Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 18:03



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Celtic - Aberdeen 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 19:50


Значи, обадете ми се като сте здрави и двамата, че не искам да прихващам, а покрай мен и шефа.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 13.07.2012 14:59
Мнения: 3689
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 22:41


Vendome написа:
Томи, Уругвай е бил два световни титли в епохата, когато конкуренцията е била слаба, реално в днешно време, урусите с 2 милиона население трудно се конкурират дори със средни по сила отбори.

Надали им е било лесно на Маракана, ама нейсе.
Не играха ли наскоро 1/2 финал?
Пичове, футболът се промени коренно след 1990, заебете всичко преди това. Става въпрос за пари, много големи пари!


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   20.03.2013 23:49


albertz написа:
За Абърдийн си прав, грешката е моя.
А аз писах как е повлияло на шотландските клубове наказанието на английските - просто са имали възможност да купуват по -добри футболисти, както и да задържат по -добрите си. Като резултати в евротурнирите може да не се е отразило, но първенството е било по -силно.

Сам знаеш, че не може да се намери точен отговор на даден въпрос.
Ние тук изтъкваме аргументите си, предположенията си и т.н. И ти можеш да споделиш твоето мнение по въпроса.


Иначе англичани поне в Рейнджърс мога да ти посоча:

Тери Бъчър 1986-1990 ( това му е периода в клуба, по -надолу пак е така с другите)

Тревор Стивън 1989 -1991

Гари Стивънс 1988- 1994

Марк Уолтърс 1987- 1991 (в английския национален почти не играе, но все пак е играл за Вила, Пул)

Крис Уудс 1986-1991

Рей Уилкинс 1987 -1989

За Гаскойн и Хейтли си писал.


Сега, както си ги изброил се сетих за всеки един от тях :-)

Шотландския футбол винаги е бил в сянката на английския и това едва ли ще се промени някога. Това, с което може да е допринесло повече за развитието на футбола в Шотландия по време на наказанието на английските отбори е по-скоро предположението (мое), че отборите са имали малко повече аргументи да си задържат добрите футболисти, отколкото привличането на такива от Англия. Макар, че тези които си изброил в Рейнджърс никак не бяха лоши футболисти, но може би с 1-2 изключения това са им били последните години на активен футбол.

Иначе се сещам за едн анекдот, който бях чел преди много-много години: "Защо английските клубове са толкова силни? Защото там играят много шотландци! А, защо шотландския национален отбор е толкова слаб? Защото футболистите му играят в английски клубове!" Нещо такова беше :-)

Винаги съм им симпатизирал на шотландците и си спомням много добре участието им на СП през 82, 86, 90 и 98 (мисля, че това е последното им участие). Играеха открит, може би малко наивен футбол, но с много сърце и желание и винаги нещо съвсем малко не им достигаше, за да преминат груповата фаза.

Общо взето от всичко това, което се случва с Рейнджърс, най-големият губещ освен тях е Селтик. Без конкуренция няма развитие.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   21.03.2013 03:02


Нейви, футболът уродира не само след 1990 като дата. И не е само до пари, пари има и преди това, но не в ъакъв залог. Марадона е най-скъпия играч, когато преминава в Наполи, тоест пак има яко залози. Това, което е май пойнт ъф вю, че хищниците ВИНАГИ ще бъдат ненаситни - колкото повече имаш, толкова повече искаш. А романтиката умря много преди 1990. Но да не бъдем ревльовци и да се справяме с проблемите на деня. Друго няма! :-D

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Celtic - Aberdeen   |   21.03.2013 03:06


Forest_fan написа:
albertz написа:
За Абърдийн си прав, грешката е моя.
А аз писах как е повлияло на шотландските клубове наказанието на английските - просто са имали възможност да купуват по -добри футболисти, както и да задържат по -добрите си. Като резултати в евротурнирите може да не се е отразило, но първенството е било по -силно.

Сам знаеш, че не може да се намери точен отговор на даден въпрос.
Ние тук изтъкваме аргументите си, предположенията си и т.н. И ти можеш да споделиш твоето мнение по въпроса.


Иначе англичани поне в Рейнджърс мога да ти посоча:

Тери Бъчър 1986-1990 ( това му е периода в клуба, по -надолу пак е така с другите)

Тревор Стивън 1989 -1991

Гари Стивънс 1988- 1994

Марк Уолтърс 1987- 1991 (в английския национален почти не играе, но все пак е играл за Вила, Пул)

Крис Уудс 1986-1991

Рей Уилкинс 1987 -1989

За Гаскойн и Хейтли си писал.


Сега, както си ги изброил се сетих за всеки един от тях :-)

Шотландския футбол винаги е бил в сянката на английския и това едва ли ще се промени някога. Това, с което може да е допринесло повече за развитието на футбола в Шотландия по време на наказанието на английските отбори е по-скоро предположението (мое), че отборите са имали малко повече аргументи да си задържат добрите футболисти, отколкото привличането на такива от Англия. Макар, че тези които си изброил в Рейнджърс никак не бяха лоши футболисти, но може би с 1-2 изключения това са им били последните години на активен футбол.

Иначе се сещам за едн анекдот, който бях чел преди много-много години: "Защо английските клубове са толкова силни? Защото там играят много шотландци! А, защо шотландския национален отбор е толкова слаб? Защото футболистите му играят в английски клубове!" Нещо такова беше :-)

Винаги съм им симпатизирал на шотландците и си спомням много добре участието им на СП през 82, 86, 90 и 98 (мисля, че това е последното им участие). Играеха открит, може би малко наивен футбол, но с много сърце и желание и винаги нещо съвсем малко не им достигаше, за да преминат груповата фаза.

Общо взето от всичко това, което се случва с Рейнджърс, най-големият губещ освен тях е Селтик. Без конкуренция няма развитие.


Е няма по-точен коментар, колега! Уеспект! :thumbs:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг