Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 09:59



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг * 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   12.10.2013 13:35


* В 1 група не се знае кой ще завърши на последното място, шансове за което имат Уелс, Шотландия и Македония. Но който и от тези отбори да завърши на това последно шесто място, то Хърватска със сигурност събира точките за бараж.
Най-лошия вариант за тях е ако в последния кръг загубят отново от шотландците, така хърватите ще съберат само 11 точки като втори отбор, но и така ще се класират за баражите.


* В нашата 2 група сметките са ужасяващи и вариантите са много... :)
Така че мисля да си ги спестя. На практика ние имаме само математически шанс и то много илюзорен такъв.
Дания е в най-добра изходна позиция, защото е домакин на Малта и ако спечели този протоколен мач, то чехи и арменци със сигурност са аут.
Шансът на Дания е ние да не победим чехите и ако те победят малтийците ще завършат на 2 място с 10 точки след редукцията и голова разлика 9:11, което обаче няма да е достатъчно и ще отпаднат, като най-лошо класиралия се втори отбор.


* В 3 група всичко е ясно - Германия се класира на СП, а шведите отиват на бараж.


* В 4 група борбата за второто място е меко казано свирепа.
Всичко ще се реши в последния кръг. Мачовете са Турция - Холандия ; Румъния - Естония и Унгария - Андора. Ако турците победят класиралите се отдавна холандци, то те ще са втори в групата а след махането на точките спечелени срещу Андора ще имат 13 точки или със сигурност ще се класират за баражите. Ако обаче турците не успеят да победят Холандия, то Румъния след протоколна победа у дома над Естония ще са втори и ще имат 13 точки, т.е. те ще се класират за бараж.
Тук твърдо съм за турците, техния футбол ми импонира и винаги съм ги харесвал. Румънците също не са лоша алтернатива, добре, че слабия маджарски отбор на практика е аут.


* В 5 група Исландия и Словения са в борбата за второто място и баражите. В момента Исландия има 16 точки, а Словения е с 15. Последните мачове: Норвегия - Исландия (ще има ли скандинавски подарък) и Швейцария - Словения.
Тук има един любопитен момент... Ако Исландия загуби, а Словения завърши наравно, то словенците ще завършат на 2 място по голова разлика, но след редукцията на точките срещу последния в групата ще имат 10 точки и +4 голова разлика и именно тази положителна голова разлика ще ги класира за баражите. Исландците със сигурност ще са там, стига първо да завършат на второ място в групата.
Аз лично симпатизирам на исландците и бих бил много щастлив не само да играят на бараж, но и да се класират за свтовното първенство.


* В 6 група след идиотската грешка на Руи Паласио, всичко е ясно. Русия е на СП, а Португалия е на бараж.


* В 7 група най-накрая стигаме и до борба за 1 то място в групата. В момента Босна и Херцеговина и Гърция имат по 22 точки, но босненците имат чувствително по-добра голова разлика, така че ако победят във Вилнюс са на 1 място със сигурност. Маляките са домакини на аутсайдера Лихтенщайн и ще чакат помощ от Литва. Който финишира втори в тази група със сигурност е на бараж.


* В 8 група също имаме битка за 1 то място, спорът е между Англия и Украйна. Добрата стара Англия има 19 точки, а Украйна е с 18.
Последни мачове: Англия - Полша и Сан Марино - Украйна. Ако англичаните победят са на 1 място, а украинците са на бараж. Ако дружина польска има подлеят водица, то англичаните отиват на бараж, а Украйна директно се класира за Бразилия.


* В 9 група отдавна всичко е ясно. Испания е на СП, Франция е на бараж.




Така какво имаме на практика:


Класирали се отбори:


Белгия
Италия
Германия
Холандия
Швейцария
Русия
Испания

п.с. Русия и Испания чисто математически все още не са се класирали, но за да не се класират трябва да станат невиждани чудеса...


Със сигурност на бараж:

Хърватска
Швеция
Португалия
Франция


На практика безнадеждна е ситуацията със завършилия на 2 място в нашата квалификационна група. И България и Дания ако завършат втори, ще отпаднат от борбата като най-лошо класирания втори отбор в квалификациите. Чехия вече официално е АУТ от борбата, защото и да победят в София и да завършат като втори, то след редукцията ще имат 9 точки и автоматично отпадат. Единствения по-реален шанс от нашата група да продължи отбор на бараж е ако Армения победи Италия като гости, ние и чехите завършваме наравно, а Малта краде точка в Копенхаген. При такъв развой на събитията, Армения ще има 12 точки като втори класирал се и по този начин ще изгорят хърватите или евентуално словенците...


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   12.10.2013 13:56


Ех, да бях букмейкър сега :laugh:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   12.10.2013 14:34


Не гледах мача на наще снощи, щото писах една курсова работа и след това се напих и заспах преди мача. Видях само, че с 10 човека сме изравнили, което е геройство. После пак са изгонили некъв и ония БАМ втори гол. Както и да е, ситуацията е тежка наистина!
Другото, което трябва да кажа е, че АКО Инглънд не спука картофеняците от бой, ще подаря любимата си червена фланелка с трите лъва на първия срещнат мангал!

_________________
Изображение


Последна промяна TheExorcist на 12.10.2013 14:46, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   12.10.2013 16:33


Такам, гледах малко повторение. Не мисля, че мога да се бъркам в работите на Любо Пенев, но мога да кажа, че сбърка доста с тактиката. Армения не са случайни и беше ясно, че ще атакуват. Ние трябваше да играем в по-дефанзивен план и на контри да ги убием. Имаме потенциала. Много гадно ни взеха мача, а дисциплината е под всякаква критика! Жалко, че шансовете ни вече под 10%! :dunno:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   13.10.2013 17:42


Ako Гърция бие с 10-0 Лихтенщайн, а резаните бият с 1-0 значи маляките ще са първи, нали?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   13.10.2013 19:56


ами явно да. гледа се головата разлика при равни точки.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   13.10.2013 20:36


Diavolo написа:
ами явно да. гледа се головата разлика при равни точки.


Не се ли гледат директните двубой? В тях Босна има предимство и май няма значение головата разлика в случая.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   13.10.2013 22:30


Тц, гледа се головата разлика.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   14.10.2013 01:33


Diavolo написа:
Тц, гледа се головата разлика.



Ами това е много тъпо. Аз съм за Гърция като цяло, но по принцип трябва да се гледат директните мачове! :question:

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   14.10.2013 01:45


При равен брой точки, и ако хед то хеда е за единия, не е справедливо победителя от хед то хеда да го духа, само защото другия е спукал малчовците с 50 гола...

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 03:41


Деба и резняците босненски деба, провалиха ми бета, дано всички ги спукат от бой на световното! И дано малаките се класират! :devil:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 13:06


Като цяло ако се погледнат всички резултати и в Европа и в ЮА и в Карибския басейн може да се каже категорично, че се игре невиждан в историята - феърплей. Толкова очевиден феърплей, че чак поражда съмнения... :-D :yes:


 
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 14:13


САЩ кофти клъцнаха Панама в добавеното време, явно има някаква солидарност към нарко-картелите.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 14:28


Dobril написа:
САЩ кофти клъцнаха Панама в добавеното време, явно има някаква солидарност към нарко-картелите.



Те и без това се бяха класирали. Мен ше ми е кеф мексиканците да го издухат. Не знам защо така прецакват Океания с бараж, а да нямат директен отбор. Верно Австралия май изграе в Азия, но все пак ...

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 15:00


Да де, ама ако Панама бяха победили САЩ с 2-1, те щяха да са на 4 то място, а Мексико изгаряха. А янките вкараха и двата си гола в след 90 минута. :-o :ludnica:


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 16:49


Diavolo написа:
Да де, ама ако Панама бяха победили САЩ с 2-1, те щяха да са на 4 то място, а Мексико изгаряха. А янките вкараха и двата си гола в след 90 минута. :-o

Вика му се идиотизъм, случва се... един наш клубен отбор и три гола след 89-та е пускал, и то с човек повече ;-)
На мен ми е по-странно как може 5-я от 9 общо отбора в зона ЮА да се класира (щото бараж с некви араби си е все едно директно класиране). Така латиносите имат 6 от 10 отбора на Световно, каква е тая квота, 60%?! Също смешно е в КОНКАКАФ - 4 отбора; вярно, че на хартия са много отбори в тая зона, но огромната част от тях са от ранга на Хаити, Монсерат и подобни... Явно идеята е първенството да не бъде доминирано като бройка от европейските отбори (ясно е, че печките и арабите са много зле и няма как да им се отпуснат повече квоти), но за мен просто не е справедливо да има такава жестока цедка в Европа за сметка на Америките.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 17:22


Shifter написа:
ясно е, че печките и арабите са много зле и няма как да им се отпуснат повече квоти, но за мен просто не е справедливо да има такава жестока цедка в Европа за сметка на Америките.


Да не искаш да кажеш, че според теб африканците са по-слаби от конкакаф?


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 17:43


Ами от САЩ и Мексико исторически са по-слаби, да.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 17:43


spurs написа:
Shifter написа:
ясно е, че печките и арабите са много зле и няма как да им се отпуснат повече квоти, но за мен просто не е справедливо да има такава жестока цедка в Европа за сметка на Америките.


Да не искаш да кажеш, че според теб африканците са по-слаби от конкакаф?

Не - искам да кажа, че Африка вече има 5 места за директна квалификация, нима според теб заслужават повече? Не мога да преценя дали са по-слаби от САЩ, примерно... според мен са еднакво слаби. Ще видим.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Световни квалификации' Бразилия 2014 г. * Зона Европа * Въпросителните преди последния кръг *   |   16.10.2013 17:52


Stuart написа:
Ами от САЩ и Мексико исторически са по-слаби, да.


Е да (въпреки че от САЩ не знам защо да са по-слаби исторически една Нигерия или Камерун примерно), ама освен тях други отбори в КОНКАКАФ няма, а Шифтъра тука говори за квоти и бройки отбори. Та според мен Африка при всички положения заслужава доста повече отбори от КОНКАКАФ, при положение, че освен споменатите Камерун и Нигерия имат още отбори като Сенегал, Кот Д'Ивоар, Египет, и т.н.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг