английските клубове и не мисля, че шотландците са се възползвали от това по някакъв начин. Фъргюсън пое Ман Юн през есента на 86 г. като година по-рано печели и последната засега титла за Абърдийн. Единствения шитландски клуб, който стига до финал (загубен) в евротурнирите по време на наказанието на английските клубове беше Дънди Юн, които играха срещу Гьотеборг на Свен-Горан Ериксон. Нямам идея кои наистина добри английски футболисти са играли в Шотландия между 1985 и 1989 г. На прима виста се сещам за Хейтли и Гаскойн в Рейнджърс, но това беше през 90-те.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 01:05


Буахаха, запратил бирата, аз не знам как попадаш на такива изобщо... Ти мене въобще не ме познаваш и не бягам "както много други пъти" . Последния път, когато бях в мърфиса беше точно на мача с вас през септември с оная дузпа, естествено бях бесен, едните се веселяха другите после също. Това не ми попречи след това да си ида на един концерт и да купонясвам.
Мъките ми от загубите съм ги оставил в детсството си, сега съм над това. Ти възприемаш нещата много сериозно, дори и във виртуалното пространство. Спомням си как се беше заканил на Диего, че ше ходиш да го биеш заради некъв спор там.
Иначе ако съм проявил неуважение се извинявам, само че не си спомням по каква конкретна линия. Ако е заради това, че съм скипнал разни статистики за първенство, което не ме интересува особено е не е неуважение, а просто липса на интерес. Пуснах тема за Селтик-Абърдиййн, просто защото по някаква случайност мача ме заинтригува.

И последно както казва Vendome, никви караници, ами да се видим някой път тримата на по бира и да полафим! ;-)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 11:13


Forest_fan написа:
Абърдийн спечелиха КНК през 83 г. в един знаменит финал срещу Реал М. Само, че този финал е 2 години преди наказанието на английските клубове и не мисля, че шотландците са се възползвали от това по някакъв начин. Фъргюсън пое Ман Юн през есента на 86 г. като година по-рано печели и последната засега титла за Абърдийн. Единствения шитландски клуб, който стига до финал (загубен) в евротурнирите по време на наказанието на английските клубове беше Дънди Юн, които играха срещу Гьотеборг на Свен-Горан Ериксон. Нямам идея кои наистина добри английски футболисти са играли в Шотландия между 1985 и 1989 г. На прима виста се сещам за Хейтли и Гаскойн в Рейнджърс, но това беше през 90-те.


За Абърдийн си прав, грешката е моя.
А аз писах как е повлияло на шотландските клубове наказанието на английските - просто са имали възможност да купуват по -добри футболисти, както и да задържат по -добрите си. Като резултати в евротурнирите може да не се е отразило, но първенството е било по -силно.

Сам знаеш, че не може да се намери точен отговор на даден въпрос.
Ние тук изтъкваме аргументите си, предположенията си и т.н. И ти можеш да споделиш твоето мнение по въпроса.


Иначе англичани поне в Рейнджърс мога да ти посоча:

Тери Бъчър 1986-1990 ( това му е периода в клуба, по -надолу пак е така с другите)

Тревор Стивън 1989 -1991

Гари Стивънс 1988- 1994

Марк Уолтърс 1987- 1991 (в английския национален почти не играе, но все пак е играл за Вила, Пул)

Крис Уудс 1986-1991

Рей Уилкинс 1987 -1989

За Гаскойн и Хейтли си писал.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4095
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 11:15


TheExorcist написа:
Буахаха, запратил бирата, аз не знам как попадаш на такива изобщо... Ти мене въобще не ме познаваш и не бягам "както много други пъти" . Последния път, когато бях в мърфиса беше точно на мача с вас през септември с оная дузпа, естествено бях бесен, едните се веселяха другите после също. Това не ми попречи след това да си ида на един концерт и да купонясвам.
Мъките ми от загубите съм ги оставил в детсството си, сега съм над това. Ти възприемаш нещата много сериозно, дори и във виртуалното пространство. Спомням си как се беше заканил на Диего, че ше ходиш да го биеш заради некъв спор там.
Иначе ако съм проявил неуважение се извинявам, само че не си спомням по каква конкретна линия. Ако е заради това, че съм скипнал разни статистики за първенство, което не ме интересува особено е не е неуважение, а просто липса на интерес. Пуснах тема за Селтик-Абърдиййн, просто защото по някаква случайност мача ме заинтригува.

И последно както казва Vendome, никви караници, ами да се видим някой път тримата на по бира и да полафим! ;-)



Бирата, нямам против, но ако е удобно другата седмица. Защото тази съм зает, а и кашлям лошо.
Ако не, здраве да е, ще го оставим за друг път.

Иначе няма нищо лошо да си сериозен и да приемаш нещата сериозно, поне според мен.

Диего го мани, въобще не ме интересува вече, както и другите като него.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6722
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 13:41


Аз по принцип съм перманентно зает, но за бира с готини хора винаги мога да намеря време. Иначе и аз съм болен, тука некъв грип ме тресе и май ше почвам антибиотици, въпреки, че не съм им фен. Сигурно е от честите смяна на времето!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг